PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dźwięk Jak wykręcić taki dźwięk [RAP]


DJeXis
19-06-2013, 09:30
chodzi mi o wokal z sampla. czy to jest przyspieszenie, zmiana tempa, wysokości? Próbuje i próbuje i w żaden sposób nie mogę czegoś takiego osiągnąć, cały czas sztuczne przyspieszenia.

Rob Dire
19-06-2013, 10:40
Zapewne sampel był wolniejszy od docelowego tempa beatu i został najzwyklej podpitchowany ;) Pozdro

DJeXis
19-06-2013, 11:21
Wiem, że jest wolniejszy, ale nie potrafię osiągnąć takiego stanu wokalu. U mnie po pitchowaniu robią się takie plastikowe dźwięki.

Matt Matias
19-06-2013, 12:18
Czy masz ten sam kawałek z którego zostało to zsamplowane?
W hip-hopie zazwyczaj tylko się pitch'uje wycięte sample + eq + reverb.
Możliwe, że po prostu sample które pitch'ujesz mają całkiem inne wokale (innych wokalistów) dlatego nie brzmi to tak samo. Wszystko zależy od oryginalnego sampla ;)

@edit
Swoje sample obrabiam w Edisonie zmieniając pokrętła "fine", "mul", "Time mul" w opcjach "Time scretcher", ponieważ mogę spowalniać / przyspieszać sampel jednocześnie utrzymując tą samą tonację i na zmianę - mogę podwyższyć / obniżyć tonację nie zmieniając tempa ;)

DJeXis
19-06-2013, 15:50
nie mam i raczej ciężko będzie znaleźć, bo to niewydany bit.
Sprawdzałem wokale męskie o różnych tonach i żeńskie i zwykle jest cały czas taki plastikowy dźwięk. Na takich wokalach chyba siedzi jakiś efekt.

Rob Dire
19-06-2013, 18:44
Wiesz jaka jest dobra metoda? Wycinasz sobię pętlę sampla załóżmy na takt lub dwa. Wklejasz go na playslite, ustawiając już sobie docelowe tempo beatu. Wchodzisz w opcje sampla, na górze w okienku masz pitch, kręcisz do góry aż sampel wejdzie równo w kratki, patrząc również na wartości, podnieś sobie np. o 300, potem 400. Jeśli jest mała różnica podnieś/zmniejsz tempo o 1,2 bpm. I już wiesz ile masz podnieść np. w slicexie przy cięciu. Ale wszystko zależy od sampla, jeden zagra dobrze, w drugim będzie to brzmiało źle. Pozdro

DJeXis
20-06-2013, 18:22
Ale jak zaczynam pitchować to sampel z 90 bpm robi się bardzo szybki i to na rap już nie wygląda :P
Nie tnę w Slicexie, a w Audacity. Jakoś jestem do niego mega przyzwyczajony

Rob Dire
20-06-2013, 19:31
spróbuj robić wszystko w FL ;)

DJeXis
21-06-2013, 08:38
Co ma wycinanie w Slicexie do uzyskania podobnej jakości dźwięku po pitchu?

RinoKey
21-06-2013, 10:49
Pitch'ując w różnych programach, możesz uzyskać zupełnie różne efekty. Wszystko zależy od algorytmów z których korzystają aplikacje.

Spróbuj wrzucić wokal do FLa i podnieś tonację za pomocą np tej wtyczki:
QuikQuak Pitchwheel v4 20 FIXED Win/MAC R2R ť AudioZ - Professional Audio Software Community (http://audioz.info/audio-software/pc/47862-download_quikquak-pitchwheelv420-winmac-r2r.html)

Rob Dire
21-06-2013, 10:56
Co ma wycinanie w Slicexie do uzyskania podobnej jakości dźwięku po pitchu?

Zależy jaki jest wykorzystywany algorytm. Poza tym, Slicex jest bardzo wygodny, jeśli się nauczy jego obsługi.

DJeXis
21-06-2013, 14:27
Ale mi nie chodzi o CIĘCIE tylko o sposób PRZYSPIESZENIA.

Czarny Lulek
21-06-2013, 16:43
Na 90 % to co jest zastosowane w tym bicie to zwykła zmiana tempa. Dość drastycznie w górę. Nawet poprzez Audacity i dopiero po zmienionym tempie cięcie sampla. Widziałem setki takich przypadków jeśli o rap chodzi. Wszystko rozbija się o sampel. Możesz oczywiście na siłę próbować uzyskać taki efekt poprzez pitchowanie i tak dalej, ale to nigdy nie będzie brzmieć równie naturalnie ;)