layero - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Forum Producentów muzycznych / Strefa dja > Music Producers Arena > Pytania

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: My1Zloo
Temat ma 5 komentarzy i 923 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 16-08-2013 (16:08).

Tags: , , , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


layero


zobacz także:

« FL Studio 11 Browser lub Ableton automatyzacje »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-08-2013, 17:56   #1
..:: Member ::..
  
 
My1Zloo's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Jul 2011
Miasto: Tarnobrzeg
Postów: 101
Tematów: 10
Podziękowań: 66
THX'ów: 66
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 2 (+)
My1Zloo 2
layero

Cześć, drodzy użytkownicy forum 4clubbers mam do was nie lada pytanie. A raczej problem i to duży, przynajmniej dla mnie ... Mianowicie chodzi o layerowanie brzmień. Nie do końca potrafię to zdefiniować ale po prostu mam cholerny problem by zrobić zlepek kilku różnych dźwięków tzw layerowanie o ile dobrze mówię. Nie jestem w stanie ich tak dobrać by brzmiały magicznie jak chociażby w którymś z tych linków

[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.] 2;20
[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.] 1;56
[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.] 2;00


Ja wiem , że to przede wszystkim jest jakiś saw lead z presetu z sylenth1 czy nexus dance leads, ale za cholerę nie potrafię tego zrobić sam. Tak jak tamte dźwięki są na tyle piękne , że można ich słuchać i słuchać tak efekty mojej pracy są mizerne i nie wiem co z tym zrobić.Tak wygląda to co zrobiłem sam
[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.]
[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.]

Nijak się to ma do linków wyżej... Jak zmixować mój saw by nie brzmiał jak przepuszczony przez jakiś worek, jak dobrać te kilka dźwięków by powstało właśnie coś takiego jak w piosenkach kaskade czy toma swoona ? Przeszukałem już całe forum i jedyne co znalazłem to kilka zdań na temat bodybangers co na wskroś nic mi nie pomogło. Proszę o jakąś pomoc,rady ? Bo ja już nie wyrabiam i mam ochotę wyj.... komputer przez okno, bo próbuje próbuje i .... Z góry dziękuje każdemu za jakąkolwiek wypowiedź , link do tuta, etc.etc.
My1Zloo jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 15-08-2013, 19:55   #2
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: layero

Witam!
No kwestia layerowania brzmień nie jest prostą sprawą. W przypadku pierwszego utworu to jest magia, pozostałe raczej zwykłe jakieś leady proste i saw niski bas.
Tutaj kluczowa sprawa to umiejętne zmiksowanie ze sobą wszystkich warstw, potrzebne doświadczenie i dobry odsłuch.
U Ciebie brakuje odpowiedniego środka i góry, jest sporo dołu, poza tym wszystko zduszone i nie "oddycha".
Jak są np trzy warstwy to każda powinna grać na innych częstotliwościach, szczególnie dół jest ważny aby się nie pokrywały częstotliwości.
Można dać jedną barwę szeroko w panoramie, a pozostałe węziej.
Nie wiem na czym pracujesz w sensie odsłuchu ale nie polecałbym słuchawek, bo brzmi wszystko inaczej, można sobie dopracować brzmienie w sensie kręcenia ale miksowanie całości lepiej wykonywać na głośnikach - monitorach.
Tutaj liczy się doświadczenie, nikt tego nie powie wprost - "zrób tak czy tak.." i wyjdzie..
Trzeba wiedzieć jak ustawić poziomy warstw składowych, jakie częstotliwości itd..
i dobrze trzeba słuchać referencyjnych nagrań i porównywac, dlaczego tak a nie inaczej.
Tylko tak jak mówie - odsłuch..jeśli będzie mocno podbity dół to tez będzie ciężko ustawić dobrze poziomy, żeby to grało przyzwoicie.
Także metoda prób i błędów.

Komentarz autora tematu:
My1Zloo przyznał plusa:
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Marcinkiewicz86 za ten post:
Stary 15-08-2013, 23:26   #3
..:: Member ::..
  
