Obowiązkowa Służba Wojskowa ? - Strona 2 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > Przy piwie ...

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: .:Franek:.
Temat ma 33 komentarzy i 4341 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 05-10-2020 (18:28).

Tags: , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Obowiązkowa Służba Wojskowa ?


zobacz także:

« Tatuaże & Muzyka lub Weterani ! Kogo najbardziej wam brakuje na forum ? »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-02-2020, 19:49   #11
I'm From Another World
  
 
Maarten Metz's Avatar
 
Dołączył/a: 02 Sep 2011
Miasto: Katowice
Wiek: 31
Postów: 16 111
Tematów: 756
Podziękowań: 31 232
THX'ów: 18 334
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 246
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 6
Oznaczeń w tematach: 114
Plusów: 46 (+)
Maarten Metz 46
Odwiedź profil Maarten Metz na Facebook Odwiedź profil Maarten Metz na Mixcloud
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Państwo nie ma prawa zmuszać obywateli do odbywania służby wojskowej. Jesteśmy wolnymi ludźmi, każdy ma sam decydować o sobie i swoim życiu. Nie jesteśmy niewolnikami państwa polskiego.
__________________
Maarten Metz jest offline   Reply With Quote
Maarten Metz dostał 6 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 05-02-2020, 20:54   #12
..:: Mia San Mia ::..
  
 
KoXaN's Avatar
 
Dołączył/a: 07 Sep 2010
Miasto: Gdańsk
Wiek: 28
Postów: 1 318
Tematów: 93
Podziękowań: 4 590
THX'ów: 920
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 17
Imię: Kuba
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 12
Plusów: 59 (+)
KoXaN 59
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Cytat:
Napisał .:Franek:. Zobacz post
żeby wzięli pod uwagę [...] jaki jest stan naszego wojska
I to wystarczy, aby być niezainteresowanym służbą, czy chociażby dobrowolnym szkoleniem. Tu nie chodzi o liczebność armii a sprzęt, który, mimo, że widać już jakąś modernizację na tym polu (przykład WOTu, bo zawodowi to nadal ciemnogród xD), to nadal jest przestarzały, niepraktyczny i słaby.Cytat:
Napisał .:Franek:. Zobacz post
Wiesz Wojtek problem polega na tym, że w naszym kraju młode roczniki już nie wspomnę o Twoim nie interesują się zbytnio jakimkolwiek przeszkoleniem, a co dopiero służbą zawodową w jakimkolwiek mundurze.
Nie spodziewałbym się od współczesnej młodzieży zainteresowania wojskiem, chyba, że są przypadki, gdy ktoś się interesuje militariami. Pogląd służby dla kraju wykształca się dopiero po ukończeniu szkoły lub dużo później (czy to z pobudek patriotycznych, czy ekonomicznych).


Kolejna rzecz to:
Cytat:
Napisał Zmuda^^ Zobacz post
Psychicznie wyszedłbym inny to raz
Wojsko zawodowe zmienia ludzi i tu nie chodzi tylko o dyscyplinę, bo mam tam paru kumpli, i niestety, ale to nie te same osoby co kiedyś i służba wpłynęła na ich charakter i nawyki, powiedzmy, mocno negatywnie...
Sam nie byłem w wojsku i nie zamierzam tam iść oraz nie jestem za jakąkolwiek obowiązkową służbą, ale byłbym za jakimś tam obowiązkowym przeszkoleniem obywatelskim na wzór tego co jest w Szwajcarii, czyli zaznajomieniem się z obsługą broni, partyzanckimi taktykami i postępowaniami w czasie ataku na kraj. Ale do czegoś takiego trzeba mądrych ludzi w rządzie, których nie mamy...

Last edited by KoXaN; 05-02-2020 at 20:57.
KoXaN jest offline   Reply With Quote
KoXaN dostał 6 podziękowań za ten post.
Stary 07-02-2020, 16:54   #13
..:: Klubowicz ::..
  
 
Dołączył/a: 17 Aug 2007
Miasto: ...
Postów: 2 005
Tematów: 833
Podziękowań: 4 006
THX'ów: 3 435
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T.: 3
Wzmianek w postach: 9
Oznaczeń w tematach: 5
Plusów: 36 (+)
.:Franek:. 36
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Cytat:
Napisał Wojtek Szczęsny Zobacz post
O tym właśnie mówię - komunistyczne myślenie. Państwo wie najlepiej i na wszelki wypadek zorganizuje Ci życie za Ciebie Bo przecież każdy ma psychikę na tyle mocną żeby strzelać do kogoś w razie "w". Wolisz żeby broniły granic jakie pizdusie co nigdy nie uprawiały sportu żadnego? Albo osoby z psychiką pacyfisty? Ja wolę wykwalifikowanych kozaków którzy nei mają jak wyładować agresji i nadają się do tego. Ludzie opanujcie się! Nie można decydować za kogoś o jego losie! To jest nic innego jak czysta KOMUNA! Tfu!

Rozumiem Twoje podejście do sprawy, ale nie wiem czy wiesz jak działała taka powszechna służba wojskowa ?
Po pierwsze Ci jak to nazwałeś nieodpowiedni Panowie lub Panie, które się tym nie interesują nie zapewnią nam bezpieczeństwa. Otóż tu już jest błąd, bo pojęcie o obsłudze sprzętu to nawet Małpie byś wbił do głowy nie obrażając jej przy okazji. Takie osoby po kilku miesięcznym przeszkoleniu znali by chociaż podstawy działania i obrony własnej przy okazji ucząc się prawa, które przydać się może im w cywilu. Nie byłeś w wojsku, więc domyślam się, że na wiele spraw zdania Twoja są oparte na informacjach innych ludzi lub internetu i tu patrz, że od groma jest osób, które wypowiadają się na tematy na których się nie znają. Wolny kraj piszesz non stop, że nie można nikogo do niczego zmusić. Pamiętaj, ze jest coś takiego jak słynna od bardzo dawna KONSTYTUCJA w której jest napisane, że każdy ma obowiązek obrony kraju. Jak chcesz bronić kraju jak nie będziesz miał pojęcia co z czym się je ? Włączysz innym podobnego zdania ludziom 4 pancernych i pies, żeby wysysali stare informacje i komunistyczne podejście do sprawy, żeby udowodnić im, że dalej jest tak jak jak 50 lat temu ?
Chce Ci zaznaczyć, że cały czas biegniemy za zachodem europy i gospodarczo i w innych kwestiach biorąc z nich przykład, aby żyło nam się lepiej to Cię pewnie zaskoczy, że w każdym z tych krajów jest ten sam problem co w Polsce czyli brak chętnych do służb mundurowych i brak ludzi na zabezpieczenie jakiegoś działania (strajków, protestów) Wystarczy popatrzeć na Paryż, Berlin. Sztokholm i stery ZERO. Chcesz tego samego w PL? Krytykować służby każdy chcę, ze to mandaty dają, a, że na cholerę więcej żołnierzy przecież mamy bezpieczne czasy, ale w GODZINĘ W pierwsi uciekną, bo będą nie przeszkoleni i nie poradzą sobie z nawet tak prostą rzeczą jak strzelanie z amunicji ostrej, bo nie będą widzieli gdzie jest w tym narzędziu wejście USB na myszkę i klawiaturę, bo pole walki to przecież to samo co CS czy GTA no nie ???
.:Franek:. jest offline   Reply With Quote
Stary 07-02-2020, 18:04   #14
Szefowa
  
 
Trush's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Aug 2008
Miasto: Łódzkie
Postów: 9 718
Tematów: 1408
Podziękowań: 4 376
THX'ów: 22 482
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 395
Imię: Justyna
Wzmianek w postach: 102
Oznaczeń w tematach: 54
Plusów: max. (+)
Trush max.Trush max.Trush max.Trush max.Trush max.
Trush max.Trush max.Trush max.Trush max.Trush max.Trush max.

