PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dźwięk Bass


DJeXis
25-06-2013, 19:18
Witam.
Mam problem z uzyskaniem dźwięku prawdziwego bassu. Niby jako tako brzmi, ale o wiele różni się od tych profesjonalnych. Jakby czegoś mu brakuje. Nie brzmi za dobrze z całym trackiem, jedynie sam. Gdy działa bass to reszta tracka jest taka przytłumiona tym bassem i wysokie tony schodzą na boczny tor. W innych bitach bass ładnie się zgrywa z resztą, a ja nie wiem jakie nałożyć efekty i tak dalej. Oglądałem poradniki typu bass z 3xosc czy z innych wtyczek, ale one na youtube brzmią zupełnie inaczej niż u mnie przy tych samych ustawieniach.

RinoKey
25-06-2013, 19:59
To może zapodaj próbkę tego co już masz?

<--Zoltar-->
25-06-2013, 20:45
Mi się wydaje, że wina leży po stronie eq, ale tak jak Rino mówi, musisz zapodać demko.

Czarny Lulek
25-06-2013, 21:16
Ja Ci powiem jak ja robie, choć to zajebiście śmiesznie może wyglądać. W moich bitach bass składa się z dwóch wartsw - sub, który nie jest słyszalny a jedynie odczuwalny i layer w postaci gitary bassowej, która ma podkreślić sub. A brzmienie gitary bassowej uzyskuje na FL Slayer (tak, serio), wystarczy trochę dokręcić. Jeśli chodzi o słyszalność bassu w mixie to mogę Ci poradzić, że sub koniecznie w Mono a gitare rozłóż w stereo z naciskiem na prawą stronę (to jest rada od mistrza Ajrona, więc śmiało można ją uznać za wiarygodną). A dalej to wiadoma rzecz - Equalizacja musi być wykonana porządnie, żeby bass przebijał się w mixie. Jeśli chodzi o sub to polecam jeszcze przy kompresowaniu dość spory Attack.

KunciaL
25-06-2013, 22:09
A uzywasz sidechainingu?

DJeXis
26-06-2013, 18:59
bez żadnego mixu masteringu. taki sztuczny, że nie mam pytań. jak trochę podgłośnie to od razu zagłusza.

.Kamil
26-06-2013, 19:09
bez żadnego mixu masteringu. taki sztuczny, że nie mam pytań. jak trochę podgłośnie to od razu zagłusza.

A od czego jest kompresor ?

DJeXis
26-06-2013, 19:31
A gdybyś się bardziej rozwinął to byłbym wdzięczny.

Matikte
26-06-2013, 20:05
A od czego jest kompresor ?

Kolega przedstawia rozwiązanie problemu: gdy bass w pewnych momentach wybija się za głośno, w innych zbyt cicho rozwiązaniem jest zastosowanie kompresora, który zwiększy głośność momentów cichszych jednocześnie ściszając transjenty przebijające się ponad wartość gałki threshold, zbijając dźwięk dzięki czemu możemy precyzyjnie ustawić bass w mixie :)

.Kamil
26-06-2013, 20:08
Jesli ci zaglusza a po zwiekszeniu glosnosci masz przester waro uzyc kompresora ustawien ci nie podam bo nie mam projektu ale wszystko zalezy od miksu stopy,werbla itp wiele jest napweno tutoriali jak uzyc kompresora na youtube :)

DJeXis
27-06-2013, 08:51
nie chodzi mi o to że wybija się w niektórych momentach tylko gdy on wchodzi to widać wielką różnicę w brzmieniu i zagłusza resztę. to samo jak się bawiłem ustawieniami i szperałem po jutubach

.Kamil
27-06-2013, 09:03
Kolego do tego tez jest kompresor naprawde nie bede ci tlumaczyl jest wiele tutkow nawet chyba na 4c. do tego mozesz uzyc eq albo zaladuj na mikser Bass Rider od Waves.

RinoKey
27-06-2013, 13:40
Kompresor jest do redukcji dynamiki. A tym przypadku trzeba poprawić "słyszalność" dźwięku bez podbijania poziomu, czyli dodać do sygnału harmonicznych. Ja bym proponował spróbować z wtyczkami typu: PSP Vintage Warmer, Waves MaxBass, Waves Puigtec EQP-1A, Waves R-Bass, FLowski Blood Overdrive też całkiem daje radę. No i troszkę EQ.

Creativo
27-06-2013, 14:35
+ Limiter na końcu

DJeXis
27-06-2013, 15:46
a gdybym podesłał któremuś z was projekt i sam by to zrobił? sory, że tak chamsko o to pytam, ale to będzie chyba jedyny sposób bym się tego nauczył. nie lubię jak ktoś coś robi za mnie, ale po tylu próbach i niepowodzeniach nie wiem co mam robić. obejrzałem dziesiątki poradników i nic.

RinoKey
27-06-2013, 18:49
Mi możesz podesłać ale dźwięki w wavach.

DJeXis
01-07-2013, 14:56
Sory, że długo nie odpisywałem.
Niestety trochę długo by się to wrzucało, ale postaram się ogarnąć za niedługo



bass tutaj siadł? Jest bez M/M, na sucho.

DJeXis
05-07-2013, 14:27
Prosiłbym o opinie, bo nie wiem na czym stoję.

Myon
05-07-2013, 15:57
Proste rozwiązanie: bas o oktawe niżej

DJeXis
05-07-2013, 16:15
I tak za każdym razem mam dawać oktawę niżej gdy nie siedzi za bardzo?
W takim wypadku musiałbym zejść chyba do zera :P

Creativo
09-07-2013, 13:44
Jak dla mnie to ustawienie basu w ogóle do kawałka nie pasuje, dopiero w ostatniej probce jaka dales jest cacy.