PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Efekt Efekt Sidechain (kick niesłyszalny)


OneBeat
30-07-2013, 13:32
Witam :) mam pytanko do was, ... gdy już zrobię sidechain wszystko pięknie brzmi tylko jak zrobić żeby nie było słychać tego kicka? Program: FL Studio 10



Pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)

.Kamil
30-07-2013, 13:39
Odepnij z mastera

Andy Elliass
30-07-2013, 13:43
Ja robię tak że daje close hat i robię sidechain za pomocą Limitera no ale jeśli chodzi o wyciszenie i żeby został sidechain to tak musisz to wyciszyć.

http://www3.zippyshare.com/scaled/26396936/file.html

RinoKey
30-07-2013, 13:46
Pytanie w jaki sposób robisz sidechain? Bo w FLu można to robić na 500 różnych sposobów. Jeśli przez peak controller czy jak on tam się zwie, to wystarczy włączyć opcję mute, w w/w pluginie. Jeśli np limiterem, to musisz zlikwidować wysyłkę na kanał master, z szyny na której masz stopę... Pewnie nic z tego nie zrozumiałeś, więc tłumaczę:
Jak zaznaczysz na mikserze kanał na którym gra stopa, to pod suwakiem głośności na kanale master pojawi się potencjometr obrotowy (taka obracana gałeczka), i ścisz ją po prostu do zera :)

Troche się spóźniłem, opcja druga przeze mnie opisana, została zilustrowana u kolegi wyżej ;)

OneBeat
30-07-2013, 13:49
Ja robię tak że daje close hat i robię sidechain za pomocą Limitera no ale jeśli chodzi o wyciszenie i żeby został sidechain to tak musisz to wyciszyć.

Zippyshare.com (http://www3.zippyshare.com/v/26396936/file.html)


robię tak jak na zdjęciu : klikam na kick na mixerze i gałkę "To Master" na lewo ale dalej go słychać tylko słabiej... ;/


Rinokey- używam limitera...

RinoKey
30-07-2013, 13:56
to podrzuć może screen z mixera, z zaznaczonym kanałem na której gra prawie wyciszona stopa, i jakąś próbkę audio

Matikte
30-07-2013, 14:24
robię tak jak na zdjęciu : klikam na kick na mixerze i gałkę "To Master" na lewo ale dalej go słychać tylko słabiej... ;/


Rinokey- używam limitera...

To go po prostu odlinkuj z wysyłki na master - kliknij na podświetloną "strzałkę" pod tą gałką żeby wyłączyć wysyłkę kicku i po problemie.

.Kamil
30-07-2013, 14:37
To go po prostu odlinkuj z wysyłki na master - kliknij na podświetloną "strzałkę" pod tą gałką żeby wyłączyć wysyłkę kicku i po problemie.

Przecierz w 1 poscie juz mu napisalem zeby odlaczym z mastera...

dawid512
30-07-2013, 14:55
Ja robię to tak:

Mam np. kick na kanale 1 i bass na kanale 2
Wybieram na mikserze kanal 2 a na kanale 1 wybieram "Sidechain to this track"
Potem tylko na 2 nakładam limiter a w zasadzie kompresor i wybieram kanał 1.
Reszta to zabawa z ustawieniami kompresora.

Zresztą to nie jedyny sposób na sidechain :)

Matikte
30-07-2013, 15:22
Ja robię to tak:

Mam np. kick na kanale 1 i bass na kanale 2
Wybieram na mikserze kanal 2 a na kanale 1 wybieram "Sidechain to this track"
Potem tylko na 2 nakładam limiter a w zasadzie kompresor i wybieram kanał 1.
Reszta to zabawa z ustawieniami kompresora.

Zresztą to nie jedyny sposób na sidechain :)

Zauważ, że autor nie szuka sposobu na sidechain tylko wyciszenie stopy w sidechainie. Sidechain robi identycznie jak Ty napisałeś -.-

@Kamil Sheridan: ale nie do końca chyba autor tematu ogarnął jak to zrobić :)

Andy Elliass
30-07-2013, 15:30
Zrób najpierw zaznacz tam np channel Kick jak u mnie i przy każdym są takie strzalki a pod spodem opcja FX więc kliknij na strzałkę i daj SIDECHAIN TO THIS TRACK i myślę że powinno za trybić :D

Matikte
30-07-2013, 15:43
Zrób najpierw zaznacz tam np channel Kick jak u mnie i przy każdym są takie strzalki a pod spodem opcja FX więc kliknij na strzałkę i daj SIDECHAIN TO THIS TRACK i myślę że powinno za trybić :D

Kolejny idiota.

dawid512
30-07-2013, 15:48
Kolejny idiota.

