Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej? - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > Przy piwie ...

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: .:Franek:.
Temat ma 6 komentarzy i 3112 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 22-03-2014 (18:19).

Tags: , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej?


zobacz także:

« Calvin Harris Electric Zoo 2011 lub Opuszczone kluby, miejsca imprezowe »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-03-2014, 23:42   #1
..:: Klubowicz ::..
  
 
Dołączył/a: 17 Aug 2007
Miasto: ...
Postów: 2 087
Tematów: 793
Podziękowań: 4 883
THX'ów: 3 451
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T.: 3
Wzmianek w postach: 10
Oznaczeń w tematach: 9
Plusów: 53 (+)
.:Franek:. 53
Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej?

Witam.

Postanowiłem założyć ten temat, bo patrząc na wyniki naszej młodzieżówki mogę być z nich bardzo zadowolony. Po 7 meczach grupowych Polscy piłkarze U-21 są na 1 pozycji w tabeli z 5 zwycięstwami i 2 porażkami.

Nasuwa mi się pytanie czy przyszłości możemy liczyć na lepszą reprezentację niż mamy aktualnie i przemieścić się w rankingu FIFA do np. pierwszej dwudziestki ? Co sądzicie o tych młodych ambitnych chłopakach pełni energii i zapału do gry ?












Last edited by .:Franek:.; 17-03-2014 at 23:53.
.:Franek:. jest offline  
.:Franek:. dostał 5 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 18-03-2014, 08:17   #2
.:: Eurodance My Passion ::.

  
 
_Rafael's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Jan 2010
Miasto: Iwowe/Garwolin
Wiek: 31
Postów: 11 563
Tematów: 764
Podziękowań: 11 281
THX'ów: 9 336
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 68
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 9
Plusów: max. (+)
_Rafael max._Rafael max._Rafael max._Rafael max._Rafael max.
_Rafael max._Rafael max._Rafael max._Rafael max._Rafael max._Rafael max._Rafael max._Rafael max.

Nagrody Użytkownika

Odp: Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej?

Życzę tego sobie jak i większość osób tutaj aby polska reprezentacja zaczęła w końcu coś znaczyć na arenie międzynarodowej i byśmy byli groźnym przeciwnikiem, który będzie strzelał gole Miałem okazję obejrzeć mecze eliminacyjne z Grecją i Turcją i mogę powiedzieć, że prezentują się naprawdę dobrze, są błędy, czasem nieskuteczność ale widać, że trener Dorna prowadzi kadrę jak należy, życzę im awansu a nam poprawy humoru dzięki nim
_Rafael jest offline   Reply With Quote
_Rafael dostał 3 podziękowań za ten post.
Stary 18-03-2014, 11:18   #3
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 28 Apr 2008
Miasto: Łódź
Wiek: 34
Postów: 893
Tematów: 21
Podziękowań: 191
THX'ów: 849
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 3 (+)
brzooskaa 3
Odp: Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej?

My ani w pierwszej drużynie, ani w U-21 nie mamy złych piłkarzy. Wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę ostatnie 15 mamy ich naprawdę dobrych, jednak pierwsza reprezentacja gra znacznie poniżej oczekiwań. Wynika to m.in. z faktu od czasu Leo nie mielismy porządnego selekcjonera, tylko ciągle upierano się na cudowną polską myśl szkoleniową, przez co straciliśmy już ponad 5 lat. W latach 2000-2008 mielismy przeciętnych piłkarzy, ale chemia pomiędzy nimi, brak gwiazdorstwa, ale przede wszystkim walka i dobre ustawienie przez ówczesnych trenerów (Janas, Engel, Beenhakker) pozwalały nam być spokojnym o awans do wielkich imprez. Przypomnę że w tym okresie nie awansowaliśmy jedynie do EURO 2004 głównie przez słabiutki początek tych eliminacji. Natomiast kiedy tylko pojawili się Lato i spółka natychmiast zaczęła się nagonka na Leo, więc nie dziwię mu się że pod koniec miał już wyjebke total max na te chore układy. Przez ostatnie lata natomiast męczymy się z takimi potęgami jak Czarnogóra, Mołdawia mając w składzie topowych graczy z najlepszych lig na świecie.

