PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Karta dzwiękowa i monitory [1000zl]


bartek12127
03-06-2013, 13:11
Yo!

Mam zamiar kupic karte dzwiękową i monitory studyjne. Moj budżet to ok.1000 zł.Mam nadzieję, że znajdzie się coś w tej cenie. Co do karty dzwiękowej to jakie sa wady i zalety karty podłączanej przez USB ?

PS. Lepiej kupić lepszą, używaną czy nową i słabszą jesli chodzi o karte dzwiękową i monitory ?

RinoKey
03-06-2013, 14:35
Za 1000 zł to nawet monitorów nie kupisz :)

Jeśli chodzi o interfejs audio, to tylko i wyłącznie zewnętrzny USB lub jeśli masz maka to FW. Ja kupiłem używane monitory i jestem bardzo zadowolony, więc jeśli znajdziesz gdzieś dobrą i rozsądną okazję, to bierz używki ;)

Marcinkiewicz86
03-06-2013, 14:35
1000 zl to strasznie mało jak na taki zestaw - karta + monitory.
Ja bym szukał albo używanych pasywnych monitorów Alesis, Behringer, KRK + wzmacniacz nawet domowy tymczasowo..
albo male monitory Behringer MS20 (ale średnio to jest opłacalne)

I teraz interfejs np Focusritte Scarlett 2i2, Esi Maya 44 itp..
Ale robi się ciężko finansowo..
Dlatego najlepsza opcja to Scarlett 2i2 + słuchawki typu AKG K240, Beyerdynamic itd...
Wyjdziesz na tym lepiej niż kupowanie na siłe jakiś głośników, które ciężko beda spełniały swoją rolę.

A czy warto używane? No w przypadku tej kwoty, którą dysponujesz..raczej ciężko będzie wszystko zakupić zupełnie nowe.
Jak jest dobra okazja, warto..sprzęt tak zaraz się nie psuje, a często ceny są o połowe niższe na rynku wtórnym.

bartek12127
03-06-2013, 17:39
Mam opcje na używanego e-mu E-MU 0202|USB za 200 zł i e-mu 0404 PCIe za taką samą cene. Która mam wybrac ? Mam dylemat ponieważ nie wiem czy dużo lepszy jest dzwięk w 0404 a 0202 jest wygodniejszy bo pod usb a pozatym zwyklej bym nie potrafil podłączyć albo bym źle podłaczył i spalil ;d

RinoKey
03-06-2013, 19:56
Na logikę karta usb zamknięta w "puszce" jaką jest komputer, będzie gorzej działać, i będzie bardziej podatna za zakłócenia z racji bliskości z innymi podzespołami komputera. Dlatego ja bym polecał USB.

bartek12127
03-06-2013, 21:04
@up
A myślisz, że E-MU 0202|USB będzie OK rozwiązaniem ?

RinoKey
03-06-2013, 21:09
Nie znam firmy, nie znam tej karty więc się nie wypowiem ;)

Marcinkiewicz86
04-06-2013, 14:33
Mam opcje na używanego e-mu E-MU 0202|USB za 200 zł i e-mu 0404 PCIe za taką samą cene. Która mam wybrac ? Mam dylemat ponieważ nie wiem czy dużo lepszy jest dzwięk w 0404 a 0202 jest wygodniejszy bo pod usb a pozatym zwyklej bym nie potrafil podłączyć albo bym źle podłaczył i spalil ;d

Ja bym sobie dał spokój z E-MU, one niby złe nie są ale ja miałem stycznosć z egzemplarzem, który bardzo szybko padł.
Różnic raczej nie będzie bo to ciągle ta sama półka, różnice to dopiero karty RME, Lynx itd..
Ale to inna półka cenowa.
A może lepiej szukać coś od ESI, M-Audio? tak 400-500 zł i bez problemu można coś wyhaczyć.
Ja preferuje PCI/PCI-e ale zdania są podzielone. Jakoś usb o ile to nie jest solidny interfejs dobrej marki to jakoś mnie odpycha.
Przy PCI raczej rzadko są problemy ze sterownikami o ile producent to solidna marka.
Poza tym usb ma ograniczoną ilość przesyłania - transfer i zdaje się mniej niż szyna PCI.
Każdy robi jak uważa, ale ja bym zrezygnował z E-MU..
Lepiej kupić raz a solidnie.

