PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Burza po meczu Legii z Jagiellonią.

Vinylside
21-05-2015, 11:40
Nie milkną echa po środowym meczu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok. Przypomnijmy, że gospodarze wygrali po golu Orlando Sa z rzutu karnego, którego Paweł Gil zdecydowanie nie miał prawa podyktować. "To fatalne, co się stało" - ocenił na gorąco Tomasz Smokowski, dziennikarz Canal+ Sport.

To była 97. minuta meczu. Łukasz Broź dośrodkował piłkę w pole karne, ale ta odbiła się od ręki Giorgiego Popchadze. Gruzin nie był jednak w stanie uniknąć tego zagrania, a według przepisów - przy braku intencji gra powinna toczyć się dalej. Paweł Gil wskazał na "wapno", czym wywołał burzę na boisku, a następnie w mediach społecznościowych.

Wątpliwości, co do całej sytuacji nie miał Smokowski.

"Jestem zniesmaczony. To fatalne dla całej naszej piłki. Oskarżenia i pretensje bedą teraz podgrzewane latami" - napisał, ale na tym nie był koniec. "W zapomnienie nie pójdzie. Piłkarski Smoleńsk. Takie zdarzenia dzielą i psują atmosferę. Ci, którzy wrzeszczą o pomocy Legii, właśnie dostali pożywkę dla swych teorii" - dodał, zaznaczając jednocześnie, że nie o skalę wydarzenia mu chodzi - bo ta jest nieporównywalna - lecz o fakt, że decyzje sędziego "zantagonizują i tak zantagonizowane grupy kibiców".

Źródło: onet.pl

0LSeE3D5z6k

Po meczu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok doszło do awantury pod szatniami. Głównymi bohaterami zajść byli bramkarz Jagiellonii Bartłomiej Drągowski i piłkarz Legii Jakub Kosecki. Golkiper gości nie mógł pogodzić się z decyzjami sędziów i po końcowym gwizdku pokazywał obraźliwe gesty w kierunku kibiców Legii. Kosecki natomiast próbował wymierzyć sprawiedliwość po tym, jak zawodnik Jagiellonii Igors Tarasovs z całej siły kopnął w mikrofon, który trafił rzeczniczkę prasową Legii.

K2I9GWwxyfY

Zdenerwowany to mało powiedziane. Michał Probierz nie wytrzymał po meczu z Legią Warszawa. Oto, co powiedział na pomeczowej konferencji prasowej.

- Powinienem powiedzieć dzień dobry i do widzenia. To by wystarczyło do oceny meczu. Widziałem powtórki spornych sytuacji. Nam należał się karny, Legii nie, zagranie ręką było przypadkowe - mówił trener białostockiego klubu.

- Po meczu nie mówiłem nic do sędziego, wbiegłem na boisko odciągać zawodników, żeby nikt nie dostał żółtej kartki. Co mogę powiedzieć, śmiech przez łzy. Mamy marzenia, chcemy coś zrobić, a teraz myślę o sensie polskiej piłki. Po co w ogóle gadać o szkoleniu? Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy, to rzucenie trenowania. Może menedżerem zostanę?

- Z trenerem Bergiem kłóciłem się od rzutu karnego, znam parę słów, to ich użyłem. Drągowski był po meczu tak wzburzony, że po chłopsku kazałem mu spier... do szatni. Czy będę teraz wchodził w tryb administracyjny i skarżył się na sędziego? Tak, przyjadę do domu i pier... sobie whiskey - zakończył mocno zdenerwowany szkoleniowiec "Jagi".

Przypomnijmy. Jagiellonia przegrała w środę z Legią Warszawa 0:1 po golu straconym z rzutu karnego w 98. minucie.

