PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Program FL Studio 11 a procesor


_Tomasz_
31-05-2013, 13:58
Siemka. Czy ktoś wie, jak wyczarować, żeby FL 11 odpalał na słabszym sprzęcie, tzn posiadam procka 1,9ghz, a FL już odpala od 2Ghz i stąd moje pytanie, jak albo czym to zmienic. Dzieki za odpowiedzi.

<--Zoltar-->
31-05-2013, 14:20
Na takim sprzęcie to nawet nie ma po co FL'a instalować... Ja mam 2.4ghz na dwóch rdzeniach i czasem zdarzają się ścinki przy większych projektach.

_Tomasz_
31-05-2013, 14:36
Na takim sprzęcie to nawet nie ma po co FL'a instalować... Ja mam 2.4ghz na dwóch rdzeniach i czasem zdarzają się ścinki przy większych projektach.

Kolego dzięki za odpowiedź, ale jak się ogarnie OS do porządku, tzn powyłącza usługi np. do czternastu pozycji, autostart, itp. ze sterownikami ASIO od Steinberga z nieznacznym opóżnieniem to można wycisnąć moc...

T-M-S
31-05-2013, 15:03
najlepiej zostać na starszych wersjach (9 lub 8)

<--Zoltar-->
31-05-2013, 16:06
Ale po co tak wg. się męczyć? Procesor, nawet taki jak mój kosztuje grosze + wymiana pamięci i płyty głownej... jeśli chciałbyś mieć taki komputer jak mam np. ja to musiałbyć wydać +/- 250zł a wzrost komfortu i przyjemności z tworzenia muzy byłby znaczny. Wszystkie te sposoby na polepszenie wydajności są tak naprawdę gówno warte. Do FL'a potrzeba co najmniej 2 rdzenie o zegarze 2ghz, inaczej to nie ma sensu się w to bawić.

SantiagoVibe
31-05-2013, 17:23
Kolego dzięki za odpowiedź, ale jak się ogarnie OS do porządku, tzn powyłącza usługi np. do czternastu pozycji, autostart, itp. ze sterownikami ASIO od Steinberga z nieznacznym opóżnieniem to można wycisnąć moc...
Mozesz sprobowac podkrecic klocka,nie wiem do 2.5 ghz jakas aplikacja.. ale ryzyko zawsze istnieje ze starci komptybilnosc,.. tak czy inaczej musial bys poszukac na necie i poczytac o OC

_Tomasz_
31-05-2013, 17:46
Ale po co tak wg. się męczyć? Procesor, nawet taki jak mój kosztuje grosze + wymiana pamięci i płyty głownej... jeśli chciałbyś mieć taki komputer jak mam np. ja to musiałbyć wydać +/- 250zł a wzrost komfortu i przyjemności z tworzenia muzy byłby znaczny. Wszystkie te sposoby na polepszenie wydajności są tak naprawdę gówno warte. Do FL'a potrzeba co najmniej 2 rdzenie o zegarze 2ghz, inaczej to nie ma sensu się w to bawić.
Dobra dzięki.

To czyli jeszcze nikomu znany patent uruchomienia programu na słabszym sprzęcie? Podkręcanie procka nie wchodzi w gre...

dawid512
31-05-2013, 17:57
Żaden patent Ci tutaj nie pomoże kolego :)
Posłuchaj rad kolegów i odpal sobie FL'a 9.
Dwa rdzenie to minimum nawet pod 10.

Tak z ciekawości: masz jakiegoś ultrabooka z panelem dotykowym że chcesz działać na FL 11? IMHO 10 w zupełności wystarcza.

Marcinkiewicz86
31-05-2013, 18:32
Zależy co się rozumie pod pojęciem "odpala" czy chodzi o płynne odtwarzanie projektów czy w ogole uruchomienie aplikacji.
Wg mnie warto zaopatrzyć się w możliwie duża ilość pamięci RAM min. 2Gb, podkręcenie procesora coś daje ale obawiam się że tutaj liczy się też technologia procesora a nie tylko zegar.
Jaką masz kartę dźwiękową - pewnie zintegrowaną? Zapomnij że będą Tobie płynnie odtwarzane projekty, po prostu wszystko spoczywa na procesorze który ma przestarzałą technologie sprzed 7-8 lat.
To jest to samo co z najnowszym Photoshopem czy Corel Draw.
Możesz spróbować użyć opcji Switch Smart Disable For All Plugins z Menu - Tools/Macros ale nie wiem jak jest w wersji 11, bo nie znam jej, ale to jeśli chodzi o płynne odtwarzanie projektów.
Jeszcze kwestia tego jaki masz system, bo jak Windows 7 to przy tym procesorze też raczej większe będzie zużycie zasobów i dla innych środowisk, aplicji zostanie zbyt mało by takie potężne programy uruchamiać.