PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Strona/forum na którym ocenią mój utwór


Nacky
16-06-2013, 14:31
Znacie jakieś strony/fora gdzie mogę poddać ocenie mój utwór? na 4c z tym słabo. wydaje mi sie, że widziałem kiedyś jakiś spis takich stron na forum, ale nie mogę teraz nic znaleźć, z góry dzięki!

Matt Pryde
16-06-2013, 16:05
najlepiej to pisz indywidualnie do producentow chyba ze szukasz subltenie wysublimowanej erotyczno-muzycznej pieszczoty i konkretnych rad to forum laidbacka luke'a

Krysteeek
16-06-2013, 16:30
Też bym poprosił namiary jakby ktoś znał. I nie chodzi mi o to, że ktoś mi napisze: "fajne", albo "nie fajne" albo "mastering leży" - tylko forum na którym mógłby ktoś wskazać konkretnie co jest przyczyną ewentualnych uchybień.

Marcinkiewicz86
16-06-2013, 20:07
Ja napisze tak..spróbować można np na forum Estrada i Studio aczkolwiek tam raczej klubowa muzyka jest rzadko spotykana, raczej rock, pop, ambient itp..
Poza tym no nie należy spodziewać się że nagle naszą produkcję oceni dyplomowany, z 10-letnim doświadczeniem inżynier dźwięku.
W ogóle posiłkowanie się tym co ktoś napisze na forum powinno raczej stanowić 10% a reszta to własne metody prób i błędów, praktyka, czytanie, słuchanie nagrań.
Trzeba po prostu dojść do takiego momentu że samemu będzie można stwierdzić że jest coś ok, lepsze lub gorsze momenty ale nie jest źle i można gdzieś to posłać.
Trudno z każdą produkcją pojawiać się na forum.
Mastering jako taki to tylko cząstka całej produkcji, najważniejsza jest kompozycja, aranżacja oraz MIKS. Tutaj też dochodzi o min. sprzętu oraz akustyka pomieszczenia.
Moim zdaniem dużo lepiej wyjdzie się na tym, gdy produkuje się mnóstwo jakiś tracków, stylizacje, własne kompozycje..i porównuje z gotowymi nagraniami, sztandarowymi, niż umieszczając jeden track i słuchając różnych opinii.
Trzeba po prostu dojść do takiego poziomu, że nasz zmysł sam oceni co zmienić, co poprawić aby było lepiej bo to kwestia konkretnej produkcji, to nie jest stałe i ciągle to samo, bo to nie jest tabliczka mnożenia (niestety).
Czasami jakiś reverb, czasami szersza panorama, może w ogóle zmiana brzmienia itd..ale to jest praktycznie temat rzeka i ciężko tak w 2 zdaniach cokolwiek napisać.
Warto też pamiętać że np wielu znakomitych producentów np ATB, Paul Van Dyk rozpoczynali produkcje muzyczne w latach 90, wtedy nikt nie słyszał o internecie lub był to temat bardzo odległy, jedynie zaplecze techniczne, głośniki odsłuchowe i komputer, syntezatory i tak powstawały nagrania, więc jak widać prędzej praktyką i umiejętnościami się coś zdziała niż tym co napiszą osoby trzecie.

kozaktm
16-06-2013, 22:34
Tak na marginesie. (Najlepiej jak czytaja to moderatorzy :) )
Ostatnio zauwazylem, ze w dziale pomocy strasznie duzo pytan dotyczacych oceny kawalku,brzmien itp.
Sadze, ze przydalby sie odzielny poddzial by nie mieszac z tym co "wazne i wazniejsze".
Znajda sie ludzie, ktorzy beda chcieli zajrzec i podpowiedziec. I to nie to samo co "produkcje amatorskie", bo to raczej dzial traktowany jako kosz.
W tym dziale zas ludzie przykladaja sie do rzetelnych, tresciwych opinii :)

Btw. Odzielny dzial mam nadzieje nie bylby przeznaczony do tego, ze wrzucacie wszelki syf i czekacie na nasze zdanie.
Na niektore prace szkoda nam odpowiadajacym marnowac czas..
Pzdr.

Pomysł b.dobry, sam się nad tym zastanawiałem ostatnio zauważając
sporo tematów do wszelakich ocen.
Pogadam z Justyną.

Jack