PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Ciekawe Przekroczone uprawnienia straży miejskiej


hardwell2
27-06-2013, 10:22
Zatrzymanie jednego z chłopaków, skopanie, potraktowanie gazem i zamknięcie w klatce pojazdu straży miejskiej zakończyło się atakiem padaczki. Wstrząsające jest to, iż w takiej sytuacji zamkniętego w samochodzie mężczyznę nie wyciągnięto na zewnątrz, ani nie rozkuto, przez pierwsze kilka minut.
Niespełnione ambicje funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy nie dostali się do Policji. Czy wolno im postępować w ten sposób?
Przekroczone uprawnienia straży miejskiej zakończone interwencją karetki cz.2 - YouTube

Tomek
27-06-2013, 16:14
A czy ktoś wie o co tak naprawde poszło? Akcja nie jest pokazana od samego początku tylko do momentu gdy już praktycznie jest po interwencji. Czymś sobie musiał zasłuzyć że go tak potraktowano. Miałem do czynienia ze Strażą Miesjką czy też z Policją i nikt mnie jakoś nie kopał, nie lał pałą i nie dawał gazem po oczach za nic. Fakt faktem zachowali się nagannie i nie chwalę ich postępowania jak ich tez nie bronię. Ale jak już kiedyś pisałem w innym temacie także o SM zawsze są dwie strony medalu.

Czarny Lulek
27-06-2013, 21:41
Za słabi na Policjantów, za głupi na listonoszy. I zupełnie niepotrzebni. To jest właśnie Straż Miejska, banda pieprzonych darmozjadów.

JJU
27-06-2013, 22:02
A może po prostu delirka?

_Simon
28-06-2013, 18:33
A czy ktoś wie o co tak naprawde poszło? Akcja nie jest pokazana od samego początku tylko do momentu gdy już praktycznie jest po interwencji. Czymś sobie musiał zasłuzyć że go tak potraktowano. Miałem do czynienia ze Strażą Miesjką czy też z Policją i nikt mnie jakoś nie kopał, nie lał pałą i nie dawał gazem po oczach za nic. Fakt faktem zachowali się nagannie i nie chwalę ich postępowania jak ich tez nie bronię. Ale jak już kiedyś pisałem w innym temacie także o SM zawsze są dwie strony medalu.

Dokładnie podpisuje sie pod tym. Jakby był filmik od a do z i widzę że nie winny gość siedzi sobie trzeźwy na ławce i nagle go pałują kajdkanki itp to fakt bym sie zdziwił. Tutaj niestety jest tylko jedna strona nagrana i jak można komentować coś o czym sie wie jak było do końca. Nie mówie że służby porządkowe są świete moze im sie zdaży nieraz coś władzy użyć ale też znow nie sieją terroru po Polsce. Co chcecie żeby sie cackali w Polsce i będziemy mieć jeszcze wiecej przęstępst, gwałów, rozbojów itp. Społeczeństwo ma sie bać władzy a nie jak tam każdy na nich z mordą że sie tak wyraże. Tych ludzi też bym ukarał nawet za używanie wulgaryzmów i przeszkadzanie w interwencji. Od takich spraw jest sąd. Coś sie stało aresztowanie potem zeznania potem sąd i tyle. Wszystko da sie załatwić prawnie na spokojnie i po prostu po ludzku. Jeśli było to nie prawne i gość nie winnie został ukarany coż bedzie sądził straż miejską i na pewno dostanie odszkodowanie.

Peta
01-07-2013, 14:40
Dokładnie podpisuje sie pod tym. Jakby był filmik od a do z i widzę że nie winny gość siedzi sobie trzeźwy na ławce i nagle go pałują kajdkanki itp to fakt bym sie zdziwił. Tutaj niestety jest tylko jedna strona nagrana i jak można komentować coś o czym sie wie jak było do końca. Nie mówie że służby porządkowe są świete moze im sie zdaży nieraz coś władzy użyć ale też znow nie sieją terroru po Polsce. Co chcecie żeby sie cackali w Polsce i będziemy mieć jeszcze wiecej przęstępst, gwałów, rozbojów itp. Społeczeństwo ma sie bać władzy a nie jak tam każdy na nich z mordą że sie tak wyraże. Tych ludzi też bym ukarał nawet za używanie wulgaryzmów i przeszkadzanie w interwencji. Od takich spraw jest sąd. Coś sie stało aresztowanie potem zeznania potem sąd i tyle. Wszystko da sie załatwić prawnie na spokojnie i po prostu po ludzku. Jeśli było to nie prawne i gość nie winnie został ukarany coż bedzie sądził straż miejską i na pewno dostanie odszkodowanie.



Uwierz mi, że najczęściej takie sprawy zostają umorzone lub po prostu osoby na stanowiskach za swój czyn nie odpowiedzą.
Policjant, strażnik jest na prawie a ty jesteś zwykłym cieciem i musisz się dwoić i troić by ktoś w ogóle Ciebie wysłuchał.
Setki spraw o przekroczenie uprawnień funkcjonariuszy umorzonych bądź bez odpowiedzialności.
Naprawdę w tym kraju wygrać z władzą to nie lada sukces...

mlody016
03-10-2013, 18:07
Najprościej to zabrać im wszystkie "śmietniki" i samochody, bo zamiast robić faktycznie porządek w mieście to się ustawią przy drodze ze śmietnikiem i fajnie jest...