Obowiązkowa Służba Wojskowa ? - Strona 4 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > Przy piwie ...
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: .:Franek:.
Temat ma 33 komentarzy i 9977 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 05-10-2020 (17:28).

Tags: , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Obowiązkowa Służba Wojskowa ?


zobacz także:

« otyłość a słuch lub Weterani ! Kogo najbardziej wam brakuje na forum ? »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-10-2020, 20:33   #31
I'm From Another World
  
 
Maarten Metz's Avatar
 
Dołączył/a: 02 Sep 2011
Miasto: Katowice
Wiek: 34
Postów: 28 903
Tematów: 762
Podziękowań: 48 647
THX'ów: 31 469
Nominated Tematy Tygodnia: 3
Nominacje T.T. : 387
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 439
Plusów: 50 (+)
Maarten Metz 50
Odwiedź profil Maarten Metz na Facebook Odwiedź profil Maarten Metz na Mixcloud
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Cytat:
Napisał Andrew45 Zobacz post
No właśnie dyscyplina, to jest to czego brakuje współczesnej młodzieży.
Każdy człowiek jest inny, nie wrzucaj wszystkich młodych ludzi do jednego wora. Do ludzi należy podchodzić / oceniać ich indywidualnie, a nie generalizować wszystko i wszystkich.
__________________
Maarten Metz jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Maarten Metz za ten post:
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 02-10-2020, 20:51   #32
..:Music Maniac:..
  
 
Christoph'86's Avatar
 
Dołączył/a: 26 Jun 2009
Miasto: Turek / Kalisz
Wiek: 37
Postów: 7 912
Tematów: 754
Podziękowań: 58 719
THX'ów: 11 009
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 135
Imię: Krzysztof
Wzmianek w postach: 9
Oznaczeń w tematach: 106
Plusów: 950 (+)
Christoph'86 950
Christoph'86 950
Odwiedź profil Christoph'86 na Youtube
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Każdy ma prawo do własnej opinii więc dodam coś od siebie. Mój pobór jako jeden z ostatnich był poborem ,,przymusowym". To był rok 2006 jesień. Nie chciałem iść wtedy do wojska, nie broniłem się wtedy przed tym bo za bardzo nie miałem jak i koniec końców poszedłem. Wtedy ten czas dla mnie był stracony choć moja służba trwała tylko 9 miesięcy. Nie było mi to na rękę zwłaszcza, że na drugiej przepustce poznałem swoją obecną żonę. Ale teraz, patrząc z perspektywy czasu, to wspominam ten czas bardzo miło. Było zajebiście, przygoda życia - serio. Wiele się tam nauczyłem, zjeździłem pół Polski jeżdżąc po zawodach, poznałem bardzo dużo wspaniałych ludzi. Wiadomo, wiele zależy pewnie od jednostki na do jakiej się trafi ale mimo wszystko polecam
Christoph'86 jest offline   Reply With Quote
Stary 05-10-2020, 11:10   #33
..:: Klubowicz ::..
  
 
Dołączył/a: 17 Aug 2007
Miasto: ...
Postów: 2 087
Tematów: 793
Podziękowań: 4 884
THX'ów: 3 451
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T.: 3
Wzmianek w postach: 10
Oznaczeń w tematach: 10
Plusów: 53 (+)
.:Franek:. 53
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Ale jak to kolega wcześniej napisał. Dzisiejsza młodzież by wszystko chciała dostawać za darmo, a od siebie nic nie da. Tu nie pójdzie to powie, że nie tamto powie, że też nie i tylko wybrzydza, ale rodzinę utrzymać to 500+ albo inne dodatki i tak zaczynają myśleć przy okazji piwko albo coś mocniejszego,a tu jednak jest perspektywa dobrego zarobku jakiegoś też rozwoju i przede wszystkim stabilizacji
.:Franek:. jest offline   Reply With Quote
Stary 05-10-2020, 17:28   #34
..:: Klubowicz ::..
  
 
Staylers's Avatar
 
Dołączył/a: 18 Feb 2010
Miasto: uuu, daleko
Postów: 1 137
Tematów: 135
Podziękowań: 2 426
THX'ów: 2 812
Imię: Czarli :]
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 27
Plusów: 35 (+)
Staylers 35
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Cytat:
Napisał .:Franek:. Zobacz post
A to dlaczego Panie kolego ??
jesteś w takich czasach pewny, ze armia licząca 120tyś żołnierzy jest 100% gwarantem Twojego bezpieczeństwa ???
Myślę, że żyjemy w czasach w których nawet i 240 tyś czy 500 tyś nie ma żadnego znaczenia. Z naszym sprzętem i budżetem na cele militarne to może moglibyśmy się obronić przed Słowacją i Czechami w potyczkach na morzu W dzisiejszych czasach największe znaczenie ma sprzęt i wyszkolone jednostki specjalne. Prosty żołnierz może zostać wykorzystany tylko jako mięso armatnie.

A co do obowiązkowej służby wojskowej to jak dla mnie to można to wpisać w kroniki historyczne. Nie ma to żadnego sensu. Brak dyscypliny? A skąd ją młodzież ma wynieść jak nie z domu. Podstawą wychowania dla dziecka są autorytety, które w najmłodszych latach bierze od rodziców i rodzeństwa. Jak już tu sprawa się rypnie to później z biegiem lat jest co raz gorzej. Najlepiej jest ponarzekać jaki to brak dyscypliny, jaka to młodzież teraz niezaradna. Większość ma problem załapać z dzieckiem jakikolwiek kontakt. Jak dziecko dostanie nowego smartfona, quada czy cokolwiek to już jest git, obowiązek rodzicielski spełniony. Zero wspólnych pasji, zero spędzania razem czasu.

Żyjemy w kraju gdzie kasa jest wydawana na zbędne pierdoły lub po prostu rozkradana. Gdyby warunki szkolenia w wojsku były przyzwoite to chętnych by nie brakowało. Wystarczy sam fakt, że najniższa krajowa to więcej niż dwukrotność podstawowego uposażenia szeregowego podczas szkolenia i już większości przechodzi ochota na zostanie dzielnym wojakiem.

Moim zdaniem próba wprowadzenia obowiązkowej służby wojskowej jest po prostu próbą wydymania społeczeństwa na pieniążki. Chętnych brakuje, pieniążków brakuje to pozostaje przymus. Gdyby było więcej szkółek wojskowych, a później państwo zagwarantowało by pracę na jednostkach wojskowych za przyzwoite pieniądze to i chętnych by nie brakowało. Myślę, że nie jeden poszedł by z chęcią na takie coś jak za granicą. Służba po 8h i powrót do mieszkania. Na koniec tych moich bezsensownych bazgroł dodam tylko jeszcze, że jakiekolwiek przeszkolenie na żołnierza bez utrwalania umiejętności nie ma żadnego sensu. Ktoś kto odbył służbę 20 lat temu, a na dzień dzisiejszy prowadzi zdrowy tryb życia typu parę piwek dziennie i 2 paki fajek nie będzie sprawniejszy fizycznie od takiego "niezdyscyplinowanego" 20 latka. To samo się tyczy broni, obsługi sprzętu itp itd...
__________________
Staylers jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Staylers za ten post:
Odpowiedz

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->