Progressive House - produkcja, aranżacja itd. - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Forum Producentów muzycznych / Strefa dja > Music Producers Arena > Pytania
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Swooniak
Temat ma 8 komentarzy i 921 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 20-05-2015 (09:45).

Tags: , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Progressive House - produkcja, aranżacja itd.


zobacz także:

« Jak zrobić narastanie ? lub Dźwięk z filmu »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-05-2015, 15:37   #1
..:: true Member ::..
  
 
Swooniak's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Jun 2013
Miasto: Somewhere
Wiek: 27
Postów: 686
Tematów: 30
Podziękowań: 245
THX'ów: 532
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 8
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 3
Plusów: 3 (+)
Swooniak 3
Odwiedź profil Swooniak na Last.fm
Progressive House - produkcja, aranżacja itd.

Mam pytanie dotyczące gatunku w temacie, a mianowicie.
Czy ktoś mógłby z Was podesłać mi jakieś sensowne tutoriale objaśniające wszystko na temat progressive house?
Na YouTube przejrzałem już co się tylko dało a ja nadal stoję w martwym punkcie...
Jeśli nie tutoriale to może ktoś ma jakieś poradniki tekstowe na ten temat..
Przyda mi się praktycznie wszystko, co pomoże mi choć trochę ruszyć z miejsca w FL Studio

Z góry wielkie dzięki
Swooniak jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 15-05-2015, 16:58   #2
..:: Klubowicz ::..
  
 
Allen Waleys's Avatar
 
Dołączył/a: 08 Jun 2009
Miasto: A Przyjedziesz ?
Wiek: 35
Postów: 1 801
Tematów: 222
Podziękowań: 6 386
THX'ów: 4 062
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 12
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 36 (+)
Allen Waleys 36

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Allen Waleys na Facebook Odwiedź profil Allen Waleys na Twitter Odwiedź profil Allen Waleys na Youtube Odwiedź profil Allen Waleys na Mixcloud
Odp: Progressive House - produkcja, aranżacja itd.

Wszystko to znaczy co ? Tutoriali na temat prog house jest w necie mnóstwo, jeśli wiesz czego szukasz, to z pewnością to znajdziesz Plucki, pady, synthy czy różne barwy dźwięków odnajdziesz w tym wielkim serwisie, aranżacje również, jak się powinien rozwijać kawałek, kiedy poszczególne ścieżki powinnt wchodzić, a kiedy należy je uciąć, zautomatyzować czy chociażby co przyciszyć, rozmieścić w kanale (panorama) czyli to co powinno grać bardziej po prawej stronie, a co po lewej. Nikt Ci tego wszystkiego nie napisze tutaj, bo zeszłoby się z tydzień





Tylko jedna rzecz, czy warto kopiować coś, co już ma swoje miejsce ?
__________________

Last edited by Allen Waleys; 15-05-2015 at 17:02.
Allen Waleys jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Allen Waleys za ten post:
Stary 16-05-2015, 11:16   #3
..:: true Member ::..
  
 
Swooniak's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Jun 2013
Miasto: Somewhere
Wiek: 27
Postów: 686
Tematów: 30
Podziękowań: 245
THX'ów: 532
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 8
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 3
Plusów: 3 (+)
Swooniak 3
Odwiedź profil Swooniak na Last.fm
Odp: Progressive House - produkcja, aranżacja itd.

[Ok, dzięki za to że w ogóle się ktoś tematem zainteresował :D
]Ściślej rzecz ujmując na przykładzie tego tutorialu najbardziej zastanawia mnie to jak dojść to takiego stylu i jakości tych wszystkich synthów, bassów itd.



Bo tutaj jest wszystko ładnie pokazane ale nic dokładniej nie tłumaczone.

Last edited by Swooniak; 21-05-2015 at 21:32.
Swooniak jest offline   Reply With Quote
Stary 16-05-2015, 19:26   #4
..:: Klubowicz ::..
  
 
Allen Waleys's Avatar
 
Dołączył/a: 08 Jun 2009
Miasto: A Przyjedziesz ?
Wiek: 35
Postów: 1 801
Tematów: 222
Podziękowań: 6 386
THX'ów: 4 062
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 12
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 36 (+)
Allen Waleys 36

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Allen Waleys na Facebook Odwiedź profil Allen Waleys na Twitter Odwiedź profil Allen Waleys na Youtube Odwiedź profil Allen Waleys na Mixcloud
Odp: Progressive House - produkcja, aranżacja itd.

Cytat:
Bo tutaj jest wszystko ładnie pokazane ale nic dokładniej nie tłumaczone.

