PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Technika Solidny, masywny kick


kopersky
01-06-2013, 08:42
Cześć!
Panowie (ewentualnie panie?) mam do Was pytanie! Otóż chciałbym się Was zapytać jak generujecie kick? Bo ja już wypróbowałem różne sposoby: łączenie kilku sampli i modyfikowanie ich na kanale, tworzenie od zera w Drumaticu 3, łączenie jednego z drugim i nigdy ten kick nie brzmi tak, jakbym chciał. Chodzi mi o potężne uderzenie, a tu albo wychodzi mruczący sinebass, albo jakby ktoś młotkiem walił albo też jakiś miękki przesterowany... Nie wiem czy dobrze to opisałem, po prostu chciałbym się dowiedzieć jakimi drogami generujecie kick (oczywiście głównie chodzi mi o progressive i electro house).
I nie chodzi mi o kick takiego typu jak używa Showtek :) Bardziej coś w stylu Sick Individuals.
Z góry dzięki!

nyguss
01-06-2013, 11:59
Taki jesteś ku** leniwy... http://www.4clubbers.com.pl/tutorials/954158-potezna-stopa-bass-w-stylu-epica-showteka-itp.html
Zasada jest podobna trochę kreatywności.

Correl
01-06-2013, 12:40
Przecież napisał, że nie chodzi mu o kick w stylu showteka czy chuckiego.

kopersky
01-06-2013, 13:07
nyguss to chyba Ty jesteś leniwy, bo nie chciało Ci się doczytać do porządku mojego posta :P

Eleman
01-06-2013, 13:14
Słuchajcie, ja też mam z tym problem. Bo jak zrobić, żeby w kicku było "mięso", żeby był "tłusty", no i żeby bas miał jakiś,a jednocześnie dobrze zgrywał się z właściwym bassem ?
I żeby to generalnie jakość wyglądało, próbuję przeróżnych efektów od kompresji przez EQ, do nawet Soundgoodizerów...

Raz jest zwykły tykacz, jak sekundnik w zegarku, a innym razem z kolei brzmi jak uderzenie w karton...czasem też się bass przesteruje.
A próbowałem i layeringu gotowych sampli, jakichś modyfikacji ich, wycinania sampli, wykręcania kicku itp. wszystko na nic.
Pomocy.

RinoKey
01-06-2013, 13:23
Ja polecam Waves PluigTec EQP1A

.Kamil
01-06-2013, 14:09
Kompresor + korektor i nic wiecej aaa i umiejetnosci jeszcze :)