PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Głośniki (nie monitory) dla początkującego producenta


Angelo SkyLine
27-05-2013, 22:10
siemanko :]
mam takie pytanie: na jakich amatorskich głośnikach(komputerowych,hi-fi etc) albo kolumnach głośnikowych najlepiej się produkuje? :>
chodzi mi o to żeby nie ładować kasy w głosniki liniowe bo jestem jeszcze zerem ale jakieś kupić musze bo jedyne co mam to słuchawki Koss porta pro i RHP-10 -,-
jakieś pomysły?

myśle że są tu takie osoby które produkują na głośnikach od kompa lub kolumnach i wzmaku

RinoKey
27-05-2013, 22:53
Ile kasy masz do wydania?

Angelo SkyLine
28-05-2013, 06:46
Kasa w sumie nie gra roli. Tylko żeby nie była jakaś zawyżona bo zapewne za taką kwote bym już znalazł monitory.
Mam na stanie Amplituner Unitra Diora Tosca 303 + jakieś małe głośniki ( w sumie wielkości monitorów studyjnych) produkcji rosyjskiej ( :D ) - nadało by się?

EDIT: umówmy się że do 100zł - jak będzie troche wyższa to też się nic nie stanie :P

RinoKey
28-05-2013, 08:31
Czyli jednak kasa gra rolę i to ogromną. Za 100 zł nie ma sensu czegokolwiek kupować. Dołóż*minimum 200 zł jeszcze i rozglądnij się za słuchawkami.

TrueInsect
28-05-2013, 09:53
na początek to chyba naj rozsądniejszą opcją by były logitechy
PROMOCJA GŁOŚNIKI LOGITECH Z506 WYPRZEDAZ (3258828084) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/promocja-glosniki-logitech-z506-wyprzedaz-i3258828084.html)
Śpiesz się bo widzę że wyprzedaż! :)

dawid512
28-05-2013, 09:59
5+1 do produkcji? IMHO to najgorsze co mógłbyś zrobić. Lepiej kup coś starszego ala hifi. Lepiej dołożyć i kupić przyzwoite słuchawki za 300-400 zł np. coś z AKG.

Angelo SkyLine
28-05-2013, 11:35
starszego? to co powiesz na tą Diore tosce 303 ? + jakieś głośniki do tego?
to mniej więcej tak wygląda

http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/dsc03168_2735.jpg
gdzieś czytałem że ponoć wzmak + kolumny/głośniki będą lepsze gdyż są niby bardziej liniowe niż głośniki komputerowe.

a co do tych logitechów to już wolałbym dołożyć te 100zł i kupić jakieś używane monitory :P więc to bezsens.
tak jak mówiłem: jestem jeszcze zerem, nie będe zaopatrywał się w sprzęt al'a KRK czy AKG skoro nie bede potrafił ich nawet wykorzystać :P bezsens prawda?

EDIT : http://allegro.pl/akg-k-44-sluchawki-studyjne-zamkniete-sklep-wwa-i3276629253.html może takie coś, tylko nie wiem czy w połączeniu z komputerową Integrą również to bezsens :P

EDIT2: lub może coś takiego? http://allegro.pl/glosniki-2-1-media-tech-volte-ii-mt3317-i3266735934.html



(http://allegro.pl/glosniki-2-1-media-tech-volte-ii-mt3317-i3266735934.html)

RinoKey
28-05-2013, 11:51
a co do tych logitechów to już wolałbym dołożyć te 100zł i kupić jakieś używane monitory :P więc to bezsens.
tak jak mówiłem: jestem jeszcze zerem, nie będe zaopatrywał się w sprzęt al'a KRK czy AKG skoro nie bede potrafił ich nawet wykorzystać :P bezsens prawda?


Pokaż mi gdzie dostaniesz używane monitory za 200 zł? A w kupowaniu słchawek AKG za 300/400 zł nie widzę nic bezsensownego.

może coś takiego? Głośniki 2.1 Media tech - Volte II MT3317 (3266735934) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/glosniki-2-1-media-tech-volte-ii-mt3317-i3266735934.html)

TO JEST DOPIERO BEZSENS.

Angelo SkyLine
28-05-2013, 11:54
te logitechy z przesyłką wyszły by z 250 zł + 100 = 350
~ 400 nie dostane ??

EDIT: Co z tymi tańszymi AKG'ami ?