A co tutaj dokładniej tłumaczyć ? Zasady działania multiband compressor, różnych rodzajów equalizacji, layerowania ścieżek ? Layerowanie to trochę co innego, niż nałożenie na tą samą melodię różnych presetów, gdzie każdy sampler z tą melodią, ale już inną barwą jest wysłany do innego kanału w mikserze. Czym się różni layering od wysłanych trzech ścieżek do miksera ? A no tym, że layerowanie łączy dwie albo trzy zupełnie inne barwy w jedną i tylko do jednego kanału możesz tą barwę wysłać, faktem jest że aby zlayerować trzy barwy dźwięku musisz je najpierw wybrać, zaznaczyć i wcisnąć we wtyczce która ma zlayerować te trzy magiczny przycisk, nie pamiętam nazwy. Skomplikowane co ? Jak trochę popatrzysz i poczytasz to wcale nie będzie trudne. Co do oddzielnego samplera z tym samym ułożeniem ale inną barwą, wysłaną na jeden kanał w mikserze - różni się tym że możesz je dowolnie rozdzielać, ustawiać w panoramie, ściszać i wgl. Co prawda i z layerowaniem można to zrobić, ale to już trochę więcej zabawy.

Jakość tych synthów, bassów ? Słuch, wtyczki do equalizacji, masteringu i do wykręcania dźwięków. Sprzęt na którym masz odsłuch też jest chyba bardzo istotną rzeczą, na którym chcesz wyciągnąć z kawałka to co trzeba. Dużo informacji, bardzo dużo, jeśli będziesz się tym jakoś interesował to obczaisz przynajmniej w jakimś procencie FL Studio
__________________

Last edited by Allen Waleys; 16-05-2015 at 19:27.
Allen Waleys jest offline   Reply With Quote
Stary 19-05-2015, 14:00   #5
..:: true Member ::..
  
 
Swooniak's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Jun 2013
Miasto: Somewhere
Wiek: 27
Postów: 686
Tematów: 30
Podziękowań: 245
THX'ów: 532
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 8
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 3
Plusów: 3 (+)
Swooniak 3
Odwiedź profil Swooniak na Last.fm
Odp: Progressive House - produkcja, aranżacja itd.

Dzięki wielkie
Po trzecim razie ogarnąłem o co chodzi w layerowaniu, a przynajmniej tak mi się zdaje
Ok, mówisz że ta sama melodia, różne presety tak?
Ale jak dopasować tak presety żeby każdy do każdego pasował?
Swooniak jest offline   Reply With Quote
Stary 19-05-2015, 16:08   #6
..:: Member ::..
  
 
Dołączył/a: 04 Sep 2013
Miasto: Lublin
Wiek: 31
Postów: 105
Tematów: 4
Podziękowań: 5
THX'ów: 37
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
overem 1
Odp: Progressive House - produkcja, aranżacja itd.

Cytat:
Napisał tom733 Zobacz post
Dzięki wielkie
Po trzecim razie ogarnąłem o co chodzi w layerowaniu, a przynajmniej tak mi się zdaje
Ok, mówisz że ta sama melodia, różne presety tak?
Ale jak dopasować tak presety żeby każdy do każdego pasował?
Do tego dochodzisz metodą prób i błędów, ja zazwyczaj nie layeruje synthów bo wolę każdy z nich przypisać do innej ścieżki i każdy z nich zequalizować, poucinać, uwydatnić najlepsze częstotliwości tak aby całość lepiej brzmiała.

Drugą sprawą jest to, że jak nałożysz za dużo syntezatorów z melodią w jednej tonacji to nie będziesz miał dla nich wszystkich miejsca i tutaj nawet dobre EQ nie pomoże. Osobiście staram się używać maksymalnie dwóch syntezatorów w jednej tonacji i rozmiaszczania ich po obu stronach (np. 25% w lewo jeden synth, drugi 25% w prawo, ale to nie reguła). Jest cała masa technik jak zrobić perfekcyjną melodię z wieloma syntezatorami itd., ale do tego zazywczaj dochodzisz samemu po pewnym czasie.

Skup się na zrozumieniu kompresji i equalizacji bo uwierz mi, nic tak nie zmieniło i nie polepszyło jakości całego kawałka w moim przypadku jak te dwie rzeczy.

W progresywnym house liczy się poruszanie, coś cały czas musi się podnosić, opadać itd. nie może stać w miejscu.

Grunt to bycie konsekwentnym ja dopiero po 1,5 roku stworzyłem kawałek z którego jestem naprawdę zadowolony. Nie kieruj się również tym żeby oglądać wszystkie materiały, które są w Internecie. Sam próbuj, miksuj i baw się.

