4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/)
-   Archiwum Imprez (http://www.4clubbers.com.pl/archiwum-imprez/)
-   -   Qlimax - Symphony of Shadows (http://www.4clubbers.com.pl/archiwum-imprez/1389108-qlimax-symphony-shadows.html)

HardManiac 02-08-2019 11:06

Qlimax - Symphony of Shadows
 

Data imprezy - 23.11.2019
Lokalizacja - GelreDome | Arnhem | NL

Hotel Packages - https://travel.q-dance.com/en/2019/q...581.1514200368

Bilety w sprzedaży - Sold out!

Website -https://www.q-dance.com/en/events/qlimax/qlimax-2019/

Line up :
KELTEK
Sound Rush
D-Block & S-Te-Fan
Headhunterz
B-Front
Ran-D

Rejecta
D-Sturb

Radical Redemption
Miss K8


Hosted by - Villain


Anthem
https://www.youtube.com/watch?v=K5tSjwdy1QMLive video -

https://www.q-dance.com/en/news/qlimax-2019-will-be-live-broadcasted


Live Q-Dance radio

https://www.q-dance.com/en/radio/

Vinylside 04-08-2019 16:01

Odp: Qlimax - 2019
 
Myślałem, że z założeniem tematu czekamy do momentu podania przez firmę Q-Dance, oficjalnego tematu / tytułu imprezy. Hardstyle'owi fani jednak czuwają. Liczę więc, że jak co roku zagoszczę w tym wątku na dłużej a aktywność w porównaniu do poprzednich lat, wzrośnie jeszcze bardziej.

Nie ukrywam, że cała moja przygoda z muzyką Hardstyle zaczęła się na poważnie właśnie w 2009 roku. W związku z tym, ta edycja ma dla mnie takie małe, ale wyjątkowe znaczenie. Pamiętam słowo "Qlimax" przewijające się w mieście (wtedy jeszcze w środowisku podwórkowo-szkolnym) przez większość pokoleń. W tym czasie w sieci na topie była niemiecka stronka (www.technorocker.info), na której w Listopadzie został wyróżniony upload (konkretnie filmik, dziś dostępny również na portalu YouTube - CLICK) o nazwie "Qlimax 2009 - D-Block & S-Te-Fan *Backstage*". Z ciekawości postanowiłem sprawdzić o czym mówią moi rówieśnicy. Reszta stała się historią - utwór zagrany po hymnie (czyli "Music Made Addict") podbił moje serducho i zaczęło się dalsze wertowanie setów, artystów i nut. Nie ukrywam, że z początku szczególną uwagę eventu przykuła nie tylko piękna muzyka, ale i stroje artystów, którzy występowali na rewelacyjnie dopracowanej scenie - Headhunterz w zbroi, formacja Deepack ubrana w coś na wzór Indian czy w późniejszych edycjach kosmonauci. Teraz brakuje tych małych szczegółów, które kiedyś sprawiały, że festiwal był "dopięty na ostatni guzik". Mam jednak nadzieję, że Q-Dance w końcu będzie chciało udowodnić światu, że "Qlimax" w dalszym ciągu jest ich jedną z najważniejszych wizytówek.

Jeżeli chodzi o tegoroczną edycję; chciałbym wierzyć, że jest to czas delikatnych zmian, pójście za ciosem i częściowe spełnienie oczekiwań najbardziej zagorzałych fanów tego festiwalu. Niestety, nie każda zmiana jest jednak dobra. W tym przypadku pierwszą przymusową rewolucją, której doczeka się publika to nowy lektor w oprawie dźwiękowej bowiem Chris Corley czyli człowiek odpowiedzialny za wokal w zapowiedziach, intrach, spotach reklamowych i hymnach imprezy, zmarł 24 Marca 2019 roku. Ciekaw jestem co w tej sytuacji "Atlas Talent Agency" zaoferuje organizatorom z Q-Dance. Kadrę mają szeroką jednakże wątpię, że po tylu latach ktoś z miejsca przebije legendarny wokal Chrisa. Nie ma co ukrywać, że ktokolwiek to będzie, wmówione słowo "Qlimax" już nigdy nie będzie brzmiało tak epicko.