 
My1Zloo's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Jul 2011
Miasto: Tarnobrzeg
Postów: 101
Tematów: 10
Podziękowań: 66
THX'ów: 66
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 2 (+)
My1Zloo 2
Odp: layero

Szczerze moje głośniki za grosz nie przypominają głośników...

<-- to zdjecie tegoczym dysponuje, oczywiscie te sa nowitukie a do moich trzeba dodać + / - 4/5 lat.
Piszesz o dole , środku , górze, ale nie za wiele mi to mowi. jest sporo dołu tzn , ze musze podbic [ 1,2 low bass , bass ] ? Każda warstwa powinna grać na innych częstotliwościach tzn , że specjalnie w jednej z nazwijmy to warstw scisze ja w equalizatorze by 2 zrobić już o wiele "masywniejsza" ? Możesz trochę powiedzieć o tym Marcinkiewicz ?

Last edited by Zolczi; 16-08-2013 at 10:27.
My1Zloo jest offline   Reply With Quote
Stary 16-08-2013, 00:26   #4
..:: senior Member ::..
  
 
Dołączył/a: 25 Oct 2008
Miasto: Gdynia
Postów: 121
Tematów: 4
Podziękowań: 31
THX'ów: 104
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 2 (+)
KunciaL 2
Odp: layero

Robisz 3 warstwy, na jednej obcinasz gore, druga gra na srodku, a trzecia nadaje ostrosci na wysokich czestotliwosciach Nie ma zasad, rob wszystko na sluch
KunciaL jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali KunciaL za ten post:
Stary 16-08-2013, 01:24   #5
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: layero

Cytat:
Napisał My1Zloo Zobacz post
Piszesz o dole , środku , górze, ale nie za wiele mi to mowi. jest sporo dołu tzn , ze musze podbic [ 1,2 low bass , bass ] ? Każda warstwa powinna grać na innych częstotliwościach tzn , że specjalnie w jednej z nazwijmy to warstw scisze ja w equalizatorze by 2 zrobić już o wiele "masywniejsza" ? Możesz trochę powiedzieć o tym Marcinkiewicz ?
No tak Twoje głośniki to nie są raczej typowe monitory studyjne, które grają liniowo, ale niby wszystkiego można się nauczyć.
Generalnie chodzi o to, że jak są trzy warstwy, składające się na jedno brzmienie, to na dole jest podstawa czyli brzmienie grające nisko, pozostałe warstwy nie powinny grać na tym niskim paśmie w którym gra najniższa warstwa, czyli filtrem dolnozaporowym trzeba odciąć cześć "dołu"..ile? trudno jednoznacznie napisać czy to będzie 50-100 Hz czy więcej/mniej...
Po prostu taki layering musi brzmieć tak jakby to było brzmienie pojedyncze, czysto i ładnie. Każde brzmienie musi się uzupełniać, nie mogą się częstotliwości nakładać tak jak się to niweluje w miksie całego utworu.
jak jest bas to on musi grać w swoim paśmie i inne synthy także.
Tak jak pisałem wcześniej, można jakieś jedno charakterystyczne brzmienie rozstawić szeroko w panoramie, inne centralnie.
Oprócz tego gdy uda się opanować, dobrą "izolację" między brzmieniami, warto podkreślić nieco niektóre częstotliwości charakterystyczne.
U Ciebie brakuje dobrego chociażby środka, który jest dość istotny także przy layerowaniu brzmień. Ale przede wszystkim musisz wyczyścić całośc, czyli pozbyć się dołu tam gdzie nie jest on potrzebny.

Last edited by Marcinkiewicz86; 16-08-2013 at 01:26.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Marcinkiewicz86 dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 16-08-2013, 16:08   #6
..:: Member ::..
  
 
My1Zloo's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Jul 2011
Miasto: Tarnobrzeg
Postów: 101
Tematów: 10
Podziękowań: 66
THX'ów: 66
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 2 (+)
My1Zloo 2
Odp: layero

[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.] po poprawkach wydaje mi sie ze jest lepiej ale to jeszcze nie to , co o tym powiecie panowie ?
My1Zloo jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->