Reloop RMX-30 BPM BlackFire - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > DJ ZONE/Strefa dja > Sprzęt oraz pomoc > Mixery


Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Czips
Temat ma 3 komentarzy i 3545 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 06-11-2013 (22:36).


Lista oznaczonych użytkowników


Reloop RMX-30 BPM BlackFire


zobacz także:

« Behringer DJX 900 lub Numark M1 »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-02-2013, 16:49   #1
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 09 May 2012
Miasto: Białystok
Postów: 546
Tematów: 17
Podziękowań: 129
THX'ów: 217
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 6 (+)
Czips 6
Reloop RMX-30 BPM BlackFire

RELOOP RMX-30 BPM BLACKFIRE
W Internecie znajdziemy sporo recenzji, testów czy opinii na temat mikserów Reloop RMX-20 czy Reloop RMX-40, ale RMX-30 jest trudniej dostępny. Na polskich stronach jego recenzji brak (jeśli są, to tylko jakieś ogólnikowe), na zagranicznych model ten też nie cieszy się dużą popularnością. Może ktoś pomyślał: „Po co opisywać ten sprzęt, jeśli jest on bardzo podobny do swoich braci – RMX-20/40”. Nic bardziej mylnego. Jest to sprzęt, który posiada wiele wspólnych cech, ale też sporo różnic. Zapraszam do lektury.

Reloop RMX-30 nie jest modelem, który spotkamy w klubach, ale do nauki podstaw DJ’ingu czy do gry dla samego siebie jest to bardzo dobry wybór. Ceny nowego miksera zaczynają się od 700zł, używane nawet od 300zł. Reloop wydał następujące wersje tego miksera:
- Reloop RMX-30 – wersja srebrna, bez liczników tempa
- Reloop RMX-30 BPM – wersja srebrna z licznikami tempa na kanał drugi i trzeci
- Reloop RMX-30 BlackFire – wersja czarna, bez liczników tempa
- Reloop RMX-30 BP BlackFire – wersja czarna z licznikami tempa na kanał drugi i trzeci, sygnowana logiem BlackFire, posiada gumowe nakładki na potencjometry, na nakładkach faderów „wygrawerowane” logo Reloop. Była to wersja wydana jako ostatnia, najdroższa, jednak teraz jest ją kupić najłatwiej.
Właśnie tę ostatnią wersję dla Was przedstawię.OPAKOWANIE
Mikser dostajemy w dużym kartonie, na którym znajdziemy grafiki i informacje nt. miksera. Po jego odpakowaniu ujrzymy mikser zapakowany w styropianowe i foliowe „ochraniacze”. Pod mikserem spoczywa zasilacz, dokumenty. Na nic specjalnego Reloop się nie wysilił. Zwykły, podstawowy komplet. Mogli chociaż dorzucić jakiś komplet kabli czy coś podobnego. Szkoda.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNYPo wzięciu miksera do rąk zauważamy, że jest dość duży i ciężki (w porównaniu do 3-kanałowców innych firm, np. Numark DXM-09 czy chociażby Reloop Acces 3). Konstrukcja prosta, klasyczna. Wszystkie pokrętła, przyciski, fadery są na swoich „standardowych” miejscach, obsługa miksera dzięki temu jest prosta i intuicyjna. Mamy do czynienia ze standardowym 3-kanałowcem bez efektora. Od lewej obsługa kanałów, po prawej regulacja Master i CUE.
Cały mikser jest wykonany z dobrej jakości metalu, główna płyta zdecydowanie grubsza od pozostałych ścian. Spód i boki są matowe, wierzch jest lakierowany.
Opisywana przeze mnie wersja to BPM BlackFire, więc wszystkie pokrętła są pokryte gumową powłoką, na faderach znajdziemy logo Reloop, a pod crossfaderem logo BlackFire.
Po prawej stronie, między sekcją MASTER a CUE znajdują się dwa, 3-cyfrowe wyświetlacze, a między nimi 7, umieszczonych poziomo, diod. O ich działaniu napiszę w dalszej części recenzji.
Wyjścia master są sterowane potencjometrami. Dużo lepsze rozwiązanie niż chociażby w RMX-40, gdzie wyjście master jest sterowane faderem, obok faderów kanałów. Łatwo było zahaczyć o ten suwak, co psuło efekt mixu. Tutaj nie mamy tego problemu.
Nad sekcją MASTER znajduje się przycisk POWER służący oczywiście do włączania/ wyłączania miksera. Można to było umieścić na tyle miksera, ale raczej i tak ciężko jest go przypadkowo wyłączyć
Nad equalizerem każdego kanału znajduje się przełącznik Phono (Mic)/Line. Oczywiście gdy podłączamy źródło dźwięku, oprócz tej „wajchy” trzeba jeszcze ustalić położenie przełącznika na tylnej ścianie miksera.
Obok equalizera danego kanału znajduje się wskaźnik wysterowania dźwięku. Jego skala: -24 – 14dB.
Między equalizerem a faderem znajduje się przcisk CUE (włączenie/wyłączenie odsłuchu danego kanału), ustawienie krzywej cięcia fadera oraz przycisk służący odwróceniu jego pracy.
Obok fadera kanału pierwszego znajduje się logo Premium Sound Architecture.
Na samym dole miksera: w centralnym punkcie corssfader, z funckją odwrócenia jego pracy i kontrolą krzywej cięcia, po bokach po trzy wajchy przełączników KILL na kanał 2. i 3.
Niestety panel crossfadera nie jest wyjmowalny, aby wymienić cross trzeba zdemontować całą płytę górną miksera.Na panelu przednim po prawej stronie znajduje się gniazdo (6.3mm) słuchawkowe, po stronie lewej gniazdo mikrofonowe.
Na prawej ścianie miksera widzimy napis producenta – RELOOP, na lewej jego logo.


