Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść” - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: MKL.
Temat ma 18 komentarzy i 5566 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 14-10-2015 (00:01).

Tags: , , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”


zobacz także:

« Hardwell kolejną ofiarą praw autorskich na SoundCloud lub Caspa i Rusko o wznowieniu współpracy i przywróceniu starego brzmienia w nowej muzyce »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-09-2015, 11:28   #1
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 968
Tematów: 423
Podziękowań: 3 915
THX'ów: 11 515
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 538
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 68
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Nie możesz głosować!
15
Nie możesz głosować!

Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Armin van Buuren od dwóch dekad uznawany jest za największą gwiazdę trance'u. W ramach przedsmaku swojego występu na festiwalu Stereosonic, Holender udzielił wywiadu, w którym poruszył m.in kwestie obecnego stanu muzyki tanecznej, ulubionych utworów 2015 roku, sensu głosowania DJ Mag oraz tego, czy zadufani DJ-e latający prywatnymi samolotami byliby w stanie grać dla 200 osób. Zapraszam do lektury!


Przez dwie ostatnie dekady Armin van Buuren był największą gwiazdą trance'u. Biorąc pod uwagę rezydenturę na Ibizie, największą trasę koncertową A State of Trance w historii oraz nadchodzący album "Embrace", nie zanosi się na zmianę takiego stanu rzeczy. W ramach przedsmaku swojego występu na festiwalu Stereosonic, Holender udzielił wywiadu, w którym poruszył m.in kwestie obecnego stanu muzyki tanecznej, ulubionych utworów 2015 roku, sensu głosowania DJ Mag oraz tego, czy zadufani DJ-e latający prywatnymi samolotami byliby w stanie grać dla 200 osób. Zapraszam do lektury!

Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Pierwsza sprawa: co - Twoim zdaniem - czyni DJ-a "prawdziwym"?

Bycie DJ-em nie jest jak bycie lekarzem; aby nauczyć się fachu nie musisz iść do szkoły. Zawsze powtarzam, że sztuka DJingu jest sztuką wychwycenia momentu. Jaka jest różnica między DJ-em i odtwarzaniem losowym w iTunes? DJ analizuje reakcje tłumu i dopiero później decyduje o tym czy zagrać dany utwór czy też nie. To, moim zdaniem, jest esencją DJingu: obserwacja słuchaczy i wybieranie kierunku, w którym pójdzie set na tej właśnie podstawie. Ja nie planuję z góry swoich setów. Zazwyczaj wiem, jakim utworem go rozpocznę, wybierając z pomocą swojego zespołu intro spośród 3 lub 4 różnych. Od tego momentu działam jednak intuicyjnie. Wiem, to chyba stara szkoła DJingu.

Analiza reakcji potężnego tłumu na festiwalu musi być odmienna i wymaga innych umiejętności względem małego klubu, gdzie widzisz twarze poszczególnych osób.

To prawda. Kilka tygodni temu, kiedy grałem przed naprawdę młodą publicznością w Finlandii zauważyłem, że nie reagowali na utwory instrumentalne, a na te wokalne a i owszem, więc automatycznie przerzuciłem się na granie większej ilości tych drugich. Z drugiej strony nie gram np. całych setów wokalnych. Jeśli zapraszasz Armina van Buurena, równocześnie zapraszasz brzmienie, które reprezentuje i musisz się z tym liczyć. Mimo wszystko staram się zawsze mieć kilka niespodzianek i asów w rękawie - również po to, aby nie nudzić mojej ekipy tymi samymi kawałkami granymi co tydzień. Zwyczajnie nie mogę zagrać dwa razy tego samego seta, nie mogę!

Masz jakieś ulubione tracki z gatunku trance, które usłyszałeś w tym roku?

Jasne - wiele!

Możesz podać cztery-pięć przykładów?

