PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Wtyczki do miksu i masteringu


DJeXis
06-07-2013, 11:25
Witam.
Krótko i na temat:
Jakich wtyczek używacie do mixu i masteringu podkładu?
Pozdrawiam :icon_razz:

Matikte
06-07-2013, 12:08
Ja używam wszystkich

DJeXis
06-07-2013, 13:01
Wszystkich? Nawet tych które nie wyszły, tak? No i pewnie też dB Meterem wyciszasz niższe tony.

KaCp3rS
06-07-2013, 13:43
w większości podstawowe z FL'a ...
Jak dla mnie zbytnio ten temat nie ma sensu :P
Co Ci to da, ze będziesz wiedział kto jakich wtyczek używa ?

Matikte
06-07-2013, 14:30
Wszystkich? Nawet tych które nie wyszły, tak? No i pewnie też dB Meterem wyciszasz niższe tony.

Zważając na to, że takich tematów było z kilkanaście i że niejednokrotnie dany projekt wymaga użycia różnych wtyczek ten temat nie ma według mnie sensu egzystencji :)

Rob Dire
06-07-2013, 15:28
Wszystkich? Nawet tych które nie wyszły, tak? No i pewnie też dB Meterem wyciszasz niższe tony.

Ostatnio był taki temat, ale po co poczytać, lepiej zakładać nowy o tym samym, do tego suszyć.

DJeXis
06-07-2013, 15:59
Sory, ale nie siedzę na forum 24/7. Mi chodzi o wtyczki z których zwykle korzystacie. Ja mam tylko standardowe i właśnie się pytam o inne, żeby po prostu je posprawdzać. słyszałem coś o waves ale nie wiem jakich, właśnie dlatego stworzyłem ten temat...

RinoKey
06-07-2013, 16:20
Do takiej muzy jak Ty robisz odradzał bym używania FLowskich wtyczek. Waves ewentualnie jeszcze T-Racks, takie firmy które kładą nacisk na "muzyczność" - dobre, naturalne brzmienie efektów.

Nie rozumiem za bardzo pytania "słyszałem coś o waves ale nie wiem jakich".

DJeXis
06-07-2013, 20:11
Uczcie się od pana RinoKey. Odpowiedział na moje pytanie bez zbędnego najeżdżania...

Paul Nax
07-07-2013, 10:33
Ja używam wszystkich
Ja też. ;) Bardzo je polecam

Czarny Lulek
07-07-2013, 10:59
Podejrzewam, że chodzi Ci o rap, więc podpowiem Ci bez czego mój M/M się nie obejdzie.
Dobry kompresor - i tutaj polecam FabFilter Pro C, szczególnie pożyteczny przy wykonywaniu tzw. kompresji nowojorskiej.
Waves R-Verb, kozacki pogłos, dobrze użyty i odpowiednio stonowany nadaje bębnom naprawde fajnej przestrzeni.
FabFilter Saturn, tutaj zastosowanie bardzo różne, ale potrafi przyjemnie podnieść jakość brzmienia, oczywiście trzeba też uważać żeby nie przesadzić.
A dalej to co mam w FL'u, chociaż staram się ograniczać używanie wtyczek od IL do minimum a do tego Waves L2 jako Limiter.

Piaszeczki
07-07-2013, 11:28
Waves R-Verb, kozacki pogłos, dobrze użyty i odpowiednio stonowany nadaje bębnom naprawde fajnej przestrzeni.



Mógłbyś zapodać ten pogłos?? By się przetestowało...

Matikte
07-07-2013, 12:58
Mógłbyś zapodać ten pogłos?? By się przetestowało...

Wtyczki Waves tylko w paczkach jako Bundle, więc sam sobie też darowałem m.in. ten pogłos. Korzystam teraz z Kjaerhus Classic (za darmo) i naprawdę nie mam na co narzekać - dają wystarczająco dużo możliwości na pokazanie umiejętności.

T-M-S
07-07-2013, 17:17
Karma FX pack ma tez dobry reverb, delay tez jest w paczce.

dawid512
07-07-2013, 21:59
Ja polecam izotope 5 advanced.

grzygorz
08-07-2013, 01:38
W studio siedzę głównie na Waves (RComp, Deesser, EQ) , PSP (Old Timer) i Izotope (Ozone). Do pogłosów mam cały zestaw Lexicona.

