Problem ze sprzętem Windows 7 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Forum Producentów muzycznych / Strefa dja > Music Producers Arena > Pytania

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Shizzlematic
Temat ma 2 komentarzy i 851 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 07-12-2013 (15:46).

Tags: ,


Lista oznaczonych użytkowników


Problem ze sprzętem Windows 7


zobacz także:

« Acapella- tworzenie lub Omnisphere »
Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-12-2013, 12:39   #1
..:: true Member ::..
  
 
Shizzlematic's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Aug 2008
Miasto: Biała Podlaska
Postów: 572
Tematów: 81
Podziękowań: 729
THX'ów: 1 085
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 2
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Shizzlematic 1
Odwiedź profil Shizzlematic na Facebook
Problem ze sprzętem Windows 7

Siema,

Do tej pory pracowałem na WinXP. Jako, że 32 bitowa wersja FL na winXP wykorzystywała mi tylko 2gb ramu, postanowiłem zainstalować win7 jako drugi system. Sprawa ma się następująco.

Mam zintegrowaną kartę realteka. Pod nią podpięte głośniki. Pod wejście AUX w komputerze mam podpięty kabel jack z wyjściem na chinch, który jest podpięty pod mixer audio do wyjścia master. Mixer jest podłączony na USB, więc wykorzystane są dwa kanały. Do mixera dodatkowo podpięte słuchawki.

I tutaj zaczyna się problem.

Sytuacja nr 1. Kiedy ustawię główny sterownik dźwięku jako realtek gra mi tylko 3/5 głośników + subwoofer. Dźwięk odtwarza tylko centralny głośnik, lewy i prawy przedni oraz subwoofer. W panelu realteka wybrałem testowanie głośników. Podczas testu grają wszystkie, lecz podczas słuchania muzyki np w chromie grają już tylko 3.
(Na winXP działąją cały czas wszystkie, bez wyjątków)

Sytuacja nr 2. Jako główny sterownik dźwięku wybieram dowolny kanał z mixera. Kiedy bawię się crossfaderem, odpowiedzialnym za odsłuch ze słuchawek wszystko działa tak jak należy. Kiedy zwiększę głośność faderem odpowiedzialnym za głośność głośników nie dzieje się kompletnie nic. Dźwięk nie chce grać.
(Na winXP wszystko działa tak jak działać powinno. Mogę dowolnie manipulować głośnościami na mixerze, czy to słuchawek czy też głośników.)

Sytuacja nr 3. Podłączam moje monitory zamiast głośników. Kabel od mixera, który wcześniej szedł do wyjścia aux tym razem idzie do interfejsu audio, który zawarty jest w monitorach. (Monitory to AKAI-RPM3, więc z tyłu prawego głośnika wbudowany jest interfejs audio). Jako główny sterownik w FL'u wybieram sterownik ASIO. Kiedy znów bawie się faderami i crossfaderami monitory nie wydają żadnego dźwięku.
(Na winXP nie ma tego problemu)

Możecie mówić - "po co ci mixer? po prostu go odłącz". Jasne, w tym wypadku go odłączam i pracuję normalnie. Nie jest to jakiś problem największej wagi, ale chciałbym znać przyczynę tego problemu. Jeśli na winXP wszystko działa normalnie, to chciałbym aby na win7 też wszystko działało

Mam nadzieję, że wyraziłem się jak najbardziej jasno i nie będzie problemów ze zrozumieniem sytuacji.
Shizzlematic jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 07-12-2013, 13:45   #2
..:: Klubowicz ::..
  
 
Bazooka&Tomahawk's Avatar
 
Dołączył/a: 05 Aug 2009
Miasto: Olsztyn
Postów: 242
Tematów: 45
Podziękowań: 79
THX'ów: 506
Imię: Adrian, Tomek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 4 (+)
Bazooka&Tomahawk 4
Odwiedź profil Bazooka&Tomahawk na Facebook Odwiedź profil Bazooka&Tomahawk na Twitter Odwiedź profil Bazooka&Tomahawk na Youtube Odwiedź profil Bazooka&Tomahawk na Soundcloud.com
Odp: Problem ze sprzętem Windows 7

Syt. 1
Odznaczyłeś opcję "wypełnienie głośnika w menedżerze Realtek HD Audio?


Co do reszty to może lepiej będzie jak przedstawisz model swojego miksera i jakiś schemat jak to podłączyłeś.
__________________

Last edited by Bazooka&Tomahawk; 07-12-2013 at 13:46.
Bazooka&Tomahawk jest offline  
Użytk. którzy podziękowali Bazooka&Tomahawk za ten post:
Stary 07-12-2013, 15:46   #3
..:: true Member ::..
  
 
Shizzlematic's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Aug 2008
Miasto: Biała Podlaska
Postów: 572
Tematów: 81
Podziękowań: 729
THX'ów: 1 085
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 2
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Shizzlematic 1
Odwiedź profil Shizzlematic na Facebook
Odp: Problem ze sprzętem Windows 7

Co prawda to co napisałeś nie pomogło, ale sam już znalazłem rozwiązanie :D Problem był taki, że domyślnie w realteku pobierało mi dźwięk z wyjść głośnikowych, a nie tego, do którego podłączony był mixer

Dzięki za chęci

Do zamknięcia :D
Shizzlematic jest offline  
Zamknięty Temat
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->