Za grosz kultury... Skoro kolega taki mądry to mógł wstawić magicznego screena dla autora wątku bo każdy chciał tutaj pomóc i nie sądził że kolega nie potrafi zrobić akurat tej najłatwiejszej czynności.

.Kamil
30-07-2013, 15:49
Kuzwa najlepiej zrobic automatyzacje glosnosci na kanale send 1 i podpiac co tam sie chce lead, bass itp: http://i40.tinypic.com/1z20x8j.png

RinoKey
30-07-2013, 15:55
@dawid512 napisałeś jak robić sidechain, co zupełnie nie nawiązuje do tematu, więc nie ma co się dziwić, że kogoś mogło to zdenerwować.

@Kamil Sheridan moim zdaniem nie jest to zbyt dobry sposób, bo uzyskujemy identyczny sidechain dla wszystkich tracków, co brzmi zazwyczaj dość słabo.
Przykład: Dla basu chce użyć krótkiej, agresywnej kompresji kluczującej, a np dla szumu, długi "pompujący" efekt. I co, w takiej sytuacji, za każdym razem bd rysował nową automatyzację? Nie lepiej użyć kompresora, tak jak to powinno się robić, i jak robi się to w innych DAWach?

A podsumowując, to może poczekajmy na wypowiedź autora tematu, niech da znać, czy coś mu już się tam udało czy nie.

.Kamil
30-07-2013, 17:48
@dawid512 napisałeś jak robić sidechain, co zupełnie nie nawiązuje do tematu, więc nie ma co się dziwić, że kogoś mogło to zdenerwować.

@Kamil Sheridan moim zdaniem nie jest to zbyt dobry sposób, bo uzyskujemy identyczny sidechain dla wszystkich tracków, co brzmi zazwyczaj dość słabo.
Przykład: Dla basu chce użyć krótkiej, agresywnej kompresji kluczującej, a np dla szumu, długi "pompujący" efekt. I co, w takiej sytuacji, za każdym razem bd rysował nową automatyzację? Nie lepiej użyć kompresora, tak jak to powinno się robić, i jak robi się to w innych DAWach?

A podsumowując, to może poczekajmy na wypowiedź autora tematu, niech da znać, czy coś mu już się tam udało czy nie.

Masz racje. Ja osobiscie uzywam gross beat na kazdej sciezce inaczej nie bawie sie w peak kontrolery itp

OffLife
30-07-2013, 20:00
ja chyba wiem o co mu chodzi kick wycisza normalnie ale zauważcie że za kazdym razem zostaje milisekunda czy mikrosekunda opóźnienia czyli taki klik niewielki w miejscu gdzie gra/grała stopa

Andy Elliass
30-07-2013, 20:04
Kolejny idiota.


Noo wychowany i do tego bardzo dorosły ;- ) Za tak idiotyczne rzeczy które piszesz powinni od razu banować ... Chociaż w sumie twoje profilowe wszystko wyjaśnia xD Nie wyżyty bananowiec hehe \o/

Matikte
30-07-2013, 20:14
Noo wychowany i do tego bardzo dorosły ;- ) Za tak idiotyczne rzeczy które piszesz powinni od razu banować ... Chociaż w sumie twoje profilowe wszystko wyjaśnia xD Nie wyżyty bananowiec hehe \o/

Musisz zwracać uwagę na zdjęcie, zazdrosny o oryginalny pomysł?

Naucz się czytać to będziesz mógł zaczynać ze mną dyskusję. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale nie dość, że twoja pseudowypowiedź nie miała NIC związanego z tematem to w dodatku powtórzyłeś tak samo bezproduktywną ideę po jednym z kolegów wypowiadających się tutaj.

To jest bardzo dojrzałe. I nie potrafisz zrozumieć, że tak właśnie wygląda zachowanie idiotyczne - nic dodać, nic ująć, bo na takie posty szkoda więcej znaków.


Pozdrawiam i życzę więcej spostrzegawczości w przyszłości ;)

RinoKey
30-07-2013, 20:29
ja chyba wiem o co mu chodzi kick wycisza normalnie ale zauważcie że za kazdym razem zostaje milisekunda czy mikrosekunda opóźnienia czyli taki klik niewielki w miejscu gdzie gra/grała stopa

Tak, to jest normalne, nie ma czym się przejmować. Nawet jeśli ustawimy attack kompresora na 0ms to i tak zawsze ułamek sekundy minie, zanim kompresor zacznie działać.
Tak więc nie są to jakieś resztki nie do końca wyciszonej stopy, a oryginalny sygnał audio (lead czy bass) który został bardzo gwałtownie skompresowany ;)

Andy Elliass
30-07-2013, 20:30
Musisz zwracać uwagę na zdjęcie, zazdrosny o oryginalny pomysł?

