Dimitri Vangelis & Wyman inaugurują Buce Records, dzielą się niezwykłą genezą labelu - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: MKL.
Temat ma 4 komentarzy i 1472 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 25-01-2016 (09:01).

Tags: , , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Dimitri Vangelis & Wyman inaugurują Buce Records, dzielą się niezwykłą genezą labelu


zobacz także:

« Co nas czeka w 2016 roku? Część 1 lub Tom Swoon – My Journey So Far (mini dokument) »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-12-2015, 22:11   #1
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 985
Tematów: 407
Podziękowań: 3 927
THX'ów: 11 592
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 542
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 83
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Nie możesz głosować!
3
Nie możesz głosować!

Dimitri Vangelis & Wyman inaugurują Buce Records, dzielą się niezwykłą genezą labelu

Jednym z najbardziej ekscytujących elementów tego roku w świecie EDM niewątpliwie jest ilość uznanych artystów, którzy postanowili walczyć z wszechobecną przeciętnością, otwierając własną wytwórnię. Do m.in. Code Red (Marcus Schössow), Heldeep Records (Oliver Heldens) czy Void Records (Wayne & Woods) dołącza duet Dimitri Vangelis & Wyman, który powołuje do życia Buce Records.



Dimitri Vangelis & Wyman inaugurują Buce Records singlem „Running”, dzielą się niezwykłą genezą wytwórni


Wyjście spod kontroli wielkich wytwórni, które klauzulami w kontraktach ograniczają kreatywność artystów, stało się swego rodzaju modą upływającego roku 2015. Przewidywałem to już długie miesiące wstecz, bowiem scena muzyki tanecznej od kilku lat zmierzała w kierunku maksymalnej kontroli rynku jak i panujących trendów, co prędzej czy później musiało zakończyć się ucieczką z tonącego statku co bardziej ambitnych artystów. Do coraz szerszego grona producentów - właścicieli wytwórni możemy dodać kolejny alias: Dimitri Vangelis & Wyman. Przygotowanie fundamentów pod Buce Records trwało już od kilku miesięcy; teraz wszystko zdaje się być już gotowe, bowiem Szwedzi opublikowali zapowiedź debiutanckiego singla stworzonego we współpracy z Ronem Carrollem pt. "Running". Muzycy odpowiedzialni m.in. za "Payback" ze Stevem Angello czy remiks "Bavarian #1 (Say You Will)" wykonany dla grupy Miike Snow kontynuują tworzenie magicznych, progresywnych utworów, a "Running" śmiało można zaliczyć jako jedną z najlepszych produkcji w ich karierze. Poniżej przesłuchacie zapowiedź jak i dowiecie się skąd wzięła się nazwa i logo labelu - historia jest naprawdę niesamowita, więc zachęcam do zapoznania się z nią.

Mimo starań nie mogliśmy znaleźć pasującej nazwy dla naszej wytwórni. Wszystko było albo zajęte, albo wykorzystane w inny sposób. Zamiast tego, wraz z naszymi projektantami, spróbowaliśmy stworzyć pierwsze logo.

Starożytny wojownik na koniu był jednym z naszych pierwszych pomysłów. Wyglądał on naprawdę fajnie i w trakcie procesu tworzenia skojarzył nam się z Aleksandrem Wielkim na jego koniu, Bucefale. Zaczęliśmy kombinować ze słowem "Bucefał", które szybko zostało sprowadzone do Buce i w efekcie końcowym do Buce Records.

Następnym etapem było wygooglowanie "Buce Records", choć nasze nadzieje na nie znalezienie domen czy stron społecznościowych skojarzonych z taką nazwą były bliskie zeru. Pierwszy link w Google wyświetlił nam nieaktywny już label Buce Records, który miał na koncie jedno jedyne wydanie z 1987 roku. Tytuł utworu: "Roll the Dice".

Nie mogliśmy uwierzyć w to, co czytamy...

