PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dyskusja Łatwe przekąski na imprezę? Co polecacie?


nowluka
06-11-2013, 16:59
PROSZĘ PRZENIEŚĆ DO WŁAŚCIWEGO DZIAŁU BO SIĘ POMYLIŁEM :)

W piątek robię małe party urodzinowe, muzyczka w tle, trochę alko i paru znajomych. Nie bardzo wiem co na takiej imprezie można podać do jedzenia, wiem że dla niektórych, to najważniejsze żeby szkła było dużo, ale nie tym razem.

Koreczki odpadają :D
Czekam na jakieś propozycje, przepisy itd. to już znajde sam.
Ma być coś co jest po prostu smaczne i można to sobie jeść i gadać, nie chcę robić kolacji ze świecami.

_Rafael
06-11-2013, 17:39
Pomyśl o nuggetsach z kurczaka.

nowluka
06-11-2013, 18:53
Robiłem coś podobnego wcześniej i to jest kiepski pomysł, ludzie jak popiją to zachowują się jak świnie - nie wszyscy, ale jeden kolega mi tłustymi palcami ściany wysmarował ;)

Wymyślilem cos takiego:
tarta z łososiem lub kurczakiem
sałatka
i takie tartaletki/minipizze

Powinno byc spoko :D

_Rafael
06-11-2013, 18:57
Sałatka gyros jest dobra więc może się przyjmie;)

maverik
06-11-2013, 19:20
Pizza zawsze się przyjmie ;) to taki pewniak na imprezy
ewentualnie jakieś tortille czy coś

Syneg
06-11-2013, 19:30
Możesz zrobić sałatkę jarzynową, zawsze będzie dobra. Kilka burrito na talerzu ułożyć w krąg i obok tego jakieś rolady mięsne albo mięso do sałatek

Sanbit
06-11-2013, 19:39
Temat, który również i mi się przyda w najbliższym czasie. Sam czekam na ciekawe rozwiązania kulinarne. Moim (a także znajomych) daniem jest sałatka z wędzonym łososiem i fetą.
Duży półmisek
Wędzony łosoś (pierwszy lepszy hipiermarkiet)
Ser feta w kostkach (lub w bloczku, pokroić w małe kostki)
Sałata lodowa
Pomidory koktajlowe (mogą być te zwykłe, mniejsze)
Ogórek zielony, długi.
Oliwki marynowane (czarne i zielone)
Jedna średnia cebula
Różne inne, kolorowe dodatki (np. Mix sałat z bierdonki)
Sos winegret (ja robię wg własnego umyślonego przepisu)

Półmisek wykladamy salatą po brzegi, następnie na przemian w okrąg układać wszystkie w/w dodatki. oliwki kroimi w krążki, fetę w kostkę, cebule w półkrążki, ogórek w krążki pomidor na 6-8 lawałków ( w przypadku koktajlowych wystarczy na pół)
Sałatka jest mega kolorowa i robi wrażenie nie tylko smakowe ale i estetyczne.
Jej jedynym minusem jest fakt, że jest dość droga (około 30-35 pln) ale za solidny kawał sałatki.
Dodałbym zdjęcie moich dziel sałatkowych na okolicznościówkach, ale niestety nie zachowały się na karcie w telefonie.

Do tego podbijam, że sałatka gyros to chyba jedno z lepszych rozwiązań. Polecić też mogę załatkę z szynką, żółtym serem i anananasem oraz kukurydzą. szybka tania i całkiem dobra.
Wszystko jednak zależy od czasu przygotowania ;)

paulut
06-11-2013, 19:45
Dlaczego koreczki odpadaja?;p dobre sa takie rzeczy które bierzesz w rękę i dosłownie przegryzasz :) Moja mama zawsze robi jakas tace z serami, kabanosami itp i sie sprawdza :)

Woncky
06-11-2013, 20:10
Ja mam swojego pewniaka, którego zawsze robię i wiem, że zejdzie cały - sałatka z paluszkami surimi, ryżem, ananasem i kukurydzą na sosie czosnkowym.

Chcesz coś prostego i ciepłego - chyba szaszłyki.

Nie ma też co na siłę kombinować - talerz kanapek, ze 2,3 sałatki, jakieś przekąski typu paluszki/chipsy i ewentualnie coś na ciepło - minipizze są dobrym pomysłem - nic więcej nie potrzebujesz.

_Yellow Cabb_
08-11-2013, 13:35
jedną z przekąsek mogą być krakersy, a przepisów jest multi, http://www.znajdzprzepisy.pl/s/krakersy-na-przekaskę.html

u mnie jako przekąska sie sprawdziła, sałatka z kurczaka jak najbardziej, jajka faszerowane.. ;]

eklipse
12-11-2013, 08:31
Ja polecam bruschette z pomidorami na spodzie dodać kawałek szynki mmm....szybko się przygotowuje czas nie dłuższy niż 20/30 min a można fajnie przekąsać do kieliszka :) ps im pikantniejsza tym lepsza :)