PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Najnowszy ranking FIFA: Polacy coraz niżej


Major XD
06-06-2013, 14:16
Reprezentacja Polski spadła o dwa miejsca i w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) zajmuje 65. miejsce. Liderem niezmiennie pozostają mistrzowie świata i Europy – Hiszpanie. Transmisja meczu Polska – Mołdawia w piątek, od 20:00 w TVP1 i SPORT.TVP.PL, a studio od 19:05 w TVP Sport.

http://s.v3.tvp.pl/images2/1/3/1/uid_1317cc555901c2627206b5d61e4af9b91370511297372_ width_658_play_0_pos_0_gs_0_height_371.jpg

W maju biało-czerwoni utrzymali swoją pozycję, ale stabilizacja nie trwała zbyt długo. Podopieczni Waldemara Fornalika znów zaliczyli regres. W czerwcu wyprzedziły nas reprezentacje Nowej Zelandii, Uzbekistanu, Republiki Środkowoafrykańskiej oraz Islandii.

Dorobek punktowy Polaków to 517 "oczek". Hiszpania ma 1614 punktów, tuż za nią plasują się Niemcy (1416), Argentyna (1287), a czwarta jest Chorwacja (1222). Żadna drużyna nie wypadła z pierwszej dziesiątki, a największy awans w czołówce zaliczyła Holandia, która przesunęła się o cztery miejsca. Co ciekawe kolejny spadek zaliczyła Brazylia, która jest już 22 (wcześniej była 19.).

Spośród grupowych rywali biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw świata najwyżej sklasyfikowana jest Anglia, zajmująca 9. pozycję. Lider grupy H. - Czarnogóra - jest 25., ex aequo z Chile. Na 39. miejscu znalazła się Ukraina, a nasz najbliższy rywal - Mołdawia - jest 134. Stawkę wciąż zamyka San Marino, bez żadnego punktu w rankingu.

Dawid92
07-06-2013, 08:50
Chorwacja na 4. miejscu...
W czym np. Chorwacja jest lepsza od Holandii, Bośnia i Hercegowina od Francji, Ekwador od Brazylii (jest... 13 pozycji nad nią) albo nawet Panama, RŚA, Albania (!), Jamajka, Uzbekistan, Islandia (!) czy... Haiti od Polski.

Kali1992
07-06-2013, 10:36
Ech te rankingi już nikogo chyba nie bawią. Niby są tam przeliczniki jakieś ale nie odzwierciedlają hierarchii w realnej konfrontacji. Jestem pewien że nasze gwiazdki wygrałyby z Haiti czy Tunezją albo Nową Zelandią mimo że te sa 20 miejsc przed nami i tyle w temacie.

Ale polska reprezentacja naprawdę do niczego się nie nadaje i myśle że potrzebny jest nowy trener ale nie taki co to w klubie sobie radzi ale z historią w reprezentacji i jakimiś sukcesami dlatego ktoś z zagranicy. Jak widzimy Fornalik mimo że w klubie był naprawdę dobry (po jego odejściu Ruchu już nie było) to nie wie jak ustawić reprezentacje i jak powinni grać bo po prostu to jest inny poziom oraz ten Wasileski mi ciągle w głowie lata po co tego emeryta powoływać jak w ostatnim meczu nie nadążał za nikim :/

Konr@do
07-06-2013, 10:48
Bo praca w klubie, a praca w reprezentacji to zupełnie inna bajka, Fornalika to chyba przerosło, co innego mieć zawodników na codzień, trenować, dobierać, a co innego mieć ich tylko na kilka dni, a cały rok poświęceając na poszukiwania wartościowych graczy. Fornalik ma za mało charyzmy, nie podejmuje ryzyka, reprezentacja wcale nie gra lepiej niż za Smudy, to na pewno, a przecież taki był cel! Te elieminacje są już raczej na pewno przegrane, ale zmiana trenera jest raczej konieczna, ktoś z autorytetem jest tutaj potrzebny, kto będzie w stanie ogarnąć tych naszych nierobów:)
A ranking? Zawsze to był cyrk na kółkach, nasza reprezentacja rzeczywiście jest marna, no ale Haiti to jednak raczej nie jest lepsze ; p

MicheLLo
07-06-2013, 11:41
już dziś mamy szansę na zrobienie kolejnego wielkiego kroku w piłce nożnej. Mamy szansę spaść o kolejne naście miejsc! Kiedy w końcu ktoś coś naprawdę zrobi w tym całym pzpnie. Co następny przychodzi to mądrzejszy i wytyka błędy poprzednika. Polska piłka to kompromitacja. Najbardziej żałuję dwóch rzeczy... że nie straciliśmy bramki z San Marino oraz... że nie straciliśmy bramki z Liechtensteinem :) Może byłoby o nas głośno dzieki temu :)

JJU
08-06-2013, 07:57
Trenera pokroju Benhakera nam trzeba niestety.

