Dance vs. Disco Polo [Różnice] - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > Przy piwie ...

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: FazZi85
Temat ma 31 komentarzy i 10375 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 24-01-2013 (16:06).

Tags: , , , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Dance vs. Disco Polo [Różnice]


zobacz także:

« Sid w radio zet lub Weekend - Ona Tańczy Dla Mnie (Ślonski Cover) »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-06-2011, 15:07   #1
www.fazzi85.blogspot.com
  
 
FazZi85's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Jan 2009
Miasto: TSA/RT
Postów: 3 429
Tematów: 530
Podziękowań: 3 669
THX'ów: 2 693
Imię: Przemysław
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 100 (+)
FazZi85 100FazZi85 100

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil FazZi85 na MySpace Odwiedź profil FazZi85 na Facebook Odwiedź profil FazZi85 na Twitter Odwiedź profil FazZi85 na Youtube Odwiedź profil FazZi85 na Last.fm Odwiedź profil FazZi85 na Soundcloud.com Odwiedź profil FazZi85 na Mixcloud
Dance vs. Disco Polo [Różnice]

Siemka, od długiego czasu się zastanawiałem i postanowiłem poruszyć dość ciekawy temat. Dla tych osób co słuchają bardziej "ambitnej" muzyki będzie to bardzo zaczepny/drażliwy temat.
Pewnie wiele osób zaraz mnie za to zlinczuje lub spali na stosie, ale myślę że jednak pozwoli to co poniektórym otworzyć oczy, (trzeba ludzi uświadamiać) na to że jak wiadomo z doświadczenia wiele ludzi szufladkuje muzykę do 2óch worków/koszyków z napisem "techno" i "discopolo", a cała reszta dla nich już nie istnieje, ale myślę że po prostu myli pojęcia tj. muzyka DANCE i muzyka Disco oraz tez i Disco-Polo

Może warto uświadomić co poniektórych i przytoczyć definicję:

Dance (ang. taniec) – potoczna, jednak powszechnie przyjęta wspólna nazwa kilku spokrewnionych gatunków elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej), wywodzących się z muzyki house oraz jednego z podgatunków muzyki trance.

Wybrane gatunki, wobec których najczęściej używa się określenia muzyka dance:

Eurodancemuzyka taneczna popularna w latach 90. charakteryzuje się rytmicznym i szybkim, jednocześnie jednak melodyjnym brzmieniem. Zazwyczaj dzieliły się na partie śpiewane przez wokalistkę oraz kwestie rapowane przez mężczyznę. Słowa utworów eurodance zwykle były proste i "wpadające w ucho", niosące ważne najczęściej optymistyczne przesłanie. Gatunek posiadał bardzo licznych reprezentantów takich jak: Basshunter, Fonzerelli, Crazy Frog, Alex Christensen, Snap!, Culture Beat, Dr. Alban, Pharao, Corona, Masterboy, Mr. President, John Scatman, Real McCoy, DJ BoBo, Fun Factory, La Bouche, 2 Unlimited, E-Rotic, 2 Brothers on the 4th Floor, Ace of Base, Basic Element, Cascada, Waldo's People.

Bubblegum dance (happy house) – gatunek powstały na bazie eurodance pod koniec lat 90. Charakteryzuje się prostymi tekstami głównie o młodzieńczych miłościach, zauroczeniach i wkraczaniu w dorosłość oraz adekwatnym do nich podkładem muzycznym, stąd też zyskał sobie opinię muzyki przeznaczonej dla młodego odbiorcy. Przedstawiciele gatunku: Aqua, Vengaboys, Passion Fruit itp.

New Italo Disco – gatunek wywodzący się z italo disco, chociaż niektórzy uważają, że wywodzi się wbrew nazwie z eurodance. W przeciwieństwie do eurodance nie występują tu już raczej kwestie rapowane, a treści utworów, jak i sama muzyka – niekoniecznie muszą być optymistyczne. W tworzeniu tego typu muzyki bardzo często wykorzystuje się tzw. vocodery – nadające głosowi wokalisty syntetyczne, nienaturalne brzmienie. Również ten gatunek posiada licznych przedstawicieli, takich jak: Gigi d'Agostino, Prezioso, Natasha Hagen.

