PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Pytanie do dj i producentów


djgrin
01-08-2013, 09:59
Cześć chłopaki, ostatnio naszła mnie myśl, żeby sprzedać swoją konsolę i zainwestować w studio co o tym myślicie...
Przyznam że jestem ciemny w produkcji muzyki
Jest to dla mnie trudna decyzja może wy coś doradzicie dla mnie.
Konsola stoi w domu praktycznie że nie używana, co sobotę mam możliwość pogrania w klubie nie oficjalnie, dodam iż jestem świetlikiem :l_santa:
z grania mało kiedy mam jakiś grosz a przyda się czasami kumaci wiedzą o co chodzi :) I nie piszcie tych irytujących odpowiedzi, że to dla kasy itp
jeżeli temat założyłem nie w tym dziale to przepraszam :)

RinoKey
01-08-2013, 10:07
Pytanie ile zarobisz na sprzedaży konsolety?
Ja jestem Djem i producentem, nie mam i nigdy nie miałem w domu konsolety, i dobrze mi z tym ;)

djgrin
01-08-2013, 10:11
Pytanie ile zarobisz na sprzedaży konsolety?
Ja jestem Djem i producentem, nie mam i nigdy nie miałem w domu konsolety, i dobrze mi z tym ;)

myślę ze 4000 wyciągnę + słuchawki to wyciągnę z nich 200 zł

Mateusz87
01-08-2013, 12:36
Moje zdanie jest takie ,żebyś narazie nie sprzedawał tej konsolety bo być może kiedyś będziesz chciał sobie pograć, czy poćwiczyć.

Po drugie piszesz ,że jesteś "ciemny" w produkcji muzyki to moim zdaniem po co chcesz inwestować w studio jak nie masz o tym pojęcia... wpierw poćwicz, zainstaluj FL Studio, czytaj różne artykuły o produkcji, forum itd. to Ci na początek wystarczy...

i w między czasie zbieraj sobie kase na studio. Jak ogarniesz temat z produkcją.

Pozdro i powodzenia;)

Matikte
01-08-2013, 13:27
Na produkcji nie zarobisz dopóki nie zaczniesz jeździć i... grać swoich tracków na porządniejszych wydarzeniach.

Nie sprzedawaj, bo możesz pożałować :) Najlepiej połączyć te 2 dziedziny i robić roz******* :D

Na początek sam pecet + ew. jakiś w miarę liniowy odsłuch wystarczy, no może interfejs by się przydał jeszcze.

Charis
01-08-2013, 14:35
Nie sprzedawaj konsoli !!
Zacznij od FLa lub Abletona i powoli wciągaj się w temat produkcji ;)

A i do kolegi wyżej ;)

Na początek sam pecet + ew. jakiś w miarę liniowy odsłuch wystarczy, no może interfejs by się przydał jeszcze.
Widziałeś kiedyś jakieś w miarę liniowe odsłuchy <hahaha> ?! Monitory studyjne albo SĄ liniowe albo NIE SĄ ;))) Bez urazy ;)

Pozdrawiam

Eleman
01-08-2013, 16:48
wcale nie, znam wielu producentów co bez monitorów sobie radzą, dobre słuchawki + dobre głośniki w zupełności wystarcza.

Matikte
01-08-2013, 17:35
Nie sprzedawaj konsoli !!
Zacznij od FLa lub Abletona i powoli wciągaj się w temat produkcji ;)

A i do kolegi wyżej ;)

Widziałeś kiedyś jakieś w miarę liniowe odsłuchy <hahaha> ?! Monitory studyjne albo SĄ liniowe albo NIE SĄ ;))) Bez urazy ;)

Pozdrawiam

Źle skonstruowałem zdanie i pomyliłem słowa, nie miało być liniowy tylko płaski i chodziło mi o dźwięk (żeby nie podbijało bassów i wysokich za bardzo i nie cofało środka jak w sprzętach stricte konsumenckich), mea culpa ;/ Więcej na bombie nie piszę.

Przepraszam ;)

RinoKey
01-08-2013, 17:42
A ja się nie zgodzę z tym. Gdyby określić, że głośniki mają liniową charakterystykę albo nie, to te wszystkie liniowe brzmiały by tak samo i idealnie równo, co oczywiście jest nieprawdą. Spójrzmy chociażby na MONITORY Yamaha NS-10, które wcale nie mają liniowej charakterystyki, a są w niemal każdym profesjonalnym studiu.
Słuchawki Bayerdynamic DT 990 wcale nie są liniowe, mają mniej dołu ale za to ładnie gra środek i górka, a przecież (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo po Twojej wypowiedzi, to już nie jestem niczego pewien...) jest to profesjonalny sprzęt studyjny.

East Freaks
01-08-2013, 19:52
hmm, to moze ja też się wypowiem:D nie mam konsoli, gram na imprezach ale nie za częśto, ale gram... produkowac produkuję dośc długo, inwestować inwestuję powolutku ale z pieniędzy z produkcji:) nic nie inwestuję z zewnętrzego dochodu czyt. normalna praca...