Wybór artystów na tegoroczną edycję jest ogromny. Każdy "maniak" chciałby zobaczyć nowe twarze kosztem starych wyjadaczy, czy tych, którzy na taki festiwal po prostu nie pasują. Obawiam się jednak, że organizatorzy pewnego poziomu nie przeskoczą. Jeżeli chodzi już o konkretny skład, mam swój "DreamTeam". Obserwując Hardstyle'ową scenę każdego dnia, weekendu, tygodnia czy miesiąca, pokuszę się także o pewne typy. Wszystko jednak po kolei.

Ostatnimi czasy, na scenie Hardstyle dodatkiem są utwory zawierające charakterystyczne dźwięki "psytrance". Ciekaw jestem czy Q-Dance pójdzie za ciosem i będzie chciało rozgrzać publikę tego rodzaju komercją, czy po prostu postawi na klasykę w wersji Retro, umieszczając za konsolą "starego wyjadacza". Jeżeli chodzi o początek, bardzo bym chciał zobaczyć Audiofreq'a. Jego styl wraz z prezentowanymi setami wyróżnia się na każdej imprezie. Myślę, że taki występ na początek tak kultowej imprezy byłby strzałem w dziesiątkę. Całego efektu dodaje obraz gościa - On nie tylko wychodzi i gra. Przede wszystkim bawi się razem z publiką. Na to aż chce się patrzeć. Z drugiej strony, staje klasyka. Tu typ pada zdecydowanie na DJ-a Zany'ego, więc dla mnie trochę biednie. Zdecydowanie wolałbym usłyszeć nowoczesne produkcje w starym stylu, jakie preferuje DJ Thera. To jednak chyba już totalna fantazja dlatego jak już chcą postawić na kogoś starego to niech będzie to DJ Isaac.

Idąc dalej, dobry rok ma formacja D-Block & S-Te-Fan. Jeżeli znajdą się w Line Upie to płakał nie będę. Prezentują wysoki poziom z ciekawymi odsłonami w setach. Zdecydowanie bardziej boję się chłopaków z Sound Rush. Q-Dance promuje ich jak może. Wciska na każdy festiwal. Nie ma co ukrywać, wg. większości formacja jest w puli artystów typowanych do tegorocznego hymnu. W moich oczach, jeden występ na tej imprezie to zdecydowane maksimum przez monotonię, którą ostatnio słychać w ich setach. Nie lubię tego samego doboru kawałków co imprezę, sorry. Fajne chłopaki z pomysłem na siebie, ale nie. Swoje pięć minut już tutaj mieli. Chciałbym aby to niektórym wystarczyło. Chcąc / nie chcąc dobry rok ma też Headhunterz i wcale nie zdziwię się jak organizatorzy dadzą mu szansę.

Z dostępnych słodkich eksperymentów, zamiast takich tuz jak Adrenalize czy nie daj Boże Wasted Penguinz (bo Tweekazi trzeciego projektu do upchnięcia na siłę już chyba nie mają) chętnie zobaczyłbym Demi Kanona albo najlepiej Aftershock'a. Do pewnego momentu myślałem też o KELTEKu, ale to jeszcze za wcześnie. Już teraz gdzieś się tam przeplata po tych najbardziej kultowych festiwalach, więc myślę, że w przyszłości tą szansę dostanie, tak jak lata temu A-Lusion czy Code Black. Z dalszych powrotów liczę, że organizatorzy nie postawią na kogoś ze składu Atmozfears, Wildstylez czy Brennan Heart. Zamiast tego oczekuję Psyko Punkz. Wietse trzyma ostatnio wysoki poziom w produkcji (wydał kilka ciekawych kawałków) jak i samej grze (set z Defqona jest w mojej osobistej "pierwszej piątce" najlepszych występów tej imprezy a jak wiemy, tam wybór jest ogromny). Jak zmieniać i wracać do tych, którzy wyszli z jaskini to tylko Frontliner. Po chińskiej przygodzie wrócił na właściwe tory, coś tam dłubie, więc raczej nikt by nie narzekał. Mówię, jak mają postawić na kogoś przejedzonego (jak rok temu Coone) to lepiej dać Mu szansę i wznieść Jego markę jeszcze bardziej przed wydaniem albumu (solowego oraz z B-Frontem jako B-Frontliner - swoją drogą też ciekawa opcja do Line Upu).