Epic house – współczesna muzyka taneczna, wywodząca się z muzyki house, niekiedy nazywana jej komercyjną odmianą. Utwory zazwyczaj śpiewane, posiadające wyraźną linię melodyczną, niemal zawsze szybkie i rytmiczne. Bardzo często nagrania tego gatunku to covery lub remiksy starszych przebojów – w praktyce zazwyczaj z lat 80. Wybrani przedstawiciele epic house: DJ Sammy, Groove Coverage, Novaspace, Vinylshakerz.

Euro house – wspólna nazwa stosowana niekiedy dla gatunków epic house, eurodance i zbliżonych.

Vocal trance (epic trance, euro trance) – współczesna muzyka taneczna mająca wiele cech wspólnych z epic house, jednak będąca jednym z podgatunków trance'u i mająca charakterystyczne dla tej muzyki brzmienie. Również tutaj dominują utwory śpiewane. Wybrani przedstawiciele euro trance: ATB, Ian Van Dahl, DJ's@Work, Alice DeeJay, Sylver, Lasgo, Fragma, Paul van Dyk.

Na początku lat 90. Krzysztof Krawczyk próbując powrócić na estradę tworzył w nurcie muzyki dance (italo disco), głownie remixy swoich starszych przebojów z lat 70. i 80., a także nagrał kilka innych utworów.

Niektóre gatunki dance są zbliżone do muzyki disco polo i często z nią mylone, od której odróżnia je wyraźne przesłanie skierowane do odbiorcy.
Muzyka ta pomimo prostej i łatwo "wpadającej w ucho" melodii zawiera teksty mówiące o życiu oraz troskach z nim związanych, niejednokrotnie dając życiowe rady i wskazówki.
źródło: wikipedia.org

Pozostałe gatunki: Muzyka Elektroniczna zobacz TUTAJ.

Disco polo – gatunek muzyki popularnej, powstały w Polsce w latach 80. XX wieku, w początkowym okresie istnienia znany jako muzyka chodnikowa

Historia
Pomysłodawcą nazwy disco polo, stworzonej na podobieństwo italo disco (włoski styl muzyczny z początku lat 80. XX w.), był Sławomir Skręta, właściciel wytwórni płytowej Blue Star z Reguł koło Warszawy. Gatunek wywodzi się z muzyki granej na weselach i zabawach przez specjalne zespoły z repertuarem piosenek ludowych i weselnych, przy czym zmianie uległy instrumenty: zamiast akustycznych – elektroniczne, a w latach 80. także elektroniczne klawiszowe, ścieżką wokalną był najczęściej melodramatyczny tekst o nieszczęśliwej miłości. W pierwszej połowie lat 90. muzyka ta stała się zjawiskiem masowym, choć prawie nieobecnym w mediach. Nagrywane poza oficjalnym obiegiem kasety magnetofonowe i płyty kompaktowe osiągały ogromne nakłady.

W połowie lat 90. disco polo znalazło miejsce w programach telewizyjnych (m.in. audycje Disco Relax i Disco Polo Live w Telewizji Polsat i Polsat 2). Poza Polsatem i kilkoma regionalnymi rozgłośniami radiowymi muzyka ta w tym czasie była w ogóle nieobecna i uznawana przez media za symbol kiczu i prymitywizmu.

Przed wyborami prezydenckimi w 1995 zespoły i piosenkarze disco polo angażowani byli podczas kampanii wyborczej m.in: Mariana Krzaklewskiego, Waldemara Pawlaka i Aleksandra Kwaśniewskiego (wybory prezydenckie w Polsce w 1995 roku, Bayer Full – Prezydent, Top One – Ole, Olek i inne).

31 grudnia 1995 na antenie TVP 1 emitowany był program o tematyce disco polo, który nosił tytuł "Karnawałowa Gala Disco Polo".

