PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Program Przycinanie sie dzwieku w FL


jls
01-08-2013, 19:43
Witam, jakiś czas temu zmieniłem windows xp na win7 i pojawił się problem z przycinaniem się dźwięku w fl. Proje nie mają dużo dźwięków, na windows xp nie było mowy o jakichkolwiek przycinkach przy takim kompie (procek 2.2 x2, ram 3gb) Dodam, ze mam kartę dźwiękowa creative sound blaster augi 2. Myślę, że problem tkwi w ustawieniach audio w FL. Poniżej umieszczam print screena z opcjami do wyboru, próbowałem już sporo kombinacji i nic. Liczę na szybka pomoc bo nie da się z tym normalnie pracować.

Ps. właśnie przeinstalowywałem fl i później wyświetlił mi się instalator assio4all czy coś takiego. Po zainstalowaniu tego assio4all głośniki graja znacznie ciszej (W ogóle co to to assio4all?)

http://www75.zippyshare.com/scaled/29290768/file.html (http://www75.zippyshare.com/v/29290768/file.html)

Marcinkiewicz86
01-08-2013, 22:42
Witam!
Z listy ASIO devices wybierze "Creative ASIO", następnie powinien pojawić się taki suwak Buffer Size...i różna ilość "samples", wtedy ustawiasz na maksymalną wartość - przeciągasz suwak maksymalnie w prawo, chyba że będzie okienko i wartości do wyboru to ustaw najwyższą.
Jeśli nie będzie specjalnie róznicy spróbuj ten ASIO4All - to jest też taki sterownik ale uniwersalny, generalnie chodzi o to że jest to taki system Audio Stream Input/Output.
Zarzadzanie danymi dźwięku, częstotliwość, synchronizacja, opóźnienie itd..
Chodzi o aplikacje muzyczne w połączeniu z kartami dźwiękowymi i wykorzystywanymi urządzeniami audio.
I to ma duże znaczenie, opóźnienie dźwięku, sterowanie strumieniami audio itd..
Też wpływa na jakość brzmienia na jego przetwarzanie.

Czyli po prostu ustawiasz Creative ASIO to własny sterownik od Sound Blastera, tak jak E-MU, RME itp..
Asio4All, to taki uniwersalny dla każdej karty. Dlatego lepiej najpierw wypróbować Creative, bo powinien dobrze współpracować, z uwagi na własny system dla karty Sound Blaster.

A te przycięcia, obawiam się że to kwestia wydajności w danym środowisku.
Przecież Windows XP nie potrzebuje takich zasobów jak Windows 7, pamięć, procesor itd..
I wszystko wzrasta i później wydajność może być gorsza i takie mogą być skutki.
Musisz pokombinować, poza tym z doświadczenia wiem że do FL Studio, najlepiej procesor 4-rdzeniowy, niby nie wykorzystuje ale wydajność jest lepsza a jak 2-, to automatycznie mocniejszy zegar, akurat 2.2 GHz o których piszesz to nie jest najwyższy model zapewne, przynajmniej te 3.0.
Pamięć powinna wystarczyć, chociaż w Win7 pewnie te 4 GB byłyby bardziej optymalne.

Aha a kwestia głośności dźwięku, to zapewne masz na myśli - że inaczej gra dźwięk w środowisku DAW - FL Studio a inaczej poza..typu strony www (youtube, wrzuta lub odtwarzacz), chodzi o to że ASIO omija sterowanie dźwiękiem np w panelu sterowania. Tam np pod pozycją Wave może być suwak, który jest głośno ustawiony i wpływa na dźwięk poza środowiskiem aplikacji muzycznej. Stąd te róznice ale tym się nie przejmuj, sugeruj się raczej wysterowaniem kanału master, aby miał poziom szczytowy 0 db czy tez -1 itd..wtedy będzie nagranie normalnie głośne. Ale to długie historia, w każdym razie różnice sygnału nie wynikają z tego że coś tam przestawione..no chyba że zmieniałeś ustawienie głównego suwaka volume w FL Studio (Master Volume)- wówczas prawy przycisk i "Reset" bo tego lepiej nie ruszać z tego się robi potem normalizacja itd..na siłe wyciszenie albo zwiększenie sygnału.

jls
02-08-2013, 10:06
Dzięki za wytłumaczenie, ustawiłem to Creativ ASIO i pobawiłem się Sample Rate i jest dobrze. Co do głośności to chodziło mi o to, że wszędzie jest ciszej, w dawie, winampie i stronach. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Marcinkiewicz86
02-08-2013, 13:56
Może w panelu sterowania w dźwiękach masz ustawiony jakiś suwak i wycisza dźwięki, musisz popatrzeć, albo w mixerze w oprogramowaniu Sound Blaster coś też jest ciszej ustawione. Ustaw wszystko w panelu sterowania na maksa i kontroluj tylko Sound Blasterem, chyba że nie ma oddzielnej kontroli z własnego oprogramowania.

jls
02-08-2013, 15:15
Już rozwiązałem ten problem. Zainstalowałem nowsze sterowniki do karty dźwiękowej, ale dlaczego tamte po instalacji assio grały ciszej to nie mam pojęcia. Byc może po zainstalowaniu nowych sterów zmieniły się jakieś ustawienia w komputerze.