WEJŚCIA/ WYJŚCIAMikser, w stosunku do swoich konkurentów, posiada dość bogatą paletę wejść/wyjść. Oprócz podstawowych (mic, słuchawki, 3x phono/line na każdy kanał, master) posiada dodatkowo: drugie wyjście master (chinch – niezbalansowane), record (służące do nagrywania dźwięku z miksera – chinch – niezbalansowane) oraz wyjście zbalansowane MASTER (JACK 6.3mm). Łącznie mamy 3 wyjścia master + record. Wyjścia niezbalansowane master 1 i master 2 są regulowane oddzielnymi knobami, wyjście zbalansowane kontrolujemy potencjometrem od master 1.
Wg mnie zabrakło przynajmniej wejścia XLR na mikrofon. Obecnie praktycznie każdy mikrofon jest na XLR i ciąganie się z przejściówkami nie jest najwygodniejsze. Gniazdo mikrofonowe mogło też zostać przeniesione na tylną ściankę. Jest to wg mnie wygodniejsze rozwiązanie.
Jednak należy cieszyć się z tego, czym obdarował nas Reloop. Np. u Numarka w tym przedziale cenowym spotkamy jedno wyjście master (niezbalansowane) i record. Nic więcej.
Jak już pisałem, kontrola wejść Phono/Line odbywa się przez dwa przełączniki: jeden, koło wejść, drugi to wajcha nad eq danego kanału.


DŹWIĘK
Mikser jest opatrzony logo PSA (Premium Sound Architecture). Niestety nie miałem okazji słuchać innych mikserów tego producenta bez PSA (jak chociażby Access 3), dlatego ciężko mi się ustosunkować.
W porównaniu do np. DJM900 czy Denona X1600, RMX-30 wypada słabiej. Jednak jest to zupełnie inna półka cenowa, mikser ten nie będzie grał w klubach czy tym bardziej na eventach. Grając dla siebie, w domu, czy nawet mniejsze imprezy jakość będzie zadowalająca (oczywiście trzeba do tego dołożyć jeszcze jakieś normalne nagłośnienie).