Peta
08-06-2013, 12:54
Relacja na temat wczorajszego meczu...

mecz bez historii ale za to dzialo się po ....
od nas sektor pelny, ale doping mocno przeciętny
niektórzy nawet śledzili wydarzenia na murawie za co zostali odpowiednio po meczy "wynagrodzeni"

pirotechnika w trakcie hymnów
Moldawianie też odpalają i mają jakąś sektorówkę
w drugiej połowie trochę rac z tego jedna ląduje na murawie, jak się później okazuje istotna dla naszych pilkarzyków
po końcowym gwizdku "Wielka Gwiazda ligi mistrzów" zbiega z boiska w trakcie dwóch sekund, reszta tez nie kwapi się podziękować ludziom którzy przebyli 1000 albo i więcej kilometrów

Po meczu korzystając z faktu że mieszkamy w hotelu na stadionie idziemy wyjaśnić sytuację z piłkarzami i okazuje się że to wina kiboli bo rzucona raca wybiła nasze gwiazdy z rytmu meczowego
także dalej się podniecajcie tymi pedałami i klaskajcie wielkiemu napastnikowi z Pruszkowa

JJU
08-06-2013, 13:44
Chyba zawsze mnie te kibicowskie relacje będą bawić, "bo oni też mieli race..." :). Za bilety na pociąg niech zaczną płacić.

Peta
08-06-2013, 15:21
Co Cie tutaj bawi?
Frajerstwo tej bandy co się zwie reprezentacją?
Czy może to, że wiara jedzie setki a niekiedy i tysiące km za reprezentacją i jeszcze się ma do nich o to pretensje?

Za bilety na pociąg niech zaczną płacić.
Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Bo jakoś nie rozumiem co to ma do rzeczy i o co dokładniej chodzi.

JJU
08-06-2013, 17:14
Co Cie tutaj bawi?
Frajerstwo tej bandy co się zwie reprezentacją?
Czy może to, że wiara jedzie setki a niekiedy i tysiące km za reprezentacją i jeszcze się ma do nich o to pretensje?


Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Bo jakoś nie rozumiem co to ma do rzeczy i o co dokładniej chodzi.

A bo miałem ostatnio "przyjemność" jechania z takimi do Warszawy ;). I serio dużo widziałem.
Poza tym kto ma pretensje że pojechali na mecz? Za wrażliwi jesteście ;)

Thomas Vodka
08-06-2013, 17:42
Przeczuwałem, że ten mecz z Mołdawią nas pogrąży. Nawet jeśli mamy jeszcze jakieś matematyczne szanse na awans, to naszej kadrze się to nie należy. Błaszczykowski jak przystało na kapitana zawsze daje z siebie wszystko i do niego pretensji miec nie można. Zieliński, super zawodnik, zero kompleksów, a przecież był to jego debiut w meczu o punkty. Tylko tych dwóch ludzi mogę wyróżnic. Ranking? Zawsze był dla mnie wielką niewiadomą, ale z tym co teraz pokazuje nasza Reprezentacja, to należy im sie jeszcze niższe miejsce. Zero stylu, zero pomysłu, a i grają na przymus. Przynajmniej ja tak to widze :P

Peta
08-06-2013, 18:03
A bo miałem ostatnio "przyjemność" jechania z takimi do Warszawy ;). I serio dużo widziałem.
Poza tym kto ma pretensje że pojechali na mecz? Za wrażliwi jesteście ;)


Nie wsadzaj wszystkich do jednego wora :) A z kim miałeś tą przyjemność jazdy?
Bo raczej na pewno nie z zorganizowaną grupą...

JJU
08-06-2013, 19:56
Nie wsadzaj wszystkich do jednego wora :) A z kim miałeś tą przyjemność jazdy?
Bo raczej na pewno nie z zorganizowaną grupą...

Pierwszy raz jechałem na mecz, na Legię z Pogonią (nie jakoś wybitnie na mecz bo polskiej ligi oglądać zbytnio nie mogę, ale z kumplem miałem się tam spotkać), każdy kibic bez biletu (PKP im podstawia osobne wagony i nikt nawet nie wchodzi), a w drodze powrotnej śpiący kibic mało mnie nie olał śpiąc na miejscu na bagaże, na szczęście przytomnie s*******iłem, inni tego szczęścia nie mieli :D. Faktycznie, może niepotrzebnie generalizuję, bo pewnie co miasto to inna sytuacja, ale wiesz, nie ma co się dziwić że obraz często jest jaki jest ;). Koniec, bo trochę offtop :)