PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Studio


Harnasik
09-06-2013, 11:57
Cześć wszystkim, ostatnio zaoszczędziłem troche kasy i chciałbym ogarnąć sobie jakis sprzęt do studio.
Chodzi mi dokładnie o monitory odsłuchowe, i kartę dźwiękową.
Budżet jaki posiadam to 3, max 4 tyś PLN :D
Chciałbym sprawdzony sprzęt, a nie jakies dziwne wynalazki.
Najbardziej zależy mi na wypowiedzi osób które miały styczność z takim sprzętem.

I pytanie do osób bardziej w temacie, nie mając nic, najbardziej potrzebna na początek będą monitory i karta? czy może coś innego?
Zapraszam do dyskusji papa

Marcinkiewicz86
09-06-2013, 16:30
Witam!
Jeśli faktycznie dysponujesz kwotą 4000 pln, to proponuje poszukać używanych Adamów A7 lub nawet A7x (3200-3500 pln)
Odsłuchy studyjne Adam A7 (para) (3298578763) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/odsluchy-studyjne-adam-a7-para-i3298578763.html)

[Z tym że a7 mogą mieć nieco mniej dołu, to lepiej może poszukaj A7x - mają nieco lepsze brzmienie.]
a za resztę interfejs np Scarlett 2i2, Tc Electronic Konnekt itp..
Jeśli jedynie 3000 pln to jakieś monitory do 2 tys a reszta interfejs..może to być coś od KRK, Behringer, może Yamaha.
Monitory Behringer Truth B2031 mogę polecić, są dobrym zestawieniem jakość - cena.
Zależy czy planujesz coś z innego zakresu czy na razie coś na początek - tańszym kosztem.

Wg mnie na początek i to i to..jeśli nie masz gotówki na monitory..to interfejs na początek a do tego słuchawki..
Przede wszystkim nie podłączysz nic do zintegrowanej karty, a już na pewno nie monitory studyjne, sa problemy ze sterownikami, latencja itd..
Warto zaopatrzyć się w jakiś podstawowy ale dobry interfejs chociażby zewnętrzny.
A inne rzeczy..są ludzie którzy polecają klawiature midi..dla mnie nie za bardzo..to jest tylko sterownik a w przypadku monitorów masz od razu pogląd na miks bardziej zawodowo, laboratoryjne.
Lepsze efekty pracy itd..
Klawiaturę zawsze możesz dokupić ale praca z myszką nie jest od razu tragiczna żeby trzeba było ponad monitory i interfejs przedkładać taki 2go planowy sprzęt.
Oczywiście istotny jest tez komputer, żeby nie siadał przy odtwarzaniu projektów i żeby był solidny duży dysk, ale to chyba jasne, bo aplikacje bazują na odpowiedniej wydajności sprzętu komputerowego.

Matikte
10-06-2013, 01:08
A inne rzeczy..są ludzie którzy polecają klawiature midi..dla mnie nie za bardzo..to jest tylko sterownik a w przypadku monitorów masz od razu pogląd na miks bardziej zawodowo, laboratoryjne.
Lepsze efekty pracy itd..
Klawiaturę zawsze możesz dokupić ale praca z myszką nie jest od razu tragiczna żeby trzeba było ponad monitory i interfejs przedkładać taki 2go planowy sprzęt.


Zawsze można zrobić normalną klawiaturę jako "Virtual MIDI Keyboard", praktycznie w każdym DAW i bazować nie tylko "na myszce" ;) Dobra konfiguracja programów i odpowiedni mapping klawiszy i jest bardzo wygodnie, no i miejsce zaoszczędzone. Aczkolwiek parametry typu velocity trzeba będzie ustawiać myszką.

Mimo wszystko nie każdy wie o tego typu rozwiązaniach, więc umieszczam taką informację tutaj ;)