PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Ligue 1 2013/2014


Tomek
20-06-2013, 00:29
Postanowaiłem także założyć temat o Frańcuskiej Ligue 1 dlatego że są to bardzo ciekawe rozgrywki a na dobrą sprawę w tamtym sezonie nie było tematu własnie o tej lidze


Prosiłbym o nie wyzywanie się, nie kłócenie. Bedę bardzo rygorystyczny co do oceny postów.

Houselevels
20-06-2013, 17:52
wszystko dzieki PSG i Monaco

Dawid92
20-06-2013, 21:19
Myślę ,że nie długo ta liga będzie w TOP 3.
Premier League/Bundesliga/Ligue 1

Kali1992
20-06-2013, 21:56
Czy ja wiem? Premier League i Bundesliga to są ligi które mają ogólnie mocne zespoły, natomiast Ligue 1 czy liga hiszpańska to już liczy się tylko kilka zespołów i wg mnie czołowe kluby takie jak Real czy Barca się utrzymaja na topie, natomiast PSG czy Monako po kilku sezonach zapadną w stagnację, zwłaszcza że gdy idzie o grę w europejskich pucharach to dochodzi opcja tzw. finansowe FP - ciekawe tylko czy nie będzie przekrętu jak zwykle

ayash
24-06-2013, 15:37
Może to być liga dwóch prędkości mianowicie PSG i Monaco i reszta stawki, ale mam nadzieje że takie zespoły jak Lyon, Saint-Étienne czy Marsylia może jakiś czarny koń pokrzyżują im plany i sprawia niespodziankę jak Montpellier w sezonie 2011/12.

maverik
24-06-2013, 16:38
Lyon na pewno musi sie wzmocnic, bo teraz ta kadra nie wystarczyla jak widac do walki o mistrza. Jezeli w Saint Etienne pozostana Zouma i Aubameyang, do tego inni wazni gracze nie odejda to moze dalej beda sie trzymac w czolowce :) wszyscy ciekawi co pokaze AS Monaco.

Angelu
24-06-2013, 17:19
Co pokaże Monaco? W ciemno obstawiam końcową tabelę, na czele której będzie PSG, a za nimi Monaco. Inne kluby nie podejmą z nimi walki i będzie przepaść punktowa między 2, a 3 miejscem. Zależy też co zrobi PSG, a dokładniej co będzie ze Zlatko i Silvą.
W sumie ciekaw jestem jak sobie Blanc poradzi z takim klubem, z takimi zawodnikami i taką presją na wyniki..

Malpeczka
24-06-2013, 19:23
Co pokaże Monaco? W ciemno obstawiam końcową tabelę, na czele której będzie PSG, a za nimi Monaco. Inne kluby nie podejmą z nimi walki i będzie przepaść punktowa między 2, a 3 miejscem. Zależy też co zrobi PSG, a dokładniej co będzie ze Zlatko i Silvą.
W sumie ciekaw jestem jak sobie Blanc poradzi z takim klubem, z takimi zawodnikami i taką presją na wyniki..


Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Przykładów przeciw twojej teorii jest mnóstwo; PSG, City, Anzy... Żadna z tych drużyn w pierwszym sezonie po przejęciu nie była nawet na 2 miejscu. PSG dopiero ostatnio zdobyło mistrza...
Monaco grało na zapleczu i teraz wróżę im maksymalnie 3 miejsce. Piłka Nożna to gra zespołowa, także te kilka gwiazd zrobią różnice ale bez przesady.

PSG oczywiście faworyt, namieszać może Marsylia i Lille.
Lyon raczej się osłabia, odszedł Lovren a dziś przeczytałem o prawdopodobnym transferze Gomisa do Szahtara.

Angelu
24-06-2013, 20:45
Lille? Po odejściu Garcii nie wróżę im niczego dobrego. Walka o LE i tyle. Marsylia i OL jedynie mogą im zagrozić. Choć tak jak pisałeś OL się osłabia. Oprócz wspomnianego Gomisa, odejdzie pewnie Lisandro Lopez, a i plotki o zainteresowaniu podpory 2-iej linii Lyonu, czyli Gonalosem, przewijają się na portalach internetowych.

