PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : David Lynch - USA


K/M/A
08-08-2013, 17:25
David Lynch - Stany Zjednoczone

http://userserve-ak.last.fm/serve/500/55637451/David+Lynch+by+Chris+Saunders+PNG.png

David Lynch - YouTube (http://www.youtube.com/user/DAVIDLYNCHSUNDAYBEST?feature=watch)

David Lynch - The Big Dream (http://davidlynch.com/)

David Lynch: reżyser, scenarzysta, producent filmowy, muzyk.

Jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych i charakterystycznych amerykańskich reżyserów filmowych. Wypracował własny styl, w którym równie istotną rolę odgrywają wszystkie elementy dzieła: postacie, światło, montaż, muzyka. W swoich filmach często odwołuje się do elementów surrealistyczych, chętnie tworzy wariacje na temat ludzkiej podświadomości, marzeń i fobii. Cześć filmów stara się pokazać ciemną, ukrytą stronę życia prowincjonalnych miasteczek. Światową sławę przyniósł Lynchowi zrealizowany w 1989 serial telewizyjny Miasteczko Twin Peaks, choć już wcześniej był nominowany do Oskara za film Człowiek słoń.

Filmy Lyncha mają także charakter demaskatorski (Mulholland Drive, Dzikość serca, Blue Velvet) dzięki odsłanianiu kurtyny, przedstawianiu zakulisowego życia bohaterów, skrywanych przed zewnętrznym światem intryg. Fabuła jego filmów poprzez to staje się wielopłaszczyznowa, przy czym płaszczyzny te przenikają się wzajemnie. Rzeczywistość snu przenika się z rzeczywistością codzienności, przez co rozmyte wątki trudno jednoznacznie zinterpretować. Widz skazany jest na konieczność samodzielnego rozwiązywania zagadek, surrealistycznych metafor, łączenia przypadkowych zdarzeń w całość.

Gatunki muzyczne jakie tworzy Lynch to m.in: ambient, experimental, dark - ambient. Jego utwory nie należą do tych co się przewija co 5 sek. utwory Lynch'a trzeba zrozumieć i słuchać od początku do końca. Niedawno bo w lipcu wyszedł jego autorski album ''The Big Dream'' a w 2011 ''Crazy Clown Time''.

caWXt9lCVrc

dfR_1HiMOY8

fonyc8xYrRg

dWb2gJDfIxQ

Zegar.
09-08-2013, 02:09
Zabrakło mi tu tego kawałka

David Lynch 'Good Day Today' (Official Video) - YouTube