PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Ciekawe Polityka Polski ?


.:Franek:.
15-06-2013, 23:36
Witam.

Temat stworzony do tego, żeby pisać jak można zmienić politykę w naszym kraju. Wiadomo najlepiej cały rząd wysadzić w powietrze i takie pewnie były plany, bo skąpi ludzie w rządzie siedzą, ale tak na poważnie.
Dużo młodych ludzi wyjechało na zachód to dobrze dla nas nie służy. Co raz mniej ludzi młodych zostaje w kraju. Co raz większe ceny, podwyżki (jedzenia oczywiście, paliwa itd) podwyżki, ale pensji dla ludzi, którzy nic nie robią dla naszego kraju. Ludzie co możemy z tym zrobić przecież to dobija naszą kochaną ojczyznę.

Ten utwór doskonale opisuje sytuacje naszego kraju !


Gwardia Holandia - Emigranci Tęsknią (Prod. Szakal ZoL) - YouTube

Eleman
16-06-2013, 00:40
Już nic nie da się zrobić. Za późno się zaczynacie budzić.
W tym momencie nawet krwawa rewolta nic nie da, jesteśmy udupieni i tyle....

.:Franek:.
16-06-2013, 01:26
I co masz zamiar tak bezczynnie siedzieć na tyłku i nic nie zrobić z tym ? Niech dalej ciągnął Ci kasę z portfela.

SERVVA
16-06-2013, 07:35
I co masz zamiar tak bezczynnie siedzieć na tyłku i nic nie zrobić z tym ? Niech dalej ciągnął Ci kasę z portfela.


Narazie to Ci, którzy piszą "no i masz zamiar tak siedzieć i na to patrzeć" wcale nie wykazują większych chęci na wprowadzenie zmian. Jesteśmy dość dziwnym narodem, choćby nam w twarz pluć, to będziemy udawać że pada.

Eleman
16-06-2013, 09:06
I co masz zamiar tak bezczynnie siedzieć na tyłku i nic nie zrobić z tym ? Niech dalej ciągnął Ci kasę z portfela.

Absolutnie nie !
Mam mentalność polaka-patrioty, będę waleczny. Mogę i zginąć za ojczyznę.
Sęk w tym, że...to i tak nic nie da.

Zaraz wam podeślę ciekawego linka na ten temat, który dość szczegółowo opisuje sytuację naszego narodu, i jedyne obecnie wyjście z sytuacji (chodź można jeszcze zrobić coś innego, ale...)
Jak znajdę tego linka to wam dam.

conrad_owl
16-06-2013, 12:35
Jak już napisano - nie możemy wiele zrobić. A Ci co tu czy w innych miejscach w sieci głośno gadają - wokół siebie niewiele robią.
Za dużo u nas debili, moherów itp. Ja już postanowiłem osiedlić się w Szkocji na stałe. Po prostu ie mogłem wytrzymać w Krakowie gdy kaczor leży pod Wawelem, ludzie wokół śmierdzą, tramwaje się opóźniają, u lekarzy kolejki, brud, smród, złodziejstwo, kombinatorstwo i naciąganie.
Próbowałem coś zmieniać, ale każdy głośno gada, a robić nie ma komu.
Polacy tak mają - przed tv z piwem i chipsami w dłoni każdy jeden jest trenerem na wagę światową, a jakoś ani piłkarze, ani selekcjonerzy nie potrafią naszej reprezentacji wynieść na poziom dużego kraju w środku Europu. Tak samo z polityką.

Osobiście widzę jeszcze coś w działaniach Kukiza (zmieleni.pl) i ruch Pospolite Ruszenie. Ale gnuśność i olewanie naszych rodaków odrzuca.

Jestem człowiekiem, chcę żyć, mieć kiedyś rodzinę i dbać o nią. Żyć godnie. Nie mogę w Polsce? To gdzie indziej.
Pracując i mieszkając zagranicą tylko się utwierdzam, iż Polak Polakowi wilkiem - jesteśmy chorym narodem z przerośniętym ego. Można to zmienić - ale trzeba się do tego przyznać.