Jest ich teraz bardzo dużo. Naprawdę lubię kawałek "Amistad" Alexa M.O.R.P.H.'a. Niedawno wydałem kompilację zadedykowaną mojemu miksowi na Ibizie w klubie Ushuaïa, która radzi sobie całkiem nieźle w Internecie. Utwory, które znalazły się na płycie są tymi, które tam zagrałem i które bardzo lubię, gram je teraz praktycznie wszędzie. Jest też remix w klimacie uplifting, który zrobiłem dla mojej kolaboracji z Jeanem-Michelem Jarrem (jako Rising Star - przyp. red.) - jest on trochę bliższy klasycznemu trance'owi. Kolejnym utworem jest moja współpraca z Markiem Sixmą, "Panta Rhei" , która daje radę. W tym tygodniu John O'Callaghan wydał nowy track, "Meridian Bay" - zagrałem go na występie kilka dni temu. To też klasyczny trance, uwielbiam go.


Czy myślisz, że EDM w wielkim, mainstage'owym, amerykańskim wydaniu się kończy? A może zmienia?

Myślę, że na pewno nie w najbliższym czasie. Wciąż niemal wszędzie możemy usłyszeć Major Lazer czy utwory pokroju "Sun Is Shining". Trance przeżywał trudny czas, kiedy stał się zbyt stereotypowy - to coś, co lada moment może przytrafić się także scenie EDM czy house. Jeśli coś okazuje się strzałem w dziesiątkę - reszta to kopiuje, a ludzie w końcu zaczynają się tym nudzić. Jeśli EDM będzie ewoluować, wtedy może przetrwać. Myślę, że muzyka nie jest stałą; powinna za to stale się rozwijać i iść naprzód. W tej chwili wciąż widzę olbrzymie tłumy szalejące przy festiwalowych dropach, więc na razie nie sądzę, aby trend miał się zmieniać w niedalekiej przyszłości. To prawdopodobnie zła wiadomość dla wielu ludzi, ale jest jak jest, nie? Raczej nie można tego zmienić ot tak. Ani ja, ani Ty nie możemy temu zapobiec.

Interesującą będzie obserwacja tego, jakie brzmienia kupią publikę na Stereosonic w tym roku, ponieważ line-up jest obiecujący. Wspomniałeś o Major Lazer, którzy też tam będą - zawsze dają świetne show. Widziałem ich w Brisbane, gdzie ludzie bawili się znakomicie; szczególnie w momencie, kiedy Diplo dołączył do tłumu.

Zawsze jestem o nich trochę zazdrosny! Akceptuję jednak fakt, że Armin van Buuren jest Arminem van Buurenem i robię to, co robię. Nie staram się być Major Lazer, ani też żadnym innym artystą - bo nie jestem. Wiem natomiast jakie utwory stworzyłem i jaka jest moja historia. Mimo wszystko zawsze staram się rozwijać i robić coś nowego. Nie chcę być kojarzonym z konkretnym dźwiękiem czy rzeczą, więc zawsze staram się iść naprzód, czerpiąc inspirację ze wszystkiego, co słyszę. Szczerze mówiąc czuję się nieco znudzony dyskusją o gatunkach w praktycznie każdym wywiadzie - i nie chcę, żeby miało to negatywny wydźwięk. Generalnie zauważyłem jednak, że w tym roku wszyscy pytają o to, czym jest teraz EDM oraz czym jest trance. Dla mnie najbardziej oczywistą odpowiedzią jest że to, jak kategoryzujemy muzykę jest nieistotne. Muzyka jest uzewnętrznieniem tego, co mamy w środku, nie rzeczą zaplanowaną z góry. Jeśli porównasz pierwszy album Beatlesów do ostatniego stwierdzisz, że brzmią one zupełnie inaczej. To jest to, co zawsze powtarzam ludziom - zmiany są naturalnym czynnikiem we wszystkim, co nas otacza i właśnie to sprawia, że muzyka nie umiera. Jestem naprawdę dumny ze swojego brzmienia i jeśli ktoś czuje potrzebę kategoryzowania mojej twórczości i poszufladkowania jej, ja sam stwierdziłbym, że to trance, jednak różni ludzie wygłaszają różne opinie w tym temacie. W porządku, nie zamierzam uczestniczyć w tej dyskusji; chcę po prostu tworzyć muzykę która mnie inspiruje, ekscytuje, przyprawia o gęsią skórkę czy sprawia, że ludzie szaleją na festiwalach. To jest to, co robię i to, co gram.