Mocniejsza część imprezy to zdecydowana mniejszość artystów w przedstawionym Line Upie. Powiedzmy sobie szczerze, na Qlimaxie na takich artystów jak Warface czy Delete, nie ma co liczyć. Z "mocniejszego" grona (szczególnie patrząc na "nowe twarze"), Q-Dance jest w stanie dać maksymalnie D-Sturb'a. No ewentualnie jest jeszcze Rejecta. Sub Zero Project po albumie, kilku nowych wydaniach i rewelacyjnych występach (także tym na Defqonie) są chyba pewniakiem. Tu nie wiem czy człowiek by nie chciał posłuchać czegoś "świeżego". W tym przypadku odstawiłbym także na bok kogoś takiego jak Phuture Noize, zważając na wkradającą się już monotonię. Niech będzie ktoś, kogo na tej imprezie jeszcze nie było, jak np. MYST. W gazie jest ostatnio także Hard Driver. Dodatkowo, ucieszyłbym się z powrotu Deetox - ciężki okres za nią (uderzenie piorunem i przerwa w grze, ciąża wraz z nowymi obowiązkami), z którego urodziły się nowe ciekawe produkcje. Na Jej sety nigdy nie narzekałem. Bawi się z publiką, dysponuje ogromnym zasobem tracków promując przy tym młode twarze i przede wszystkim jest gwarancją dobrego show. Szkoda, że dotychczas 2015 jest jej jedyną przygodą z tym festiwalem. Oprócz niej w ogromnej formie jest Adaro no i oczywiście człowiek, który od 3 lat już wydaje album czyli Ran-D. Nie ma co ukrywać - obaj w solowych projektach są obecnie najwyższą półką w świecie muzyki Hardstyle. Jako Gunz For Hire także nie mają sobie równych i sięgają samego szczytu. Dla mnie tym wspólnym projektem mogą kończyć każdą imprezę.

"Dogrywka" czy jak kto woli, zakończenie imprezy - tu chyba wszyscy się zgodzą, że pierwszym typem jest Sefa. W moim odczuciu, słabo. Poziom wyżej od Dr. Peacock'a, ale to wszystko. Jakoś nie trafia do mnie taka ilość frenchcore'u. To jest dobre jako dodatek, na maksymalnie 15 minut, nie 45 czy gorzej, całą godzinę. Owszem, mam kilka swoich ulubionych propozycji z tego gatunku, ale jak wspomniałem, na Qlimax mi to nie pasuje. Z drugiej strony nie ma co liczyć na Miss K8 więc w tym roku z otwartymi rękoma przyjąłbym D-Fence'a. Oj tutaj duże TAK. Nie będę jednak za bardzo marzył bo Sefa pewnie ma za-bookowany termin już od Stycznia.

Ostatnia najważniejsza sprawa - hymn. Patrząc na statystki, nie zawsze artysta, który grał na poprzedniej edycji jest producentem anthemu. Przykładami są: The Prophet, Deepack, Psyko Punkz, Gunz For Hire, Coone, Wildstylez. Może czas najwyższy na tego Ran-D'ego. Tu podtrzymuję zdanie sprzed roku - w chwili obecnej ten hymn oprócz potencjału miałby szansę zostać z publiką na długie lata. Jeżeli nie On to niech to będzie ktoś z pomysłem - Adaro, B-Front nawet w duecie z Frequencerz. Nie wymieniam Phuture Noize, ponieważ znając Jego umiejętności będzie to coś, co już słyszeliśmy (w 20 innych nutach z jednym dźwiękiem jego autorstwa). Boję się natomiast durnego eksperymentu w stylu Sound Rush czy Bass Modulators, szczególnie kładąc nacisk na tych pierwszych i ich notoryczny "hype".

Znając życie, drama zacznie się w trakcie przedstawiania Line Upu. Nie mam nic przeciwko, żeby organizatorzy, podobnie jak rok temu, zagrali ze wszystkimi fanami w grę i zagadki związane z występującymi później artystami. To tylko pozytywnie nakręca klimat. Po imprezie pewnie wszystko wróci do normy bo sety będą przednie. Cóż, zobaczymy. Ocenimy. Ja czekam z niecierpliwością.


Typowany Line Up:

Hymn: Sound Rush

01. Zany
02. Wasted Penguinz
03. Sound Rush
04. Headhunterz
05. D-Block & S-Te-Fan
06. Phuture Noize
07. Ran-D
08. Sub Zero Project
09. MYST
10. Sefa

Hosted by Mc Villain"DreamTeam" Line Up:

Hymn: Ran-D

01. Audiofreq
02. Frontliner
03. Aftershock
04. Psyko Punkz
05. Hard Driver
06. Ran-D
07. Sub Zero Project
08. Deetox
09. B-Front
10. D-Fence

Hosted by Mc Villain

Vinylside 22-08-2019 14:16

Odp: Qlimax - 2019
 
Administracja musi wybaczyć mi post pod postem, ale jak widać dotychczas nikt nie chciał się jeszcze w temacie wypowiedzieć. Tymczasem pojawiają się nowe informacje, które przedstawiam niżej.

