PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Brzuszek - czyli to co kobitki lubią najbardziej


East Freaks
15-07-2007, 22:42
ponizej zamieszczam kilka zestawów ćwiczeń na brzuch:)

Początkujący.
Początkujący nie powinni wykonywać ćwiczeą dla zaawansowanych lub zwiększać liczby powtórzeą. Należy się skupić na prawidłowym napinaniu mięsni brzucha.
Brzuszki: Połóż się na podłodze. Plecy płasko przylegają do podłoża, kolana ugięte, podudzia oparte na ławce. Skrzyżuj ramiona i przyciągnij brodę do klatki piersiowej. Unieś głowę, ramiona i górną część pleców, tak mocno jak możesz, nie odrywając dolnej części pleców od podłoża. Napnij mięśnie brzucha w czasie gdy podnosisz górną część tułowia. Zatrzymaj się na chwil na górze i powoli wróć do pozycji wyjściowej.
Wyprosty tułowia: Połóż się na ławeczce i pozwól aby górna część twojego ciała opadła luźno prostopadle do podłogi. Trzymając ręce skrzyżowane na piersiach lub przy uszach, podnieś tułów aż znajdzie się w położeniu równoległym do podłogi. Nie unoś tułowia wyżej, gdyż ryzykujesz kontuzją kręgosłupa. Mimo że nie jest to ćwiczenie na mięśnie brzucha, pomaga wzmocnić mięśnie dolnej części pleców, a tym samym, zlikwidować różnice w ukształtowaniu mięśni tej części ciała.
Skłon w bok przy wyciągu: Staą prawym bokiem do wyciągu. Prawą ręką chwyć pojedynczy uchwyt. Wykonaj skłon tułowia do boku, tak daleko od wyciągu jak możesz. Powróć do pozycji wyjściowej. Następnie wykonaj mocny skłon tułowia w kierunku przyrządu, napinając mięsieą skośny brzucha. Powtórz to samo ćwiczenie na druga stronę.

Zaawansowani.
Zaawansowani powinni skupić się na zmaksymalizowaniu efektów każdego powtórzenia.

Skłony z liną: Uklęknij przed górnym wyciągiem przymocowaną liną. Trzymając linę na wysokości czoła, napnij mocno mięśnie brzucha i przybliż klatkę piersiową do bioder. W maksymalnym punkcie zgięcia mocno napnij mięśnie brzucha.
Skłon na ławeczce: Ustaw ławkę skośną pod kątem 30 stopni i połóż się na niej. Ustabilizuj nogi i kolana pod kątem prostym. Z rękami skrzyżowanymi na piersiach i brodą przyciągniętą do klatki piersiowej, unieś głowę, ramiona oraz górną część pleców jak najbardziej możesz, nie odrywając dolnej części pleców od ławki. Napnij mięśnie brzucha, w miarę jak unosisz górną cześć tułowia. Zatrzymaj się na chwilę i wróć powoli do pozycji wyjściowej. W miarę jak twoje mięśnie brzucha będą coraz silniejsze, zwiększaj kąt nachylenia ławki.
Skręt kolan z zwisie: Wykonaj zwis na drążku z lekko ugiętymi nogami. Przybliż kolana w kierunku prawego barku, unosząc biodra do przodu. Wróć do pozycji wyjściowej, następnie powtórz to ćwiczenie na lewą stronę.

Unoszenie nóg w zwisie: Wykonaj zwis na drążku, lekko ugnij kolana. Unieś nogi podciągając biodra wysoko. Aby uniknąć bujania napnij całe ciało. Utrzymuj szybkość poszczególnych powtórzeą na tym samym poziomie przez całą serie.

Zawodowcy.
Wyrzuty piłki lekarskiej w siadzie: Ustaw ławkę pod kątem 30 stopni i połóż się z nogami zablokowanymi w kostkach, kolana ugięte. Leż płasko trzymając piłkę lekarską na wysokości klatki piersiowej. Podnieś się do siadu. W połowie ruchu, jak koszykarz wyrzuć piłkę oburącz do partnera stojącego po drugiej stronie ławki. Partner odrzuca piłkę do ciebie, w czasie gdy powracasz do pozycji wyjściowej.
Unoszenie nóg do bioder: Połóż się płasko na podłodze. Partner stoi blisko twojej głowy. Przenieś ręce za głowę i chwyć go za kostki lub łydki, aby utrzymać równowagę. Z lekko ugiętymi kolanami unieś nogi i oderwij biodra nieznacznie od podłogi do momentu aż twój partner będzie mógł dotknąć twoich stóp wyciągniętymi rękami. W tym momencie partner powinien odepchnąć twoje nogi z powrotem w kierunku podłogi, a ty stawiaj opór.

Aby utrudnić ćwiczenie, spróbuj nie dotykać nogami do podłogi. Ciągłe napięcie mięśni brzucha buduje zarówno siłę jak i wytrzymałość.