.:Franek:.
16-06-2013, 13:49
To, że polak polakowi wilkiem to nie od dzisiaj wiemy niestety :////. Nie chodzi kto tu głośniej szczeka i komentuje. Pytałem was co możemy zrobić. Odpowiedź nic nie za bardzo mnie zadowoliła. Zgadzam się z wami, ze nas kraj popada w ruinę totalną. Mówicie chcę dbać o rodzinie czyli myślenia polaka dbam tylko o własną dupę przykład : wszyscy politycy !, a reszta niech leży na ulicy. Ruchają nas za przeproszeniem nie obrażając nikogo nas z każdej strony, a my siedzimy z założonymi rękoma. Tak nie może być. Forum jest po to by o takim czymś pisać, a nie zwracam komuś uwagę, że w ogóle podjął się założenia takiego tematu. Przypierdzielać się to nie tu. Tu chcę prowadzić prawdziwą poważną z wami rozmowę, bo wiem, że nie mam do czynienia z ludźmi głupimi jak but przysłowiowy z lewej nogi.

conrad_owl
16-06-2013, 14:12
To, że polak polakowi wilkiem to nie od dzisiaj wiemy niestety :////. Nie chodzi kto tu głośniej szczeka i komentuje. Pytałem was co możemy zrobić. Odpowiedź nic nie za bardzo mnie zadowoliła. Zgadzam się z wami, ze nas kraj popada w ruinę totalną. Mówicie chcę dbać o rodzinie czyli myślenia polaka dbam tylko o własną dupę przykład : wszyscy politycy !, a reszta niech leży na ulicy. Ruchają nas za przeproszeniem nie obrażając nikogo nas z każdej strony, a my siedzimy z założonymi rękoma. Tak nie może być. Forum jest po to by o takim czymś pisać, a nie zwracam komuś uwagę, że w ogóle podjął się założenia takiego tematu. Przypierdzielać się to nie tu. Tu chcę prowadzić prawdziwą poważną z wami rozmowę, bo wiem, że nie mam do czynienia z ludźmi głupimi jak but przysłowiowy z lewej nogi.

Brałem udział w paru akcjach, próbowałem - mam 25 lat, mieszkanie wynajmuję, pracuję i żyję dzięki pieniądzom zarobionym zagranicą. Teraz też jestem w UK. Polska mi nic nie dała, żyć obecnie w kraju nie mogę bo oszczędności przez ostatni rok poszły mi nie tylko na życie, ale też na próbowanie by coś zmienić. Ot np wydruk ulotek dla akcji Odwołać Tuska i jego rząd.
Nie mam nic, a czas leci, narzeczona wiele jest w stanie wybaczyć.
Jeśli zacznę myśleć tylko o tym, by te łajzy, pijaki, zazdrośniki i plotkarze w kraju wokół mnie przejrzeli na oczy to zmarnuję całkowicie swoje życie.

Wiesz - chyba już za późno dla Polski. Bo jak my, ludzie chcący coś zmienić mamy to zrobić, gdy nawet dachu nad głową nie mam własnego? Musze pracować by żyć i mieć gdzie mieszkać. A pracować w Polsce nie mogę. Jeśli zaś nie ma mnie w Polsce to co ja zmienię? Oto największy problem Polski - nie ma kto demonstrować i robić rewolucję bo nie ma nas w kraju.

MikePetersky
16-06-2013, 15:06
Eleman pięknie ujął sytuację w naszej Polsce.

Nie łudźcie się - system w tym kraju nigdy się nie zmieni. Nasi dziadkowie i pradziadkowie walczący o lepszy kraj zmarnowali swoje poświęcenie i patriotyzm - lata komuny WYNISZCZYŁY do szpiku kości ten kraj, system jaki narodził się zza lat zaboru radzieckiego jest tak wrośnięty, że trzeba by było puścić bombę atomową i zaludnić ten skrawek Europy od nowa. Brutalne, ale prawdziwe. Katyń + IIWŚ + Komunizm = R.I.P. POLAND

