PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Mały Problem W FL Studio


Suuulek
05-08-2013, 11:22
Czesc. Czy wie ktos moze czemu kiedy zaczynamy konczyc projekt w fl studio i mamy w nim sporo wtyczek to na step sequencerze gałki odpowiadające za panning przestawiają sie same? Powiedzcie jak moge to wylaczyc? Niechcialbym wyeksportować projektu ze stopą grająca w lewym głosniku :D

Skillstorm
05-08-2013, 11:36
zrób automatyzacje na cały kawałek ;)

Suuulek
05-08-2013, 11:50
Ale to tez zżera PCU jak mam dajmy na to 40 kanałów ktore sa na playliscie i zrobie do wszystkich automatyzacje to chyba nigdy nie posłucham tego na zywo w FLu bo mi sie zatnie od razu. Nie rozumiem po co w ogole takie cos zostało wymyslone. Jakbym sobie chciał cos przestawic to przestawiłbym sobie sam, a tutaj mi sie samo ustawia jak chce.

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i37645_GakiFLstudio.jpg

Ten obrazek pokazuje o co mi dokładnie chodzi.

Matikte
05-08-2013, 11:55
Sprawdź czy jak wywieziesz dzieci na wakacje to też "samo" będzie się przestawiało... ;)

Suuulek
05-08-2013, 12:02
No beka niezła. Pytam powaznie. Mysle ze kazdy kto uzywa FL studio spotkał sie z tym problemem. Nawet jesli wszystko wyrównasz tak jak byc powinno to wystarczy kliknąć play zeby kawałek zaczął grać i znow gałki od panningu rozchodzą sie tam gdzie chcą.

Skillstorm
05-08-2013, 12:33
Samo nie ma prawa się przestawiać ;P musiałeś to już automatyzować wcześniej i wywalić automatyzacje np. Zautomatyzuj tylko te ścieżki które się przestawiają i tyle ;P

.Kamil
05-08-2013, 12:35
Pirwszy raz spotykam sie z takim problemem jaka masz wersje fla ?

Suuulek
05-08-2013, 12:54
hmm wersja FLa 10.0.3 Ja z tym problemem sie spotykam odkad pierwszy raz odpaliłem FLa az do teraz. Wczesniej to olewałem. Powiem wam ze nawet tych gałek nie dotykam nigdy.

.Kamil
05-08-2013, 13:21
Kolego na 100 % bedziesz mial problem rozwiazany zrob format i zainstaluj FL Studio 11.0.2 to potrawatylko godzinke :) dopiero gdny format nie zadziala to bedzie problem.

Matikte
05-08-2013, 13:32
NIE. Ja już wiem co to bo ostatnio rozwiązałem ten problem ale trochę inny miałem :D Wracam za chwilę z editem.

EDIT: http://img546.imageshack.us/img546/4862/udv.png

Zamiast Mute/Solo powinieneś mieć "Panning" czy coś takiego na instrumentach na których to się dzieje, musisz usunąć tą linijkę (przynajmniej u mnie to poskutkowało - przestało się np. wyciszać itd.).

Suuulek
05-08-2013, 14:35
Kolego na 100 % bedziesz mial problem rozwiazany zrob format i zainstaluj FL Studio 11.0.2 to potrawatylko godzinke :) dopiero gdny format nie zadziala to bedzie problem.

Hehehe a instalowanie wszystkich wtyczek które mam + presety ktore zapisalem + szukanie tych wtyczek na necie potrwa wieki.

.Kamil
05-08-2013, 14:41
Hehehe a instalowanie wszystkich wtyczek które mam + presety ktore zapisalem + szukanie tych wtyczek na necie potrwa wieki.

Ja mam zgrane wszystko na 3 dvd i instalowanie i wypakowanie sampli itp nie trwa wiecej niz 30 minut a pozostale 30 minut zajmuje ustawienie windowsa i instalacja programow :) a format robie co 3 tyg i zadnych problemow nie mam zawsze jak sie zrobi format wszystko o wiele szybcie dziala :)

dawid512
05-08-2013, 15:38
A nie prościej zrobić sobie backup ghostem albo acronisem po świeżej instalacji i konfiguracji a potem przywrócić wszystko na gotowo? ;) Wierz mi jest szybciej i prościej.