PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt ADAM AUDIO A7X vs. Mackie HR 824 MK 2


roadsen
12-07-2013, 18:15
Witam,

Prosiłbym o opinie jeśli ktoś słuchał, nie ludzi którzy opierają się na teorii.

Wszystkie fora na ich tematy przejrzane :)

Pozdrawiam

Marcinkiewicz86
13-07-2013, 00:16
Witam!
Ja ze swojej strony mogę polecić Adamy. Sprawa jest prosta jeśli zależy Tobie na mocnym brzmieniu, z dużą dawką dołu, mniej środka - bierz Mackie, jak bardziej detaliczne, więcej środka i góry a mniej dołu - bierz Adamy.
Jako narzędzie pracy do miksu ja wole Adamy bardziej niż Genelec, Mackie czy jakieś inne wielkie konstrukcje i duży bas.
Lepiej się ustawia proporcje bo jest lepszy środek, ale to kwestia przyzwyczajenia, poza tym zależy jakie masz pomieszczenie, Mackie lepiej się sprawdza w nieco większych niż jakiś małych pokoikach, chyba że wersja 624..
To jest pytanie specyficzne tak jak kwestia co smakuje lepiej jabłko czy gruszka albo co kupić BMW czy Audi..
Na pewno nie będziesz żałować jednych ani drugich, poza tym to tylko głośniki, wszystkiego trzeba się nauczyć.
Jak myślisz poważnie o pracy nad dźwiękiem, produkcja muzyki - Adam A7x w moim mniemaniu będzie korzystniejszym wyborem, jak za mało dołu, dokupisz suba.
Jak wolisz coś bardziej grającego pełniej, i tak bardziej w stylu dyskotekowym Mackie sprawdzą się lepiej. Na pewno zagrają cieplej.

Ale to wszystko kwestia własnych upodobań, może lepiej abyś posłuchał w sklepie? zanim zakupisz? Bo kupowanie tego co ktoś poleci w takim przypadku jest bezsensu..
To jest tak jak z samochodami podobnie, kupujesz to co Ci przypasuje a nie to co lubi ktoś tam..

roadsen
13-07-2013, 14:49
Właśnie sęk w tym że nie chcę robić system 2.1 jakoś mi się to średnio widzi. dlatego szukam czegoś z lepszym dołem i podobno Mackie są bardzo fajne i też nie jest to 'uśmiech Mariana' - czy. dyskoteka.

Pokój będzie potem troche zaadaptowany, wymiary to ok. 5x3 m2

Posłuchać na pewno posłucham, ale na razie chce zrobić rekonesans którymi warto się w ogóle interesować.

Dzięki za rady

Marcinkiewicz86
13-07-2013, 21:28
Zależy system 2.1 z subem w małych pomieszczeniach często sprawdza się lepiej niż wielkie monitory. Poza tym w tzw polu bliskim, gdy siedzi się przy komputerze, potężne o dużej mocy monitory nie zawsze są tak idealne w odsłuchu jak mniejsze.
Warto też się zastanowić na ile Mackie jest liniowe w stosunku do Adamów i odwrotnie.
Każdy producent tworzy skrajnie inny sprzęt, ja mam obecnie od Adama S2.5a potężny monitor, prawie 9 cali woofer a bas jest zdecydowanie słabszy niż HR 824, dlatego to też warto poczytać, obejrzeć wykresy częstotliwości.

A może zamiast A7x lepiej wybrać A8x?
Bo to jest tak że HR624 jest podobny rozmiarowo do A7x, natomiast HR824 raczej będzie podobny do A8x.

Tak samo jak Genelec 1030 i 1031..
albo 8040 i 8050.

Po prostu w jednym jest 6-7 cali woofer i niecałe 40 nawet mniej cm wysokości, takie średnie monitory, natomiast drugie to potężne z 8 calowym wooferem monitory.
Do kolekcji jeszcze można by dodać świetne Dynaudio BM6a

Więc generalnie najlepiej porównywać:
Mackie HR624 vs Adam A7x vs Genelec 1030 vs Genelec 8040 vs Dynaudio BM6a

a dalej większe monitory
Mackie HR824 vs Adam A8x vs Genelec 1031 vs Genelec 8050 vs Dynaudio BM15a

Coś takiego te modele mogą być różne ale teraz mniej więcej to ten sam zakres.
Z pierwszej serii wybrałbym Adama A7x, w drugiej wahałbym się pomiędzy A8x a 8050 które są rewelacyjne.
Ale pozostałe modele też całekiem ok, Dynaudio to świetne monitory.

roadsen
14-07-2013, 13:35
Ehh jest to temat rzeka, także wszystkie Twoje sugestie są za pewne dobre ale i tak wszystko się okaże jak posłucham :)

Co do Dynaudio to są ciężko dostępne u nas niestety.

Genelec 8050 to już nie na moją kieszeń :)

Pomyślę jeszcze o A8X porównam jak będzie możliwość z 7-kami i zobaczę jak wypadną :)

Dzięki wielkie za zainteresowanie oraz pomoc

Pozdrawiam!

Estrax
14-07-2013, 14:07
Wybierając pomiędzy Adamami A7X a Mackie HR824 MK2, zdecydowanie wziąłbym Adamy A7X. Zdecydowanie lepsza góra i środek, HR824 są ciut lepsze w dole, jednak brak im tej szczegółowości.

A8X mają bardziej wycofany środek w stosunku do A7X, niemniej... są ciut lepsze w dole. Osobiście nie widziałem sensu by dopłacać do A8X, gdyż ciut mniejszy model - A7X - kompletnie zaspokoił moje potrzeby. Zajmuję się m.in. muzyką trance, czy też muzyką klasyczną i monitory te są świetne, pasują idealnie. W przypadku 'bass music' (m.in. complextro, glitch hop, dubstep, dnb) - wolałbym jednak coś z głębszym dołem, więc wybierałbym spośród Adamów A8X, Mackie HR824 MK2, Genelec 8050 czy też KRK VXT8.

Jeżeli miałeś okazję słuchać A7X i podoba Ci się brzmienie ich góry i środka to nawet się nie zastanawiaj - bierz, jestem przekonany, że będziesz zadowolony! :)

roadsen
14-07-2013, 18:59
Dzięki za opinię...