Pod koniec lat 90. XX wieku nastąpił przesyt tej muzyki i gwałtowny spadek sprzedaży kaset magnetofonowych i płyt CD disco polo o ok. połowę, przy jednoczesnym wzroście zainteresowania polską muzyką pop, rock i hip-hop oraz zagraniczną muzyką hip-hop, dance i muzyką elektroniczną.

W 2007 muzyka ta ponownie zagościła na ekranach telewizyjnych za sprawą stacji iTV, która codziennie emituje audycję pt. "Discostacja". Oprócz tego promocja odbywa się w Internecie za sprawą rozgłośni internetowych. Od 5 lipca 2008 na antenę Polskiego Radia Lublin powróciła audycja prezentująca muzykę chodnikową "Nie tylko Barachołka", znana dawniej jako "Barachołka". Nadawana jest między 21:00, a 2:00 w nocy z soboty na niedzielę.

W pierwszej połowie 2009 muzykę disco polo promował kanał Edusat lecz po trzech miesiącach wycofał audycję ze swojej ramówki.

Od marca 2009 telewizja iTV wznowiła nadawany przed laty program Disco Polo Live.

Od 4 października 2009 w Tele 5 pojawił się nowy program poświęcony nurtowi disco polo pt. Disco Bandżo, który trwa 50 minut. Powtórki można oglądać na kanale Polonia 1. Producentem jest Maciej Jamróz.

Aktualnie stacje telewizyjne które promują tę muzykę to iTV, TVS, Tele5, Polonia1, TVR i VIVA Polska. Od 5 grudnia 2010 na kanale VIVA Polska w każda niedzielę emitowany jest blok z muzyką taneczną o nazwie "Disco ponad wszystko" Program ten podniósł dwukrotnie oglądalność stacji i z każdym kolejnym odcinkiem gromadzi coraz większą widownię.

Ten nurt muzyki promują także niektóre rozgłośnie radiowe m.in. Polskie Radio Lublin, Radio Hit, czy Radio Silesia. Od 2007 można zauważyć minimalny wzrost zainteresowania disco polo, co przejawia się większą obecnością tego gatunku w niektórych mediach, czy zwiększoną ilością granych koncertów. Jednak gatunek ten nadal przez wiele rozgłośni radiowych i telewizyjnych nie jest promowany i uważany jest za symbol złego gustu.

Dodatkowe informacje
Disco polo spotykało się z ostrą krytyką ze strony zwolenników innych gatunków muzycznych, którzy zarzucali mu prymitywność muzyki, naiwność tekstów, niski poziom wykonawstwa i brak oryginalności (powielanie motywów i wzorów, czerpanych często z muzyki polskiej i zagranicznej lat 60. i 70. XX wieku). Krytyka ta nie wpływała jednak na popularność tej muzyki. Aktualnie postępuje profesjonalizacja disco polo, warstwa muzyczna i tekstowa poprawiła się, a wykonawcy coraz częściej unikają śpiewania z playbacku.

Równocześnie niektórzy znani wykonawcy starszego pokolenia wzięli udział w tworzeniu nurtu disco polo lub też korzystali na jego popularności (np. Janusz Laskowski, Krzysztof Krawczyk, Marlena Drozdowska, Bohdan Smoleń, Andrzej Rosiewicz, Stan Tutaj, Marek Kondrat, Piotr Pręgowski, zespół Happy End i Kabaret OT.TO).

W promocję zespołów disco polo inwestowali liderzy gangu pruszkowskiego oraz mafii wołomińskiej. U szczytu powodzenia tej muzyki, w latach 1995–1997, kontrolowali ok. 70 procent rynku.