Ćwiczenie/Seria/Powtórzenia
Początkujący
Skłon – 3/15-20
Wyprosty tułowia – 3/10-15
Skłony w bok przy wyciągu – 1/20-25*

Zaawansowani
Skłony z liną – 3/12-15
Skłony na ławeczce – 3/15-20
Unoszenie nóg w zwisie – 2/12-15
Skręcanie kolan w zwisie – 2/10-15*

Zawodowcy
Siad z piłką lekarską – 3/15-30
Unoszenie nóg – 3/15-30
Skręty z piłką lekarską – 3/30-50

* na każdą stronę

Aerobiczna 6 Weidera
Jest to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni brzucha.
Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni "szóstka" składa się z sześciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek. Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się na płaskim podłożu (materac lub dywan) bez żadnych specjalnych urządzeń i przedmiotów przez sześć tygodni. W końcowy okresie programu (piąty, szósty tydzień) należy zwrócić szczególną uwagę na to by całościowy trening dzienny nie przekroczył 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracać do minimum ruch w czasie powtórzeń, powtórzeń nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napięcia maksymalnego.
Cykl ćwiczeniowy obejmuje wykonywanie 6-ciu ćwiczeń jako jednej serii. Jednak ilość serii i powtórzeń w seriach zmienia się w miarę upływu dni realizacji całego programu."

Spis seri i dni.



Wyjasnienie cwiczen [wersja rysunkowa]

http://www.clubbers.pl/up/small.php?image=skfja6w2nl.jpg (http://www.clubbers.pl/up/img/skfja6w2nl.jpg)

Wyjasnienia cwiczen [wersja slowna]

1 ćwiczenie. W leżeniu na plecach, ręce wyprostowane wzdłuż tułowia, unosimy klatkę piersiową zginając kręgosłup do przodu w części piersiowej (część lędźwiową pozostaje prosta na podłożu) jednocześnie unosimy jedną nogę w górę zginając część udową w biodrze do konta 90o i kolano również zginamy do kąta 90o. W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema rękami kolano dłońmi i obu stron. Jest to pozycja maksymalnego napięcia, którą utrzymujemy, przez 2-3 sek. Następnie wykonujemy szybkie przejście do leżenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie do drugiej nogi, co daje nam pełne jedno powtórzenie.

2.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego tą tylko różnicą, że ruch jest wykonywany jednocześnie do obu nóg.

3.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego z tą tylko różnicą, że ręce nie leżą w pozycji początkowej na podłożu wzdłuż tułowia, lecz są splecione za karkiem, a przytrzymanie w momencie maksymalnego napięcia następuje nie dłońmi, lecz łokciami.

4.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że ręce nadal są splecione jak w ćwiczeniu trzecim.

5.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do trzeciego tą tylko różnicą, że nie występuje tutaj zatrzymanie w momencie maksymalnego napięcia mięśni, lecz cały sens polega na tym żeby wszystkie skrętoskłony wykonać w jak najszybszym czasie (tzw. rowerek).

6.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że nie zginamy nóg w kolanach lecz unosimy nogi do góry całkiem wyprostowane

1 dzień - 1 seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
2,3 dzien - 2 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
4,5,6 - dzień - 3 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
7,8,9,10 - dzień - 3 serie po 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
11,12,13,14 - dzień - 3 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
15,16,17,18 - dzień -3 serie po 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
19,20,21,22 -dzień 3 serie po 14 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
23,24,25,26 - dzień 3 serie po 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
27,28,29,30 - dzień 3 serie po 18 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
31,32,33,34 - dzień 3 serie po 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
35,36,37,38 - dzień 3 serie po 22 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
39,40,41,42 - dzień 3 serie po 24 powtórzeń w każdym ćwiczeniu


powodzenia;) aa i czekam na wasze wyniki:D:)

drylek69
18-07-2007, 10:14
Ja proponuje ćwiczyć normalne brzuszki. Jest to tradycyjny i wypróbowany sposób na wzmocnienie brzucha.

A propo treningu "Aerobiczna 6 Weidera"
Polecam ją tylko osobom wytrwałym i osobom które wiedzą jak mają to ćwiczyć. Znam osoby które ćwiczyły ten trening i nie przyniósł on oczekiwanych efektów bo nie potrafiły sobie poradzić z dokładnym ćwiczeniem i wykonywanim ćwiczeń.
pozdro0:piwo:

Black Jokey
14-04-2008, 21:45
Biore się za cwiczenia wracam za 2 miechy z opisem efektow:D:D Pozdro i dzieki za zagrzebiasty rozpisek:)

XeraN
14-04-2008, 23:42
A6W ma dosyc kiepskie opinie, ja nie polecam :wink:
Sprobujcie tego:


ABS II


Instrukcja (PL):





wracam za 2 miechy z opisem efektow:D:D


Jakbys napisal ze podasz efekty za 12 miesiecy to bym to potraktowal powaznie :wink:
Poza tym sam trening da tyle co nic...

vivek3
16-04-2008, 21:07
dieta to podstawa, a co do brzucha, to wystarczy mi ze pracuje przy MC, przysiadach etc. Jesli juz cwicze brzuch, to wtedy 2-3 razy w tyg z cięzarem ;)

XeraN
16-04-2008, 22:39
dieta to podstawa, a co do brzucha, to wystarczy mi ze pracuje przy MC, przysiadach etc. Jesli juz cwicze brzuch, to wtedy 2-3 razy w tyg z cięzarem ;)


Mam identyczne podejscie :)
Dobry trening przysiadow (ale taki naprawde dobry) i nie trzeba juz robic cwiczen stricte na brzuch :)