PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Komputer do produkcji muzyki


lifty
27-05-2013, 00:41
Witam ; )

Posiadam obecnie dwa komputery, stary i kupiony na dniach nowy.

Biorąc pod uwagę głównie zabawy z FL'em i produkcje muzyki,
co radzicie dokupić do nowego komputera ewentualnie dorzucić ze starego? ;)

Btw. za ile (oczywiście tylko orientacyjnie) mógłbym sprzedać mój stary sprzęt?

Czekam na sugestie/propozycje :)

Z góry dzięki za pomoc!

#old
Procesor - Core 2 Quad 2,40GHz Q6600
Pamiec - DDR2 2GB
Dysk - Seagate 250GB
Karta Graficzna - Gigabyte GF 9600GT
#new
Procesor - Intel Core i5 3,20GHz
Pamiec - DDR2 4GB
Dysk - WD 1TB
Karta Graficzna - ATI Radeon HD 5700

Marcinkiewicz86
27-05-2013, 02:41
Witam!
Nowy sprzęt jest dobry, brakuje tylko trochę więcej ramu tak chociażby 8 Gb, 4 giga to jednak taka dostateczna ilość.
i rozumiem że pamięć jest DDR3?

Bardziej kierowałbym się ku np karcie dźwiękowej, sam komputer jest ok i nie ma sensu pchać ciągle w niego gotówki, no już w tym momencie masz dobry sprzęt.
Ale jak zamierzasz użytkować go do produkcji muzyki to karta dźwiękowa raczej niezbędna.

Co do starego zestawu, proponuje posprzedawać wszystko oddzielnie, procesor Quad powinien się sprzedać za ok 250 zł, ramy itd..no za całośc myślę, że więcej niż 400-450 zł nikt raczej nie da..
a może warto ten dysk sobie zostawić? w sumie 250 Gb zawsze może się przydać.
Spróbuj wystawić całość ale nie oczekiwałbym jakiś wygórowanych kwot.

LiquiT
27-05-2013, 10:27
no przecież co za problem dołożyć te 2GB ddr2 do nowego i dysk 250GB, zawsze się na coś przyda... zawsze można pracować z tym 6GB i reszte kasy wsadzić w jakąś dzwiękówke i odsłuch

nyguss
27-05-2013, 10:34
Quad Ok ale do tego min 4gb ramu po co się wyzbywa starego skoro można by go zmodernizować chyba że płyta nie pozwala na to.
Do tego jakiś dysk 1/2tb.
Kasa z nowego zostaje na dźwięk czy odsłuch.

lifty
31-05-2013, 00:35
Witam!
Nowy sprzęt jest dobry, brakuje tylko trochę więcej ramu tak chociażby 8 Gb, 4 giga to jednak taka dostateczna ilość.
i rozumiem że pamięć jest DDR3?

Bardziej kierowałbym się ku np karcie dźwiękowej, sam komputer jest ok i nie ma sensu pchać ciągle w niego gotówki, no już w tym momencie masz dobry sprzęt.
Ale jak zamierzasz użytkować go do produkcji muzyki to karta dźwiękowa raczej niezbędna.

4GB ramu sobie ogarne, napewno sie przyda ;) karta dzwiekowa, racja! piszac posta zupelnie o tym zapomnialem. co mozecie mi polecic? :)

dysk 250GB, zawsze się na coś przyda...

w miedzy czasie kupilem dysk 500 wiec te 250 odpuszcze ;)

Quad Ok ale do tego min 4gb ramu po co się wyzbywa starego skoro można by go zmodernizować chyba że płyta nie pozwala na to.
Do tego jakiś dysk 1/2tb.
Kasa z nowego zostaje na dźwięk czy odsłuch.

ooo! ciekawa propozycja, mowiac szczerze ten staruszek spisywal sie prawie tak samo jak nowy :) myslicie, ze jest sens go zostawiac i zmodernizowac?
Jakies konkrene pmysly? ;)

up up ; ) sory za spam ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi :)

Nie SPAM'uj tak.

MASTER