Na Twoim miejscu, zostawił bym tą konsolę, a raczje odstawił na jakiś rok/dwa. zainstalował pierw piracką wersję fl`a, aby zobaczyć co to jest, z czym o się je itp... dopiero po, załózmy, 2 latach możesz tutaj zadać to samo pytanie;) innej opcji nie widzę dla Ciebie. Tybardziej, że napisałeś, że jesteś zielony w produkcji itp...

Jacker
01-08-2013, 20:25
Dlaczego każdemu wciskacie fl studio?

wybierz sobie dowolny daw (program do tworzenia muzyki) i kup jakieś dobre słuchawki studyjne.
To powinno wystarczyć na start :)

East Freaks
01-08-2013, 21:22
Dlaczego każdemu wciskacie fl studio?

wybierz sobie dowolny daw (program do tworzenia muzyki) i kup jakieś dobre słuchawki studyjne.
To powinno wystarczyć na start :)

Wiesz dlaczego?

bo sa w nim zaczynałem i tak pozostało;) wolę wciskać, tak jak to ująłeś, ludziom to co sam przeżyłem, niż pierd*** o innych rzeczach/daw`ach o których nie mam pojęcia bądź nie jestem do nich przekonany:]

RinoKey
01-08-2013, 22:28
Wiesz dlaczego?

bo sa w nim zaczynałem i tak pozostało;) wolę wciskać, tak jak to ująłeś, ludziom to co sam przeżyłem, niż pierd*** o innych rzeczach/daw`ach o których nie mam pojęcia bądź nie jestem do nich przekonany:]

Czyli jeżdżąc całe życie Tico i niczym innym, będziesz ludziom opowiadał, że Tico, to znakomite auto... Więc nie wiem czy to dobre rozumowanie...

Tak więc, polecać taki czy inny DAW może osoba która spróbowała i ZNA DOBRZE co najmniej kilka programów.

Marcinkiewicz86
01-08-2013, 23:03
Ja powiem tak..produkcja dźwiękowa, muzyczna to nie jest rzemiosło...nawet inżynieria dźwięku - miks, mastering to także nie jest rzemiosło..
Tutaj liczy się inwencja twórcza, tak samo jak w kompozycji chociażby.
Jeśli ktoś tego nie czuje, nie ma takiego zmysłu to raczej tak szybko sukcesu nie odniesie. To trzeba czuć. Są pewne wzorce ale do każdego tracka podchodzi się indywidualnie.
Może warto popatrzeć na tutoriale (youtube) o co chodzi, poczytać gdzieś, bo jeśli to nie to o czym się myśli, nie warto inwestowac majątku w sprzęty.


A co do softu..każdy powinien wybrać to co mu przypasuje, w czym się odnajdzie..
A te różnice..cóż jest wiele osób które pracują np na odsłuchach KRK Rp6 i to dla nich the end..a np nie słyszeli nigdy Adama S2X, gdzie te KRK to przy S2X poniekąd "zabawki", gdzie cena wyższa 8 razy..nie mówiąc o monitorach klasy PMC czy np Lipinski Audio albo Unity Audio The Rock...tutaj jeszcze dochodzi kwestia pieniędzy ale podobnie porównanie z samochodami:) niby soft to troche coś innego..ale..
Tak samo FL Studio a inne aplikacje..ktoś całe życie działa tylko na FL Studio czy na innym itd..dlatego też najlepiej pracować na tym co sie zna, co sie umie obsługiwać i aby efekty były najlepsze bo z kolei zmiana, ja nie jestem zwolennikiem zmiany softu co "5 minut" bo coś tam..
Lepiej do końca poznać jeden.
A autor może sobie wybrać co uzna za stosowne, przede wszystkim należy poznać na czym polega produkcja muzyczna, bo te różnice w sofcie to tam oddzielna kwestia ale kompozycja, aranżacja, miks, mastering to wszędzie wygląda podobnie.

Andy Elliass
02-08-2013, 00:16
Czyli jeżdżąc całe życie Tico i niczym innym, będziesz ludziom opowiadał, że Tico, to znakomite auto... Więc nie wiem czy to dobre rozumowanie...

Tak więc, polecać taki czy inny DAW może osoba która spróbowała i ZNA DOBRZE co najmniej kilka programów.


Tutaj jest rozmowa o dawach , a nie o autach ;- ) Daw a samochód to są dwie całkowicie inne rzeczy, więc porównywanie jest całkowicie bezsensowne...

Także FL Studio 9/10/Ableton Live + słuchawki AKG K 44 lub inny rodzaj od AKG i powinno ci wystarczyć ;-)

Pozdrawiam

Andy

Farma
02-08-2013, 08:14
zostaw konsoletę..sam mam gram może z 2-3 razy w tygodniu po godzince..;) tak jak inni fl ..i lecisz czytasz ..oglądasz tutoriale i czytasz dopytujesz itp..a konsoleta czy teraz czy później i tak się przyda..w sumie to trzeba lubić..co ja ci będę pisał albo lubisz albo niee..