Matt Matias
08-07-2013, 08:50
Miks:
1) FabFilter EQ
2) Cakewalk Sonitus Compressor
3) Waves R-Verb

Mastering:
1. Waves REQ (Parametric EQ - High Pass Filter)
2. DUY Valve (Valve Emulation)
3. DUY Tape (Tape Emulation)
4. Waves QClone (Parametric EQ - High Shelving Filter)
5. Waves Maxx Bass (Bass Enhancer)
6. Waves SSL Compressor (Compressor)
7. DUY Wide (Stereo Widener)
8. Waves LinMB (Multiband Compressor)
9. T-Racks Soft Clipper (Soft Clipper)
10. Waves L3 (Multiband Brickwall Limiter)

DJ Verossi
08-07-2013, 09:21
Zdecydowanie FabFilter Pro C i WaveLab, resztę wyżej wymienił Matt

Czarny Lulek
08-07-2013, 15:42
Mógłbyś zapodać ten pogłos?? By się przetestowało...

Wrzuciłem Ci plik .dll, niektóre VST działają w ten sposób, może ta również, ale nie obiecuje :)

Matikte
08-07-2013, 19:47
Wrzuciłem Ci plik .dll, niektóre VST działają w ten sposób, może ta również, ale nie obiecuje :)



Nie sprawdziłem, ale ostatnio jak pobierałem same .dll'e od Wavesów to wyskakiwał komunikat, że potrzebny WaveShell ;<

Czarny Lulek
09-07-2013, 20:59
Nie sprawdziłem, ale ostatnio jak pobierałem same .dll'e od Wavesów to wyskakiwał komunikat, że potrzebny WaveShell ;<

Slabo.. Ale moze pobierz caly bundle, bo jednak są kozackie wtyczki.

Matikte
09-07-2013, 23:01
Slabo.. Ale moze pobierz caly bundle, bo jednak są kozackie wtyczki.

Waves to wtyki kozackie, ale dlatego, że potrafią dużo "pokazać" i miks można robić nawet "na oko" a nie "na ucho". Nie powiem, przydatne, funkcjonalne, ale osobiście nie lubię za bardzo ich perfekcyjnego dźwięku, wolę zapinać inne wtyczki + analizatory wszelkiego rodzaju, fakt faktem trochę więcej roboty ale i podgląd lepszy, i moim zdaniem dźwięk bardziej oryginalny bo Wavesy to strasznie oklepane przez producentów wtyki ;)

RinoKey
10-07-2013, 06:02
No nie, teraz to trochę pojechałeś.... FabFilter, iZotope OK, można powiedzieć, że za ich pomocą można pracować "na oko" ale Wavesy to ostatnie wtyczki o których bym coś takiego powiedział...

Matikte
10-07-2013, 12:01
No nie, teraz to trochę pojechałeś.... FabFilter, iZotope OK, można powiedzieć, że za ich pomocą można pracować "na oko" ale Wavesy to ostatnie wtyczki o których bym coś takiego powiedział...

No może mi się tylko tak wydaje, ale osobiście po prostu nie podchodzi mi też cena i polityka - kupowanie całych paczek, gdzie tak naprawdę potrzebne są 3 czy 4 wtyczki od nich - oczywiście rozsiane na co najmniej 2 bądź 3 paczki i c***, krocie idą w takie VST.

Kiedyś byłem fanatykiem Wavesów, ale praktycznie każdy ich plugin ma lepsze alternatywy ;)


Zresztą: są gusta i guściki ;)

ZatroNiX
19-07-2013, 23:37
Sonitus Compressor , LoudMax , iZotope Ozone 4 oraz reszta domyślnych wtyczek np Parametric EQ2 , MultiBand Copressor , Fruity Stereo Enhancer itp , itd :D

Rob Dire
20-07-2013, 11:54
Ja od Wavesów używam tylko kompresora C1, czasami jakiegoś finalizera, po prostu są dla mnie wygodne :)

savamusic
20-07-2013, 14:25
Ja natomiast używam Fabfilter pro-q, waves L2 stereo, waves LinMB Stereo, Sonalksis i FL`owskie