Symphony of ShadowsNowy lektor - do zniesienia. Wiadomo, że po tak epickiej przygodzie z Chrisem ciężko będzie przyzwyczaić się do czegoś "świeżego". Początkowa zapowiedź może także wskazywać potencjalnego producenta hymnu. Większośc chyba zgodzi się, że końcowe dźwięki są najprawdopodobniej z bazy B-Fronta. W tym przypadku jest to małe zaostrzenie apetytu i ogromny plus.

HardManiac 22-08-2019 15:17

Odp: Qlimax - Symphony of Shadows
 
No cóż zapowiada się ciekawie, ale tego wspaniałego głosu Chrisa nikt nie zastąpi . . . , to była jedna z ikon tej imprezy.
Mam nadzieję, że hymn w końcu zapoda nam B- front, bo kto jak to, ale rudy zasłużył na to, poza tym w 0:48 minucie trailera słychać jego kick (, ktoś już nawet wyłapał i tu taki mały bonus --> https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=jItJ8hFA2b0). . . także no no czekamy :).


Motyw wydaje się bardzo ciekawy ( nie mogę doczekać się sceny :)) , i mam nadzieję, że Q- Dance nie spierniczy Line-upu jakimiś "cukierkami" i ta impreza odżyje na nowo.

LuQaSzEQ93 23-08-2019 16:16

Odp: Qlimax - Symphony of Shadows
 
przecież jak hymn zrobią Sołd Rasz to będzie największy dramat muzyki hardstyle odkąd ten gatunek odżył na nowo(2006-2008).
Ale chyba rudego dadzą w końcu,zasługuje na to już od kilku dobrych lat :)

HardTripy 25-08-2019 12:49

Odp: Qlimax - Symphony of Shadows
 
Zapraszamy również na nasz wyjazd z Katowic, Wrocławia, Warszawy, Poznania i Łodzi. Bilety dla wszystkich uczestników gwarantowane: https://www.hardtripy.pl/qlimax2019/

IrY$ 25-08-2019 16:16

Odp: Qlimax - Symphony of Shadows
 
Cytat:

Napisał LuQaSzEQ93 (Post 7293915)
przecież jak hymn zrobią Sołd Rasz to będzie największy dramat muzyki hardstyle odkąd ten gatunek odżył na nowo(2006-2008).
Ale chyba rudego dadzą w końcu,zasługuje na to już od kilku dobrych lat :)

Odpukać, żaden Sand Krasz! To będzie B-Front którego stylu nie akceptuje, ale na pewno stworzy coś sensowniejszego (ze swoim unikatowym stylem)....

Wasted Penguinz na pewno nie będzie, nie ma opcji, uwielbiam ich, ale oni tam chyba nie pasują.

HS coraz bardziej wchodzi na salony - czekam aż będzie na niego hype w naszej kochanej Polsce :D Pewnie wielu ludzi będzie się chwalić że oni HSy to znają ojoj, HahaZet i Sound Crash to jest muzyka.

Jak niektórzy HS słuchają od 2004-2006 roku (w tym ja 2005 (12 lat kajtek :D)).

Wracając do Qlimaxa - nie sądzę że ponownie będzie to maska, prędzej te "działo", choć taka zmieniająca części twarz zapewne by się przyjeła.

TL to pewnie:

Zany
Ktoś z WER (Code Black/Toneshifterz) może w kombinacji np. Atmozfears x Devin lub (nie daj boże) Atmo x Sound Crash.
HHZ
DBSTF
B-Front
Sub Zero Project x Phuture Noize
D-Sturb
Radical/Rebelion
Sefa


MYST i Ran-D by byli ciekawym zaskoczeniem, a z mocniejszych Delete zasługuje.
Issac na start? On już grywał kilka razy chyba i TNT - zbrzydli mi strasznie.

Audiofreq to byłby wybór nr. 1 na start.

Pozdro dla Adama z HT.

Vinylside 26-08-2019 16:10

Odp: Qlimax - Symphony of Shadows
 
Zaczynamy zabawę !