Houselevels
24-06-2013, 22:27
Sam dyrektor lille wypowiedzial sie ze nie bedzie kasy na transfery, podczas rozmow nad nowym kontraktem z garcia, dlatego odszedl

Lovren duzo nie gral, wiec to oslabienie nie jest, Gomis wiadomo potrafi zrobic cos z niczego, tak samo lisandro ale w kolejce czekaja juz mlodzi pelni zapaly nowe "Benzemy". A gonalons nie jest na sprzedaż

Tomaszzz
25-06-2013, 10:25
wszyscy ciekawi co pokaze AS Monaco.

Mam nadzieje, ze spadek z powrotem do drugiej ligi, tam gdzie ich miejsce. Sezonowcy maja nowy klub, ktory beda ubostwiac - jak co roku.

Malpeczka
25-06-2013, 17:36
Lille? Po odejściu Garcii nie wróżę im niczego dobrego. Walka o LE i tyle.

Garcia odszedł, ale zobacz kto przyszedł. Girard z Montpelier robił cuda. Lille nie ma kasy na transfery bo zbudowali przecież piękny stadion.
Garcia już się po prostu wypalił, to nie Ferguson.

Kali1992
25-06-2013, 18:14
Mam nadzieje, ze spadek z powrotem do drugiej ligi, tam gdzie ich miejsce. Sezonowcy maja nowy klub, ktory beda ubostwiac - jak co roku.

Ja znów odwrotnie. O ile lubiłem ten klubik tak po prostu mi się miło kojarzył to teraz właśnie mam go już dosyć. Wolałbym żeby grali tam wychowankowie, a czytałem gdzieś że bardzo dobrych mają

maverik
25-06-2013, 21:00
Ja tak samo, zawsze lubiłem takie kluby jak PSG czy AS Monaco, lecz teraz już nie bardzo, bo nie jestem zwolennikiem takich klubów, zrobionych przez szejków czy multimilarderów ze Wschodu.

Mateuszq1993
12-07-2013, 13:49
Druga z moich ulubionych lig tuż za Premier League. Bardzo przyjemnie ogląda się spotkania na francuskich boiskach, a co najważniejsze widoczne są solidne niespodzianki jak Mistrz Montpellier czy 4 lokata Nice w sezonie 2012/2013.

W nowym sezonie Monaco i PSG mogą elektryzować większość ludzi... warto jednak skupić się też na walce o Europejskie Puchary.
Coraz słabiej finansowane Lyon, Marsylia, Lille czy St.Etienne, Toulouse, Nice mogą zaprezentować tak znakomitą walkę, że petrodolary uciekną na dalszy plan.
Do tego wielki powrót Guingamp po 9 latach do elity, czy mające polski smaczek Nantes z polskim właścicielem.

Będą emocje :)

BUBLOS
12-07-2013, 14:05
PSG i Monaco są dla mnie śmiesznymi klubami - należą do miliarderów którzy mają za dużo kasy i pompują w nich ile się da forsy, kupując najlepszych piłkarzy. Bundesliga jest tera najlepsza i nie ma żadnego bogatego Rosjanina na czele, które pompuję w nich miliony, tworząc sztucznie zgrane zespoły jak Mancity czy Chealsy.

ohcor
01-11-2013, 20:43
Wlasnie trwa PSG - Lorient, bez niespodzianki paryzanie wygrywaja 1:0. jak sie zakonczy?

_Tomek_
04-02-2014, 23:45
Zlatan Ibrahimovic i wszystko na ten temat... : -)

http://www.youtube.com/watch?v=zZZp1KLhbFg#t=24

JanCio
05-03-2014, 08:50
St Etienne i Marsylia caly czas depcza po pietach paryzowi i monaco. wezmy np ostatni mecz gdzie monaco uleglo ww st etienne. nie umniejszajac Lille, ktore spisuje sie w tym sezonie zaskakujaco dobrze.

_Rafael
05-03-2014, 12:35
Wydaje mi się, że PSG zdobędzie tytuł bez większych problemów, interesująco może być na finiszu rozgrywek o zdobycie drugiego miejsca.