4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/)
-   Przy piwie ... (http://www.4clubbers.com.pl/przy-piwie/)
-   -   Wszechświat (http://www.4clubbers.com.pl/przy-piwie/717713-wszechswiat.html)

Memciu 15-09-2011 14:19

Odp: Wszechświat
 
Cytat:

Napisał Pędzik (Post 4562598)
A ja zadam pare pytan

Po 1. Skąd się bierze miejsce na wszechswiat?
Po 2. Skąd to się wzieło? Wiem, że był wielki wybuch itp. Ale co było przedtem? Przecież z niczego to nie mogło się zrobić...

Ad.1 najłatwiej odpowiedzieć - z niczego.
Świat poszerza się w różne strony, a nikt nie wie skąd się bierze miejsce na ten wszechświat.

Ad2.
Wzięło się właśnie z tego wielkiego wybuchu, a dokładniej z cząstki bozonu higgsa tzw. boskiej cząstki. - polecam reportaż z Discovery pt. Wszechświat wg Stephena Hawkinga
Co było przedtem? nic.
Poprostu próżnia w której swobodnie latały różne cząsteczki, atomy - po zderzeniu się cząsteczek powstała reakcja , która zapoczątkowała wielkiemu wybuchowi.

Dobrze zapamiętałem ? :>


Ogółem jest wiele teorii więc trzeba by każdą przeanalizować.

Kolejna to , taka że świat stworzył Bóg.

Matan Zajcev 15-09-2011 14:44

Odp: Wszechświat
 
Cytat:

Napisał Memciu (Post 4563408)
Poprostu próżnia w której swobodnie latały różne cząsteczki, atomy - po zderzeniu się cząsteczek powstała reakcja , która zapoczątkowała wielkiemu wybuchowi.

Wg tej teorii na początku świat był kropką, w której ściśnięte była materia i antymateria. Materii było więcej o tyle, ile jest obecnie we Wszechświecie. Czy to prawda, nie wiadomo, może byc też tak, że wszechświat jest cykliczny, czyli rozszerza się i kurczy, następuje Wielki Kolaps, a po nim Wielki Wybuch i zabawa zaczyna się od nowa.

Inną teorią jest to, że Wszechświat to gigantyczny, trójwymiarowy hologram (teoria Matrixa, pisałem o niej w innym temacie), a materia nie istnieje.

Swoją drogą to ciekawe: ludzie nie wierzą w Boga, ale nie potrafią wyjaśnic, co było przed WW (bo przecież gdyby Boga nie było, to taki wybuch nie mógł wziąc się sam z siebie)

Memciu 15-09-2011 15:31

Odp: Wszechświat
 
No tak zapomniałem dodać tego że wszystko było ściśnięte w jeden maleńki punkt- było też coś o czarnych dziurach ale już nie pamiętam.


Zbyt wiele jest tego.

gosia691 15-09-2011 16:00

Odp: Wszechświat
 
Cytat:

Napisał Matan Zajcev (Post 4563462)
Swoją drogą to ciekawe: ludzie nie wierzą w Boga, ale nie potrafią wyjaśnic, co było przed WW (bo przecież gdyby Boga nie było, to taki wybuch nie mógł wziąc się sam z siebie)

nie potrafią wyjaśnić co było przed Wielkim Wybuchem bo nauka nie doszła jeszcze tak daleko. my dopiero co zaczynamy poznawać Słońce, nauka wie o nim coś więcej dopiero od niedawna, więc co mówić o Wszechświecie. A Bóg nie jest wytłumaczeniem na to czego po prostu nie zdążyliśmy poznać

lukibaze 15-09-2011 16:35

Odp: Wszechświat
 
Cos pieknego wielka sila jest wszechswiata :) duzo o tym ostatnio czytalem i temat naprawde wciagajacy:) zycie napewno gdzies istnieje ale mysle ze za naszego zycia i technologia jaka obecnie dysponuje swiat tego sie nie dowiemy:)

zawadzia89 15-09-2011 16:38

Odp: Wszechświat
 
My szukamy dowodu istnienia obcych i szukamy ich sladow a oni szukaja dowodu ze my istniejemy :P i kolo sie zamyka :)

Memciu 15-09-2011 18:47

Odp: Wszechświat
 
zawadzia89 a skąd wiesz że oni szukają ?

Ja sądzę że oni wiedzą o nas- i nie chcą bardziej poznać. - czemu? Widać to po tym co się dzieje na świecie- jacy ludzie są, im nie trzeba takich problemów.
I poza tym raczej nic im nie mamy do zaoferowania w zamian za ich technologię - bo jak nas znajdą to napewno mają lepszą technologię.

gosia691 15-09-2011 19:15

Odp: Wszechświat
 
a ja obce życie odbieram tylko i wyłącznie jako proste formy, komórki, bakterie czy coś w tym rodzaju, tak samo jak przedstawiają to filmy dokumentalne (nie mówię tu o jakichś typu UFO) które próbują się doszukać w ogóle jakiegoś życia w kosmosie

Dan Slenders 15-09-2011 19:51

Odp: Wszechświat
 
Jak to jest naprawdę z Wszechświatem i życiem pozaziemskim to zapewne nigdy nie pojmiemy, albowiem mamy za ciasny umysł. Weźmy na przykład wspomniane życie pozaziemskie. Dla nas życie jest możliwe tylko w warunkach podobnych do ziemskich, a może tak naprawdę jest inaczej? Zresztą ostatnio coraz wiecej dowodów, że życie do nas dotarło na planetoidzie, więc wszystko tak naprawdę jest możliwe:)

Qka 15-09-2011 20:00

Odp: Wszechświat
 
UFO hmm wątpie żeby to były zielone ludki jak na filmach ale oni na pewno gdzieś istnieją

Po stylu pisania i całym sposobie budowania zdań sądzę że Memciu jest silnie wierzącym katolikiem i nie chce wyjść poza bramki tekstów biblijnych bo uważa że po co coś dalej odkrywać skoro Bóg wszystko stworzył tak po prostu w sekundę a potem jeszcze zszedł na ziemię urodził się będąc jednocześnie własnym ojcem a potem zmarł znowu ożył i wrócił gdzieś nie wiadomo gdzie by już nigdy nie powrócić . Ale okej nie obrażam tu teraz nikogo tylko tak mówie

Wracając do tematu

Nie wiem jak wam ale mnie się wydaje że jesteśmy tylko przypadkiem a takich przypadków jak my jest w wszechświecie duuuuuuuuuuuuużo więc nie powinniśmy się czuć wyjątkowi bo prędzej czy później i tak wyginiemy. Takich ''nas'' może być więcej tyle że nie mamy z ''nami'' nimi kontaktu choć głęboko liczę na to że nam się uda z nimi skontaktować :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:36 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd.