4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/)
-   Pomoc techniczna
(http://www.4clubbers.com.pl/pomoc-techniczna/)
-   -   Problem z wirusami na komputerze (http://www.4clubbers.com.pl/pomoc-techniczna/1186026-problem-z-wirusami-na-komputerze.html)

Hobson 03-12-2015 17:39

Problem z wirusami na komputerze
 
Witam, potrzebuje pomocy informatycznej, generalnie nie mam pomysłu co mogę jeszcze zrobić z tego co wiem mam problem z wirusem przeglądarkowym

Aqovd.com

szukałem pomocy w internecie, resetowałem ustawienia i wszelkie dane przeglądarki ale nadal po ponownym uruchomieniu problem powraca, antywirus ciągle alarmuje na temat zagrożenia, próbowałem go usunąć combofixem
adw cleaner i inne... już nie wiem co robić, a gdy szukam czegoś innego to instaluje mi jakieś programy do skanowania komputera i po wykonanym skanowaniu wyskakuje ze mam go zarejestrować i zapłacić... już nie mam co mogę więcej zrobić, dosłownie tydzień temu miałem robiony format komputera w całości i znów wyskakuje pełno tego szajsu... ratunku ktoś coś ? :devilred::devilred::devilred:

Be Ny 03-12-2015 18:46

Odp: Problem z wirusami na komputerze
 
Miałem do czynienia z tym opornym dziadostwem. Pobierz i zainstaluj SpyHunter oraz JRT, oba te programy powinny usunąć dziadostwo. Na koniec OTL a w nim opcja "Sprzątanie".

Hobson 03-12-2015 19:18

Odp: Problem z wirusami na komputerze
 
Zrobiłem tak jak mówisz, ale nie pomogło ;/ zrestartowałem komputer a wir nadal pozostał ;/ AVAST nadal świruje :D już nie mam pomysłu co zrobić... jeszcze jakieś sugestie ??

_Potok_ 03-12-2015 19:28

Odp: Problem z wirusami na komputerze
 
Spróbuj użyć Malwarebytes Anti Malware. Tez może pomóc.

Hobson 03-12-2015 20:05

Odp: Problem z wirusami na komputerze
 
Zrobiłem skan tym programem który poleciłeś, i podobnie, niby wykrył ileś plików, usunął je, ale po ponownym uruchomieniu komputera problem pozostał bez zmian...

Tracę wiarę normalnie ;/

Be Ny 03-12-2015 20:14

Odp: Problem z wirusami na komputerze
 
Do skanowania wyłacz tego zapydziałego avasta a następnie powtórz skanowanie.

kozak przez net 03-12-2015 23:09

Odp: Problem z wirusami na komputerze
 
skanowałeś adwcleanerem?

Hobson 04-12-2015 11:04

Odp: Problem z wirusami na komputerze
 
Tak, i nic nie daje, niby coś wynajduje, usuwa ale po ponownym uruchomieniu komputera temat powraca...

---------- Post added 04-12-2015 at 12:09 ----------

Tak w ramach informacji próbowałem używać tego spyhuntera ale wszędzie znajduję tylko płatną wersję w której niby wykonuje skan, wykrywa te wszystkie robale czy co tam jest ale w momencie gdy ma wykonać usunięcie tego syfu prosi o zarejestrowanie programu i opłatę prawię 30$ o.O

_Simon 04-12-2015 23:54

Odp: Problem z wirusami na komputerze
 
Oczywiście najpier szukałeś takie coś myśle :

Jak nie da rady to zostaje coś z boot np:


badzi0 07-12-2015 23:07

Odp: Problem z wirusami na komputerze
 
moim osobistym zdaniem (i nie tylko moim) antywirusy takie jak Avast, Ksy, AVG i inne gówienka to lipa nad lipami. Są to skarbnice wirusów i każdy szanujący się informatyk, wiedzący co robi nie używa takiego programu :) Popatrzcie na to tak: kto pisze wirusy i skąd w jednej chwili zespoły od antywirusów rozpoznają je i robią aktualizację? Sami sobie odpowiedzcie na te pytanie. Osobiście nie mam żadnego antywirusa a komputer mimo wieeeeeluuuuu torrentów i innych linków mam czysty jak CC+ dziewicy :)
A używam właśnie ADW, Combo i Malware...
Sprawdź czy nie masz niczego w Autostarcie, bo objawy po restarcie na to wskazują. Może to być zwykły worm. Sam takie pisałem w gimbazie, niewykrywalne dla programów antywirusowych a po właczeniu same wskakiwały do autostartu po czym wyskakiwał komunikat "Lets play a game" i wyłączał komputer, po włączeniu kompa komunikat "bawmy się dalej" i znowu gasł. Oczywiście taką zabawę można było zastąpić formatowaniem dysku lub zmienianiem ustawień, a to wszystko przez wiersz polecenia, którego głownym poleceniem było napisz i skopiuj :D Twoja zabaweczka do autostartu mogła wgrać polecenie odpalania zupełnie nieszkodliwego programu który instaluje oprogramowanie do przeglądarek :)
Sprawdź czy nie masz tam jakiś notatek exe, bat, TXT!
pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.