Myślę, że nawet moje dzieci nie dożyją dnia, kiedy w tym kraju będzie normalna służba zdrowia, drogi będą budowane na lata, a nie miesiące (żeby za pół roku mozna było pokopać, zalać gównianym materiałem aby popękało i za pół roku znowu łatać), kiedy urzędnicy będą działać w interesie obywateli, a nie niszczyć ludzi, kiedy nie będziesz musiał mieć znajomości i kontaktów, aby dostać się na studia, złapać lepszą pracę, kiedy nie będzie trzeba sobie wiecznie czegoś załatwiać i dogadywać się, kiedy nie będzie korupcji i dawania dupy przez młode tępe szmaty aby dostać stanowisko, kiedy rządzący będą działać w interesie państwa, a nie aby lizać dupsko unii jewropejskiej i mocarstwom, które i tak mają nas w dupie, kiedy przetargi będą organizowane uczciwie, a nie ustawiane, kiedy nie będzie nepotyzmu, kiedy katolicy będą przekładać wartości religijne na życie, a nie będą wygodnickimi hipokrytami, kiedy komunistów rozliczy się wreszcie ostatecznie, kiedy zniesie się Święto Pracy, kiedy państwo nie będzie uwalać każdego chcącego załozyć firmę, kiedy odwali się od stołków ścierwa, które dokonały 4 rozbioru Polski przy Okrągłym stole i wiele innych.

Polska od 20 lat jest państwem postkomunistycznym, niby gdzieś tam jest kapitalizm, a w rzeczywistości wcześniej wymienione wartości robią z nas socjalistyczne-niewiadomo-co.

Ta nasza demokracja to taki teatrzyk dla pożytecznych idiotów - każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, są demonstracje i odpowiednie pisma, ale co z tego. Niby są protesty różnych obozów poglądowych, ale ich bunt przeciwko systemowi to tylko protesty, o których w zmanipulowany sposób powie telewizja, bydło popatrzy i tyle. Tak od lat. Monotonia. Co roku tylko nikomu nic się nie podoba - nikt nie działa. Taka to demokracja, że jedyną formą antyrządowych poglądów monopol przekazano tym pieprzonym pisiorom i ich śmiesznym gazetkom, które systematycznie ośmieszają poglądy antykomunistyczne, antylewackie, antypedalskie, antyrządowe, antyateistyczne i inne. Do czego to doszło, że dziś piętnując komunizm, homopropagandę, rząd albo lewactwo jest tylko jedna opcja - jesteś pisiorem, moherem itd. A ja leję na tych pseudoprawicowych populistów, kryptosocjalistycznych cynicznych hipokrytów. Płaczą na manipulację, a sami manipulują i liżą dupę jedynej słusznej opozycyjnej partii. Tak, mówię tu o niezależna.pl, W Sieci, Gazeta Polska, Nasz Dziennik itd.

Dość tego, dość z tymi głownymi partiami, RZYGAM PO, RZYGAM PISEM, RZYGAM SLD, RZYGAM PALIKMIOTEM. A że oni się przytwierdzili do stołków na stałe to nic nie zrobimy. Jesteśmy udupieni.

Ostatni punkt mojego wywodu - obalony komunizm. Haha, czyżby? PZPR-owskie ścierwo od 20 lat ma posadki w firmach, wysokie emerytury o których może pomarzyć przeciętny Polak, a ten młodszy kwiatek funkcjonuje dziś jako SLD, które otwarcie gloryfikuje zbrodniarza Jaruzelskiego, gloryfikuje socjalizm i komunizm, świętuje komunistyczne święto pracy. No co to kur*a jest ja się pytam. Hitlerówców to się ściga do dziś, za to komuchy to przecież 'błędy młodości, zostawmy staruszków w spokoju'. BŁĄD! Wytępić do ostatniego, aby nigdy czerwona zaraza już nikomu nie zagrażała. Jestem za eksterminacją każdego komunisty - wytłuc w pień.

Na koniec - dość tego, szkoda mi życia na gnicie w tej Narnii Europy, odosobnionym od rzeczywistości 38-milionowym państwie absurdu. Jak postanowiłem rok temu - jeszcze tylko studia w Polsce, od razu po nich arigatou i prawdopodobnie Holandia lub Kanada (marzenie). Niech inni żyją złudzeniem, że kiedyś będzie lepiej i że jak coś to będą walczyć. Mi szkoda życia, mam plany, ambicje, chcę pojechać tam i tam, wychować jak najlepiej dzieci i godnie żyć, szkoda mi czasu na życie złudzeniami i gnicie w jednym kącie przez cały żywot. Holandia i Kanada to niby lewackie kraje, ale mimo to krocie normalniejsze od Polski. Nazywajcie mnie tchórzem, ja życie mam tylko jedno i nie będę go marnować.

