PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Efekt Gitara


Routh
12-08-2013, 15:19
Witam ;)

Moje pytanie jest nastepujace, interesuje mnie jaki efekt gitary zostal uzyty w tym utworze -
mam gitare Fendera i osobiscie korzystam z NI Guitar Rig ;p moze ktos zna i polecilby jakies dobre efektory wirtualne poza tym? generalnie nawet jesli ktos sie orientuje i wie to moze napisac z jakich modulow brzmieniowych korzystaly zespoly typu Pink Floyd, Led Zeppelin, Toto itd. albo gitarzysci; Joe Satriani, Jimmy Hendrix, Jimmy Page itd

z gory wielkie dzieki za pomoc :)

Marcinkiewicz86
14-08-2013, 00:09
Witam!
Moim zdaniem odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Ten utwór pochodzi sprzed pewnie 25 lat przynajmniej, za pomocą Guitar Rig spokojnie coś takiego da radę uzyskać, ja bym szukał presetu w stylu The Police, było coś takiego i odpowiednio go zmodyfikował.
Ale tutaj w gre wchodzi kombinowanie, zespalanie ze sobą efektów..tak samo jak ciężko jest odtworzyć w 100% brzmienie gitary z "Titanium" Guetty..Niby "pick-up" style itd..ale brzmienie nawet podobne to nie lada wyczyn.

Ja mogę polecić także Kuassa Amplifikation One jako efekt VST, też ciekawy i równie dobry jak Guitar Rig.

Tak najogólniej aby uzyskać takie brzmienie, to raczej trzeba szukać dobrych "czystych - jazzowych" gitar z efektem chorus, może tez delay, reverb..