Słusznie. Pomijając więc poszczególne gatunki - co ekscytuje Cię najbardziej w tym roku jeśli chodzi o muzykę taneczną i o muzykę w ogóle?

Myślę, że łączenie i zacieranie granic między poszczególnymi nurtami muzycznymi. Na część muzyki tanecznej spłynęła fala krytyki, spowodowana tym, że trafia ona do mainstreamu i jest grana w radio. Częściowo się z tym zgadzam, ponieważ to było coś naszego, więc czujemy się okradzeni. Teraz ta muzyka jest ogólnodostępna, a Twoi rodzice śpiewają klubowe kawałki. To może się nie podobać, rozumiem to. Jest jednak druga strona medalu. W tym samym momencie, kiedy wielu artystów lśni swoją sławą na głównych scenach festiwali, na innych grane są świeże, undergroundowe brzmienia, które być może kiedyś zajmą ich miejsce. Niech przykładem będzie deep house, który przebył właśnie taką drogę. To tylko udowadnia, że nie stoimy w miejscu i prawdą jest, że nie zawsze zgadzam się z tym, co dzieje się na scenie EDM, jednak kim jestem aby decydować o tym, jakie dźwięki będą na topie? Po prostu robię swoje. Widzę tą krytykę na Facebooku czy Twitterze - wszyscy komentują i wszyscy mają własne zdanie, a ja po prostu twierdzę, że jeśli nie lubisz jakiejś muzyki zwyczajnie nie musisz jej słuchać - proste. Nie krytykujmy się nawzajem. Słuchaj muzyki którą kochasz, pozwól innym być sobą i reprezentować to, co chcą reprezentować. Widzę oldschoolowych DJ-ów - których nazwisk nie wymienię - będących bardzo krytycznymi wobec EDM-u. Są źli. Są źli, bo oni nie trafiają na główne sceny. Jeśli nie szanujesz czyjegoś brzmienia - nie słuchaj go. Nie ma niczego złego w tym, że to nie dla Ciebie.
Na Stereosonic będzie wiele scen, gdzie na pewno się pojawię - zawsze, gdy mam ku temu okazję zjawiam się na występach innych DJ-ów. Uwielbiam to! Dlaczego rozmiar sceny miałby być wyznacznikiem muzyki, jaką grasz? Jeśli grasz dla 200 osób i każda z nich spędza świetnie czas - to jest właśnie to, co się liczy. W tym momencie, dla tych 200 osób, jesteś najlepszym DJ-em. Właśnie tak ja to widzę.


Wspomniałeś o Twitterze i sposobie, w jaki ludzie się tam spierają. Tendencja zdaje się narastać, aczkolwiek Ty nie bierzesz w tym udziału - plus dla Ciebie. Czy sądzisz, że twitterowe beefy szkodzą scenie?

I tak i nie. Rzecz w tym, że nie mają one żadnego znaczenia, a Ty jedynie tracisz swoją energię. W przeszłości brałem udział w niektórych dyskusjach, z których dziś się śmieję. Co prawda śledzę te spory, mam swój zespół monitorujący Facebooka jak i Twittera i czasem o tym rozmawiamy, jednak nie jest to nic istotnego. Każdy powinien poświęcić ten czas na produktywne działania w studio, na to zawsze warto zachować swoje siły. Nie chcę krytykować cudzych zachowań, mamy wolność słowa i możesz robić to, na co masz ochotę, jednak są nawet ludzie, którzy krytykują "Bohemian Rhapsody" Queen czy najlepsze dzieła Bacha bądź Beethovena. Nigdy nie powstała jeszcze muzyka lub - jak w tym przypadku - sztuka, która zadowoliłaby wszystkich naraz. Po co wzajemnie się krytykować? Jeśli nie lubisz konkretnych brzmień, nie słuchaj ich. Nie musisz i nie ma w tym niczego złego, takie jest moje zdanie.

To bardzo zdrowe podejście.