Godzinę temu na oficjalnym profilu festiwalu pojawiło się 5 zagadkowych obrazków. Fani imprezy szybko zorientowali się, że każda fotografia przedstawia artystę / artystów, którzy wystąpią na scenie 23 Listopada. Podobnie jak w poprzednim roku, nic nie jest napisane "dosłownie". Zaczynamy więc zabawę we wszelkiego rodzaju domysły.

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i56956_1.jpg

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i56957_3.jpg

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i56958_5.jpg

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i56959_7.jpg

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i56960_9.jpg

LuQaSzEQ93 26-08-2019 19:34

Odp: Qlimax - Symphony of Shadows
 
1.B-front
2.D-block&S-te-fan
3.E-force
4.D-Sturb?
5.Sub Zero Project

Vinylside 26-08-2019 20:40

Odp: Qlimax - Symphony of Shadows
 
Pierwsze teorie / plotki / ploteczki wyciągnięte z sieci:

01. Operator I

a) MC Villain - większość sugeruje, że słowo "Assisting" może odnosić się do osoby, która cały czas będzie i przy DJach i przy publice. W tym przypadku wybór jest rzecz jasna oczywisty.
b) Zany - niektórzy skupiają się na ilości czerwonych kółek po jednej stronie postaci - 12. Wiele osób twierdzi, że kółka są odpowiednikiem DNA a ich liczba odpowiada ilości tracków na albumie o tej nazwie, który w tym roku wydał właśnie Raoul.

02. Operator III

a) Sound Rush - pierwszy strzał odbiorców uzasadniony dwoma postaciami, które są widoczne na obrazku. Duży nacisk kładziony jest także na końcówkę "wyjściowego" zdania - Yin & Yang".
b) D-Block & S-Te-Fan - druga propozycja wysunięta po opisie i widocznych na zdjęciu osobach. W 2009 roku byliśmy świadkami hymnu, który w nazwie właśnie zawierał wyraz "Nature" - "The Nature Of Our Mind". W tekście produkcji pojawia się informacja o zachowaniu równowagi ("get in balance with nature"), co również pasuje publice do opisu obrazka.

W mojej ocenie możemy być świadkami jakiegoś ... duetu. Nie chodzi mi tutaj konkretnie o formacje, ale o zestawienie przypadkowych producentów, którzy delikatnie różnią się stylami. Z Chińskiej filozofii koncepcja "Yin i Yang" opisuje pierwotne i przeciwne przyciągające się siły, które uzupełniają się wzajemnie. W tym przypadku takie formacje jak Sound Rush i D-Block & S-Te-Fan mi tu nie pasują bo w gruncie rzeczy Panowie są uzupełnieniem, ale nie przeciwieństwem. Tu bardziej pasuje mi B-Frontliner. Barry ma styl lżejszy od Boba dlatego oboje są przeciwieństwem, natomiast w tym projekcie mimo tej różnicy stylu uzupełniają się wzajemnie. Jeżeli liczba danego operatora nie odpowiada kolejności występów na scenie to ta teorie jest jak najbardziej prawdopodobna.

03. Operator V

a) Headhunterz - bezkonkurencyjny wybór fanów festiwalu. Pomarańczowe serce widoczne na zdjęciu odnosi się do nowej produkcji Willema - "Orange Heart". Dodatkowo fani cytują tekst klasyka "The Power Of The Mind", gdzie słowa łączą się z przedstawionym przez Q-Dance opisem - "a force seldom awakened".

04. Operator VIII

a) B-Front - u fanów wypracował sobie następującą opinię - jeżeli w jakiejkolwiek produkcji czy zapowiedzi pojawia się słowo "ciemność" to musi być to łączone właśnie z Nim. A opisie widnieje "When Darkness Comes".
b) Ran-D - aktywni ponownie próbują powiązać opis zapowiedzi z tekstem piosenek danych artystów. W tym przypadku wybór pada na produkcję "Hurricane", gdzie jest wzmianka o przyniesieniu światła, w czasie, gdy nadchodzi ciemność ("When darkness comes, bring the light").
c) The Prophet - niektórzy pozwiązują go z datą widniejącą na obrazku - MCMLXVIII czyli 1968 - rok w którym urodził się ten artysta.

05. Operator IX

a) D-Sturb - fani porównali wspomniane w opisie "limity" z Jego EPką - "The Next Level".
b) Regain - dopatrywanie powiązania opisu z trackiem "Push It To The Limit".


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.