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Trush na Facebook Odwiedź profil Trush na Twitter Odwiedź profil Trush na Youtube Odwiedź profil Trush na Last.fm Odwiedź profil Trush na Soundcloud.com Odwiedź profil Trush na Mixcloud
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Nie wiem czy w ogóle jest taka myśl obozów władzy by wrócić do zasadniczej służy bo jakoś tego nie śledzę, ale patrząc jak się rządzący chwalą tymi WOT'ami sądzę, że raczej nie ma planów.


Ja uważam, że jak już coś zostało coś wprowadzone/zmienione, to nie należy po kilku latach wracać do stanu poprzedniego tylko po prostu dostosowywać i rozwijać to co już jest. Tak jak np. było/jest z gimnazjami - Niepotrzebnie zostały zlikwidowane bo problem z edukacją nie polegał na ich bycie, a raczej na ogólnym modelu oraz programie (Jak najszybciej wcisnąć dużą ilość niepotrzebnego materiału - utrwalanie modelu 3xZ: Zakuć, zdać i zapomnieć). System 8 klasowy i 4-5 lat szkoły średniej nic nie dadzą skoro cały model edukacji jest wadliwy.
Z wojskiem jest podobnie i skoro już zniknęła obowiązkowa służba wojskowa to uważam, że nie powinno się do tego wracać, a po prostu w inny sposób próbować nauczyć ludzi zachowań w czasie zagrożenia. Według mnie kobiety i mężczyźni do pewnego wieku powinny brać udział w okresowych szkoleniach wojskowych/militarnych na których uczyliby się w praktyce jakichkolwiek podstaw obrony.Kilkanaście lat temu jak chodziłam do szkoły średniej miałam przedmiot Przysposobienie Obronne, które prowadził emerytowany żołnierz i to co z nami ćwiczył pamiętam do dziś. Po tych 12 latach dalej pamiętam jak się zakłada maskę przeciwgazową, pamiętam rodzaje ran, sposoby ich tamowania oraz opatrywania. Oficer, który nas uczył był charakterny, miał posłuch i na jego zajęciach nie było mowy o niezainteresowaniu zajęciami... wszyscy uważali i wykonywali zadania w praktyce.
W obecnym programie edukacji widzę, że jest przedmiot "Edukacja dla bezpieczeństwa", ale czy to jest to samo - nie wiem.
Trush jest offline   Reply With Quote
Trush dostał 5 podziękowań za ten post.
Stary 07-02-2020, 21:53   #15
It's all about music.

  
 
Avekson's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Jun 2015
Miasto: Knurów
Wiek: 20
Postów: 5 433
Tematów: 2509
Podziękowań: 8 680
THX'ów: 58 880
Nominated Tematy Tygodnia: 5
Nominacje T.T. : 1 894
Imię: Maciej
Wzmianek w postach: 21
Oznaczeń w tematach: 96
Plusów: 1500 (+)
Avekson 1500
Avekson 1500Avekson 1500Avekson 1500Avekson 1500Avekson 1500Avekson 1500Avekson 1500
Odwiedź profil Avekson na Facebook
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Cytat:
Napisał Trush Zobacz post
W obecnym programie edukacji widzę, że jest przedmiot "Edukacja dla bezpieczeństwa", ale czy to jest to samo - nie wiem.
Przyznam, że u mnie w szkole (wcześniej gimnazjum, a potem szkoła średnia) ten przedmiot to było jedne wielkie nieporozumienie - być może wina osoby, która prowadziła owe zajęcia. Nie wyniosłem stamtąd nic mimo sporych starań.
Avekson jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Avekson za ten post:
Stary 08-02-2020, 11:24   #16
..:: Klubowicz ::..
  
 
Dołączył/a: 17 Aug 2007
Miasto: ...
Postów: 2 005
Tematów: 833
Podziękowań: 4 006
THX'ów: 3 435
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T.: 3
Wzmianek w postach: 9
Oznaczeń w tematach: 5
Plusów: 36 (+)
.:Franek:. 36
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Cytat:
Napisał Trush Zobacz post
Nie wiem czy w ogóle jest taka myśl obozów władzy by wrócić do zasadniczej służy bo jakoś tego nie śledzę, ale patrząc jak się rządzący chwalą tymi WOT'ami sądzę, że raczej nie ma planów.