Nie widzę sensu w czepianiu się innych. Każdy stara się utrzymać, każdy stara się robić to, co kocha. Powinniśmy się więc wzajemnie szanować. Wiem, że brzmię jak dziadek, jednak zwyczajnie nie widzę sensu w takich działaniach - czy to względem starszych czy też młodszych DJ-ów. Słyszałem już wiele gównianych setów od znakomitych DJ-ów, które mi się nie podobały, jak i znakomitych setów od gównianych DJ-ów. Bywa różnie, jednak jaki cel przyświeca ludziom dołączających się do dyskusji pt. "jesteś beznadziejny"?
W sporym stopniu jest to spowodowane zazdrością. To moim zdaniem jest jedna ze złych stron całego głosowania DJ Mag, gdzie wszyscy chcą ze sobą konkurować. Stary, to muzyka. Nie było głosowania wyłaniającego kto był lepszy, Beatlesi czy Rolling Stonesi.

Była co prawda lista Top of the Pops, jednak nie sądzę, aby decydowały w niej głosy - może poza głosem ich portfeli.

Dokładnie. Muzyka jest muzyką i niech tak pozostanie. Jakiś koleś w garniturze wymyślił kiedyś listę top 40. "To nagranie sprzedaje się najlepiej"!

Więc nie bierzesz udziału w wyścigu szczurów listy DJ Mag; masz może jakiegoś faworyta do zwycięstwa?

Sam nie wiem. Jedno jest pewne - w grze zostało trzech graczy: Martin Garrix, Dimitri Vegas & Like Mike oraz Hardwell. Myślę, że cała trójka zasługuje na zwycięstwo. Zrobili wiele dla sceny, są młodzi i mają potężną rzeszę fanów na stronach społecznościowych. To ostatnie stało się bardzo istotne, wkład włożony w swoją prezencję w Internecie jest wyjątkowo ważny. Jest to wielka różnica względem przeszłości.

Wszyscy są bardzo młodzi. Podczas mojego wywiadu z Martinem Garrixem wspominał on o ukończeniu szkoły - to przypomniało mi o tym, że to jeszcze dzieciak.

Jest też wyjątkowo utalentowany.

Czy myślisz, że gdybyś został sławny w tak młodym wieku miałoby to wpływ na to, kim się stałeś?

Tak, myślę, że tak. Wydaje mi się, że w pewnym sensie miałem sporo szczęścia, że moja kariera rozwijała się stopniowo. Przez 10 lat grałem w klubach. Oczywiście okazjonalnie zagrałem na jakimś festiwalu, ale to były wyjątki - teraz jest na odwrót. Im trudniejszą drogę przebędziesz, tym trudniej będzie Cię zatrzymać. Nie mam nic przeciwko grze w klubie dla 200 osób.
Martin jest naprawdę fajnym gościem i mam nadzieję, że tak pozostanie, jednak to, co się wznosi musi kiedyś upaść. Nawet Madonna nie jest już królową popu; zawsze przychodzi moment, kiedy nie jesteś już numerem jeden - co wtedy zrobisz? Popadniesz w depresję? Czy będziesz mógł wrócić do klubów i grać dla 400 osób zamiast gry dla 40 tysięcy? To jest to, co mnie martwi, widzę to dookoła siebie: Ci kolesie lecący w prywatnych samolotach są tak zadufani w sobie, że nawet nie odpisują na zwykłą wiadomość w stylu "co tam?" - może są zbyt zajęci, nie wiem. Czy można wrócić do podstaw i odkryć siebie na nowo? To ciekawe. Myślę, że zobaczymy całkiem sporo DJ-ów, którzy będą do tego zmuszeni.
Źródło: inthemix.com.au

Śledź mnie na DanceMusicAristocracy.blogspot.com oraz na portalach społecznościowych aby być na bieżąco m.in. z newsami, wywiadami, artykułami i recenzjami ze świata muzyki elektronicznej:
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”-armin-2bvan-2bbuuren-2b2.jpg  

Last edited by MKL.; 29-09-2015 at 10:22.
MKL. jest offline   Reply With Quote
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 29-09-2015, 12:03   #2
..:: Klubowicz ::..
  