Pozdrawiam, szczególnie tych co to przeczytali ;)

pettersenn
16-06-2013, 15:30
Polityka Polski?

w jednym zdaniu...

jak najwięcej zaje**ć dla siebie

Eleman
16-06-2013, 18:47
Zapomnieliście jeszcze o największym udupiaczu - rządowym programie depopulacji (konkretniej rządu światowego, jakby się kto pytał).
Obecni w temacie wiedzą, że głównym celem tego projektu jest zmniejszenie liczby ludności na świecie do jednego miliarda do 2050 roku. Ma to się dziać głównie w krajach "trzeciego świata" ale ni nie tylko, w końcu oznaczało by to wymordowanie całej ludności tam zamieszkującej, a przecież nie o to chodzi.
Dlatego w różnym stopniu program ten dotyczy całego świata, wszystkich kontynentów.

Z tego co wiem, na którymś spotkaniu grupy bilderberg (ponoć część rządu światowego) ustalono, że dla tzw. równowagi w regionie plan ten w POlsce ma wyglądać następująco - zmniejszenie liczby mieszkańców do 20 milonów.

Zayebiście.

conrad_owl
16-06-2013, 20:40
Masz rację Eleman - my z naszymi problemami i Polską niewiele możemy. Ziemia już się zbliża do skraju przeludnienia, trzeba przeciwdziałać byśmy żyli.
Nie ważne czy Żydzi, Masoni czy jakieś kapitalistyczne biliardowe świnie co mają własne plaże i latają w kosmos - ktoś tam wie, że jak nie będziemy mieli co jeść, Ziemia spustynnieje to i oni zdechną. Taka prawda...
My tak naprawdę nic nie wiemy.
Możemy poczytać trochę sf, trochę Lema, można spiskować, olewać to lub pukać się w łeb. Ale już na geografii w szkole podstawowej mówiono, że 9mld mieszkańców i zaczniemy ginąć. Obecnie zaś jest nas 7mld więc zbliżamy się pomału do miejsca gdzie będzie źle.
I nie wierzę w to, że Ziemia może wyżywić tyle czy tyle... wierzę, że już dziś wycięliśmy i wycinamy setki lasów, kurczą się ziemie uprawne, pszczoły giną, bez nawozów i chemii byśmy głodowali nawet i w środku Europy, słodkiej wody mamy niewiele, technologie i energia są drogie... co nas to obchodzi? Nic... za 300 lat będzie źle. A my tego nie dożyjemy. Lecz są ludzie, którzy myślą o tym już dziś...

Co do Polski - pospolite ruszenie.Pospolite ruszenie facebook (https://www.facebook.com/pages/Pospolite-Ruszenie/232646743548298?ref=ts&fref=ts) - jak widzę fanów przybywa powoli, a niby każdy narzeka... a oni naprawdę są przeciw PO, PiS i innym. To po prostu ja i Ty - zwykli ludzi mający dość. Róbmy coś razem, albo wyjedźmy wszyscy.

Piaszeczki
16-06-2013, 21:24
Co do Polski - pospolite ruszenie.Pospolite ruszenie facebook (https://www.facebook.com/pages/Pospolite-Ruszenie/232646743548298?ref=ts&fref=ts) - jak widzę fanów przybywa powoli, a niby każdy narzeka... a oni naprawdę są przeciw PO, PiS i innym. To po prostu ja i Ty - zwykli ludzi mający dość. Róbmy coś razem, albo wyjedźmy wszyscy.