Wykonawcy w stylu Disco polo
Do najpopularniejszych zespołów disco polo należały: Bayer Full (jego lider, Sławomir Świerzyński, kandydował w 1997 roku do Sejmu z listy PSL), Akcent, Boys, Fanatic, Milano, Top One i Shazza
oraz
4Ever, Amadeo, Atlantis, Bahamas, Classic, Etna, Focus, Impuls, Jorrgus, Mega Dance, Mejk, Redox, Tia Maria, Toledo, Skaner, Toples, Weekend
.
źródło: wikipedia.org
__________________
FazZi85 jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 15-06-2011, 22:23   #2


  
 
_Sara's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Oct 2010
Miasto: Rheda-Wiedenbruck/Deutschland
Wiek: 31
Postów: 3 528
Tematów: 441
Podziękowań: 2 720
THX'ów: 4 257
Imię: Sara
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 1350 (+)
_Sara 1350
_Sara 1350_Sara 1350_Sara 1350_Sara 1350_Sara 1350
Odwiedź profil _Sara na Facebook
Odp: Dance vs Disco Polo [Różnice]

Cytat:
Napisał FazZi85 Zobacz post
Niektóre gatunki dance są zbliżone do muzyki disco polo i często z nią mylone, od której odróżnia je wyraźne przesłanie skierowane do odbiorcy. Muzyka ta pomimo prostej i łatwo "wpadającej w ucho" melodii zawiera teksty mówiące o życiu oraz troskach z nim związanych, niejednokrotnie dając życiowe rady i wskazówki.
Życiowe rady i wskazówki . . mam się ich uczyć z owego rodzaju prymitywnej muzyki , czy nabierać doświadczenia z upływem lat ?
No bez jaj ; )

Takie wnioski wyciągnął jakiś Matoł .

Spotkałam się z pewnym utworem disco polo / dance (jeden *uj) , gdzie treść wyglądała następująco :
`Przeleć mnie, ja tak bardzo tego chcę!
Przeleć mnie, ooo tak . .`

i te wszystkie . . bara bara riki tiki tak xD

A więc musiałabym uznać to jako motto życiowe , bądź hasło rzucane w celu zwrócenia na siebie uwagi i przyciągnięcia płci przeciwnej ? ;D


Pozdro ;D
__________________

Last edited by _Sara; 15-06-2011 at 22:26.
_Sara jest offline   Reply With Quote
_Sara dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 21-06-2011, 21:33   #3
www.fazzi85.blogspot.com
  
 
FazZi85's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Jan 2009
Miasto: TSA/RT
Postów: 3 429
Tematów: 530
Podziękowań: 3 669
THX'ów: 2 693
Imię: Przemysław
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 100 (+)
FazZi85 100FazZi85 100

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil FazZi85 na MySpace Odwiedź profil FazZi85 na Facebook Odwiedź profil FazZi85 na Twitter Odwiedź profil FazZi85 na Youtube Odwiedź profil FazZi85 na Last.fm Odwiedź profil FazZi85 na Soundcloud.com Odwiedź profil FazZi85 na Mixcloud
Odp: Dance vs Disco Polo [Różnice]

To co akurat piszesz znaczy się te słowa z utworów to akurat jak widać jest disco-polo wg. mnie, ale mogę się mylić, po prostu poruszyłem ten temat w celu obszernej dyskusji użytkowników z tego forum, żeby uświadomić innym że jednak istnieje coś więcej niż tylko "techno" i "disco-polo"

a mam takie pytanie poza konkursem już powiedz mi skąd te słowa znasz?

Last edited by FazZi85; 21-06-2011 at 21:35.
FazZi85 jest offline   Reply With Quote
Stary 21-06-2011, 23:15   #4
MOTION DESIGNER
  
 
EqualStudio's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Jan 2007
Miasto: okolice Olkusza
Wiek: 33
Postów: 6 640
Tematów: 864
Podziękowań: 4 878
THX'ów: 10 554
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 27
Plusów: 130 (+)
EqualStudio 130EqualStudio 130
Odwiedź profil EqualStudio na Youtube Odwiedź profil EqualStudio na Last.fm
Odp: Dance vs Disco Polo [Różnice]