Jak widać jednak Dorna swój zespół potrafił poukładać, i nie widać w nim jakichś chorych sytuacji. Piłkarze U-21 tworzą drużynę, a tego właśnie brakuje dorosłej reprezentacji. Nikt tu nie wymaga, żebyśmy wygrywali z Hiszpanią czy Niemcami, ale moim zdaniem potencjał na to żebyśmy za każdym razem awansowali do mistrzostw jest bezdyskusyjny.

Przypomnę tylko że w 2007 roku zajmowaliśmy 17 (!) miejsce w rankingu FIFA, a dziś jesteśmy w ósmej dziesiątce.
__________________

Last edited by brzooskaa; 18-03-2014 at 11:20.
brzooskaa jest offline   Reply With Quote
brzooskaa dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 18-03-2014, 12:04   #4
I'm From Another World
  
 
Maarten Metz's Avatar
 
Dołączył/a: 02 Sep 2011
Miasto: Katowice
Wiek: 34
Postów: 28 441
Tematów: 761
Podziękowań: 48 111
THX'ów: 31 001
Nominated Tematy Tygodnia: 3
Nominacje T.T. : 387
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 425
Plusów: 50 (+)
Maarten Metz 50
Odwiedź profil Maarten Metz na Facebook Odwiedź profil Maarten Metz na Mixcloud
Odp: Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej?

Ja aż tak się nie podniecam tymi wynikami Naszej młodzieżówki. Rywale z jakimi grają Nasi młodzi piłkarze nie powalają na kolana... Piłka reprezentacyjna seniorska a młodzieżowa różni się diametralnie. Co jakiś czas trener Naszej seniorskiej reprezentacji sięga po piłkarzy z kadry u-21 i pytam się czy Oni zdają ten egzamin??? W większości przypadków nie... Np. taki Arek Milik w u-21 gra bardzo dobrze, a jak można ocenić jego postawę w meczach pierwszej reprezentacji (bo zaliczył już kilka meczów w kadrze A)??? Po prostu wypada blado na tle lepszych zespołów... Także nie popadajmy w jakiś hurra-optymizm... A i jeszcze jedno. Prawie wszyscy Nasi ofensywni piłkarze z u-21 nie grają regularnie w swoich klubach... To może martwić... Pawłowski, Wszołek, Zieliński, Wolski, Furman są rezerwowymi w swoich zagranicznych klubach. Czy oni się tam rozwijają??? Czy treningi z bardzo dobrymi piłkarzami mogą jakoś pozytywnie na nich wpłynąć??? Może... Ale uważam że jednak Ci piłkarze powinni regularnie grać, w jakiś słabszych klubach zagranicznych lub w czołowych polskich klubach.
Ale oczywiście trzymam kciuki za Polskę u-21, życzę im powodzenia, niech najpierw awansują do ME, a później niech dostaną się na olimpiadę. Choć zawsze bardziej będę kibicować kadrze A i to się nie zmieni choćby nie wiem co
__________________
Maarten Metz jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Maarten Metz za ten post:
Stary 18-03-2014, 12:07   #5
..:: Klubowicz ::..
  
 
Czarny Lulek's Avatar
 
Dołączył/a: 23 Nov 2008
Miasto: Manieczki
Postów: 5 727
Tematów: 500
Podziękowań: 9 811
THX'ów: 10 004
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 8
Wzmianek w postach: 4
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 130 (+)
Czarny Lulek 130Czarny Lulek 130
Odp: Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej?