Naucz się czytać to będziesz mógł zaczynać ze mną dyskusję. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale nie dość, że twoja pseudowypowiedź nie miała NIC związanego z tematem to w dodatku powtórzyłeś tak samo bezproduktywną ideę po jednym z kolegów wypowiadających się tutaj.

To jest bardzo dojrzałe. I nie potrafisz zrozumieć, że tak właśnie wygląda zachowanie idiotyczne - nic dodać, nic ująć, bo na takie posty szkoda więcej znaków.


Pozdrawiam i życzę więcej spostrzegawczości w przyszłości ;)


HAHAHAHAHA, faktycznie mi ORYGINALNE zdjęcie hAHAHAHA jesteś po prostu genialny , masz jeszcze takie fajne pomysły na foty? xD No wiesz Ty pierwszy pokazałeś jaki jesteś dorosły, opowiadając na moją chęć pomocy dla kolegi ale Ty wiesz oczywiście wszystko lepiej i bez problemu pomożesz wszystkim CO NIE, oryginalny chłopcze z bananem xd

mario ohoa
30-07-2013, 21:23
Nie wiem bo sam się ucze ale zrozumiałem ,że chodzi Ci o kliki w kicku więc ja nakładam waves x-noise albo x-click i tak się bawię bo peak jest od tego aby pływało. Jeśli się mylę to sorry nie jechać po mnie bo jestem amatorem

Matikte
30-07-2013, 22:00
HAHAHAHAHA, faktycznie mi ORYGINALNE zdjęcie hAHAHAHA jesteś po prostu genialny , masz jeszcze takie fajne pomysły na foty? xD No wiesz Ty pierwszy pokazałeś jaki jesteś dorosły, opowiadając na moją chęć pomocy dla kolegi ale Ty wiesz oczywiście wszystko lepiej i bez problemu pomożesz wszystkim CO NIE, oryginalny chłopcze z bananem xd

Jeśli umiem, to pomagam większości w tym dziale, jeśli byś nie zauważył pojebańcu, bo innych określeń na takich marnych trolli nie warto wymyślać.

Od******* się od mojego zdjęcia jeśli możesz i skup się na przekazie - chyba nie dasz rady, bo ciężko do twojego móżdżku dotrzeć.

Zresztą, nigdzie nie napisałem, że jestem dorosły i dojrzały bądź za takiego się uważam bo... się nie uważam i nie jestem.


A tego banana ze zdjęcia widziałbym w twojej mordzie, może byś w końcu przestał szczekać piesku.




Odnośnie "kliku" kompresorów: nawet w przykładowym Fruity Limiterze (który działa również w trybie zwykłego kompresora) można regulować parametr "Ahead", który odpowiada za wyprzedzanie przez kompresor sygnału do kompresji i zadziałanie z większą precyzją. Powoduje to jednak większe opóźnienia i obciążenie sprzętu.


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Off top obraza post nie na temat WARN x4



_______________________________________________

_Tomek

Andy Elliass
30-07-2013, 22:13
Jeśli umiem, to pomagam większości w tym dziale, jeśli byś nie zauważył pojebańcu, bo innych określeń na takich marnych trolli nie warto wymyślać.

Od******* się od mojego zdjęcia jeśli możesz i skup się na przekazie - chyba nie dasz rady, bo ciężko do twojego móżdżku dotrzeć.

Zresztą, nigdzie nie napisałem, że jestem dorosły i dojrzały bądź za takiego się uważam bo... się nie uważam i nie jestem.


A tego banana ze zdjęcia widziałbym w twojej mordzie, może byś w końcu przestał szczekać piesku.




Odnośnie "kliku" kompresorów: nawet w przykładowym Fruity Limiterze (który działa również w trybie zwykłego kompresora) można regulować parametr "Ahead", który odpowiada za wyprzedzanie przez kompresor sygnału do kompresji i zadziałanie z większą precyzją. Powoduje to jednak większe opóźnienia i obciążenie sprzętu.


Taki stary a taki głupi xD hahaha , ciekawe co tobie później tym bananem robili pewnie lewatywe xD


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


To samo co kolega wyżej


_______________________________________________

_Tomek

<--Zoltar-->
31-07-2013, 09:31
I po co ten cały offtop? Kłócić się na forum o byle gówno, to takie dorosłe jest. Tylko wam pogratulować.