PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Niemcy: Borussia ograła Bayer, gole Lewandowskiego i Błaszczykowskiego

Marcio199801
03-02-2013, 21:56
Borussia Dortmund wraca na drugie miejsce w tabeli Bundesligi. W pełnym dramaturgii meczu na szczycie najbardziej "polska" ekipa w niemieckiej lidze ograła w Leverkusen coraz bardziej "polskiego" wicelidera Bayer 3:2 (2:0). Przy wszystkich bramkach Borussii palce maczali Polacy - po golu strzelili Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Ten drugi wypracował też trafienie Marco Reusowi.
Żadnej drużynie nie udało się w tym sezonie wywieźć kompletu punktów na BayArena, dlatego mistrzowie Niemiec postanowili wziąć rywala z zaskoczenia.
Już w 3. minucie pod bramkę gospodarzy zapędził się Mats Hummels. Obrońcy Bayeru obalili filar defensywy Borussii, ale piłkę zagarnął Robert Lewandowski. Błyskawiczna decyzja i Marco Reus znalazł się sam przed Berndem Leno. Podcinka Reusa jak i podanie Lewego były pierwszej wody i Borussia objęła prowadzenie.
Pięć minut później Mario Goetze w podobny sposób wypuścił Lewandowskiego. Polski napastnik trącił piłkę butem i dał się powalić bramkarzowi Bayeru. Kuba Błaszczykowski wykorzystał rzut karny na dwa tempa i Borussia mogła się cieszyć z podwyższenia prowadzenia.
Mimo że już w 9. minucie mistrzowie Niemiec prowadzili dwoma golami, nie mogli być spokojni o wynik do samego końca.
Wszystko przez piłkarzy Bayeru, którzy po przerwie zagrali na miarę hitu kolejki. Kontaktowa bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu od pierwszego gwizdka po wznowieniu. Już w 47. minucie rozmiary porażki mógł zmniejszyć wprowadzony w przerwie Sidney Sam. Zastępujący w bramce Borussii rozchorowanego Romana Weidenfellera, grający bez kompleksów Mitchell Langerak nie dał się też pokonać w 50. minucie z trzech metrów Andre Schuerrle, a za moment uratował go Hummels, który wybijał piłkę z linii po strzale Stefana Kiesslinga.
Napór gospodarzy trwał w najlepsze, a goście niespecjalnie mieli pomysł, jak temu zaradzić. Ze zmianami wstrzymywał się też Juergen Klopp, dlatego w 58. minucie Borussia została w końcu skarcona.
Kiessling popisał się asystą w ekwilibrystycznym stylu Zlatana Ibrahimovica, a z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Stefan Reinartz. Za moment był już remis. Po rzucie wolnym w drugą część pola karnego główkował Sebastian Boenisch, a Reinartz jeszcze raz wystąpił w głównej roli.
BayArena zatrzęsła się w posadach, ale po chwili radość miejscowych przyćmiła euforia sektora zajmowanego przez kibiców Borussii. Tuż po stracie drugiego gola opłacił się pressing piłkarzy z Dortmundu. Mario Goetze sprowokował obrońców Bayeru do błędu, w efekcie czego nadbiegający Lewandowski strzelił z 16 metrów do pustej bramki.
W 69. minucie znów pierwsze skrzypce zagrali Polacy. W polu karnym gospodarzy znalazł się Robert Lewandowski, któremu bardzo chciał uprzykrzyć życie Boenisch. Zniecierpliwiony w końcu sfaulował dobrego znajomego z drużyny narodowej, a sędzia po raz drugi wskazał na wapno. Tym razem Bernd Leno wyczuł jednak intencje Kuby Błaszczykowskiego i pewnie wybronił jedenastkę.
Polski wieczór na BayArena dopełniło wejście w 87. minucie Arkadiusza Milika, który w debiucie w Bundeslidze musiał przełknąć gorzką pigułkę porażki zafundowaną mu przez kolegów z reprezentacji.

__________________________________________________ __________
onet.pl

Adriamo
05-02-2013, 10:59
Jak dla mnie - dodawanie tematów z wiadomościami które można przeczytać na każdym portalu! Zobaczyć w każdych wiadomościach TV! Usłyszeć w każdych wiadomościach w radiu jest bezsensowne, niepotrzebne i tylko zaśmieca forum. Jeżeli jest jakiś pasjonata Bundesligi niech założy temat z tą właśnie ligą, natomiast zakładanie tematów jednomeczowych...
Chyba cały temat do usunięcia.

Dawid92
05-02-2013, 12:53
Musi być osobny temat! Przecież to BVB ,ale już latem się to skończy bo Robert odejdzie z klubu ponieważ już go poprostu nie stać na polaka. Wszyscy janusze zostawią ukochaną Borrusie i ruszą w świat kochać inny klub w którym zagra polak.

lion.
05-02-2013, 13:01

a jesli ktoś nie słucha radia, nie ogląda TV, nie wchodzi na glupie portale typu onet.pl, nie czyta głupich gazet? powinien powstać taki dział, a skoro go nie ma to ma pełne prawo to tu umieszczać i Twój post jest tutaj bezsensowny.

Co do meczu, to nic specjalnego... ;d co chwile w jakims meczu polacy biorą udzial w strzelaniu bramek xd a Lewy mógł w tym meczu wiecej strzelic ;d

HardstyleLover
05-02-2013, 13:04
liga mistrzów sie zbliza, na obrone mistrzowska nie maja juz szans, została ju zliga mistrzów i puchar niemiec a nastepny mecz w pucharze to z bayernem

Krzaku
05-02-2013, 15:24
ogladalem ten mecz naprawde super widowisko bylo ;]

brzooskaa
08-02-2013, 07:54
Może niektórych bardziej interesuje Bundesliga, na pewno lepsze to niż pisanie w kółko głupot na temat Barcelony i Realu..

Adriamo
08-02-2013, 18:50
Przeczytaj raz jeszcze mojego posta!
Właśnie o to chodzi - że skoro niektórych bardziej interesuje - to niech założy taki temat, i tak pisze na temat BVB. Bo jak będzie się pojawiać 150 tematów na temat BVB lub Lewego - to zrobi się niezły śmietnik w tym forum.
Oczywiście można też założyć temat "Fanatycy Lewandowskiego", albo "zawsze wierni BVB" :) (do czasu aż Lewandowski, Błaszczykowski czy inny Piszczek nie odejdzie), wszystko jedno - byle był względny porządek.

lion.
08-02-2013, 22:37

ależ Ty masz wyobraznie ; d
temat: Bundesliga, mozna by załozyc, bo z checia poczytam roznych nowosci na temat tej ligi, bo na necie o niej nie czytam ogolnie. A przeciez jest to jedna z najmocniejszych lig na swiecie ; )

BUBLOS
20-02-2013, 19:24
Tak, Polacy strzelali bramki, polacy grali cały mecz, polacy wszystko najlepiej robili, reszta drużyny nic nie robiła, tylko im piłki podawała. Całą drużynę ma się chwalić nie tylko trójkę polaków.