 
Uciex's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Dec 2005
Miasto: Łódź
Wiek: 33
Postów: 6 267
Tematów: 498
Podziękowań: 10 455
THX'ów: 4 069
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 42
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 117
Plusów: 10 (+)
Uciex 10
Odwiedź profil Uciex na MySpace Odwiedź profil Uciex na Facebook Odwiedź profil Uciex na Youtube Odwiedź profil Uciex na Last.fm Odwiedź profil Uciex na Soundcloud.com Odwiedź profil Uciex na Mixcloud
Odp: Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Cytat:
Napisał MKL. Zobacz post
W tej chwili wciąż widzę olbrzymie tłumy szalejące przy festiwalowych dropach
Nono... dropy w muzyce trance, dropy na imprezach i tak to się kręci współcześnie po ASOTowemu

Wywiad całkiem ciekawy, ale ile w tym mówi ze szczerością i swoim własnym przekonaniem to nie wiem, ale przeczuwam, że niewiele.

W końcu to on niszczy scenę trance, grając w setach jakieś techowe big roomy byłych trensowców.
__________________

Last edited by Uciex; 29-09-2015 at 12:04.
Uciex jest offline   Reply With Quote
Uciex dostał 9 podziękowań za ten post.
Stary 29-09-2015, 14:05   #3
..:: Elite VIP ::..

  
 
Davy's Avatar
 
Dołączył/a: 12 Sep 2011
Miasto: ಠ_ಠ
Wiek: 29
Postów: 6 357
Tematów: 804
Podziękowań: 9 682
THX'ów: 48 932
Nominated Tematy Tygodnia: 19
Nominacje T.T. : 4 929
Imię: Patryk
Wzmianek w postach: 13
Oznaczeń w tematach: 149
Plusów: 2000 (+)
Davy 2000Davy 2000
Davy 2000Davy 2000Davy 2000
Odp: Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Ciekawy i godny uwagi wywiad
Davy jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Davy za ten post:
Stary 29-09-2015, 14:07   #4
..:: Klubowicz ::..
  
 
HEX MOON's Avatar
 
Dołączył/a: 31 Mar 2008
Miasto: leszno
Wiek: 33
Postów: 8 948
Tematów: 4152
Podziękowań: 7 170
THX'ów: 30 654
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 399
Imię: Grzegorz :)
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 49
Plusów: 135 (+)
HEX MOON 135HEX MOON 135
Odwiedź profil HEX MOON na Facebook Odwiedź profil HEX MOON na Soundcloud.com
Odp: Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Mając taki sprzęt i robić taką muzykę to aż mnie ściska ale z bólu gdzie te trensy
__________________
HEX MOON jest offline   Reply With Quote
HEX MOON dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 29-09-2015, 18:28   #5
..:: Klubowicz ::..
  
 
Matan Zajcev's Avatar
 
Dołączył/a: 23 May 2009
Miasto: Szczecin
Postów: 3 610
Tematów: 185
Podziękowań: 3 860
THX'ów: 3 869
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 2
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 20
Plusów: 115 (+)
Matan Zajcev 115Matan Zajcev 115
Odwiedź profil Matan Zajcev na Twitter Odwiedź profil Matan Zajcev na Youtube Odwiedź profil Matan Zajcev na Last.fm Odwiedź profil Matan Zajcev na Soundcloud.com Odwiedź profil Matan Zajcev na Mixcloud
Odp: Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Cytat:
Napisał Uciex Zobacz post
Nono... dropy w muzyce trance, dropy na imprezach i tak to się kręci współcześnie po ASOTowemu

Wywiad całkiem ciekawy, ale ile w tym mówi ze szczerością i swoim własnym przekonaniem to nie wiem, ale przeczuwam, że niewiele.

W końcu to on niszczy scenę trance, grając w setach jakieś techowe big roomy byłych trensowców.
No właśnie sęk w tym, że on jest w tym wywiadzie szczery do bólu. Potrafi przyznać, że dziś muzyka wygląda inaczej niż kiedyś, że wie o hejterach i ma na nich wyje... Przyznaje, że gra bardziej popularne tracki dla publiki, a nie dla siebie (obserwuje co ludzie lubią i przy czym się dobrze bawią). Nie wiem, gdzie ty tam widzisz brak szczerości.
__________________
Matan Zajcev jest offline   Reply With Quote
Matan Zajcev dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 29-09-2015, 19:26   #6
..:: true Member ::..
  