EDIT: o i prosze Cie bardzo
Behringer MS20 monitory studyjne (3283900231) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/behringer-ms20-monitory-studyjne-i3283900231.html)

Tylko że do monitorów trzeba mieć jeszcze inferejs audio, a ja jak wspominałem narazie Integra + assio4all. więc kolejny wydatek.
a to jak na kogoś kto jeszcze nie potrafi skleić nawet utworu to chyba za dużo ;p
może inaczej: jak zaczynaliśćie produkcje - to na czym ? bo sądze że gdy 1x ( lub nieco wiecej x ) odpaliliśćie FL'a ( lub innego dawa) to nie pędziliśćie do muzycznego po AKG za 400zł .
I co z tą Unitrą ?

Arthur K.
28-05-2013, 11:59
Ja na Twoim miejscu kolego, zamiast głośników, sprawił bym sobie jakieś lepsze słuchawki. Lepiej jest zawsze dołożyć na sprzęt niż oszczędzać.

Angelo SkyLine
28-05-2013, 12:00
patrz: edit :))

RinoKey
28-05-2013, 12:43
Mnie zastanawia po co założyłeś ten temat? Żeby nas przekonywać, co do słuszności kupna badziewnych głośników, czy żeby prosić o poradę? Bo jeśli o poradę, to każdy już chyba napisał, że lepsze będą słuchawki. I tyle. Koniec tematu. Ile byś nie szukał, to każdy głośnik w tej cenie będzie gorszym rozwiązaniem niż słuchawki.

Matt Matias
28-05-2013, 12:54
Byłem w podobnej sytuacji, bo nie wiedziałem, czy muzyka to jest to i nie chciałem inwestować całych pieniędzy w chwilową zajawkę - ponadto jestem studentem i mam ważniejsze rzeczy do kupienia, niż sprzęt do robienia muzyki.

Od siebie mogę Ci polecić słuchawki AKG K77 - nie są bardzo drogie, a są moim pierwszym odsłuchem, na którym wszystko robię. Poza tym żeby uszy się nie męczyły polecam co jakiś czas odsłuchać na głośnikach - nawet tych starych/tanich z jakiejś wieży stereo. Potem odsłuc***ę jeszcze na tanich słuchawkach dousznych (których używają powszedni ludzie), a na końcu wrzucam sobie do autka do posłuchania.
Dzięki temu mam dobre rozeznanie, co gdzie i jak gra. Wiem również, że np kiedy na słuchawkach i wieży stereo za bardzo bije góra lub dół to trzeba przyciąć lekko.

Ahh bym zapomniał ... powyłączaj wszelką equalizacje w wieży i radiu samochodowym ;)

To jest tylko moja opinia, wiadomo że lepiej jest kupić dobre monitory studyjne - ale dzięki temu mamy rozeznanie jak nasz kawałek brzmi na różnych urządzeniach po jak najmniejszych kosztach :)

Angelo SkyLine
28-05-2013, 14:00
@eunstachy (http://www.4clubbers.com.pl/u-91410/eunstachy.html) nie :) tylko mam wrażenie że mnie nie zrozumieliście :)
@Matt Matias (http://www.4clubbers.com.pl/u-13491/matt-matias.html) i o coś takiego mi właśnie chodziło :)) Dzięki !

Temat do zamknięcia.

kozaktm
28-05-2013, 14:35
bo jestem jeszcze zerem
Szacunek. Wielu wlasnie mysli, ze sa najlepsi na swiecie ;) Surowa krytyka rzadzi, choc nie przesadzajmy.

Pytasz o glosniki do 100 zl..
Sa do tej kwoty? Jednakze, po co taki wybor? By dalej brnac w amatorke..
Nie tedy droga ziomus. Koledzy dobrze doradzaja, posluchaj sie ich.
Ty potrzebujesz jak najbardziej liniowej charakterystyki do tworzenia.
Wszystkie kolumny przeznaczone do sluchania (moze nie wszystkie)chwytaja sie marketingu. Gdzie za nizsza cene zrobia wrazenie solidnego dzwieku. To jest najwieksza bzdura. Z reguly creativy i inne brzdace sa nierownomiernie grajace, przebasowane. Na nich MOZNA tworzyc, jednak to takie walenie konia niz porzadny sex... :D Pzdr

Paul Nax
28-05-2013, 14:47
Na nich MOZNA tworzyc, jednak to takie walenie konia niz porzadny sex... :D Pzdr

I tym cytatem chyba można temat zakończyć, gdyż jest trafny jak mało który na tym forum :D

Angelo SkyLine
28-05-2013, 16:03
Szacunek. Wielu wlasnie mysli, ze sa najlepsi na swiecie ;) Surowa krytyka rzadzi, choc nie przesadzajmy.



