PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Ciekawe Papierosy za 5zł i to całkiem LEGALNIE


FazZi85
12-09-2013, 20:46
Paczka legalnych fajek za 5 złotych

Polska produkcja, nie ukraińska kontrabanda. Wszystko na legalu dzięki pomysłowości łódzkiego przedsiębiorcy.

Podstawą działalności pana Jarosława Maleji jest dzierżawa maszyny do robienia papierosów. Dodatkowo, jeśli klient sobie życzy, właściciel biznesu może sprzedać bibułki i tytoń, ale wytworzeniem fajek zajmują się już sami palacze. Tu jest pies pogrzebany. Klienci skręcają papierosy w dzierżawionej maszynie na własny użytek, a przynajmniej takie jest domniemanie. Z kolei tytoń pana Jarosława sprzedawany jest jako płód rolny o wysokiej wilgotności – około 20%, dlatego jest zwolniony z opłat akcyzowych. Wszystko jest stuprocentowo legalne.

Wytworzenie jednej paczki z 20 sztukami papierosów kosztuje 5 lub 5,50zł. Jeśli zdecydujemy się wytworzyć 10 lub więcej `ramek`, cena rozłoży się następująco: dzierżawa urządzenia – 2,50 zł, bibułki – 0,50 zł, tytoń – 2 zł. Przy mniejszej ilości paczek, cena za wynajem wzrasta o 50 groszy.

Kolejki zdają się nie kończyć, a łódzcy palacze są zachwyceni. Polak po raz kolejny udowodnił, że potrafi. Tym razem w bardzo pokojowy sposób próbuje wysadzić z siodła duże koncerny, przemytników i handlarzy sprowadzających tanie fajki zza wschodniej granicy. Pozostaje kwestia jakości tytoniu. Ale patrząc na metody przewożenia papierosów bez akcyzy z Ukrainy (w baku z paliwem, spryskane chemikaliami w obawie przed wykryciem), nic gorszego skręcić chyba nie można. Można natomiast nie palić wcale.

rHBfaBdjIBc

POLAK POTRAFI ;)

źródło: ckm . (http://www.ckm.pl/lifestyle/paczka-legalnych-fajek-za-5-zlotych,10407,1,a.html)

Jacol
14-09-2013, 16:51
Nie ma to jak papierosy od naszych przyjaciół z Rosji :)
Nie tylko papieroski, ale także benzynka :D

conrad_owl
24-09-2013, 19:22
Nie ma to jak nie palić ;) a jak palić - to polecam pracę w normalnym kraju z normalnymi zarobkami. Mamy XXI wiek, na bok odłóżcie przyzwyczajenia. Żyć można gdziekolwiek.

DJ_Majkel
22-10-2013, 20:29
Korzystam ;) bardzo wygodne ;)

PrezZzeS
22-10-2013, 23:23
Nigdy nie wiemy skąd jest tytoń w papierosach które palimy.
Pale już lata Marlboro light'y i paliłem je juz w kilkunastu krajach i oprócz Tunezji wszędzie były lepsze/delikatniejsze. Szczególnie te z Francji i Niemiec jak wróciłem i zapaliłem polskie to jakby siano ;) po czasie oczywiście znowu się przyzwyczaja i zaś jest dobre :P
Ale skręty, roboty i tego typu wynalazki jakoś mi nie leżą. Śmierdzi to na kilometr, po zapaleniu jakby się paliło liście paprotki, makabra. Kilka razy zapaliłem tylko skręty jak mnie ktoś poczęstował i nawet jak były robione na tytoniu z chesterfieldów czy route'ów to i tak padaka.
Tak więc nie przypuszczam, aby to była rewelacja z tych automatów.
Dla fanów taniego palenia pewnie jest bardzo dobre i znacznie tańsze niż paczka Marlboro która sięga już prawie 14 zł :/
Właścicielowi pogratulować pomysłu na biznes, swoje chłop zarobi :)

Grrucha8
23-10-2013, 09:26
ja tam wole zielone ;P tytoń tylko do domieszki :)

3dwin
23-10-2013, 17:42
Obawiam się, że to raczej producenci w końcu wysadzą jego. Ale sam pomysł świetny, dlaczego w Krakowie tak nie można?

_Simon
01-11-2013, 21:20
Jak to w Polsce na pewno zaraz zmienia ustawę albo do czegoś sie dowala żeby tylko nie można tego robić bo wiadomo nasze państwo musi na wszystkim grubo zarobić i z nas zedrzeć ostatni cent. Ja tam mało pale na ogół paczkę na tydzien kupuje nawet nie pytam o cene i nie wiem ile płace w granicach 11-13zł pracujac na to mnie stać wiec nie wnikam w cene ale ktoś kto pali cały czas to może dużo oszczedzić.