Cytat:
Napisał FazZi85 Zobacz post
[COLOR=Blue]Dla tych osób co słuchają bardziej "ambitnej" muzyki będzie to bardzo zaczepny/drażliwy temat.
zgadza sie. ale wystarczy że się słucha każdego innego gatunku, byle nie diskopolo.
Cytat:
Napisał FazZi85 Zobacz post
(...)na to że jak wiadomo z doświadczenia wiele ludzi szufladkuje muzykę do 2óch worków/koszyków z napisem "techno" i "discopolo", a cała reszta dla nich już nie istnieje, ale myślę że po prostu myli pojęcia...
-tu jeszcze rozumiem co piszesz
Cytat:
Napisał FazZi85 Zobacz post
tj. muzyka DANCE i muzyka Disco oraz tez i Disco-Polo
już przestałem ogarniać. uporządkuj jakoś wyrazy i swoje myśli przy okazji, bo troche ciężko jest mi Ciebie zrozumiec.

dodatkowo skazuje Twój temat na niepowodzenie, bo mimo dobrych chęci nie przygotowałeś sie zbyt dobrze do dyskusji, po pierwsze: mowisz ze pewni ludzie widzą albo diskopolo, albo techno (prawda), ale po kiego grzyba dajesz definicje gatunków tak bardzo podobnych do siebie? zakładam ze znasz całe spektrum gatunków muzyki elektronicznej i na temat kazdego charakterystycznego wypadałoby powiedzieć pare słow i dać przykłady (dziwi mnie że nie dałes info na temat hands upu... bo to też swego rodzaju diskopolówa)
po drugie: czy takiemu disokopolowcowi (o którym teraz mowimy) chciałoby się czytać taki tekst?
po trzecie: wystarczy że ktoś sie przeleci po wszystkich działach z muzyką na tym forum i zobaczy co jest grane (hehe)
a po czwarte: przydałby się tematy tutoriale z przykładami podgatunków i ich subtelnych różnic. np mamy dział hardstyle: jak odróżnić nu od hardstyle lub hardstyle od oldshoolowego hardstyle, albo prawdziwy hands up od taniego ścierwa.
mów co chcesz ale to ja mam racje ;p
tylko sie nie ciepaj... :D
pozdro

edit:
dalej mnie to nie przekonuje :D
__________________

Last edited by EqualStudio; 22-06-2011 at 00:28.
EqualStudio jest offline   Reply With Quote
EqualStudio dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 21-06-2011, 23:39   #5
www.fazzi85.blogspot.com
  
 
FazZi85's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Jan 2009
Miasto: TSA/RT
Postów: 3 429
Tematów: 530
Podziękowań: 3 669
THX'ów: 2 693
Imię: Przemysław
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 100 (+)
FazZi85 100FazZi85 100

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil FazZi85 na MySpace Odwiedź profil FazZi85 na Facebook Odwiedź profil FazZi85 na Twitter Odwiedź profil FazZi85 na Youtube Odwiedź profil FazZi85 na Last.fm Odwiedź profil FazZi85 na Soundcloud.com Odwiedź profil FazZi85 na Mixcloud
Odp: Dance vs Disco Polo [Różnice]

kolego wszystko jest ok, nie można tak wszystkiego od razu walnąć w jednym wpisie, bo nikt dużej i obszernej korespondencji nie chce za bardzo czytać, ludzie są leniwi (np: potrzebując czegoś niektórym łatwiej jest napisać na forum wpis, niż skorzystać z wujka google), nie martw się o to ponieważ specjalnie to tak dałem wszystko jest przemyślane, przykłady się pojawią

tam gdzie przestałeś ogarniać to znaczy że nie rozróżniasz tych gatunków jednak.

Def. dałem dlatego że potrzebne są podstawy ludziom by to uświadomić więc od tego najlepiej jest zacząć.
Pewnie zapytasz dlaczego? Ok to na przykładzie z życia:
Jest łyżka i łyżeczka niby tak samo wygląda (do tego samego może służyć), ale jest jednak większa i mniejsza, a to jest spora różnica.

Co do HandsUp to właśnie czego klasyfikujesz do "disco-polo" skoro nawet na disco nie zasługuje, bo jest przecież handsup'em.

