PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Laptop do Fl Studio


actimel123
22-06-2013, 13:54
planowalem kupic laptop zeby cos poswirowac w Flu. mial byc ponad 2GHz procesor. Okazalo sie ze dostalem laptop w prezencie ale procesor jest tylko 1,33GHz. w takim wypadku nie bede kupowal drugiego. mam pytanie czy fl studio bedzie chodzilo na takim sprzecie. pozostale parametry mysle ze wystarcza: 2GB ramu 500GB dysk

Marcinkiewicz86
22-06-2013, 14:32
Witam!
W kwestii procesora rozumiem że chodzi o single core? 1.33 GHz?
Jeśli jest dual core to nieco lepiej ale i tak słabo.
Ja bym nie pchał się w FL studio wyższe niż wersja 8/9..
Pamięć RAM też tak na styk 2 GB..preferowane jest 3 czy nawet 4 Gb..
To co podaje producent to raczej takie mega minimum bo wystarczy solidna wtyczka która ma biblioteki brzmień, do tego sample, dużo załadowanych wtyczek i pamięci nie starczy.
Poza tym ważna też jest karta dźwiękowa, tutaj pewnie jej nie ma tzn jest zintegrowana, fabryczna.
No można pokombinowac ale nie pchałbym się w wersje 10 na pewno.
Nawet nie wiem czy 9 będzie działać płynnie.
Dobrym testem jest uruchomienie z youtube filmów 720p lub 1080p, jeśli będą odtwarzane płynnie z grubsza jest jakiś potencjał jeśli nie..raczej ciężko będzie z produkcją muzyczną w FL Studio i gdziekolwiek..bo to idzie w parze, pewna wydajność itd..jak nie udaje sie uruchomić filmów HD no to porównywalnie w FL studio raczej zbyt zaawansowanych projektów się nie będzie tworzyć.
No bo aranżacja wymaga ładowania wtyczek, tworzenie automatyki, sampli itd..
A tutaj okaże się że wszystko będzie siadać, może..nie jest powiedziane ale no wiadomo nie ma 8 Gb ramu i procesor nie jest to Core i7 3400 MHz..

Fugeo
23-06-2013, 08:41
Jaki system operacyjny?

Estrax
23-06-2013, 10:16
Dobrym testem jest uruchomienie z youtube filmów 720p lub 1080p, jeśli będą odtwarzane płynnie z grubsza jest jakiś potencjał jeśli nie..raczej ciężko będzie z produkcją muzyczną w FL Studio i gdziekolwiek..bo to idzie w parze, pewna wydajność itd..jak nie udaje sie uruchomić filmów HD no to porównywalnie w FL studio raczej zbyt zaawansowanych projektów się nie będzie tworzyć.
No bo aranżacja wymaga ładowania wtyczek, tworzenie automatyki, sampli itd..

Proszę o źródło takich informacji. Przy okazji proszę o szczegółowe wyjaśnienie w jaki sposób płynne odtwarzanie video wpływa na wydajność w DAWie. Zapewne odpowiedzi nie otrzymam - tak jak w innym temacie, gdzie do tej pory czekam.

Powiem więcej - podane w powyższym poście (tym, którego fragment został przeze mnie zacytowany) informacje przez Pana Marcinkiewicz86 to kompletne bzdury. Gdyby Pan nie wiedział - odtwarzanie video w większości obciąża GPU, a DAWy obciążają CPU, więc... nijak się to przekłada na faktyczną wydajność.

Co do tematu - nie nada się to do pracy w DAWie. Ten CPU jest zwyczajnie zbyt słaby - co najwyżej poukładasz ścieżki MIDI w pianorollu, ale o odtwarzaniu tego możesz śmiało zapomnieć.