fmCD8oMpw4U

BarTrack
21-05-2015, 12:41
Gdzie Legia nie moze tam sędzia pomoże... ;) Zadna nowosc, po raz kolejny druk na ich strone ;)
Przekręt roku jak nic ;D W ogole paranoja, ze przedluzyl mecz aż o 7 czy 8 minut. Swoją drogą, jaki nie byłby mecz WarszaFki, minimum 3- 4 minuty zostają doliczone.
PS - Kogoś jeszcze to zdziwi, ze znowu kupione msitrzostwo ? Gil drukarz , kolejny mecz sędziuje ( pod (7)egie swoją drogą ) równiez w ich wykonaniu. ale waly masakra sedzia Gil ten sam co w rewanzowym meczu Lecha z Blekitnymi ,teraz karny w ost minucie tak myslalem ze jesli Legia wygra to po karnym w ost minucie nie mylilem sie , po meczu Lecha wiedzieli ze remis oznaczal koniec walki o mistrzostwo ale przeciez "reforma" musi przynosic emocje ...Gratulacje panie GIl, Slawek Stepniewski napewno cie rozgrzeszy znajdze wytlumacznie nie martw sie bedzie dobrze wcale nie jestem zdziwiony,mogl gwizdnac dla Jagi w 96 min karnego nie gwizdnal pomyslalem zaraz dla ****ki bedzie wapno,jaka ta nasza polska kopana jest nieprzewidywalna, ręce opadają

karny dla Jagielloni słuszny - brak,
dla Stolicy mocno naciągany - gwizdek

Kogo to jeszcze dziwi....

Szkoda jedynie Jagii jak ich kibiców :)

Vinylside
21-05-2015, 12:53
Karny ewidentnie kontrowersyjny, bez dwóch zdań, jednakże najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że sędzia puścił akcję po której Legia nie wykorzystała sytuacji bramkowej. Na pierwszym zamieszczonym przeze mnie filmiku widać, że nawet piłkarze Warszawskiego klubu nie wiedzieli co odgwizdał arbiter - po chwili dopiero nastąpiła radość.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja i z pewnością nie ostatnia. Klasyczny druk pod stolicę. Cieszy mnie jednak jedna rzecz. Mianowicie stosunek europejskich firm (np. UEFA) do Legii. Tutaj nie ma pierniczenia, kontrowersji tylko idzie twarda ręka. Pisałem to po wielkiej awanturze ze szkotami - tak jak czuła się Warszawka tak czują się kluby z ekstraklasy cały czas, ponieważ idzie przekręt za przekrętem.

Dramat i wstyd.

JJU
21-05-2015, 18:08
Gdzie Legia nie moze tam sędzia pomoże... Zadna nowosc, po raz kolejny druk na ich strone

Oglądałeś mecz? Wiesz dlaczego przedłużył o tyle a nie mniej? Bo jak nie wiesz to się nie odzywaj bo meczu nie oglądałeś. Te 8 minut to było minimum. W ogóle miałem wrażenie że wszyscy w Warszawie powinni tego kto rzucił racę za jaja powiesić, coraz mocniej napierali, gracze Jagi wyglądali coraz gorzej a gość dał im 5-6 minut przerwy na odpoczynek.

Nie dziwię się Drągowskiemu że tak zareagował na to wszystko, wyjął 3 świetne piły, do karnego miał na maxa blisko to zeszło z gościa.
Karny dla Jagiellonii? Też sporna sprawa, za lekko go skrobnął żeby gwizdnął. Co nie zmienia faktu że Legia wydrukowana pięknie.
Generalnie to chyba lepiej żeby Lech wygrał mistrza, Berg pewnie i tak poleci, więc patrząc przez pryzmat polskiej drużyny walczącej o LM to jednak wolę drużynę z Poznania na ten moment. Oczywiście ustabilizowaną i niegrającą w kratkę ;)

overem
21-05-2015, 18:27
Ręka była ewidentna i ja nie wiem o co tutaj jest całe zamieszanie (jeśli nie widać to polecam odtworzyć sobie filmik w tempie 0.25). Fakt, że kontrowersyjna może być minuta w którym został odgwizdany karny, ale ręka to ręka i każdy normalny sędzia odgwiżdże takie coś. To nie NBA, że w ostatnich sekundach puszcza się lżejsze faule na zawodnikach wjeżdżających pod kosz. Widziałem już kilka karnych podyktowanych przez sędziów za takie zagranie i dalej nie wiem o co ta cała fanaberia. Całego meczu nie widziałem oprócz sytuacji wyżej wymienionej, a także tej rzekomej z karnym, którego też nie powinno być (jeśli takie muśnięcie zawodnika to karny to ja polecam zobaczenie ligi angielskiej, gdzie zawodnik nawet by się nie wywrócił po czymś takim). Jedyną kontrowersją jest to, że sędzia przedłużył mecz aż o 8 minut i to jest najwątpliwszym aspektem całego tego meczu. Nie jestem fanem Legii, ani żadnego polskiego klubu, ba nawet bym napisał, że w Legii pracują sami durnie na wzgląd na tą sytuację ze szkotami i po prostu rozumiem rozżalenie osób pokrzywdzonych w tej sytuacji, ale futbol to futbol.