ODCZUCIA W CZASIE GRY / OGÓLNA OBSŁUGA MIKSERA
Jak już pisałem, mikser ma standardowy układ pokręteł i suwaków, dzięki czemu każdy, kto kiedyś miał do czynienia ze sprzętem DJ bez problemu sobie poradzi z produktem Reloopa. Jeśli ktoś pierwszy raz widzi mikser DJ’ski, to po kilku minutach go spokojnie ogarnie.
Equalizer jest dobrze zaprojektowany i wykonany. Wycina do zera, po przekręceniu wszystkich gałek na maxa w lewo słyszymy bezwzględną ciszę. Pokrętło GAIN jest dość czułe, wg mnie mogłoby być umieszczone troszeczkę wyżej, ponieważ podczas energicznego przekręcania pokrętła HIGH dość łatwo zahaczyć właśnie o GAIN (a może to wina moich sporych paluchów?). Przyciski CUE nie mają żadnego kliku, są tak jakby „wsuwane”, ale same odskakują. Po prostu trzeba to samemu poczuć pod palcem, ciężko to opisać. Jest to wygodne rozwiązanie. Kontrola krzywej cięcia działa bardzo płynnie, również dokładnie. Pokrętło od regulacji tego parametru jest wciskane. Czyli jeśli chcemy coś zmienić naciskamy na nie, wyskakuje nam ono do góry, regulujemy co trzeba i wciskamy ponownie, aby je schować. Jest to rozwiązanie bardzo praktycznie, ponieważ przycisk chowa się do poziomu płyty miksera, czyli nie problemu z jakimś niechcianym zahaczaniem. Przycisk do odwrócenia pracy fadera również działa jak powinien. Szybko i dokładnie odwraca pracę. Fadery pracują z bardzo minimalnym oporem, wg mnie troszeczkę za małym. Mają one długość 6cm – nie za dużo, ani nie za mało. Crossfader pracuje praktycznie identycznie jak linefadery. Tak samo odwrócenie i kontrola krzywej cięcia. Trzy kille do trzech częstotliwości działają naprawdę porządnie. Wycinają dźwięk do 0. Gdy przesuniemy je w dół, musimy je trzymać w takiej pozycji. Gdy puścimy – odskoczą, a kill się wyłączy. Gdy jednak przesuniemy je do góry, wajcha „zaskoczy” i będzie się utrzymywać w tej pozycji bez naszej pomocy. Bardzo wygodnie rozwiązane. Nad każdym killem jest dioda pokazująca, czy kill jest aktualnie aktywny.
Kilka słów na temat liczników bitów. Zalecam je sobie zakryć, ponieważ tylko mylą użytkownika. Są po prostu mocno niedokładne. Utwór, który w Traktorze ma tempo 128 jest pokazywany na mikserze w przedziale 125-130. Czasem wahania są jeszcze większe. Nawet, gdy puścimy ten sam utwór na dwóch kanałach, w tym samym momencie (czyli będą się na siebie nakładać) to i tak mikser potrafi pokazywać dla jednego tempo 127, na drugiego 129. Diody, które są umieszczone między licznikami informują nas o tym, który z utworów jest szybszy/wolniejszy. Jeśli świeci się zielona dioda na środku, tzn., że utwory mają w miarę równe tempo (wahania 2-3 BPM wg miksera). Jeśli dioda przesunie się w stronę prawą oznacza to, że utwór na kanale trzecim jest szybszy. Analogicznie z kanałem drugim.
Dobrze. Kanał drugi, kanał trzeci, ale to jest mikser 3-kanałowy! Gdzie jest pierwszy kanał?
Otóż pierwszy kanał może pełnić rolę taką, jak pozostałe dwa, czyli normalne źródło dźwięku Phono/Line, bądź też może służyć do podłączenia mikrofonu. Mikrofonem podłączony do przedniego wejścia sterujemy właśnie tym kanałem. W RMX-20 mikrofon miał oddzielną regulację, tutaj rozwiązano to inaczej. Czy dobrze? Zależy jak komu wygodniej, chociaż dodatkowy kanał dla samego mikrofonu raczej byłby lepszy (ale wzrosłyby też koszty produkcji i sprzedaży, oraz mikser miałby większe rozmiary).
Odsłuch jest rozwiązany chyba najprościej jak się da. Wciskamy przycisk CUE na jednym z kanałów, a następnie ustawiamy pokrętło CUE/MASTER w odpowiedniej pozycji. Właśnie. Można ustawić odsłuch na MASTER. Tym różni się od RMX-20. Jest to bardzo wygodna funkcja, której w RMX-20 brakuje. Pokrętło CUE LEVEL służy do ustawienia mocy sygnału wychodzącego na słuchawki. Jednak mikser nie posiada limitera, dlatego radzę z mocą nie przesadzać
Oświetlenie miksera jest dobrze dopasowane. Jest na tyle mocne, że dobrze widać je w nocy, ale nie na tyle mocne, żeby rozpraszało naszą uwagę, oraz żeby nie oślepiało. Wskaźniki wysterowania EQ i MASTER są trochę mocniejsze niż reszta diod (CUE/REVERSE).