Last edited by overem; 19-05-2015 at 16:10.
overem jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali overem za ten post:
Stary 19-05-2015, 19:43   #7
..:: Klubowicz ::..
  
 
Allen Waleys's Avatar
 
Dołączył/a: 08 Jun 2009
Miasto: A Przyjedziesz ?
Wiek: 35
Postów: 1 801
Tematów: 222
Podziękowań: 6 386
THX'ów: 4 062
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 12
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 36 (+)
Allen Waleys 36

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Allen Waleys na Facebook Odwiedź profil Allen Waleys na Twitter Odwiedź profil Allen Waleys na Youtube Odwiedź profil Allen Waleys na Mixcloud
Odp: Progressive House - produkcja, aranżacja itd.

Cytat:
Napisał tom733 Zobacz post
Dzięki wielkie
Po trzecim razie ogarnąłem o co chodzi w layerowaniu, a przynajmniej tak mi się zdaje
Ok, mówisz że ta sama melodia, różne presety tak?
Ale jak dopasować tak presety żeby każdy do każdego pasował?
Tak jak kolega tutaj wyżej już Ci powiedział, ciężko jest layerować same synthy bo charakteryzują się one zazwyczaj wydatnością w wyższej skali eq, czyli tam gdzie wszystko praktycznie bardzo dobrze słychać, można też odnaleźć ich w średnim zakresie, w zależności jak ma ten synth brzmieć. Różne presety, ale nie charakteryzujące się tą samą wspólną częstotliwością na której będą grać, bassy ciepłe (subbas) zazwyczaj mają niskie częstotliwości, plucki już będą grały trochę wyżej w eq - zazwyczaj gdzieś w środku jest ich miejsce, dlatego że charakteryzuje je ciepła i trochę ostra barwa, chordy też będą grały trochę na środku, ale powoli wkraczając w wyższy zakres częstotliwości. Możliwości layeringu i łączenia barw są setki, o ile nie miliony, to co ustawisz wg. siebie i jakoś będzie to w miarę grało, to znaczy że coś już wiesz, do czegoś sam doszedłeś. Zostawiam Ci jeden tutorial na którym widać bardzo dobrze jak nakładać różne presety, gdzie jeden gra w zakresie średnich ale już podchodzących pod wyższe, a z kolei leed który jest z nexusa gra w samych wysokich. Od piątej minuty jest ułożona trochę niższa melodia która daje tło dla tej która się znajduje wyżej, zobaczysz mniej więcej jak to wszystko brzmi

__________________
Allen Waleys jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Allen Waleys za ten post:
Stary 19-05-2015, 20:57   #8
..:: Member ::..
  
 
Dołączył/a: 04 Sep 2013
Miasto: Lublin
Wiek: 31
Postów: 105
Tematów: 4
Podziękowań: 5
THX'ów: 37
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
overem 1
Odp: Progressive House - produkcja, aranżacja itd.

Ja osobiście polecam nieśmiertelny filmik tutorialowy Aviciiego, który pokazuje naprawdę ale to naprawdę dużo odnośnie wszystkich rzeczy o które pytasz. Sam obejrzałem go z jakieś 5 razy i nawet ostatnio jak go znowu zobaczyłem to odkryłem kilka przydatnych rzeczy.
https://www.youtube.com/watch?v=-dIcuU58Oy8


Jeśli już obcykasz się trochę w temacie, na deser Deniz Koyu. Jest to wersja mocniejsza i cięższa do ogarnięcia z uwagi na mnogość detali oraz wtyczek, które wyjaśnia w filmiku, ale jest to materiał na prawdę bardzo pomocny w kontekście traktowania każdego dźwięku jako czegoś bardzo istotnego w utworze.
https://www.youtube.com/watch?v=PvbFP1HDutM
overem jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali overem za ten post:
Stary 20-05-2015, 09:45   #9
..:: true Member ::..
  
 
Swooniak's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Jun 2013
Miasto: Somewhere
Wiek: 27
Postów: 686
Tematów: 30
Podziękowań: 245
THX'ów: 532
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 8
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 3
Plusów: 3 (+)
Swooniak 3
Odwiedź profil Swooniak na Last.fm
Odp: Progressive House - produkcja, aranżacja itd.

Dzięki stokrotne chłopaki
Już się zabieram za te tutoriale i poćwiczę trochę niedługo
Swooniak jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Swooniak za ten post:
Odpowiedz

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[Inne] Aranżacja Lukas Swidersky Pytania 6 21-05-2014 15:47

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:10 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->