Oby to nie potoczyło się tak jak z naszą reprezentacją U-20, która na mistrzostwach świata w 2007 roku potrafiła ograć Brazylię (z m.in. Pato, Renato czy Davidem Luizem w składzie) i odpadła dopiero z późniejszym triumfatorem, Argentyną (bramki strzelali nam Di Maria i Aguero), po dobrym meczu.
Mieliśmy świetną ekipę, z Janczykiem na czele. I co się z nimi stało?
Janczyk ma może z 27 lat, a w piłkę gra już tylko amatorsko, pije i mocno przytył. Białkowski tuła się po zapleczach ligi angielskiej. Krzysiek Król, który grał wtedy w Castilli kopie sobie piłkę w Gliwicach. Małecki zmarnował swój potencjał prawie w zupełności. Ben Starosta gra aktualnie gdzieś na Filipinach chyba. W zasadzie z całej tamtej kadry nieźle radzą sobie tylko Krychowiak, Cywka i Fojut.
Oby teraz sytuacja się nie powtórzyła...
Czarny Lulek jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Czarny Lulek za ten post:
Stary 18-03-2014, 12:26   #6
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Piaszeczki's Avatar
 
Dołączył/a: 25 Nov 2008
Miasto: Powidz
Wiek: 32
Postów: 2 096
Tematów: 38
Podziękowań: 6 520
THX'ów: 1 834
Imię: Przemek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 22
Plusów: 26 (+)
Piaszeczki 26
Odwiedź profil Piaszeczki na Soundcloud.com Odwiedź profil Piaszeczki na Mixcloud
Odp: Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej?

Cytat:
Napisał brzooskaa Zobacz post

Przypomnę tylko że w 2007 roku zajmowaliśmy 17 (!) miejsce w rankingu FIFA, a dziś jesteśmy w ósmej dziesiątce.

Pamiętam te czasy, jak jeszcze ranking FIFA sprawdzałem na telegazecie. Miałem nawet ochotę na wyższe miejsce, bo mimo wszystko myślałem, że możemy grać lepiej.

Teraz nie mam zielonego pojęcia co się dzieje. Wydaje mi się że polski zespół ma kompleksy. Za bardzo chce wygrać. Im bardziej chce, tym bardziej siebie negatywnie zaskakuje. Od Nawałki miała być czysta karta dla wszystkich. Wg mnie nic się nie zmieniło. Gramy to samo, piłkarze mentalnie wypadają tak samo. Oni sami nie potrafią pozbyć się kompleksów. Potrzebują faceta z autorytetem który zagwarantuje im spokój i pewność że to co robią zmierza w dobrym kierunku. Wierzyłem że Nawałka chociaż w jakimś stopniu taki będzie. Jakoś ostatnio mój optymizm zmalał.

Co do młodzików. Tam to jest kopalnia talentów. Szczególnie pomocników i napastników. Piłkarze jednak mają duży problem. Nie grają w klubach. Oby w przyszłości to się odmieniło. Niech wracają do Polski na wypożyczenie, albo zmienią kompletnie klub, na dużo słabszy. Mówię tu szczególnie o Wolskim, Zielinskim i Pawłowskim. 3 świetnych technicznych graczy którzy praktycznie nie mają szans na przebicie się do składów Fiorentiny Udinese czy Malagi.
Cała reprezentacja ostatni mecz zagrała bardzo fajnie. Fajnie jest pooglądać polski zespół grający piłką, choćby przeciwko Litwie. Teraz jest ostatni wyjazd do Grecji. Trzeba udowodnić że awans jest w rękach odpowiedniej druzyny.
__________________
Piaszeczki jest offline   Reply With Quote
Piaszeczki dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 22-03-2014, 18:19   #7
..:: Klubowicz ::..
  
 
Kapel's Avatar
 
Dołączył/a: 13 Oct 2009
Miasto: Ełk
Postów: 2 512
Tematów: 77
Podziękowań: 762
THX'ów: 1 526
Imię: Kacper
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 42 (+)
Kapel 42
Odp: Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej?

Byłem na meczu Polska Litwa
Wynik mówi chyba sam za siebie, a ostatnia bramka cud malina.
W drugiej połowie chłopaki bawili się już z litwinami i naprawde fajnie grali.
Więc jakaś tam szansa jest
__________________
Kapel jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->