Jak niektórzy z Was wiedzą, nasz pierwszy oficjalny singiel z 2012 roku również nosi tytuł "Roll the Dice".

Przypadek czy przeznaczenie? Nie wiemy.




Wydanie "Running" będzie mieć miejsce już 11 grudnia nakładem Buce Records. Fani Szwedów mają jeszcze jeden powód do radości - track będzie można również pobrać zupełnie za darmo na SoundCloudzie duetu. Miejmy nadzieję, że poziom kolejnych wydań Buce Records będzie równie wysoki - wydaje się to być jej przeznaczeniem.

Buce Records:
Facebook
SoundCloud
Twitter






Śledź mnie na DanceMusicAristocracy.blogspot.com oraz na portalach społecznościowych aby być na bieżąco m.in. z newsami, wywiadami, artykułami i recenzjami ze świata muzyki elektronicznej:

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Dimitri Vangelis & Wyman inaugurują Buce Records, dzielą się niezwykłą genezą labelu-buce-2brecods.jpg  
MKL. jest offline  
MKL. dostał 13 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 09-12-2015, 19:03   #2
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 11 Nov 2010
Miasto: Elblag
Postów: 246
Tematów: 6
Podziękowań: 31
THX'ów: 33
Wzmianek w postach: 3
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 2 (+)
Kostecki 2
Odp: Dimitri Vangelis & Wyman inaugurują Buce Records, dzielą się niezwykłą genezą la

Szczerze ? Track genialny , aż ciary mnie przeszły. Na pewno zapisze się u mnie w trackach miesiąca ! Mam nadzieję że będzie w tej wytwórni więcej takich trackow i będzie konkurencją dla Enhanced
Kostecki jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Kostecki za ten post:
Stary 09-12-2015, 19:37   #3
(@_@)
  
 
Dołączył/a: 27 Jan 2012
Miasto: Ostrołęka
Wiek: 28
Postów: 4 548
Tematów: 278
Podziękowań: 21 339
THX'ów: 4 729
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 29
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 9
Oznaczeń w tematach: 120
Plusów: 44 (+)
.marcin 44
Odp: Dimitri Vangelis & Wyman inaugurują Buce Records, dzielą się niezwykłą genezą la

Szkoda tylko, że ludzie z wytwórni Axwella, Ingrosso i Angello wydają stosunkowo rzadko
btw. Gazlind to Marcel Brys (idk kto to :D)
a sam podcast? Jeśli będą go nagrywać na takim luzie jak jedynkę to z pewnością będę go słuchać ;D
.marcin jest offline   Reply With Quote
.marcin dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 10-12-2015, 10:26   #4
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Mr.Greeen's Avatar
 
Dołączył/a: 28 May 2012
Miasto: Golub-Dobrzyń
Wiek: 32
Postów: 755
Tematów: 63
Podziękowań: 1 047
THX'ów: 685
Wzmianek w postach: 6
Oznaczeń w tematach: 16
Plusów: 12 (+)
Mr.Greeen 12
Odp: Dimitri Vangelis & Wyman inaugurują Buce Records, dzielą się niezwykłą genezą la

nie wiem czy mam już zbyt wysokie wymagania co do muzyki czy jak...
utwór dla mnie co najwyżej przeciętny. naprawdę nie wiem czym tu się zachwycać, zwykły EDMowy banger, zaskakujący absolutnie niczym.
W każdym bądź razie to dla mnie za mało żeby nazwać go ambitnym.
Mr.Greeen jest offline   Reply With Quote
Mr.Greeen dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 25-01-2016, 09:01   #5
..:: Świeżak ::..
  
 
Dołączył/a: 11 Jul 2015
Miasto: szczecin
Wiek: 27
Postów: 6
Tematów: 0
Podziękowań: 3
THX'ów: 2
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
LukePerch 1
Odp: Dimitri Vangelis & Wyman inaugurują Buce Records, dzielą się niezwykłą genezą la

Co racja to racja , jak dla mnie zwykły średniak :/
LukePerch jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali LukePerch za ten post:
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->