kopersky
04-06-2013, 16:28
Marcinkiewicz86 właśnie, raz a solidnie, czyli za 1000zł nie kupi takiego zestawu. Zatem moglibyście powiedzieć od jakich cen (mniej więcej) rozpoczynają się dobre, przyzwoite karty dźwiękowe i monitory? Może najlepiej jakbyście podali nazwy konkretnych modeli. Zakładając, że ktoś chce mieć całkiem przyzwoity sprzęt, z jakimi kosztami trzeba się liczyć? To trochę odbiega od tematu, ale zbieram pieniądze i chciałbym się zorientować, a nie ma co zakładać osobnego tematu

Marcinkiewicz86
05-06-2013, 00:35
No tak raz a solidnie czyli w przypadku autora - zakup solidnego interfejsu w okolicach 500-600 zł, natomiast jako odsłuch jedynie słuchawki bo o monitorach można zapomnieć.
Co do przyzwoitych kart i monitorów..ja powiem tak..dla mnie taka minimalną granicą dla odsłuchu (monitorów) to 1500 zł - jeśli chodzi o nowe monitory, aktywne...
Jeśli cena rynkowa to np 600-800 zł to raczej należy takie coś traktować jako dobre głośniki a nie monitory..
1500-2000 zł to ta pierwsza półka (KRK Rp.., Behringer, Yamaha, Fostex, Alesis...)
Natomiast jeśli ktoś dysponuje większą gotówką to od razu bym celował albo w KRK z serii VXT (o ile seria Rp..nie przekonuje mnie, ta jest b. dobra) albo Adam seria A..X - tutaj wskazany model A7x.

co do kart i interfejsów..ja preferuje marke RME albo M-Audio..Rme to solidny producent, dobre sterowniki, solidny produkt, ale M-Audio też nie jest gorsze..
Czyil Reasumując mając średnią gotówkę można zainwestować w monitory Behringer, KRK z serii Rp..czy Alesis a do tego interfejs typu Scarlett 2i2 - będzie ok - typowy sprzęt do home-recordingu..

Jeśli ma się solidniejszą gotówkę to najlepiej brać interfejs RME np BabyFace, a do tego pare monitorów typu Adam A7x

natomiast nie szukałbym monitorów za 500-1000 zł bo to raczej nierealne jak już to dobre słuchawki. Po prostu nie ma sensu w takim przedziale kupować czegokolwiek co będzie udawać monitor..

kaczuszka123
13-06-2013, 16:11
Monitory da się dorwać za 1000zł ale... albo używane albo takie ni to głośnik ni monitor.
Za tą cenę celuj może w Samson Rubicon R6a.
Samson posiada wstęgowy przetwornik mają w miarę równe brzmienie i bass też jest.
A coś z używek to może Behringer 2030a Monitory Studyjne BEHRINGER TRUTH B2030A ! (PARA) (3304540968) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/monitory-studyjne-behringer-truth-b2030a-para-i3304540968.html)
czy może ich większy brat Monitory Studyjne Behringer 2031A (3322770498) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/monitory-studyjne-behringer-2031a-i3322770498.html)

Uciex
15-06-2013, 15:47
Jeśli chodzi o kartę dźwiękową to mogę Ci polecić DAC:
Przetworniki cyfrowo-analogowe DAC (http://www.projektnostromo.pl/component/virtuemart/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac)
Kupiłem ostatnio najtańszą wersję i moim zdaniem za tą cenę lepszej karty dźwiękowej nie znajdziesz :) W dodatku polski produkt. Możesz sobie popatrzeć opinie w necie.