 
Sportwell's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Feb 2014
Miasto: Warszawa
Wiek: 29
Postów: 218
Tematów: 27
Podziękowań: 115
THX'ów: 414
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 10
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Sportwell 1
Odp: Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Można grać i dla publiki, ale trzeba przy swoich setach zachować klasę i pewien poziom grania, poniżej którego nie zejdziesz pomimo presji trendów - a wielu, w tym Armin, tej presji po prostu nie przetrzymuje. ASOTów kiedyś słuchałem naprawdę sporo, wyselekcjonowałem sobie z nich całą masę dobrych kawałków ale mając kontakt z tą audycją parę tygodni temu byłem bardzo zawiedziony. Jeśli chodzi o twórczość Armina, to on sam mi nigdy tak naprawdę nie podchodził, ale dawny ASOT to jest dla mnie historia muzyki trance i oby te seciory były dostępne do pobrania jak najdłużej, żeby te młodsze pokolenia - w tym i moje - zechciało kiedyś sprawdzić jak trance brzmiał dawniej. Może nawet im się spodoba. Gorzej, jeśli powiedzą, że to gówno.
Sportwell jest offline   Reply With Quote
Sportwell dostał 5 podziękowań za ten post.
Stary 29-09-2015, 19:30   #7
..:: true Member ::..
  
 
deniol96's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Feb 2014
Miasto: Katowice
Postów: 278
Tematów: 10
Podziękowań: 146
THX'ów: 133
Imię: Denis
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
deniol96 1
Odwiedź profil deniol96 na Mixcloud
Odp: Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Cytat:
Napisał Matan Zajcev Zobacz post
Przyznaje, że gra bardziej popularne tracki dla publiki, a nie dla siebie (obserwuje co ludzie lubią i przy czym się dobrze bawią).
i właśnie wydaje mi się że tym właśnie jest bycie DJ'em. Najważniejsza zasada to gra dla publiki tak aby się podobało. To się tyczy niemal wszystkich topowych DJ którym wytykana jest zmiana gatunku a nawet określana przez niektórych ZDRADA gatunku. Najlepszym przykładem jest właśnie Tiesto. Chyba pod każdym jego współczesnym teledyskiem na YT jest komentarz typu "Tiesto Trance [*]" itp. Skoro bigroom'owe hopsa hopsa jest w modzie i trzęsie festiwalami to dlaczego mieliby tego nie grać? Są wykonawcy którzy konsekwentnie grają trance i nie zapowiada się na to by mieli zmienić klimaty no ale bądźmy szczerzy. Grono ich fanów jest o wiele węższe a ich sety nie mają szans znaleźć się na Main Stage'ach Tomorrowlandu, UMF i tym pochodne jako gwiazdy wieczoru bo to po prostu nie przejdzie.

Podsumowując ja zawsze wychodzę z założenia aby nie dzielić fanów muzyki. Festiwale i koncerty to nieliczne miejsca na ziemi gdzie nie ma podziałów. Każdy jest równy i wszyscy dobrze się bawią. Muzyka jest w tym najważniejsza ale skoro ludzie KOCHAJĄ równo skakać w dropie to dlaczego teraz mamy stać z boku i narzekać "to nie to co kiedyś...".
"LIVE TODAY, LOVE TOMORROW, UNITE FOREVER"
__________________
deniol96 jest offline   Reply With Quote
deniol96 dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 29-09-2015, 21:13   #8
..:: Klubowicz ::..
  
 
Satellite Vision's Avatar
 
Dołączył/a: 02 Aug 2009
Miasto: Myszków
Postów: 6 082
Tematów: 326
Podziękowań: 7 336
THX'ów: 4 729
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 174
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 94
Plusów: 92 (+)
Satellite Vision 92
Odp: Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Cytat:
skoro ludzie KOCHAJĄ równo skakać w dropie to dlaczego teraz mamy stać z boku i narzekać
To co mamy iść ślepo za innymi jak bezmyślne owce w stadzie bez własnego zdania ? Bo co ? Bo to jest teraz modne ? Bez sensu ;/ Tylko zdechłe ryby płyną z prądem. Widzę, że tu niektórzy są zaślepieni tym takim pieprzeniem "gwiazdek". Oni z was się śmieją bo mają z was wielgachną kasiore a wy sobie myślicie nie wiadomo co, że jacy to oni są wrażliwymi artystami. Wciskają wam kit a wy to wszystko łykacie jak naiwne dzieci.
__________________
Satellite Vision jest offline   Reply With Quote
Satellite Vision dostał 8 podziękowań za ten post.
Stary 29-09-2015, 21:19   #9
Trance
  