Ja uważam, że jak już coś zostało coś wprowadzone/zmienione, to nie należy po kilku latach wracać do stanu poprzedniego tylko po prostu dostosowywać i rozwijać to co już jest. Tak jak np. było/jest z gimnazjami - Niepotrzebnie zostały zlikwidowane bo problem z edukacją nie polegał na ich bycie, a raczej na ogólnym modelu oraz programie (Jak najszybciej wcisnąć dużą ilość niepotrzebnego materiału - utrwalanie modelu 3xZ: Zakuć, zdać i zapomnieć). System 8 klasowy i 4-5 lat szkoły średniej nic nie dadzą skoro cały model edukacji jest wadliwy.
Z wojskiem jest podobnie i skoro już zniknęła obowiązkowa służba wojskowa to uważam, że nie powinno się do tego wracać, a po prostu w inny sposób próbować nauczyć ludzi zachowań w czasie zagrożenia. Według mnie kobiety i mężczyźni do pewnego wieku powinny brać udział w okresowych szkoleniach wojskowych/militarnych na których uczyliby się w praktyce jakichkolwiek podstaw obrony.Kilkanaście lat temu jak chodziłam do szkoły średniej miałam przedmiot Przysposobienie Obronne, które prowadził emerytowany żołnierz i to co z nami ćwiczył pamiętam do dziś. Po tych 12 latach dalej pamiętam jak się zakłada maskę przeciwgazową, pamiętam rodzaje ran, sposoby ich tamowania oraz opatrywania. Oficer, który nas uczył był charakterny, miał posłuch i na jego zajęciach nie było mowy o niezainteresowaniu zajęciami... wszyscy uważali i wykonywali zadania w praktyce.
W obecnym programie edukacji widzę, że jest przedmiot "Edukacja dla bezpieczeństwa", ale czy to jest to samo - nie wiem.Bardzo mądrze napisałeś kolego to muszę Ci przyznać i dlatego z postu na post można się w końcu dogadać. Problem z tym, żeby ich jakoś szkolić muszą być zainteresowani, a oni (nie wszyscy) nie są zainteresowani czymkolwiek w tym kierunku. Mimo, że sprzęt wymieniamy powoli to sprzęt indywidualny żołnierza się trochę zmienił. Mimo, że są kierunki wojskowe czy policyjne w szkołach to zainteresowanie nimi jest nikłe, a jak już ktoś idzie to uwierzcie na słowo bardziej rajcują się tym, że w mundurze mogą chodzić niż tym, że mogą postrzelać, a już nie wspomnę o musztrze, która jest podstawą w wojsku. Idzie wielokrotnie złapać się za głowę jak się widzi jak oni chodzą na jakiś występach paradnych. Zero jakiegokolwiek samozaparcia w tym kierunku. Dlatego też pisząc o tym przeszkoleniu kilkumiesięcznym to nie miałem na myśli tych starych zasad 9 miesięcy i bez domu tylko raczej 3-4 miesiące przygotowawcze dla każdego i nie chętnego tylko dla każdego (w możliwie najbliższej jednostce wojskowej w okolicy) i możliwością zjazdu do domu na weekend naładować baterię i oczywiście z możliwością przedłużenia kariery dla ochotnika później jak będzie wyrażał taką ochotę.

Ja się po prostu martwię, że za kilka lat kiedy odejdą ze służy roczniki no nie wiem od 85 do 95 to już nikt nie będzie chciał tam służyć nawet jak będą dobrze płacić. Dzisiejsza młodzież woli zarobić mniej o 500zł, ale się nie napocić niż miała by na poligon jechać na 3 tygodnie. Służby mundurowe mają swój socjal, który może wielu by pomógł ustawić się na całe życie i dac godne życie rodzinie.

