PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Technika Przester przy perkusjach


DJeXis
31-05-2013, 18:46
Witam.
Mam pewien problem, otóż:
perkusja brzmi normalnie, ale gdy w pewnym momencie wchodzi kick i dosłownie chwilkę po nim snare, to robi się przester. Nie wiem jak to zlikwidować. gdy usunę ten kick to jest ok, ale bez tego kicka nie za bardzo to brzmi i do tego musiałbym przerabiać cały track.
Prosiłbym o pomoc, oczywiście thanks polecą jak zimne piwka. :LOLL:

RinoKey
31-05-2013, 19:34
1. Ścisz wszystkie ścieżki o tyle, aby nie wychodziły ponad 0 dB (i oczywiście wyłącz limiter z kanału master). Nie przejmuj się, że cały track stanie się strasznie cichy.
2. Zastosuj HPF na snare, i utnij przynajmniej do 200Hz.
3. Poszerz swoją wiedzę na temat miksu ;)

DJeXis
31-05-2013, 19:53
No wiesz, miks jest niby dobrze zrobiony i wszędzie prócz tego momentu jest 0 dB :P

RinoKey
31-05-2013, 20:20
Jest 0 dB czy poniżej? A na masterze co masz? I czy jakieś efekty masz tam włączone? Gdyby miks był dobrze zrobiony to by nie było przesterów :)

DJeXis
01-06-2013, 09:05
No sampluje, więc efekty muszą być, bo to by w ogóle nie brzmiało :P Sampel w słabej jakości i coś tam próbuje z niego wyciągnąć.

Allen Waleys
01-06-2013, 09:15
Eunstachy ;x
Jeżeli brzmi ujowo w danym momencie, nie przez cały trak, to rób automatyzacje któregoś i obniżaj działanie kompresora, czy euqalizera.
A jeżeli wchodzi kick, snare i brzmi ujowo w całym kawałku to trzeba gdzieś obniżyć, coś obciąć. W Eq wytnij to co gra zbyt głośno/intensywnie. Na snare obcięcie 200 KHZ nic nie da. Jedynie co, jeśli już to można obciąć średnie. Kick podbić niskie a wysokie i średnie obciąć, tylko nie do końca. Najlepiej jak byś traka dał to by wiadomo było co gra nie tak.

A i jeszcze jedno. Limitera nie musowo wykluczać z kanału master.

DJeXis
01-06-2013, 09:23
No tracka nie mogę dać, nawet kawałka, bo wszystko daję na wyłączność :D
Nie wiem jak to zrobić, cały czas jest tak samo. Może usunę ten kick i pokombinuje inaczej?

Hmm dlaczego na jednym i drugim są zupełnie inne wartości?
http://i44.tinypic.com/307nvrt.png

Na poszczególnych ścieżkach:
Sampel ma 0dB
Kick 0dB
Snare 0dB
HHat + shaker 0dB

RinoKey
01-06-2013, 10:01
@Allen chcesz robić automatyzację dla stopy i/lub innej perki przez cały track? To powodzenia...
Jeśli nigdzie nie wychodzi Ci poniżej 0 dB to nie ma prawa być przesterów (no chyba, że celowy zabieg za pomocą overdrive czy cos).

"Sampel ma 0dB
Kick 0dB
Snare 0dB
HHat + shaker 0dB"
No to na sumie na bank masz ponad 0 dB.

DJeXis
01-06-2013, 10:46
To któremu licznikowi wierzyć ? Temu w mixerze czy w dB meter?

RinoKey
01-06-2013, 11:01
Liczniki nie pokazują zupełnie innych wartości. W obu przypadkach widać, że jesteś bardzo blisko zera. A w dB Meter widać że peak wyskoczył nawet na +6 dB (czyli dwukrotnie wyżej niż maksymalna wartość!). Tak czy inaczej, jak już mówiłem, pościszaj wszystko o dobre 10 dB.

DJeXis
01-06-2013, 11:09
Ale już nie wiem któremu mam ufać...
Ściszyłem i jest cały czas przy zerze, a gdy wchodzi ten kick-snare to jest +6

Allen Waleys
01-06-2013, 18:35
To obniż na mikserze delikatnie ten kick+snare i zobacz jak będzie grał. Jeżeli słabo, nie będzie miał siły w traku to pobaw się eq ;)
Delikatna wskazówka, jeśli będziesz ściszał to przytnij niskie, podbij wysokie. Tylko bez przesady :)

@eunstachy.
Automatyzacji dla stopy nigdy nie robiłeś ;o

DJeXis
01-06-2013, 19:07
Nadal nie otrzymałem odpowiedzi, który z liczników dB jest rzetelniejszy.


Dobra, mniej więcej tak to brzmi i przy stopach z 0:04 i snarem jest ten przester.

Paul Nax
02-06-2013, 09:12
A zobacz czy Ci się sygnał nie dubluje :)

RinoKey
03-06-2013, 14:32
ja tam raczej przesteru nie słyszę. Większym problemem jak dla mnie jest wokal...

Czarny Lulek
06-06-2013, 15:47
A jak Equalizer wygląda? Bo całkiem realne, że masz podbite za dużo gdzieniegdzie i naturalną rzeczą jest, że wtedy może się pojawić przester. Ale radzę robić na niskich poziomach db, polecam na początku stopę ustawić na -6db i domixowywać resztę do niej.