Jak stworzyć domowe studio - Strona 2 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Forum Producentów muzycznych / Strefa dja > Music Producers Arena > Pytania
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: DJ ASSOLUTO
Temat ma 16 komentarzy i 3512 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 16-03-2013 (13:29).

Tags:


Lista oznaczonych użytkowników


Jak stworzyć domowe studio


zobacz także:

« Którego Laptopa wybrać lub Pluck z Silhouettes »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-03-2013, 16:22   #11
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Jak stworzyć domowe studio

Ja powiem tak, jeśli chodzi o monitory to trzeba sobie uświadomić pewną kwestię.
Monitory studyjne to profesjonalne głośniki do produkcji materiału dźwiękowego, mają wyrównaną charakterystykę częstotliwości.
I monitor ma brzmieć beznadziejnie dla słuchacza bo to nie sprzęt hi-fi, który cieszy ucho, za to do pracy z dzwiękiem mają grać niemal laboratoryjnie - dźwięk ma być jak pod mikroskopem.
Po prostu chodzi o idealne warunki odsłuchu tego co się robi w pracy nad materiałem dźwiękowym.

To troche taka sucha teoria ale w praktyce oznacza to że bas ma być płaski, szybki i miękki, to ma być naturalne brzmienie a nie podbite..
Tak więc doszukiwanie się basu jak w BMW z 95 roku z tuba basowa albo jak w zestawach 5.1 logitech jest niepoważne.
Wg mnie w przypadku monitorów bliskiego pola, przy których pracuje się na codzień miksując chociażby materiał 6-7 cali woofer to tak akurat, szczególnie gdy małe jest pomieszczenie.

8 cali to już wkracza się w sfrze średniego pola i przeważnie takie monitory są potężnych rozmiarów, więc odsłuch bliski staje się być gorszy.

Pamiętaj że bas ma być taki jaki być powinien i to nie chodzi o to że będzie dudniący dźwięk z 10 calowej membrany, to ma być naturalne i rzeczywiste.

Ja proponuje przejść się do sklepu i posłuchać jak grają monitory studyjne..

I wg mnie możesz zainteresować się Behringerami B2031A ale równie dobre będą KRK RP6
Nic większego nie ma sensu kupować.
A co do subwoofera to ja odradzam, tutaj konieczna jest idealna akustyka pomieszczenia w postaci wełny mineralnej, paneli akustycznych i odpowiednie umieszczenie subwoofera oraz jego konfiguracja, jeżeli nigdy się nie miało doświadczenia z takim sprzętem to na 99% efekt będzie beznadziejny i dudniący mocno bas, który zasłoni reszte częstotliwości.

Ja polecam zwykłe stereo monitory i to wszystko i nauka jak na nich pracować.
A więcej dołu to lepiej zakupić jakiś prosty zestaw 2.1 z subwooferem i tam porównywac efekty pracy.

Dolne pasmo w produkcji dźwięku w miksie jest tak samo istotne jak środkowe..tak samo jak panorama i inne elementy..i to nie jest tak że trzeba mieć dudniący bas z głośników by zrobić dobry miks, wrecz przeciwnie, najlepsze kutlowe monitory na świecie Ns-10 tego basu nie mają wcale wiec bas to jest 20% całęgo miksu..

Last edited by Marcinkiewicz86; 14-03-2013 at 16:25.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Marcinkiewicz86 za ten post:
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 14-03-2013, 16:46   #12
..:: Member ::..
  
 
Mr. Rad's Avatar
 
Dołączył/a: 03 Oct 2011
Miasto: Częstochowa
Postów: 111
Tematów: 28
Podziękowań: 56
THX'ów: 134
Imię: Radek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 3 (+)
Mr. Rad 3
Odp: Jak stworzyć domowe studio

z tańszych monitorów mogę polecić behringer ms 40
Mr. Rad jest offline   Reply With Quote
Stary 14-03-2013, 19:12   #13
..:: Gadatliwy ::..
  
 
DJ ASSOLUTO's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Jan 2013
Miasto: Rzeszów
Wiek: 27
Postów: 41
Tematów: 6
Podziękowań: 11
THX'ów: 8
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
DJ ASSOLUTO 1
Odp: Jak stworzyć domowe studio

Marcinkiewicz86 wielkie dzięki za twoje rady i ogólnie twoje posty strasznie mi pomagają no ale wiesz od kogoś muszę się tego nauczyć

I jak zwykle parę pytań - spora część internautów dość krytykuje sprzęt KRK z powodu "przereklamowania" tej marki - podobno DJ Max Fahrenheit z nich korzysta i to im dało reklamę, niemniej jednak dość dużo ludzi uważa, że no nie grają dobrze bo za płaski dźwięk, bo nie oddają dobrze basu etc. Jedyny plus to jakaś technologia, która pozwala na to, aby głośnik przysunąć do samej ściany i w ten sposób oszczędza się miejsce.
Jaka jest wasza opinia na ten temat?? Czy faktycznie są one aż takie złe??
Często reklamowana jest Yamaha HS80M, jednak cena nie bardzo mnie przekonuje.. co ona ma takiego dobrego że jest bardziej polecana niż nawet KRK i czy model trochę mniejszy Yamaha HS50M jest znacznie gorszy od HS80M?? A może jakieś inne o podobnych parametrach??

-----------------------------------------------------------------------------------
Dodam że mieszkam w pobliżu rzeszowa, gdzie nie ma praktycznie sklepów, gdzie mógłbym odsłuchać danego monitora, więc muszę opierać się na opiniach m.in użytkowników 4C.

