PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Technika Dynamika utworu


karl323
28-05-2013, 20:26
Siema. Działam ostatnio nad tym, aby moje utwory brzmiały jak najlepiej, i prócz róznicy w czystości mix-u rzuca mi sie w uszy brak dynamiki. Wrzucam Wam kawałek i może doradzicie co robię źle...

RinoKey
28-05-2013, 20:48
Stopa, lead, i jakiś prosty hihat. Trochę mało dźwięków, więc nie ma co się dziwić, że nie ma dynamiki (pomijam fakt, że stopa nie pasuje). Kolejną kwestią jest lead który gra bardzo "sztywnie". Zwiększ lekko release, dodaj lekki delay i reverb. A na koniec tylko dodam, że ciężko mówić o dynamice w tego typu piosenkach, bo "pierdonięcia" to one raczej nie mają...

Krystian T
28-05-2013, 20:56
Clap powinien tak miękko klaskać i głośniej pobaw się w parametrick eq 2 bo słabo go trochę słychać!
Tak samo zajmij się hatami!
Ale tak ogólnie to melodia mi się podoba ;)

Paul Nax
28-05-2013, 21:16
Do tego co pisano wyżej dodał bym od siebie:

Kawałek ma charakter mocno dancowy. I taka twarda stopa tam po prostu nie pasuje, na dodatek wybija ona tak mocno, że resztę ledwo słychać. Spróbuj dać mocniejszy sidechain na bassie. Ten clap też taki mało dancowy :)

kozaktm
28-05-2013, 23:19
Za bardzo schematycznie i pusto. Lekka dynamika jest, jednakze nie masz co liczyc na nie wiadomo co, skoro to jest i bedzie prosty pompkowaty kawalek..

nyguss
29-05-2013, 11:45
Tjun fajny nadać mu trochę bajeru tj reverb delay bo strasznie mało soku ma. Mega potężnej stopy nie dasz ale na pewno pasowało by ja zmienić no i reszta perkusji niech to ładnie uzupełnia.