JJU
21-05-2015, 18:58

Ta ręka była tak samo na karny jak faul na Frankowskim i o to w tym wszystkim chodzi.

Piaszeczki
21-05-2015, 20:56
Frankowski symulka brawurowa. Podczas oglądania meczu dałem się nabrać. + dla sędziego że tego nie gwizdnął.

Karny to kompromitacja. Nie winię Gila tylko jego asystenta. To on zasugerował i dał ciała.

Probierz chyba za dużo już w polskiej piłce widział żeby się wielce wpieniać na takie sytuacje. Widać było w wywiadach że chciałby to dobitnie skomentować, ale hamował się jak mógł.

8 minut dodane zasłużenie. Kto nie oglądał niech zamilknie na amen ;)

Dave al Mine
21-05-2015, 21:34
podsumowanie całej tej śmiesznej ekstraklasy...wole iśc do kina niż to gówno oglądać

BarTrack
21-05-2015, 22:18

Tak , dla Twojej wiedzy - oglądalem kolego mecz :). Sugerujesz, ze 8 min było minimum tak ? :) Zalecam Ci Skromnym swym oczkiem zalukac na inne mecz Ekstraklapy ( tak, z udziałem własnie WARSZA(f)kii) i spojrz , ewentualnie "wygeneruj mi " gdzie Legia grala ( przy Łazienkowskiej )mniej niż 3 - 4 minuty , to zwróce Ci honor... Hmmm... boli zerwana zgoda z Cweeelką czy co ? :> A moze nadal powiązujesz " dawną " zgode czy co ? bo troszke to dziwnie zabrzmialo... Chuuj z tą szmatą Warszawską ( bez względu na podzialy ) , ale jeśli zdobęda mistrzostwo - to NA PEWNO NIE ZASLUŻENIE !
I nie moge uwierzyć , ze ta kuurwa ( Gil ) pochodzi ) z Lublina... i nie, ze bije nienawiścia do Legii - zwyczajnie jest tak juz od kilku dobrych LAT !.
Jeszcze raz potwórze - Legia ostatnie dwa mecze w fazie mistrzowskiej to prezent w postaci 4 punktów co wy na to kibice Legii bez honoru mnie to nawet nie boli jedynie już śmieszy :) ( jak i innych kibiców - Pyrlandi,i Jagii itd ) PP - Finał przekręt ,teraz to samo..W imię zasady niech wygra lepszy ale u nas ta zasada brzmi niech wygra lepszy zaraz po Cweelce.
Ps -tydzien temu we Wroclawiu , powinien byc faul na Celiku, no ale sędzia nie przerwal gry - co za tym idzie? Akcja.... i Gol....

PS -Jaga niech tego Drągowskiego na rękach nosi, bo teortetycznie mecz powinien sie skonczyc w pierwszej polowie :)

Matan Zajcev
21-05-2015, 23:37
BarTrack, z twojego postu bije frustracja i zdenerwowanie, a nie siła argumentów :P Piszesz, że 8 min to za dużo, ponieważ ... w każdym meczu Legia dostawała co najmniej 3-4 min. Co ma piernik do wiatraka? Wiesz w ogóle jak działa system doliczania minut? To ile sędzia doliczy, nie zależy od poprzednich meczy, ale sytuacji w tym konkretnym. Jak jest mało fauli, to arbiter doliczy ze 2 minuty, czasem w ogóle. Jak ich ilość jest umiarkowana, to dolicza średnią 3-4 minuty, a jak mecz jest przerwany na znacznie dłużej, tak jak to było w tym meczu, to dolicza ich 6,8 czy nawet 10.

Żeby nie było - nie staję w obronie Legii, tłumaczę tylko, że arbiter miał prawo doliczyć tyle minut.