PDA

PrzejdĽ do pełnej wersji tego Forum : Sport Hiszpania wygrywa M¦ w piłce ręcznej!

lion.
27-01-2013, 18:54
Co¶ niesamowicie złego stało się z reprezentacj± Danii w finale mistrzostw ¶wiata piłkarzy ręcznych w Barcelonie. Zupełnie się pogubili, pozwalali ¶wietnie dysponowanym Hiszpanom na wszystko i przegrali aż 17 bramkami!
Hiszpanie zaczęli od 3 bramek przewagi, ale Duńczykom przez kilka minut pierwszej połowy udawało się utrzymywać dystans 1-2 punktów straty. Hiszpania (http://info.podroze.gazeta.pl/temat/podroze/hiszpania) zaczęła jednak wypracowywać przewagę, "obcinać" duńskie skrzydła i demolować drużynę mistrzów Europy. Landin zacz±ł się mylić, Hansen był nieskuteczny, duńska drużyna zaczęła się rozsypywać, zawodził nawet król strzelców turnieju - Anders Eggert, który strzelił zaledwie trzy bramki.

Tymczasem Hiszpanom wychodziło wszystko i na przerwę schodzili z o¶mioma bramkami przewagi. Po przerwie strzelili jeszcze 17 bramek, podczas gdy Duńczycy tylko dziewięć. Nawet gdy podopieczni trenera Wilbeka znajdowali się przy piłce (http://www.sport.pl/pilka/0,64946.html), nawet gdy wykorzystywali (rzadkie) błędy Hiszpanów, nie potrafili wykończyć akcji, mylili się, ostrzeliwali słupki i trybuny. Albo odbijali się, niczym od muru, od hiszpańskiego bramkarza Arpada Sterbika, który dzi¶ zagrał najlepszy chyba mecz na turnieju.

Duńczycy doszli do finału hiszpańskiego mundialu jako jedyna druzyna z kompletem zwycięstw - w półfinale pokonali Chorwację, a w ćwierćfinale Węgry (http://info.podroze.gazeta.pl/temat/podroze/w%C4%99gry). Hiszpanie przegrali tylko z Chorwacj±, w ostatnim meczu fazy grupowej. W półfinale pokonali Słowenię, w ćwierćfinale wygrali z Niemcami.

Dla Hiszpanii to drugie w historii złoto mistrzostw ¶wiata - pierwsze wygrali w 2005 roku w Tunezji.