Last edited by .:Franek:.; 08-02-2020 at 11:26.
.:Franek:. jest offline   Reply With Quote
Stary 15-07-2020, 17:33   #17
..:: Świeżak ::..
  
 
Dołączył/a: 15 Jul 2020
Miasto: Kraków
Wiek: 25
Postów: 3
Tematów: 0
Podziękowań: 0
'Thanks': 1 raz w 1 Poście
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
ilona.raczynska9 1
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

ja uważam to za beznadziejne...
ilona.raczynska9 jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali ilona.raczynska9 za ten post:
Stary 17-07-2020, 16:35   #18
..:: Klubowicz ::..
  
 
Dołączył/a: 17 Aug 2007
Miasto: ...
Postów: 2 005
Tematów: 833
Podziękowań: 4 006
THX'ów: 3 435
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T.: 3
Wzmianek w postach: 9
Oznaczeń w tematach: 5
Plusów: 36 (+)
.:Franek:. 36
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Cytat:
Napisał ilona.raczynska9 Zobacz post
ja uważam to za beznadziejne...Skoro koleżanka się wypowiedziała to może poda powód dlaczego ???

Życzę Ci jak najlepszego życia i bezpiecznego przede wszystkim, ale jak wylądujesz gdzieś w jakieś okolicy lub będziesz potrzebowała pomocy służb od policji po pogotowie i zobaczysz brak w kadrach to będziesz do nich miała pretensje jak to ma dzisiaj miejsce, że nic nie robią i nic nie działają, a biorą kasę, bo jeden z dziesięciu gości to sobie może co najwyżej długopisem pomachać.
.:Franek:. jest offline   Reply With Quote
Stary 19-07-2020, 10:42   #19
..:: Klubowicz ::..
  
 
MeloVix's Avatar
 
Dołączył/a: 12 Jun 2012
Miasto: Wieruszów
Wiek: 32
Postów: 755
Tematów: 213
Podziękowań: 3 490
THX'ów: 3 663
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Sebastian
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 9
Plusów: 2 (+)
MeloVix 2
Odwiedź profil MeloVix na Facebook
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Widze ze juz stary temat ale sie wypowiem zacznijmy do tego ze Polska to kraj iluzoryczny a polskie wojsko jest wykorzystywane do haniebnych misji,to nie te dawne czasy gdzie patriota chciał chronic ojczyzne i bliskich,Polacy dla światowych elit które rządza naszymi kacykiami w sejmie włącznie z prezydenetem mają nas za mięso armatnie do ropoczęcia wojny z Rosja oni sie nawet z tym nie kryja cały czas mówia o międzymorzu,jestesmy lotniskowcem dla okupacyjnych wojsk USA.Chcesz chronic swój kraj? zacznij interesować sie polityka,wzmacniaj biznesowe sojusze z sąsiadami by kraje miały korzyści ze współpracy z soba a nie szykowały sie na światowa destrukcje

Last edited by MeloVix; 19-07-2020 at 10:44.
MeloVix jest offline   Reply With Quote
MeloVix dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 28-07-2020, 00:20   #20
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 22 Jun 2009
Miasto: lublin
Postów: 1 289
Tematów: 193
Podziękowań: 3 807
THX'ów: 1 655
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 2 (+)
Raffsky 2
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Widać że niektóre wpisy to "ofiary" nieudanych reform edukacji, ludzie pozbawieni podstawowej wiedzy historycznej i tego jak funkcjonuje państwo. Pewnie myślą że rysowanie na chodnikach kwiatków, pykanie w smartfonika, albo oglądanie się na innych ochroni ich 4 litery. Nie każdy musi być żołnierzem, ale każdy powinien przejść jakąś formę przysposobienia obronnego i obsługi broni , po to by móc zareagować w obronie własnej lub bliskich. Niech dobrym przykładem będzie tu sytuacja z francuskiego pociągu, gdzie dużej liczbie ofiar zapobiegło 3 amerykanów ( jeden czynny wojskowy i dwóch byłych) i anglik którzy obezwładnili i odebrali broń zamachowcowi , sami odnosząc rany.
Raffsky jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:08 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.
-->