Dlatego właśnie chłodko podchodze do drogiego sprzetu :) bo właśnie tak jak mówisz : niektórzy myślą że są Braćmi Hardwella czy coś i już by chcieli budować własne studio w domu gdzie nawet nie mają dobrze ogarniętego mixu i brakuje im podstaw.
a mi właśnie chodzi żeby te podstawy nabyć :] ( znaczy mam jakieś tam podstawy ale to za mało )
ale macie racje z tym sprzętem :] sam sobie cenie dobre brzmienie, zapewne zainwestuje w te AKG :] zerwe sie ze 2 dni ze szkoły i pójde do pracy ;))

Piaszeczki
28-05-2013, 22:17
Jeśli masz jakieś podstawowe głośniki na których da się słuchać muzy, to na nich się ucz. olej jakieś zestawy komputerowe, czy połączenia kolumny + wzmacniacz (no chyba że nic nie masz) . Jeśli nie będziesz już takim jeleniem, a pieniądze nadal będą ograniczać, to kup słuchawy. Nie myśl o żadnych "monitorach" typu MS20 bo to ma niecałe 5 cali na niskotonowym i podobno pasmo przenoszenia od 65 Hz.

Marcinkiewicz86
28-05-2013, 23:22
Zastanów się czy nie lepiej poczekać, uzbierać nieco gotówki (300-400 zł - słuchawki np rynek wtórny lub 700-800 zł w górę używane monitory (Alesis Active, Behringer Truth...)
Pamiętaj, że jak się ma mało pieniędzy nie można kupować byle czego..bo za chwile będziesz znowu chciał coś kupić i tak w kółko.
Nie wiem czy wiesz w co się pchasz..bo zwykłe głośniki np hi-fi potrafią też sporo kosztować np B&W 7-10 tys zł..
Także monitory studyjne to nie są jakieś hi-end zestawy odsłuchowe..po prostu to są narzędzia pracy..
i Ty zachowujesz się tak jakby mając firme transportową byś chciał kupić fiata Cinquecento za 1000 zł albo Poloneza..
Będziesz otrzymywał błędne informacje, nierzeczywisty dźwięk i w oparciu o to podejmował będziesz błędne decyzje, potem będzie złość i szybka niechęć do podejmowania jakichkolwiek kroków, bo trudno mieć zapał do czegoś gdy pomimo wkładanego wysiłku efektów nie ma..

Zgadzam się z tym co pisze kozaktm, "uśmiech dyskoteki" to jest to co sprawdza się w 90% konsumenckich, multimedialnych zestawach..
subwoofer ma 5 cali, moc ogólna nie przekracza 50 W a dolne pasmo schodzi poniżej 20 Hz..podczas gdy w solidnych 20 kg subwooferach studyjnych Adam, Genelec z 10-12 calowym wooferem ciężko schodzą poniżej 25-30 Hz, widać że to jest nielogiczne..
Po prostu podbita góra i dół co ma cieszyć ucho i tyle ale z realnym brzmieniem to ma tyle wspólnego co szałas z apartamentem w centrum Warszawy..

Dlatego ja nie polecam póki co nic..oszczędzanie i zbieranie gotówki, i za jakiś czas kupno dobrych słuchawek AKG lub Beyerdynamic albo w okolicach 800-1000 zł jakieś wstępne monitory studyjne. To jedyne wyjście..
Warto sobie zapamiętać że odsłuch dla producenta w produkcji dźwięku jest tak samo ważny jak nogi dla piłkarza nożnego, gdyby połamał nogi ma przerwe w graniu na co najmniej pół roku..To jest ważniejsze niż niekiedy komputer czy klawiatura midi, to są urządzenia do pracy ale wszelkie decyzje podejmuje się w oparciu o to co się słyszy tak samo monitor komputerowy
- to co się widzi..

Angelo SkyLine
29-05-2013, 09:02
dzięki za porady ;]

T-M-S
29-05-2013, 13:01
no to zamykam na prośbę autora ;) w razie co pisz PM, a otworze temat.