Proszę Cię... na facebooku to sobie możesz projekt X zorganizować a nie wielką rewoltę w państwie. A właśnie takie coś jest potrzebne. Tylko jest pytanie. Co trzeba zrobić aby co najmniej połowa Polaków jednocześnie zrozumiała że trzeba ruszyć tyłek, bo jacyś frajerzy na stołku nas okradają?? Otóż wg mnie odpowiedź jest prosta, nawet banalna rzekłbym. Nie róbmy nic! Podatki pójdą w górę, żywność pójdzie w górę, pracy nie będzie... będzie wewnętrzna bieda opakowana z zewnątrz autostradami, kompleksami sportowymi, kościołami. Polakowi też kiedyś cierpliwość się skończy. Druga opcja jest taka że w polityce na przestrzeni kilkudziesięciu lat znajdzie się taki "Boniek" z gromadą ludzi którzy będą chcieli zmieniać, ale na lepsze. Tylko obawiam się że nawet jeśli ktoś z łbem na karku znalazłby się, to może zastać takie gówno z którego ciężko będzie wyjść.....
Wg mnie aż strach pomyśleć kim bylibyśmy bez dotacji z Unii. Chyba do Ukrainy czy Rosji dużo by Nam nie brakowało.

Eleman
16-06-2013, 22:54
Proszę Cię... na facebooku to sobie możesz projekt X zorganizować a nie wielką rewoltę w państwie. A właśnie takie coś jest potrzebne. Tylko jest pytanie. Co trzeba zrobić aby co najmniej połowa Polaków jednocześnie zrozumiała że trzeba ruszyć tyłek, bo jacyś frajerzy na stołku nas okradają?? Otóż wg mnie odpowiedź jest prosta, nawet banalna rzekłbym. Nie róbmy nic! Podatki pójdą w górę, żywność pójdzie w górę, pracy nie będzie... będzie wewnętrzna bieda opakowana z zewnątrz autostradami, kompleksami sportowymi, kościołami. Polakowi też kiedyś cierpliwość się skończy. Druga opcja jest taka że w polityce na przestrzeni kilkudziesięciu lat znajdzie się taki "Boniek" z gromadą ludzi którzy będą chcieli zmieniać, ale na lepsze. Tylko obawiam się że nawet jeśli ktoś z łbem na karku znalazłby się, to może zastać takie gówno z którego ciężko będzie wyjść.....
Wg mnie aż strach pomyśleć kim bylibyśmy bez dotacji z Unii. Chyba do Ukrainy czy Rosji dużo by Nam nie brakowało.


Po przeczytaniu większości wypowiedzi wyglądało na to, że jesteś ogarniętym i trzeźwo myślącym człowiekiem i patriotą, ale to ostatnie zdanie o dotacjach....ty tak serio ? Unia nam więcej złego niż dobrego przyniosła, błagam, to że wszędzie masz tabliczki "współfinansowane z jakiegoś unijnego funduszu" jeszcze nie oznacza, że Unia to taki dobry twór, dla nas i nie tylko....

.:Franek:.
16-06-2013, 23:03
Unia nam dała otwarte granicę co umożliwia nam polakom uciec za granicę za pracą za dobrym życiem i tam się rozwijać i spełniać marzenia uciec od tego syfu polskiego. Mówią, że polak wiecznie tylko by narzekał na swoją sytuacje, ale zobaczcie sami co my mamy dobrego powiedzieć i jak mamy się cieszyć jak nawet nie mamy za co wyżywić rodziny i tylko robota za granicą w jakim kolwiek państwie zachodnim umożliwia nam dobre i dosadne życie dla siebie samego i bliskich.

Piaszeczki
17-06-2013, 01:46
Sprawa indywidualna, kto co myśli o unii. Ja myślę że dała więcej dobrego niż złego. Pieniądze stwarzają możliwość rozwoju, a my jednak dostaliśmy ich niemało.

Eleman
17-06-2013, 01:58
Rolnik tucząc świnię na ubój, daje jej możliwość rozwoju.
W końcu żarcia dostaje nie mało.

Matan Zajcev
17-06-2013, 11:50
Piaseczki, pieniądze może i dała, ale za jaką cenę? Naprawdę myślisz, że oni dają nam kasę, bo jest im nas szkoda? W życiu nie ma nic za darmo - dostajemy pieniądze, ale w zamian tracimy suwerenność. Musimy wprowadzać ustawy, które Bruksela zatwierdzi, mówią nam co możemy produkować i w jakiej ilość itd.

Niestety, cechą Polaków jest to, że nie patrzymy dalej niż poza czubek własnego nosa. Co z tego, że powoli, krok po kroku zabierają nam nasz kraj. Grunt, że dają kasę.

kellrez
17-06-2013, 13:46
Celem obecnej polityki jest wyniszczenie ludzi rasy białych. Tyczy się to wszystkich krajów o białej populacji.