Na sam koniec jeszcze suche informacje od producenta:
Cytat:
* 3-kanałowy mikser
* Wspaniały dźwięk dzięki Premium Sound Architecture (PSA)
* Automatyczny licznik beatów dla kanału 2 I 3 (podwójny 3-cyfrowy wyświetlacz) – Wyświetlacz Beat Offset dla każdej diody LED [tylko model BPM]
* Crossfader TCT (45 mm) z regulowaną krzywą cięcia, odwracalny
* Liniowy fader (60 mm) z regulowaną krzywą cięcia, odwracalny
* Metalowe potencjometry
* Kontrola Gain z 3-stopniową regulacją dźwięku (+10 / -40 dB) na kanał - Kill dla obu kanałów z funkcją szybkiego wycięcia (-60 dB)
* Dodatkowy LED do odsłuchiwanego sygnału
* 2 różne wyjścia Master (Master 1 z funkcją balansu)
* Kanał mikrofonowy 1 z 3-stopniową regulacją dźwięku (+10 / -40 dB), Gain & Cue
* Wysoce wydajne wyjście słuchawkowe (Cue-Master-Mix)
* Zewnętrzny zasilacz
* Wyjścia: 2 x Master (master 1: 3.6 mm jack/cinch, master 2: cinch), 1 x Rec. (cinch)
* Wejścia: 3 x Phono (cinch), 3 x (+3) Line (cinch), 1 x Mic. (6.3mm jack)
* Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
* Zakres S/N: -80 dB
* Zniekształcenia: 0.01%
* Wymiary: 254 x 355 x 87 mm
* Waga: 3.65 kg

PLUSY:
- cena
- wygoda i intuicyjność obsługi
- bogatszy niż u konkurencji zestaw wyjść
- eq oraz kille wycinają do zera
- wygodne, gumowe knoby
- solidne wykonanieMINUSY:
- brak wejścia XLR na mikrofon
- brak efektora
- liczniki BPM (wadą może nie jest to, że one są, ale ich niedokładność)
- po dłuższym użytkowaniu pokrętła od EQ mogą się lekko wyruszać, a niektóre zacząć trzeszczeć, jednak są sposoby (na forum), aby to szybko zniwelować.

Więcej nie przychodzi mi do głowy, jak coś przypomnę to zrobię EDiT.


PODSUMOWANIE
Reloop tworząc ten mikser na pewno chciał „wbić się” w sprecyzowaną grupę odbiorców, jaką są początkujący DJ’e, którzy potrzebują taniego sprzętu do nauki, czy prowadzenia małych imprez. Mikser nie posiada efektora, co w tej cenie nie powinno nikogo dziwić. Jest to dobrze „pogrubiona” wersja RMX-20 (głównie za sprawą odsłuchu na master).
Jeśli szukasz miksera do nauki gry, który nietuzinkowo wygląda, chcesz, aby był wygodny w obsłudze i trwały, to bierz RMX-30.Recenzja napisana przeze mnie z wykorzystaniem obrazów ze strony producenta na potrzeby forum 4clubbers.com.pl. ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA JEJ NA INNE PORTALE BEZ ZGODY AUTORA.
Czips jest offline   Reply With Quote
Czips dostał 2 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.


Stary 01-06-2013, 08:44   #2
..:: Świeżak ::..
  
 
Dołączył/a: 15 Feb 2012
Miasto: Zachodnio-Pomorskie
Postów: 3
Tematów: 1
Podziękowań: 3
THX'ów: 0
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Electronic 1
Odp: Reloop RMX-30 BPM BlackFire

Dzięki miło sie czytało. Własnie mam zamiar zakupić ten mikser i zacząc nauke Do tego 2x CD-PLayer Pionier-CD100S Wytrzymałe i dobre na początek
Electronic jest offline   Reply With Quote
Stary 06-11-2013, 19:42   #3
..:: Świeżak ::..
  
 
Dołączył/a: 06 Nov 2013
Miasto: Konin
Postów: 4
Tematów: 0
Podziękowań: 0
THX'ów: 0
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Wawuss 1
Odp: Reloop RMX-30 BPM BlackFire

Witam...Zakupiłem Rmx 30 i jestem z niego zadowolony tylko mam problem do którego wejścia podłączyć kabel do wzmacniacza masters 1 czy masters 2.
Po podłączeniu grzeje mi się strasznie cieply się mixer robi..prosze o pomoc
Wawuss jest offline   Reply With Quote
Stary 06-11-2013, 22:36   #4
..:: Aktywny ::..
  
 
Dołączył/a: 20 Oct 2013
Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Wiek: 21
Postów: 39
Tematów: 7
Podziękowań: 2
THX'ów: 23
Imię: Grzesiek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 11 (+)
treeq 11
Odwiedź profil treeq na Facebook
Odp: Reloop RMX-30 BPM BlackFire

Grzeje Ci się pewnie z innego powodu. Na master 1 (też na masterze z wtykami jack) masz balans. TO obojętne pod który podłączysz.
treeq jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.