 
kellrez's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2008
Miasto: mchw
Wiek: 29
Postów: 5 641
Tematów: 275
Podziękowań: 4 739
THX'ów: 5 357
Imię: Artur
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 20
Plusów: 800 (+)
kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800
Odp: Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Armin zdaje sobie sprawę, że jego najlepszy czas już minął. I teraz będzie zmierzał w drugą stronę.. i nie zmieni tego nic, choćby zaczął grywać same hity popowe.. Chociaż oczywiste było, że puszczanie tego co modne chwile dłużej go utrzyma w czołówce.
__________________
kellrez jest offline   Reply With Quote
kellrez dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 29-09-2015, 22:10   #10
..:: Klubowicz ::..
  
 
CJ Priorytet's Avatar
 
Dołączył/a: 14 Apr 2007
Miasto: Brodnica
Wiek: 30
Postów: 844
Tematów: 109
Podziękowań: 794
THX'ów: 715
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 20
Plusów: 28 (+)
CJ Priorytet 28
Odp: Armin van Buuren o muzyce tanecznej: „To, co się wznosi, musi kiedyś opaść”

Dobry wywiad muszę przyznać Kilka konkretów i trochę farmazonu od Armina w stylu "Jeśli nie lubisz konkretnych brzmień, nie słuchaj ich" Wiadomo, co nie znaczy że trzeba się tłumaczyć w taki sposób, tutaj dla przykładu podam iż niejaki pan Marcus Schossow znany b. dobrze ze sceny trance (osobiście nie przepadałem za jego stylem klasycznym) potrafi bez problemu rozwiązać problem z płynięciem w top scenę i underground tworząc muzykę pod aliasem Oliver Englafjord i to w kierunku bardziej artystycznym i undergroudnowym ! coś pięknego połączenie stylu ambient, minimal, deep i technicznych brzmień każdy może sobie po swojemu ocenić, polecam ostatnio wydany na tygodniach album "Myrki Heima" Alias wymyślił aby nie wytworzyć negatywnego odbioru przez jego fanów jako marka Schossow i ja go rozumiem ! Bo tutaj nie chodzi o to że tworzy muzykę pod publikę, bo wiadomo że to jest jego także praca i chcę zarabiać można powiedzieć na głupocie osłów którzy idą w kierunku hitów bez własnego stylu tylko za grupami innych i nie ma co owijać w bawełnę, to jest brutalna prawda którą ludzie albo przyjmą na klatę albo nie, w sumie mniejsza o to to indywidualna sprawa i nie chcę mi się już siać fermentu... Tak czy siak pragnę tutaj przedstawić nastawienie, jak się chcę to można połączyć zarobki z pasją i tutaj jest to pięknie przedstawione. Więc tłumaczenia się Armina są bez podstawne i widać że uważa na słówka aby nie stracił na popularności ale jako osoba która była czy tam jest pionierem trance mogłaby wpaść na podobny pomysł i np. wykorzystać alias Rising Star jako projekt artystyczny a on pojechał w kolejny fame z Michel Jarr'em i kasa płynie, zobaczymy co dalej, osobiście wolałbym aby grał dla tych 400 osób (Wiadomo dlaczego) ale skoro dobrze mu w tym komercyjnym świecie i kasa leci to niech tak jest, skoro go to jara, sam sobie zaprzecza mówiąc że jest dumny ze swoich dźwięków. Natomiast cieszy mnie fakt iż ceni sobie mimo wszystko klasyczne brzmienia trance'u i powiedzenie że "To, co się wznosi, musi kiedyś opaść"
__________________
CJ Priorytet jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali CJ Priorytet za ten post:
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[Art.] Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy” MKL. Newsy 18 19-10-2014 19:15

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd.
-->