PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Ferrari Aliante Concept - czy taka będzie przyszłość Ferrari?


Suicide Mouse
06-03-2012, 22:06
Pojazdy koncepcyjne, będące często odzwierciedleniem fantazji konstruktorów, mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Tak czy inaczej to dobry sposób na uświadomienie sobie jak będzie wyglądała przyszłość motoryzacji oraz czy taka wizja w ogóle się nam podoba. A jak będzie wyglądała przyszłość Ferrari?

Ferrari zaprezentowało ostatnio bardzo ciekawy koncept o nazwie Aliante. Prezentowany pojazd to dwumiejscowy roadster, którego stylistyka czerpie z najbardziej kultowych modeli marki oraz bolidów Formuły 1. Front pojazdu, w szczególności kształt świateł przywodzi na myśl model 458 Italia, choć wizja Aliante jest tak futurystyczna, że wszelkie podobieństwa są bardzo naciągane. Jeśli prezentowany pojazd przypadł komuś do gustu, mamy dość przykrą wiadomość. Ferrari poinformowało, że Aliante nigdy nie trafi do produkcji. Projekt jest jedynie zapowiedzią drogi, którą podążać będą Włosi w przyszłości. Swoją drogą kto wie, może podczas targów w Genewie w 2020 roku Ferrari wróci do tego projektu i zaprezentuje pełnoprawny prototyp.
Swoją drogą to dobry znak. Być może w przyszłości włoska marka będzie jedynym w Europie przedstawicielem prawdziwych sportowych aut. Inni producenci powoli uginają się pod ciężarem ekologii i kryzysu. Porsche masowo stosuje system Start/Stop, zaś Lamborghini podążając tą samą ścieżką co Maserati, już wkrótce zaprezentuje swoją pierwszą pseudoterenówkę.

http://www.autocentrum.pl/gfx/news/1370153266-6.jpg
http://www.autocentrum.pl/gfx/news/1370153266-3.jpg
http://www.autocentrum.pl/gfx/news/1370153266-4.jpg

Źródło: autocentrum.pl

Co ja tu mogę napisać, auto moim zdaniem prezentuje się po prostu rewelacyjnie, szkoda tylko, że nigdy go nie zobaczymy na drogach...

Unlucky
06-04-2012, 22:30
Ja bym nie powiedział, że rewelacyjnie. Nie ma takiego charakteru jak większość aut od nich. Przekombinowany według mnie.