A Facebook jest kontrolowanym portalem. Rewolucja się pojawi, jak będzie tego chciał rząd ; ) Na ową rewolucję będą doskonale przygotowani.

Będziemy koncentrować ich uwagę ku pieniądzowi oraz ku dobrami materialnymi, nie będą w stanie zachować wewnętrznej samokontroli.


Będziemy odwracać ich uwagę nierządem, zewnętrznymi przyjemnościami oraz grami, więc nie będą w stanie się jednoczyć.

Będziemy ich separować od siebie za pomocą dogmatów i religii.


To co pogrubiłem da wam odpowiedź dlaczego nikt nie ruszy tyłka, chyba że oni będą tego chcieli.

Malpeczka
17-06-2013, 14:45
Według mnie Polskę można zmienić na lepsze i nie jest jeszcze za późno.

Gdzie leży problem? W świadomości Polaków a tak właściwie jej braku. Tak naprawdę większość ludzi nie wie co się dzieje w naszym kraju. Swoją opinię na temat polityki kreują głównie na podstawie TV i modzie. Bo nie oszukujmy się, kto popierał PIS był wyśmiewany od pisuarów i moherów itp. A Ruch(ają) Palikota myślicie, że dlaczego che dać prawo do głosowania 16-latkom? To jeszcze młodzi ludzie i łatwo nimi manipulować, zresztą znając dzisiejszą młodzież to gumowy członek na konferencji prasowej zrobiłby na nich ogromne wrażenie.
Propaganda w naszym kraju świetnie funkcjonuje. Dla przykładu; Wiecie czego ostatnio dotyczył protest w Brazylii? Wiecie co się dzieje w Turcji? (temat nagle ucichł). Wiecie ilu uczestników maszerowało w imię życia?

Nawiązując do posta MikePeterskiego i komunistów.
W ostatnią Niedziele SLD organizowało ,,Kongres Lewicy' (polecam na kaca).
Uczestnicy odśpiewali na tym kongresie ,,Międzynarodówkę"!
SLD wydało ,,Niezbędnik Historyczny Lewicy'' (jest w necie w pdf).
Tak więc, jeżeli ktoś myślał o uwolnieniu się Polski z sideł komunistów to jest w wielkim błędzie... Kiszczak przechadza się do sklepu z dobrą emeryturką.

Nawet na przykładzie tego forum widzimy jakie jest zainteresowanie sytuacją Polski.
Temat; ,,Przygoda z wezem lpg przy tankowaniu'' 13 komentarzy i 241 wyświetleń.
Temat; ,,Polityka Polski?'' 21 komentarzy i 173 odsłony.

Jest aż tak źle?
Taka jest niestety prawda, wypowiadają się ciągle te same osoby. Franek widzę zauważa problemy i cieszę się, że ktoś podejmuje te tematy :)

Jeszcze poruszę kwestie emigrantów. Większość, która wyjechała wiedzie szczęśliwe życie i ma już gdzieś co się dzieje w Polsce. Przeprowadzają się całymi rodzinami, mają pracę...

Dla rozluźnienia :D
http://img2.cda.pl/g/49892_74fc04af46573b13ff54876ab76c90a2.jpeg

MikePetersky
17-06-2013, 16:06
Haha, aj ten efekt Socjalistycznego Związku Unii Europejskiej vel ZSUE :D

Matan jak zwykle mądrze i celnie ujął to, jak ma się sprawa naszego członkostwa - tracimy suwerenność, od 2004 roku jesteśmy praktycznie jednym, ze stanów Europy, prostytutki w rządzie na każdym kroku liżą dupsko komuchom i innemu socjalistycznemu ścierwu z parlamentu, komisji itd. z końcówką 'europejska' zamiast nie dawać się owijać wokół palca i twardo, po męsku stawiać swoje stanowisko w wielu sprawach. Z tego miejsca pozdrawiam Vaclava Klausa i Victora Orbana - ten drugi to wprawdzie kontrowersyjna osoba która nie do końca jest OK, a ten pierwszy nie jest już prezydentem Czech od zeszłego roku, ale to, jak się wypowiadali o UE i nie dawali wciskać postępowej ciemnoty oraz ingerowania w interesy ich państw warto docenić. Na każdym kroku musimy dostosowywać się do durnych norm, kąt nachylenia drabiny, regulacje NISZCZĄCE rolników i małe przedsiębiorstwa z terenów wiejskich oraz wiele innych gówien, które w zdrowym państwie nie miały by prawa się stać, bo NIEPODLEGŁE I SUWERENNE PAŃSTWO oznacza takie, do którego ŻADNA ORGANIZACJA ANI PAŃSTWO nie mają prawa się wpier*alać.