Co do "po drugie" to ten diskopolowiec nie będzie tego czytał, nawet chyba nie musi, bo on wie co do jest disco-polo, a to jest skierowane do innych osób jak już wcześniej napisane w 1wszym poście. Nie przeczytałeś ze zrozumieniem

Co do "po czwarte" tak wszystko będzie w swoim czasie

Last edited by FazZi85; 21-06-2011 at 23:40.
FazZi85 jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali FazZi85 za ten post:
Stary 16-07-2011, 15:39   #6
..:: Klubowicz ::..
  
 
Legs Alive!'s Avatar
 
Dołączył/a: 10 Oct 2008
Miasto: Hoddesdon, Herts (UK)
Wiek: 31
Postów: 1 175
Tematów: 136
Podziękowań: 5 076
THX'ów: 1 971
Imię: Bastian
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 29
Plusów: 14 (+)
Legs Alive! 14
Odwiedź profil Legs Alive! na Facebook Odwiedź profil Legs Alive! na Soundcloud.com Odwiedź profil Legs Alive! na Mixcloud
Odp: Dance vs Disco Polo [Różnice]

Różnica między dance a dp jest oczywista Dance to muzyka i poziom, a dp to żenada sama w sobie... tyle w temacie
Legs Alive! jest offline   Reply With Quote
Legs Alive! dostał 3 podziękowań za ten post.
Stary 22-12-2011, 20:37   #7
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Dołączył/a: 02 May 2008
Miasto: Kakolewnica Wschodnia
Wiek: 34
Postów: 360
Tematów: 0
Podziękowań: 79
THX'ów: 252
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Rafael Sanchez 1
Odp: Dance vs Disco Polo [Różnice]

A ja dodam cos od sibie. Pamietajcie ze disco polo to tak naprawde ogolne pojecie i jezeli ktos uslyszy utwor polski typu "Jestes szalona" i np. utwor "Balanga" (Power Play) to tez nazwie to "disco polo". A tutaj juz pojawia nam sie pojecie disco - dance. Disco polo i pochodne tego gatunku moze nie sa jakies skomplikowane i czasami maja glupi przekaz, chociaz nie wszystkie, ale i tak przy nich ludzie sie bawia i bawic sie beda. Pozdrawiam
Rafael Sanchez jest offline   Reply With Quote
Rafael Sanchez dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 22-12-2011, 21:14   #8
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 07 Dec 2010
Miasto: Kołobrzeg/Poznań
Wiek: 34
Postów: 1 311
Tematów: 252
Podziękowań: 1 558
THX'ów: 1 770
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 24
Plusów: 5 (+)
SojkaPL 5
Odwiedź profil SojkaPL na Facebook Odwiedź profil SojkaPL na Soundcloud.com Odwiedź profil SojkaPL na Mixcloud
Odp: Dance vs Disco Polo [Różnice]

A jak dla mnie między dance a disco polo jest bardzo cienka granica ;]
SojkaPL jest offline   Reply With Quote
Stary 22-12-2011, 22:32   #9
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Dołączył/a: 02 May 2008
Miasto: Kakolewnica Wschodnia
Wiek: 34
Postów: 360
Tematów: 0
Podziękowań: 79
THX'ów: 252
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Rafael Sanchez 1
Odp: Dance vs Disco Polo [Różnice]

A jak dla mnie nie. Moim zdaniem rodzaj muzyki jakim jest dance jest strasznie "rozciagliwy", podciga sie pod to wiele utworow ktore nie zawsze brzmia podobnie.
Rafael Sanchez jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Rafael Sanchez za ten post:
Stary 22-12-2011, 22:48   #10
CLUBBERS

  
 
Major XD's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jun 2008
Miasto: Podhale
Postów: 11 855
Tematów: 1224
Podziękowań: 8 279
THX'ów: 12 917
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Major
Wzmianek w postach: 13
Oznaczeń w tematach: 33
Plusów: 1300 (+)
Major XD 1300
Major XD 1300Major XD 1300Major XD 1300Major XD 1300

Nagrody Użytkownika

Odp: Dance vs Disco Polo [Różnice]

hmm mysle ze ten filmik mowi wszystko o disco polo

do dance bynajmniej idzie sie bawic
__________________
Major XD jest offline   Reply With Quote
Major XD dostał 3 podziękowań za ten post.
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:16 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->