PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dyskusja Kto ma pierwszeństwo? / Przepisy ruchu drogowego


Luk@s
25-09-2013, 20:45
Witajcie, Od kilku miesięcy zastawia mnie kto w sytuacji przedstawionej na filmiku ma pierwszeństwo? Samochód w którym zamontowana jest kamerka? czy jadący na wprost przez skrzyżowanie? Moim zdaniem samochody jadące naprzeciw siebie, wykonujące manewr skrętu w lewo powinny się swobodnie minąć. Auta które je wymijają z prawej strony popełniają w tym momencie wykroczenie w postaci wyprzedzania na skrzyżowaniu? Pytanie jest trochę banalne, ale nie mam 100% pewności. Filmik pochodzi ode mnie z miasta, już nie raz miałem taką sytuacje na tym właśnie skrzyżowaniu i za każdym razem przez niepewność dusiłem pedał hamulca omal nie wjeżdżając w takiego gościa.

atP0cucLiFk

Rebeliant
25-09-2013, 20:55
Na szybko napisze tylko, że koleś z klaksonem w końcu spowoduje jakiś wypadek, oczywiście, że pierwszeństwo mają Ci z naprzeciwka, skrzyżowanie kolizyjne - pan z klaksonem ustawia się jak Pan w białym samochodzie i czeka na możliwość opuszczenia skrzyżowania (+reguła prawej dłoni). Pozdrawiam.

EqualStudio
25-09-2013, 21:36
osoby wyjeżdżające zza białego dostawczaka popełniają błąd. choćby nie wiem ile miejsca im tam zostawił na przejazd to nie mogą minąć bo tam jest tylko jeden pas. gdyby mi srednio zalezalo na aucie to w miejscu gościa z klaksonem wjechałbym na nich powodując kolizje. wzywam policje i goście są udupieni, a kasa z oc leci :)

Andre
25-09-2013, 21:57
Jezu proste jak dupc.... widzicie znaki ? każdy w lewo wszystkim ustepuje

kellrez
25-09-2013, 22:02
Strefa wyłączona z ruchu nie służy do omijania pojazdów, auta omijające biały samochód dostawczy robią błąd. Nie robili by błędu gdyby były dwa pasy a tutaj mamy tylko jeden.

Pozdrawiam

Andre
25-09-2013, 22:07
Strefa wyłączona z ruchu nie służy do omijania pojazdów, auta omijające biały samochód dostawczy robią błąd. Nie robili by błędu gdyby były dwa pasy a tutaj mamy tylko jeden.

Pozdrawiam

co Ty gadasz ... to jest kwestia dobrego ustewianie sie pojazdu do wewnetrzej strony i nic wiecej ...nie potrzebne sa dodatkowe pasy jezdni ... w lewo zawsze jedziesz ostatni i niema gadania ... mało jezdzicie i smieszne jest ,że ktoś w ogóle rozczasa taki blahy problem :)

kellrez
25-09-2013, 22:15
W wypadku jakby tam nie było strefy wyłączonej z ruchu to normalne. Jakby zamiast strefy wyłączonej z ruchy była wysepka to ludzie by nie pojechali, bo nie mieli by na to miejsca.

Z drugiej strony i tak trzeba uważać bo przepisy swoje, a ludzie swoje : ) Jest tak jak piszesz, tylko ja odnoszę się tego co widzę na filmiku. Gość który trąbi również nie jest bez winy bo może doprowadzić do kolizji, widzi że wyskakują zza auta dostawczego, na jego miejscu osobiście bym nie jechał.

Pozdrawiam


Ps. I fakt faktem, dwa pasy do tego nie są potrzebne. Tutaj się pomyliłem.
Dobrej nocy życzę :)

EqualStudio
25-09-2013, 22:51
"nie potrzebne sa dodatkowe pasy jezdni ... w lewo zawsze jedziesz ostatni" chłopie. WIEM O TYM
Andre, nie pier.ol że tak samo ominąłbyś tego dostawczego. tam nie ma miejsca żeby dwa auta naraz mogły jechać (jedno w lewo drugie na wprost). po co się tam ryć? czy taka jazda jest bezpieczna? osobówki połową swojego auta były na pasie wyłączonym z ruchu w czasie omijania. tak to sobie można na ulicy pod blokiem omijać, a nie k..wa na środku skrzyżowania. nie są sami na drodze!
gościu z klaksonem też dowalił bo mógł poczekać skoro tamte auta już rozpoczeły manewr, chyba że tak samo jest głupi jak ci z osobówek.
w inncyh przypadkach przyznam Ci racje, no bo masz, ale w tym zostane przy swoim.

Rebeliant
26-09-2013, 09:17
Equal, ale to, że przecinają odcinek wyłączony z ruchu nie sprawia, że klakson-man ma pierwszeństwo. Gdyby w miejscu białego busa stała osobówka (np. tico) to miejsca byłoby wystarczająco dużo żeby się zmieścić. Klakson-man już od świateł wjeżdża na podwójną ciągłą i wymusza na nich pierwszeństwo, typowy cham, któremu się "należy". Ma "obowiązek" dojechać do skrzyżowania i wjechać na nie kiedy ma pewność, że może je bezpiecznie opuścić - tutaj jej nie ma. U mnie w mieście jest identyczne skrzyżowanie i zawsze dojeżdżają do środka i czekają na możliwość wyjazdu - jeśli nawet nie widać "czy coś jedzie" to czekasz aż widział będziesz, proste.

EqualStudio
26-09-2013, 12:10
i on i oni zachowali sie ujowo ;p

Kapel
26-09-2013, 12:38
Fakt faktem obie strony robią źle. Spowodowane jest to tym że błąd jednego kierowcy powoduje błędy u następnych.
Jest tam jeden pas więc jadący prosto nie powinni wyprzedzać na skrzyżowaniu a poczekać aż biały dostawczak sobie skręci i wtedy jechać prosto.

Klakson man skręca w lewo więc powinien jechać jako ostatni jednakże w sytuacji gdy biały dostawczak blokuje cały ruch z tamtej strony mógłby skręcić bezpiecznie w lewo. Wszystko komplikuje fakt że osobówki z przeciwka wymijają dostawczaka.

Tak więc jedni i drudzy robią źle. Skrzyżowanie jest niefunkcjonalne bo jak widać ulica dość ruchliwa, a kierowcy nie mają zamiaru czekać i wymijają przez środek skrzyżowania. Gdyby były 2 pasy nie byłoby problemu.

Tak więc podsumowując osobówki jako pierwsze popełniają błąd, ale i klakson- men nie jest bez winy bo jak widzi że jadą to powinien ich puścic bo to on skręca w lewo.