PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Technika Kompresja równolegla


Lonely Barts
17-06-2013, 10:21
Witam,

Mój Daw to Fl 11
Mam problem z kompresją równoległa na perkusji może opiszę od początku:

1.Mam perkusje na 10 kanale - cała.
2.Następnie na Send 1 zapinam kompresor i ustawiam : bardzo mały Attack bardzo duzy Release i Ratio.

3. Lecz gdy zaczynam kompresować Thresh dzwięk nie nachodzi się z oryginalą perkusją im większa kompresja tym bardziej się rozmywa dając efekt delay.

Wyczytałem że jest to spowodowane opóźnieniem związanym z wysyłką (coś w tym stylu).

Próbowałem na dwóch innych kompresorach ale efekt jest ten sam.

Proszę o pomoc z góry dzięki .

RinoKey
17-06-2013, 12:21
A mówią, że FL studio to profesjonalny DAW.... ;p

Może w FLu jest gdzieś opcja kompensacji opóźnienia? Tzn, że jesli jedna wtyczka wprowadza opóźnienie na 50ms, to DAW automatycznie wszystkie ścieżki o tyle opóźnia aby całość grała równo.

Innym rozwiązaniem jest użycie kompresora, który będzie miał opcję mix. To na pewno zadziała.

Skillstorm
17-06-2013, 13:59
Próbowałeś zamiast na send wysłać na insert ? np insert 10 sygnał idzie TYLKO do inserta 11 i z 11 dopiero na master ?

T-M-S
17-06-2013, 15:13
może to Ci pomoże w jakimś stopniu:

4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Technika Szybszy kick (http://www.4clubbers.com.pl/5540856-post16.html)

Lonely Barts
17-06-2013, 17:27
A mówią, że FL studio to profesjonalny DAW.... ;p

Może w FLu jest gdzieś opcja kompensacji opóźnienia? Tzn, że jesli jedna wtyczka wprowadza opóźnienie na 50ms, to DAW automatycznie wszystkie ścieżki o tyle opóźnia aby całość grała równo.

Innym rozwiązaniem jest użycie kompresora, który będzie miał opcję mix. To na pewno zadziała.

Na projekcie mam tylko i wyłącznie użyte EQ-zety i limiter dla efektu sidechain na Bass.

A możesz podać jakiś przykład kompresora z opcją mix.

Próbowałeś zamiast na send wysłać na insert ? np insert 10 sygnał idzie TYLKO do inserta 11 i z 11 dopiero na master ?

Send czy inster - jest to samo ale wolę używać send ponieważ mam wtedy większą kontrolę nad pojedynczymi elementami perkusji. Przy użyciu kompresora od Fl (Fruty Compressor) powstaje efekt flangera natomiast przy użyciu od PSP MasterCom powstaje efekt Delay

Spróbowałem też na insertach ale efekt jest ten sam.


W tym temacie jest tutaj chyba dobrze wyjaśnione - ale coś nie mogę załapać tak na szybko.

http://www.4clubbers.com.pl/pytania/789607-uzycie-jednego-efektu-dla-kilku-instrumentow-w-fl-studio.html

RinoKey
17-06-2013, 19:07
No to na bank EQ wprowadza dość spore opóźnienia fazowe. Co do konkretnej nazwy kompresora to niestety nie podam, bo sam wolę technikę sendów, a jeśli już to standardowy kompresor w Logic'u ma opcję mix, więc może ktoś inny doradzi?

Lonely Barts
17-06-2013, 20:48
No to na bank EQ wprowadza dość spore opóźnienia fazowe. Co do konkretnej nazwy kompresora to niestety nie podam, bo sam wolę technikę sendów, a jeśli już to standardowy kompresor w Logic'u ma opcję mix, więc może ktoś inny doradzi?

Wyłączę wszystkie eq i sprawdzę może wyśle jakąś próbkę ..

No i mam próbki

Czysta perkusja beż EQ i itp (FX wyłączony)


Czysta perkusja lecz tym razem wysłana również na send i mocno skompresowana


Perkusja z włączonymi FX-ami



Perkusja z włączonymi FX-ami i wraz z wysłanym sygnałem na send + mocna kompresja


Myślę że wyjaśniłem że nie będzie kłopoty aby się odnaleźć .



Edit:
Problem rozwiązany kompresor od FabFilter Pro - C rozwiązał problem (tzn. widać ogronmą różnicę między zastosowanie compresora of FL niż od FabFilter -C) przynajmniej tak mi się wydaje bo nie słychać efektu Flangera.

ROBB
18-06-2013, 10:29
flowskie wtyczki są do niczego niestety, a co do opóźnień jest taka opcja jak plugin delay compensation i to własnie takie rzeczy obejmuje, pozdr