PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Zakup używanego komputera


djgrin
10-08-2013, 11:46
Cześć, naszła mnie myśl zakupić używany komputer stacjonarny a nawet najlepiej laptopa do 1500 zł. Chcę nauczyć się pracować w oprogramowaniu Ableton Live :)
Polecicie jakiegoś używańca? Tylko nie szalejcie ciemny jestem chce ogarnąć i tak pobrzdęgolić sobie na dawie a potem będę myślał nad czym sensowniejszym jeżeli będę miał zapał.
Najbardziej mnie interesuje laptop...
zastanawiam się też nad tym (nowy)
http://allegro.pl/szybki-phenom-quad-12ghz-4gb-ram-320gb-dysk-gratis-i3390607677.html

http://allegro.pl/lenovo-g585-2x1-4ghz-4gb-500gb-hd7310-bt-usb-3-0-i3430754596.html

RinoKey
10-08-2013, 12:27
Jeśli chodzi o laptop... 1,4GHz na tym to Ty ledwo internet będziesz w stanie przeglądać, o produkcji to możesz zapomnieć. Poszukaj czegoś z procesorem 2,3 GHz i więcej.

.Kamil
10-08-2013, 12:29
Ja juz testowalem laptopy powyzej 3 tys i nie da sie na nich pracowac dozbieraj mnimum 8-18 tys wtedy mozna cos doradzic :) dobrze ze bedziesz pracowac na abletonie ten daw jest zajebisty na slabe komputery wtyczki do efektow prawie na wcinaja procesora a sa najlepsze :)

RinoKey
10-08-2013, 12:34
No no kolega miał niezłą przygodę z tym laptopem ;p

Aczkolwiek, ja się pochwalę, że dopiero co kupiłem używanego MacBooka Pro za niecałe 3 tyś jestem bardzo zadowolony, i jak zawsze polecam do produkcji komputery od apple.

.Kamil
10-08-2013, 12:47
Ale jak nie masz duzo kasy zbieraj i kupuj Lenovo Z500 z i5 najlepszy nowy laptop do 4 tys a kosztuje 2700 zl ja sam go posiadam i bardzo dobrze mi sie na nim pracuje nic nie zacina a duzo uzywam ni massive :)

dawid512
10-08-2013, 12:56
Ja juz testowalem laptopy powyzej 3 tys i nie da sie na nich pracowac dozbieraj mnimum 8-18 tys wtedy mozna cos doradzic :) dobrze ze bedziesz pracowac na abletonie ten daw jest zajebisty na slabe komputery wtyczki do efektow prawie na wcinaja procesora a sa najlepsze :)

8-18 tys? O żesz Ty!

Ja mam rupiecia za 1000zł na i5 i śmigam aż miło. Przesiadłem się core 2 duo i mogę powiedzieć że już na takim poziomie jest przepaść :) teraz swobodnie nabijam sobie od groma massive, nexusa czy sylenth'a :)

.Kamil
10-08-2013, 13:34
8-18 tys? O żesz Ty!

Ja mam rupiecia za 1000zł na i5 i śmigam aż miło. Przesiadłem się core 2 duo i mogę powiedzieć że już na takim poziomie jest przepaść :) teraz swobodnie nabijam sobie od groma massive, nexusa czy sylenth'a :)

Masz Laptop ?. Teraz produkuja takie laptopy ze kosztuja po 5-7 tys a dziala jak stary z przed 3 lat za 1700 sam mialem za 1700 i lepiej dzialal jak te za 3-4 tys tak nas robia w ***a...

dawid512
10-08-2013, 14:07
Masz Laptop ?. Teraz produkuja takie laptopy ze kosztuja po 5-7 tys a dziala jak stary z przed 3 lat za 1700 sam mialem za 1700 i lepiej dzialal jak te za 3-4 tys tak nas robia w ***a...

Coś w tym jest kolego. Niestety teraz liczą się bajery a nie wydajność :/ Ja kupiłem nie dawno używanego Lenovo z i5 i na prawdę na tym da się już pracować ;)

Marcinkiewicz86
10-08-2013, 15:36
Ja proponuje zakupić zwykły komputer PC albo na socket 775 i procesor min. Quad Core 2,8..i 4-8 Gb ram, albo może coś z i7, i5 nawet tych starszych.
Laptop za te pieniądze to będzie raczej słaby sprzęt. Przy kupnie laptopa trzeba być ostrożnym.
do tego jakiś solidny interfejs audio i nie powinno być problemów z produkcją dźwięku na takim sprzęcie.

A jeśli chodzi o komputer PC to mówię to z własnego doświadczenia.


Aha i AMD bym raczej odradzał, ja preferuje w zadaniach zaawansowanych poza graniem itp raczej Intela, fakt jest droższy..

I zamiast szukać gotowców z allegro z "zamiennikami" lepiej szukać cos porządniejszego np:
KOMPUTER INTEL I5-3.3GHZ. DYSK SSD.GRAF.1GB GDDR5 (3456502583) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/komputer-intel-i5-3-3ghz-dysk-ssd-graf-1gb-gddr5-i3456502583.html)

co prawda to aukcja ale sprzęt myśle niezły, tylko nie wiadomo jak wysoko pójdzie cena.

Co do laptopa, to niech Bóg broni..moim zdaniem to nawet płynnie filmów 720p na youtube nie będzie odtwarzać a co tu mówić o projektach. Za słaby 2x1.4 to jest zdecydowanie za słaby zegar na cokolwiek dzisiaj..chyba że jakiś soft sprzed 6-7 lat, bo najnowsze oprogramowanie pochłania mocno zasoby i tego sie nie da uniknąć.

Duncan I.
10-08-2013, 23:36
Od około roku pracuje na Toshibie, 2x2,1 GHz + 4 GB RAM (w Abletonie). Sesji na 100 ścieżek na takim sprzęcie nie pociągniesz, ale pracować jak najbardziej się da.

kozaktm
11-08-2013, 00:15
Ja juz testowalem laptopy powyzej 3 tys i nie da sie na nich pracowac dozbieraj mnimum 8-18 tys wtedy mozna cos doradzic
Chyba w tys rubli... glupota :P

Najlepiej zaczac od stawki ok 2200 zlotych i w gore. Otrzymasz za ta kwote calkiem przyzwoity PC. Bedziesz mogl go takze rozbudowac. I za pare lat najwyzej zmienic. Ciezko sprostac ciaglym rozwiazaniom technicznym. Nie kupuj zlotej kaczki na lancuchu, bo ci niepotrzebna. Kto wie czy nie stracisz zapalu. A z czasem nabywajac wiedzy bedziesz rozbudowywal swoje studio. Dobry pc to nie wszystko. Liczy sie tez odsluch, interfejs itp. I polecam nowy pc, uzywane nigdy mnie nie przekonywaly...Zwracaj uwage na plyte glowna, oraz to jak "rentowny" jest zegar i pamiec. I wybor daw, choc jak dla ciebie odradzam zakup. Jestesmy w internecie, wiec pirac kazde rozwiazanie i wybierz te, ktore jest dla ciebie najbardziej optymalne. Dopiero gdy staniesz na nogi, zamienisz na legal software. Dosyc ogolnie, ale adekwatnie do ogolnego pytania. Do brzdekania to i tablet mozna kupic ;)
Ja chociazby na 512mb ramu 1,5ghz uczylem sie brzdekac.....ale kiedy to bylo.. ;P