No ale wiecie, dotacje tu, dotacje tam, propaganda eurokomuny w serialach i TV (obejrzyjcie sobie Kawę czy Herbatę jak będzie wam się nudzić rano tak jak mi kiedyś dla potwierdzenia moich słów lub jakiś serial), wszędzie kwiczenie o dotacjach, wszędzie tablice z informacjami o funduszach żeby tępe bydło i głupie bezpoglądowe Polaki Biedaki Cebulaki miały koronny argument, aby złego słowa na UE powiedzieć.

I tutaj eurosceptycy mają przystawiony pistolet do skroni przez większość zmanipulowanego społeczeństwa pożytecznych idiotów - JAK ŚMIESZ, KRYTYKOWAĆ UE, BEZ NIEJ BY NIE BYŁO DRÓG, REMONTÓW, JAK MOŻESZ, TY FASZYSTO, PRAWAKU, PISIORZE, IDŹ DO KACZORA [...]

PS Normalne państwo nie potrzebuje dotacji ze sztucznego tworu z zewnątrz, tylko zapewnia dobrobyt swoim obywatelom :) Just sayin'.

Eleman
17-06-2013, 17:50
Dobra, Mike Petersky podsumował wątek Uni ostatecznie wg mnie.
Czas kontynuować wątek "Co z tą Polską ?!".
I oto publikuję obiecany link. Zachęcam do przeczytania całości w skupieniu, i głębokiego zastanowienia się nad treścią tego linka.

PRAWDA (http://pressmix.eu/index.php/2013/05/08/w-polsce-mamy-mafie-tuska-i-tym-razem-bez-krwawej-rewolucji-sie-nie-obedzie/)

Ten wywiad odpowie na wiele wątków poruszonych w tym temacie, i naprawdę otwiera szeroko już otwarte oczy. Bo jak ktoś ma całkiem zamknięte, to będzie dla niego jak wyspecjalizowana literatura naukowa dla analfabety....

jaworek17
17-06-2013, 18:49
Witam!

Aż się zdziwiłem kiedy zobaczyłem taki temat na muzycznym forum ale...chwała jego twórcy za to:)
Przeczytałem ten temat od deski do deski i powiem tak - z niektórymi się zgadzam, z niektórymi mniej, ale ludzie...litości, jak można powiedzieć, że Unia nam cokolwiek dała? To szczyt bezczelności postawić tabliczkę z napisem "Sfinansowano ze środków EFS "Może nawet nie to - to zwykłe ku***two. A skąd niby ta Unia je wzięła? Płacimy poteżną składkę do Unii, a nie wykorzystujemy nawet połowy tego co powinniśmy, jesteśmy w plecy ogromne pieniądze. Ale co tam, stać nas!
Ruszmy głowami, lemingozie prosto można to wytłumaczyć. Z każdej najmniejszej wsi w Polsce wysyłamy podatki do budżetu a następnie stamtąd nasi biedni politycy wysyłają je do Brukseli, po czym w cudowny sposób odmienione, nowe, unijne wracają do nas w jakiejś tam małej części. Majstersztyk. Ludzie, którzy dziś rządzą UE nie wzięli się z nikąd. Niemal wszyscy to "byli" komuniści, maoiści. Zacznijmy ludziom uświadamiać fakty. Od tego trzeba zacząć.

Piaszeczki
18-06-2013, 00:25
Chyba wetknąłem kij w mrowisko mówiąc o tej unii, bo dużo sceptyków się uaktywniło.



Na każdym kroku musimy dostosowywać się do durnych norm, kąt nachylenia drabiny, regulacje NISZCZĄCE rolników i małe przedsiębiorstwa z terenów wiejskich oraz wiele innych gówien,


Mówisz o wszystkich rolnikach, czy tylko tych którzy mają malutkie gospodarstwa??



