PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Sampler w zespole Metalcore


Kamczo
03-08-2013, 17:44
Dostałem propozycję grania w zespole - 2 gitary , perkusja , wokalista.
Chcą dodać elektryczne dźwięki do swoich ciężkich piosenek.
Muszę grać na żywo także nie wiem ... trochę jestem z tym nieobyty, mam klawiaturę midi ale chyba potrzebny będzie mi też sampler ( i tutaj pytanie... jaki?)
Na próbie byłem to najtrudniej jest dopasować głośność...
Może ktoś jest / był w podobnej sytuacji? Co mi będzie potrzebne, na co zwracać uwagę...
HELP ! :icon_surprised:

Eleman
03-08-2013, 22:35
dobry keyboard....

Matikte
03-08-2013, 23:43
ogarnianie miksu live - to bedzie ciezkie zadanie, pamietaj, zeby jakos to wszystko sie zgrywalo, powinienes ogarniac chociaz niewielka korekcje na kazdym z instrumentow aby wpasowac to wszystko, elektronicznie dzwieki sa blizsze idealom fal dzwiekowych i bedziesz musial wpasowac jakos elektronike do naturalnych brzmien :) To tak zeby pamietac, bo to wazny element ale nie kazdy moze zwracac az tak bardzo na to uwage, a brakuje czesto mocnego szlifu przez takie dzialanie ;)

Eleman
04-08-2013, 00:04
ogarnianie miksu live - to bedzie ciezkie zadanie, pamietaj, zeby jakos to wszystko sie zgrywalo, powinienes ogarniac chociaz niewielka korekcje na kazdym z instrumentow aby wpasowac to wszystko, elektronicznie dzwieki sa blizsze idealom fal dzwiekowych i bedziesz musial wpasowac jakos elektronike do naturalnych brzmien :) To tak zeby pamietac, bo to wazny element ale nie kazdy moze zwracac az tak bardzo na to uwage, a brakuje czesto mocnego szlifu przez takie dzialanie ;)


Ale...ja z jego postu zrozumiałem, że ma być instrumentalistą, więc po cholere mu miks i mastering ?! Od tego jest reżyser dźwięku/nagłośnieniowiec/akustyk/dj/ ten koleś przy konsolecie !!!

Matikte
04-08-2013, 01:53
"Chcą dodać elektryczne dźwięki do swoich ciężkich piosenek." <- równie dobrze może do nagranego materiału dograć się poprzez DAW, nie widzę przeciwwskazań :)

Kamczo
04-08-2013, 09:04
To wygląda tak, że np. z nexusa dodaje pad, a później potrzebuje wrzucić kilka sampli typu "sweep up" czy jakieś tam inne.

Na live grać muszę, czyli nie oszukam, że wcześniej nagram sobie gotowy materiał :D
Mam taką klawiaturkę
http://www.behringer.com/assets/UMX49_P0448_Top_XXL.jpg

A jakiś sampler tani byście mi polecili ? Bo muszę jakieś sample mieć pod naciśnięciem paroma guzikami a myszką to trochę tak kijowo...myślałem nad korg nanopad 2

Eleman
04-08-2013, 09:58
no to mówię - dobry syntezator, żeby miał pokrętełka i przyciska do samplingu. Wgrywasz sample i jedziesz ewentualnie do kompa podłączasz i go dajesz gdzieś z tyłu :D

Matikte
04-08-2013, 11:19
Novation Launchpad chyba bardzo dobrze się tutaj sprawdzi :)

Kamczo
04-08-2013, 15:44
A coś tańszego? :(

Eleman
04-08-2013, 22:03
jak sam sampler bez klawiatury to MPC/MPD/tańszy odpowiednik :D