PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Calyx & TeeBee - Wielka Brytania


Baksu
23-07-2013, 19:45
Calyx & TeeBee

http://cdn1.electrojams.com/wp-content/uploads/2012/08/calyx_teebee1.jpg

Pierwsze kolaboracje muzyczne Calyxa oraz Teebee ujrzały światło dzienne w 2004 roku, a ich wspólna znajomość sięga późnych lat dziewięćdziesiątych, kiedy to zaczęli wydawać muzykę dla legendarnej już wytwórni Moving Shadow. W 1999 roku Teebee założył własną wytwórnię - Subtitles, która z czasem stała się jednym z najbardziej znaczących labeli w świecie dnb.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zdecydowali się na rozpoczęcie stałej współpracy w studiu. Po wydaniu dwóch pierwszych utworów wyprodukowanych wspólnie: „Follow The Leader“ oraz „Cyclone“, otrzymali świetne recenzje, a także wsparcie ze strony wielu dj-ów reprezentujących scenę Drum’n’Bass. Pojawienie się tych kompozycji na debiutanckim albumie Calyxa „No Turning Back“ było punktem zwrotnym w karierze tych dwóch artystów. Producent gier komputerowych – Rockstar wykorzystał ich utwory w globalnej kampanii marketingowej popularnej gry „Midnight Club“. Od tamtego momentu stali się znani na całym świecie.

W 2006 roku obydwaj panowie wyprodukowali jeden z najbardziej znaczących utworów w swym dorobku „The Quest“, który był także historycznym, pięćdziesiątym wydawnictwem Substitles. W tym samym okresie podjęli decyzję o rozpoczęciu pracy nad wspólnym albumem „Anatomy“.

Calyx & Teebee słyną ze swoich niebywałych umiejętności djskich, grając sety z sześciu CD- playerówi gramofonów.

Soundcloud:
https://soundcloud.com/calyxteebee

Facebook:
https://www.facebook.com/CalyxTeeBee

fs5jbHHd59E

ZZNdeEnArOQ

JW1upVy16i0