Ruszmy głowami, lemingozie prosto można to wytłumaczyć. Z każdej najmniejszej wsi w Polsce wysyłamy podatki do budżetu a następnie stamtąd nasi biedni politycy wysyłają je do Brukseli, po czym w cudowny sposób odmienione, nowe, unijne wracają do nas w jakiejś tam małej części. Majstersztyk.


Prosto wytłumaczyć?? No właśnie nic tu nie wytłumaczyłeś. Podaj konkrety, chętnie wysłucham. Jestem otwarty na wszelką wiedzę o złej UE. Człowiek uczy się przez całe życie ;)

Matan Zajcev
18-06-2013, 08:59
Piaseczki, pieniądze z UE pochodzą między innymi ze składek członkowskich. Ich wysokość zależy m.in. od wysokości PKB danego państwa. Kraje bogatsze płacą więc większe składki od tych biedniejszych. Polska z tego co wyczytałem płaci ponad 1 mld zł miesięcznie, więc rocznie to będzie coś koło 15 mld zł . Do tego 1% podatku VAT.

I teraz uwaga - kraje bogatsze jak Niemcy czy Wlk. Brytania non stop dopłacają do UE - wpłacają więcej niż otrzymują. Jak namówić kogoś, by przystąpił do UE i przeznaczał swoje pieniądze na rozwój innych, biedniejszych państw? Ano najłatwiej zapewnić go, że w zamian będzie mógł decydować o losie tychże biednych państw. Just business - dajemy wam pieniądze, ale w zamian to my rządzimy waszym krajem.

Inna sprawa, że indolencja Tuska i spółki sprawia, że obecnie wykorzystujemy niewielką część tego, co nam przysługuje, stąd ratio wpłat i otrzymanych pieniędzy wychodzi często na coś koło 0 W 2009 roku bodajże nawet... dopłaciliśmy do interesu 1,5 mld zł. Nie wiem jak jest teraz, ale zapewne wciąż nieciekawie. Nasz rząd jest mistrzem w marnowaniu unijnych funduszy i z tego co pamiętam to nawet Tuskowi się za to oberwało od Brukseli.

PS Wszystkie podane przeze mnie dane są oparte na kilku źródłach, w dodatku z poprzednich lat, stąd musiałem je przybliżać i faktyczny stan finansowy całego tego cyrku może się znacznie różnić

MikePetersky
18-06-2013, 15:25
Mówisz o wszystkich rolnikach, czy tylko tych którzy mają malutkie gospodarstwa??
Nie mogę mówić o wszystkich, bo idiotyzmem byłoby takie uogólnianie.Chodzi mi o to, że ta cudowna socjalistyczna unia dla wszystkich równych powinna traktować rolników zależnie od ich majętności, bo tych bogatszych dla których kupienie nowych traktorów i kombajnów Johna Deere to błahostka łatwo reklamować jako 'to wszystko dzięki Łunii'. Zapomina się jednak o tym, że biedniejsi rolnicy czasem nie mogą unowocześnić i uwydajnić swoich gospodarstw bo ich nie stać, a nie zawsze przysługuje im pomoc finansową. Trzeba być fair.
Jestem otwarty na wszelką wiedzę o złej UE. Człowiek uczy się przez całe życie ;)
Ojoj i po co ta ironia? Tak, zła Unia.

conrad_owl
24-06-2013, 19:50
To co pogrubiłem da wam odpowiedź dlaczego nikt nie ruszy tyłka, chyba że oni będą tego chcieli.

Pieprzysz.

Na całym świecie protestują. Turcja, Brazylia, Hiszpanie itp itd.
Bo bilety droższe o kilka procent. Bo religia bierze górę w polityce.
A u nas?
Podwyżki biletów o 100% !!! i nic.
Mohery i katole plus z drugiej strony homo i ateiści - rządzą.
A Polacy? Jeden drugiemu wilkiem.
Porąbany naród jesteśmy - kiedyś wielkie królestwo. Dziś po wojnach i komunie... wyniszczono inteligencję i tyle z nas zostało - robole, złodzieje, pijaki i kłótnicy.