PS. Co myślicie o interface?? Czy ktoś może mi przybliżyć info nt. Focusrite 2i4, bo nie ukrywam jestem dość zainteresowany kupnem.
DJ ASSOLUTO jest offline   Reply With Quote
Stary 14-03-2013, 21:58   #14
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Jak stworzyć domowe studio

Co do KRK ja również jestem z tych osób dla których w serii RP..nie ma rewelacji, grają w miare ale nic szczególnego i nie przypadły mi osobiście do gustu, dlatego wybrałem Behringer B2031 (obecnie mam Adam P11A).
Wybór jest indywidualny i trudno coś komuś wmuszać czy wmawiać.
Co do Yamahy - fajne są te monitory ale mają duże rozmiary i sporą moc.
HS50 nie polecam bo to małe monitorki a przy tym dołu mają mało i raczej bez subwoofera się nie obejdzie.
Z reszta za ok 1200 zł HS50 + 800 subwoofer robi się tyle co za pare HS80 więc troche bezsensu.
Jeśli chodzi o Rzeszów to jest przecież dobry sklep Riff, który rozprowadza różnego rodzaju monitory do studia:
Monitory studyjne - RIFF
Wg mnie najlepiej się przejechać i posłuchać jak grają, bo poleganie na opinii innych jest średnie. Tobie coś może odpowiadać, ale komuś innemu już niekoniecznie i odwrotnie.
To jest sprawa osobista, własne predyspozycje i upodobania.
Zainteresuj się tez Alesis Active MK II, Yamaha MSP5, ESI uniK 08, Mackie MR8 mk2

Komentarz autora tematu:
A$AP FΣ厶îX ₲ przyznał plusa:

Last edited by Marcinkiewicz86; 14-03-2013 at 21:59.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Stary 15-03-2013, 09:45   #15
..:: Gadatliwy ::..
  
 
DJ ASSOLUTO's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Jan 2013
Miasto: Rzeszów
Wiek: 27
Postów: 41
Tematów: 6
Podziękowań: 11
THX'ów: 8
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
DJ ASSOLUTO 1
Odp: Jak stworzyć domowe studio

Co do Riffa to faktycznie sie wybiore, ale jak patrzylem w necie to asortyment maja dosc maly. Ok. dzieki wam za zainteresowanie i wogole - sprawe glosnikow mam juz rozwiazana i jestem wam wdzieczny a ty: Marcinkiewicz86 masz wielki plus u mnie

Ok, pozostaje pare pytan - co z interface'em??
Na co zwracac uwage przy wyborze??
Co jest wazne a co nie??
Dodam ze dla mnie interfejs bedzie sluzyl generalnie do odsluchu , czasami jakies wokale lub np. gitara.
Takze nie mam wygorowanych wymagan.
Wiec czym kierowac sie przy wyborze??
Co polecacie??
DJ ASSOLUTO jest offline   Reply With Quote
Stary 15-03-2013, 22:47   #16
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Jak stworzyć domowe studio

Proponuje zakupić Focusrite Scarlett 2i4 i powinnien sprostać Twoim oczekiwaniom, na razie starczy, przy nagrywaniu lepiej zaopatrzyć się w dodatkowy przedwzmacniacz i podłączyć liniowo do Scarlett 2i4.
On teoretycznie ma pokładowe preampy ale ich jakość zbyt rewelacyjna myślę nie będzie i raczej dla lepszych efektów, warto z czasem troche poprawić możliwości.
Ale to kiedys..
Na razie pod monitory, słuchawki, pod komputer, powinien wystarczyć. Ma wejscie/wyjście midi, więc możesz podłączyć klawiature (keyboard) midi lub przez usb.
No i monitory które zakupisz, wystarczy podłączyć z tyłu pod "Line outputs", z przodu jest wyjście pod słuchawki, także interfejs jest bardzo podręczny i urozmaicony.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Stary 16-03-2013, 13:29   #17
..:: Gadatliwy ::..
  
 
DJ ASSOLUTO's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Jan 2013
Miasto: Rzeszów
Wiek: 27
Postów: 41
Tematów: 6
Podziękowań: 11
THX'ów: 8
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
DJ ASSOLUTO 1
Odp: Jak stworzyć domowe studio

Dzięks a tak właśnie w temacie tego midi:
Ja mam w domu 2 keyboardy i pianino elektryczne wszystkie mają porty midi. Kupiłem kabel usb-midi ale latencja jest tak wysoka, że uniemożliwia mi grę, zastosowałem sterowniki asio 4 all ale one nie czytały tego kabla i nie mogłem nic skonfigurować, coś tam w abletonie podkręciłem, ale nadal latencja jest wysoka.
Może zamiast tej klawiatury po prostu kupić lepszy kabel?? A ten interface :Focusrite 2i4 jakbym tam podłączył keyboard tym gniazdem DIN to byłaby mniejsza latencja?? Czy może jakoś jeszcze inaczej dałoby się wykorzystać te keyboardy - może inaczej - cały ten sprzęt jest firmy casio, więc czy lepiej jest jednak kupić nową klawiaturę(myślę tu o Novation Launchkey'u) czy może jakoś dało by się wykorzystać to, co mam??
DJ ASSOLUTO jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[Sprzęt] Domowe studio - co wybrac dawid512 Pytania 16 09-02-2013 00:25

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->